Blog

Sidretella 30 – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Sidretella 30 – recepta online

Sidretella 30 to doustne hormonalne środki antykoncepcyjne. To leki przyjmowane doustnie, aby zapobiec ciąży. Działają głównie poprzez zatrzymanie owulacji. Te środki antykoncepcyjne wpływają na układ hormonalny i są dostępne wyłącznie na receptę.

Sidretella 30 – skład

Sidretella 30 to tabletki powlekane, w których znajduje się 0,03 mg etynyloestradiolu oraz 3 mg drospirenonu. Łącznie w opakowaniu znajduje się 21 tabletek, które należy przyjmować każdego dnia. W efekcie, już po zażyciu pierwszej tabletki dojdzie do zatrzymania procesów odpowiedzialnych za zapładnianie w organizmie kobiety.

Rdzeń tabletki składa się ze skrobi kukurydzianej, skrobi żelowanej kukurydzianej, krospowidonu, polisorbatu 80, powidonu, stearynianu magnezu. Skład obejmuje również substancje pomocnicze, w tym laktozę.

Otoczka tabletki składa się z alkoholu poliwinylowego częściowo hydrolizowanego, dwutlenku tytanu (E171), makrogolu 3350, talku, żółtego tlenek żelaza (E172).

Sidretella 30 – dawkowanie

Preparat ma postać tabletek powlekanych do stosowania doustnego. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ponieważ nie zwiększy to skuteczności i jedynie zaszkodzi zdrowiu. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem.

Tabletki przyjmuje się codziennie, o tej samej porze, 1 tabletkę dziennie przez 21 dni z rzędu. Po zażyciu ostatniej, następuje 7-dniowa przerwa, podczas której pojawia się miesiączka. Krwawienie zwykle zaczyna się 2-3 dni po ostatniej aktywnej tabletce. Następne opakowanie jest ponownie włączane przez pacjentkę – 8 dnia po zaprzestaniu lub zakończeniu opakowania z ostatnią aktywną tabletką, nawet jeśli nadal występuje miesiączka. Ulotka dołączona do opakowania zawiera inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, których nie należy lekceważyć oraz odpowiada na wątpliwości dotyczące tego, jak prawidłowo włączyć lek dwuskładnikowy.

Ulotka wyjaśnia, co zrobić w przypadku pominięcia dawki, jak zachować się przy zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Trzeba pamiętać, że stosowanie innych leków może zmniejszać efekt antykoncepcyjny.

Zobacz więcej  Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Wskazania do stosowania Sidretella 30

Stosowanie leku Sidretella 30 ma na celu zapobieganie zajściu w ciążę. Jest to środek antykoncepcyjny, który zawiera dwie substancje hamujące owulację i modyfikuje warunki w błonie śluzowej macicy. Skuteczność hormonalnej antykoncepcji wynosi 99%.

Przeciwwskazania do stosowania Sidretella 30

Przed przyjęciem leku należy porozmawiać z lekarzem, jeśli u pacjentki występuje którykolwiek z poniżej wymienionych stanów.

Jeśli kiedykolwiek wystąpił zakrzep krwi w żyłach, istnieje ryzyko, że rozwinie się dalej. Należy zapoznać się ze szczegółami w ulotce, aby mieć pewność, jakie są objawy zakrzepicy, mogącej wystąpić na skutek zastosowania leku Sidretella 30.

Gdy wystąpiły zaburzenia krzepnięcia krwi, takie jak niedobór białka C lub S, czynnik V Leiden, niedobór antytrombiny III lub przeciwciało antyfosfolipidowe.

Jeśli pacjentka wymaga zabiegu chirurgicznego, długotrwałego unieruchomienia i nie będzie mogła poruszać nogami.

Nie należy stosować leku, jeśli wystąpił zawał serca, udar, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki cholesterol, podwyższony stan trójglicerydów, wysoki poziom tłuszczów we krwi, hiperhomocysteinemia, zaburzenia czynności nerek, nowotwory, choroby i zapalenia wątroby, guzy.

Jeśli stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników tego leku – mogą wystąpić objawy takie jak świąd, wysypka lub obrzęk. Należy zrezygnować ze stosowania leku w takim przypadku i powiadomić lekarza.

Ostrzeżenia dla leku Sidretella 30

Natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli stosujesz lek i zauważysz którykolwiek z objawów, które mogą wskazywać, że cierpisz na zakrzep krwi w nodze lub zakrzep krwi w płucach, zawał serca lub udar mózgu.

Poinformuj lekarza przed rozpoczęciem terapii o takich kwestiach jak: palenie tytoniu, nadwaga, nadciśnienie tętnicze, problemy z sercem (wrodzone wady, zaburzenia rytmu), choroba leśniowskiego-crohna, migreny “z aurą”, choroby jelit, toczeń rumieniowaty układowy, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, hipertriglicerydemia, zespół hemolityczno-mocznicowy.

Sidretella 30, a ciąża

Lek Sidretella 30 nie może być stosowany w ciąży. W przypadku przypadkowego zażycia leku po zajściu w ciąże, należy skontaktować się z lekarzem. Nie udokumentowano wpływu preparatu na kondycję ciąży w przypadku przypadkowego zażycia leku.

Zobacz więcej  Lipoliza iniekcyjna - skuteczna broń w walce z uporczywym tłuszczem

Sidretella 30 – efekty uboczne

Ciężkie działania niepożądane, które mogą się pojawić przy stosowaniu złożonej doustnej antykoncepcji to zakrzepy krwi i nowotwory. Są to jednak skrajne przypadki, które zdarzają się rzadziej niż 1 na 1000 przypadków.

Częste działania niepożądane (mogą dotyczyć do 10% kobiet): bolesność piersi, tkliwość piersi, ból głowy, nastrój depresyjny, ból brzucha (ból brzucha), nudności, biała wydzielina z pochwy i zakażenia grzybicze pochwy, zgrubienie pochwy, zaburzenia miesiączkowania, krwawienia pomiędzy miesiączkami, migrena.

Rzadkie działania niepożądane (mogą dotyczyć do 1% kobiet): wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, wymioty, biegunka, zakażenie pochwy, powiększenie piersi, utrata płynów i zmiany masy ciała, zmniejszone libido.

Sidretella 30 – interakcje

Lek Sidretella 30 nie powinien być przyjmowany z następującymi lekami: prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina i okskarbazepina, Wyklucza osoby z gruźlicą (np. ryfampicyna), leczenie zakażenia HIV i wirusowym zapaleniem wątroby typu C. Nie można korzystać jednocześnie z inhibitorów proteazy i nienukleozydowych inhibitorów odwrotnej transkryptazy: rytonawir, newirapina, efawirenz.

Lek nie może być stosowanych w połączeniu z lekami stosowanymi w leczeniu infekcji grzybiczych (np. ketokonazol, gryzeofulwina). Nie zaleca się stosowania leku przy leczeniu zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów (etorykoksyb). Nie należy łączyć z lekami stosowanymi w leczeniu nadciśnienia płucnego (bosentan), a także z lekami zawierającymi ziele dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum).

Jak uzyskać receptę online na Sidretella 30?

Zanim zaczniesz stosować Sidretella 30, lekarz zada kilka pytań dotyczących Twojego zdrowia (obecnie i w przeszłości) oraz Twoich bliskich krewnych. Lekarz może przeprowadzić inne badania w zależności od aktualnego stanu zdrowia.

W przypadku recepty online proces ten polega na zweryfikowaniu danych w systemie zdrowotnym i przeprowadzeniu krótkiego wywiadu. Jeśli potrzebujesz recepty, możesz udać się do placówki medycznej SkyClinic za pośrednictwem strony internetowej, aby zaopatrzyć się w receptę i jeszcze tego samego dnia nabyć lek do antykoncepcji hormonalnej. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Co zrobić, żeby włosy nie wypadały - skuteczne sposoby na zapobieganie utracie włosów i pielęgnację zdrowych, mocnych włosów u mężczyzn i kobiet

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop