Blog

Sekret urody gwiazd

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Eksperci z zakresu medycyny estetycznej, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, potrafią bardzo szybko określić jakim zabiegom poddają się zagraniczne gwiazdy. Nie jednokrotnie byliśmy świadkami piorunujących metamorfoz, które zaskakiwały fanów. W wielu przypadkach, postronne osoby mogą się wyłącznie domyślać, że osoby publiczne próbowały zmieniać swój wygląd. Doktor Marta Kuryło przedstawiła prawdopodobne zabiegi z medycyny estetycznej, które upodobały sobie poszczególne gwiazdy. Okiem specjalisty dostrzega zmiany oraz prawdopodobną przyczynę niecodziennych metamorfoz.

Medyna estetyczna stała się niezwykle popularna nie tylko wśród gwiazd. Korzystają z niej także przeciętni ludzie, jednak nie są oni aż tak bardzo znani, aby mówił o nich cały świat. Do niedawna zabiegi medyny estetycznej były tematem tabu. Wraz z upływem czasu, gwiazdy coraz bardziej chętnie mówią o tym w jaki sposób wpływają na wygląd. Razem możemy przeanalizować zmiany w wyglądzie znanych aktorek i piosenkarek, w szczególności te w dolnych partiach twarzy. Wymienione  zostały wyłącznie te najbardziej prawdopodobne. Często korzystają co najmniej z kilku zabiegów, które zatrzymują dla nich upływający czas.

Iggy Azalea – modelowanie twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego

Niejednokrotnie zdarza się, że broda oraz linia żuchwy nie stwarzają idealnych proporcji z resztą twarzy. Wiele czynników może posiadać na to wpływ. Zdarza się, że broda jest z natury zbyt mała i krótka, często jest cofnięta lub posiada kształt porównywalny do kwadratu. Wykorzystanie kwasu hialuronowego wpływa na poprawę kształtu linii żuchwy oraz brody, w ten sposób można dopasować je proporcjonalnie do reszty twarzy. Wydłużenie brody pozwala na wysmuklenie całej twarzy i uzyskanie idealnego układu twarzy. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem skorzystała z tego Iggy Azzalea. Zachowanie takiego wyglądu na dłużej może być możliwe poprzez  umieszczenie trwałych implantów. Dostrzegalny jest trend rezygnowania z implantów na rzecz zastosowania biodegradowalnych wypełniaczy

Olivia Culpo i Olivia Munn – przerośnięte mięśnie żwaczy

Bardzo częstą przypadłością są przerośnięte mięśnie żwacze na skutek przypadłości zwanej bruksizmem. Objawia się podświadomym zaciskaniem i zgrzytaniem zębów, co może być także skutkiem nałogowego żucia gumy. Przerośnięte żwacze zmieniają wygląd twarzy, poprzez poszerzenie dolnej części. W efekcie twarz staje się kwadratowa, o wiele bardziej masywna. Odbierając w ten sposób niewinny i dziewczęcy wygląd.

Zobacz więcej  Blizny po operacji

Do poprawy wyglądu mięśnie żwaczy stosuje się toksynę botulinową, która sprawia, że ulegają rozluźnieniu. Dodatkowo zmniejsza się zgrzytanie i zaciskanie zębów. Osoby stosujące toksynę botulinową dostrzegają ustąpienie dolegliwości bólowych, ich zęby przestają być narażone na ścieranie, a jednocześnie ulega zmniejszeniu masa żwaczy. Twarz, a przede wszystkim żuchwa,  wygląda smuklej i szczuplej w dolnej części. Zachowany jest owalny kształt twarzy. Z toksyny botulinowej skorzystały m.in.: Olivia MunnOlivia Culpo czy Bethenny Frankel.

Jennifer Lopez a HI-FU

Wykorzystanie technologi HI-FU cieszy się coraz większym powodzeniem. Polega na skoncentrowaniu ultradźwięków, które posiadają wysoką częstotliwość do wykonywania bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy oraz ciała. Najczęściej jest wykorzystywana do korygowania linii żychwy. Bardzo ciężko uzyskać taki efekt przy zastosowaniu innych metod. Polecana jest w przypadkach utraty jędrności skóry. Działanie technologii HI-FU charakteryzuje się długotrwałym efektem oraz wielowymiarowym ujędrnieniem. Efekty nie są zauważalne natychmiastowo. Kolagen regeneruje się stopniowo, co sprawia, że uzyskanie końcowego efekty zajmuje nawet kilka miesięcy. U Jeniffer Lopez można dostrzec prawdopodobny efekt skorzystania z zabiegu z HI-FU  z uwagi na mocno zaznaczoną i napięta skórę w okolicach żuchwy.

Bristol Palin a zabieg Intralipoterapii

Intralipoterapia jest bezinwazyjnym sposobem na stałe i wysoce skuteczne usunięcie tkanki tłuszczowej. W tym celu stosowana jest substancja, która nazywa się deoksycholan sodu. Sprawia, że tkanka tłuszczowa jest poddawana jest przemianie materii, a następnie wydalana z organizmu. Nie jest określana jako metoda odchudzająca, ale jako pomoc w redukowaniu tkanki tłuszczowej w miejscach, które cechują się odpornością na ćwiczenia i dietę odchudzającą. Należą do nich przede wszystkim bryczesy oraz dolna partia brzucha. Przykładowo, Bristol Palin, w przeciągu kilku lat skorygowała swoją wagę o kilka kilogramów, zachodzi wątpliwość, czy jej podwójny podbródek nie został zlikwidowany przez zabieg intralipoterapii.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów - odzyskaj męskość

Khloe Kardashian a nici liftingujące

Nici liftingujące stały się powszechną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Nici wprowadzane są pod skórę w celu wzmocnienia konstrukcji podtrzymującą skórę w okolicach twarzoczaszki. Część z nich ma za zadanie pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. W przeciągu ostatnich lat, ogromną metamorfozę wizerunku przeszła Khloe Kardashian. Eksperci, w tym także doktor Marta Kuryło, z zakresu medyny estetycznej wskazują, że podobny efekt możliwy jest do uzyskania przy pomocy nici liftingujących. Umożliwiają uzyskanie nowej linii żuchwy oraz redukują drugi podbródek. Oddziaływanie na dwóch płaszczyznach sprawia, że nici liftingujące stają się przedmiotem zainteresowania także mniej znanych kobiet.

Kim Kardashian a zabieg termoliftingu

Działanie termoliftingu opiera się wykorzystaniu fal radiowych (RF), które mają za zadanie przeprowadzenie liftingu skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. Termolifting odpowiada za wytworzenie ciepła, które sprawia, że tkanki są ogrzewane. Ciepło pobudza kolagen. Dochodzi wówczas do skurczenia i rozkurczania włókien kolagenowych. Zatem termolifting sprawia, że skóra się regeneruje. Po serii zabiegów dostrzegalna jest znaczna różnica w jędrności i elastyczności tkanki skórnej. Zabieg termoliftingu przeznaczony jest głównie dla osób, które z różnych względów wolą unikać ingerencji chirurgicznej w ciało. Z zabiegu termoliftingu korzysta Kim Kardashian, która może pochwalić się niewiarygodnie gładką skórą, pozbawioną efektów starzenia.

Eiza Gonzalez a chirurgiczne wyszczuplanie policzków

Krągłe policzki są często następstwem nagromadzenia tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Poduszka Bichata jest uznana za jeden z największych komponentów, gromadzących tkankę tłuszczową w rejonie policzków. Usuwana jest przy pomocy drobnego nacięcia. Wszystko odbywa się od strony jamy ustnej, co sprawia, że nie mają miejsca zmiany mechaniczne na twarzy. Przypuszcza się, że z nacięcia poduszki Bichata skorzystała Eiza Gonzalez, korygując w ten sposób wygląd swoich policzków.

Rummer Willis a ortognastyka

Ortognastyka opiera się na operowaniu szczęki przez chirurgów szękowo-twarzowych. Ma na celu skorygowanie anatomicznych nieprawidłowości w ułożeniu szczęk. Przeprowadzenie tej operacji pozwala na poprawę komfortu żucia, mówienia, a nawet oddychania. Skutkiem ubocznym ortognastyki jest wizualna zmiana w dolnej części twarzy pacjenta. Wszystko wskazuje na to, że z ortognastyki skorzystało dziecko Demi Moore i Bruce’a Willisa – Rummer Willis.

Zobacz więcej  Białe i czerwone krostki na penisie: objawy, oznaczenia i jak leczyć plamki i krostki na napletku

Madonna, Kris Jenner a lifting twarzy

Lifting twarzy jest zabiegiem znanym niemal każdemu. Opiera się na uzyskiwaniu odmłodzonego wyglądu, co poprawia atrakcyjność danej osoby. Zaliczany jest do chirurgii plastycznej, a charakteryzuje się wysokim stopniem skomplikowania. Specjalista musi posiadać ogromną wiedzę, doświadczenie oraz precyzję. W trakcie liftingu twarzy, skóra, powięzie oraz mięśnie twarzy są naciągane, a jednocześnie nadmiar skóry jest ostatecznie usuwany. Poddając się liftingowi twarzy należy posiadać ogromne zaufanie do lekarza. Drobny błąd może sprawić, że wygląd kobiety będzie odległy od wymarzonego ideału.

Najbardziej prawdopodobnymi postaciami ze świata znanych gwiazd, które skorzystały z liftingu twarzy są Madonna oraz Kris Jenner. Pomimo upływu lat, obydwie ukończyły 60 rok życia, mogą pochwalić się rewelacyjnym wyglądem. Ich skóra jest prawidłowo napięta i niedostrzegalny jest jej nadmiar w okolicach twarzy. Ponadto jest napięta i ma nielicznie występujące zmarszczki. Regularne korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że ich realny wiek możliwy jest do określenia wyłącznie na podstawie metryki. Nie bez znaczenia pozostaje zdrowy tryb życia prowadzony przez powyżej wymienione osoby. Jednak nawet dbając o swoją twarz i ciało bez pomocy specjalistów od medycyny estetycznej, nie byłyby w stanie zatrzymać upływającego czasu.

Publiczne przedstawienie kwestii ingerowania w swój wygląd posiada niebagatelne znaczenie dla wręcz milionów kobiet. Dzięki temu, każda kobieta dostrzega, że idealny wygląd twarzy u gwizd jest efektem pracy sztabu specjalistów. Niejednokrotnie pozbawia je to kompleksów i nadmiernego porównywania ze znanymi aktorkami i piosenkarkami. Publiczne przyznawanie się do korzystania z zabiegów upiększających wymaga ogromnej odwagi, która powinna być doceniona przez społeczeństwo. W ten sposób narażają się bardzo często na ogrom krytyki. Krytykę za mówienie prawdy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop