Blog

Endermologia lpg – prosty a skuteczny zabieg

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cellulit, czyli występowanie nieestetycznych grudek na ciele, które przypominają skórę pomarańczy jest powszechnym utrapieniem wielu kobiet. Statystyki mówią, że stanowi problem nawet dla 90 proc. pań. Lekarze określają go mianem lipodystrofii. Najczęściej pojawia się na tych partiach ciała, w których lubi odkładać się tkanka tłuszczowa, a więc na brzuchu, pośladkach, udach, a nawet na ramionach. Nie jest prawdą, że borykają się z nim jedynie osoby otyłe lub z nadwagą. Cellulit może wystąpić u kobiet niemal w każdym wieku, nawet u nastolatek i niezależnie od ilości kilogramów, jaka wyświetla się na wadze. Niezwykle rzadko dotyka mężczyzn. Jest to problem nie tylko kosmetyczny, który wpływa na naszą atrakcyjność, ale może także powodować dyskomfort, a nawet ból.
Pomarańczowa skórka – proces powstania, przyczyny pojawienia się
Pojawienie się na ciele pomarańczowej skórki jest wynikiem zaburzeń krążenia i nieefektywnego odprowadzania toksyn z organizmu, które zamiast zostać wydalone, gromadzą się w tkance tłuszczowej. Ta poprzez rozrost wywiera nacisk na tkankę łączną, a tymczasem tłuszcz zbija się w nieestetycznie wyglądające grudki. Cellulit można podzielić na dwa rodzaje: twardy, zwany inaczej wodnym oraz miękki, nazywany także tłuszczowym, który jest charakterystyczny dla osób prowadzących siedzący tryb życia, o niskiej aktywności fizycznej oraz tych, którzy w przeszłości nadmiernie szybko schudli.
Warto wspomnieć, że do powstania cellulitu znacząco przyczyniają się żeńskie hormony płciowe, czyli estrogeny. Niewłaściwa dieta z nadmiarem słodkich przekąsek, częste wizyty w restauracjach typu fast food, zbyt duża ilość soli w jadłospisie, dosładzane napoje oraz nieregularna lub zbyt niska aktywność fizyczna i siedząca praca przed monitorem wspierają proces deformacji tkanki tłuszczowej. Zgubny wpływ na wygląd skóry mają także używki: nikotyna, kaloryczny i odwadniający organizm alkohol, a nawet kofeina. Problem znacznie intensyfikuje się podczas ciąży oraz w okresie menopauzy. Mało prawdopodobne, aczkolwiek możliwe jest, że cellulit staje się pierwszym objawem poważnych chorób, ponieważ uwidacznia złą kondycję organizmu. Zatem, gdy tylko zauważymy jego pierwsze zwiastuny, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykluczenia możliwości niedyspozycji.
Sposoby na redukcję cellulitu
Sposób na eliminację lipodystrofii powinien zostać dopasowany do jej stopnia zaawansowania. Jeśli zgrubienia widoczne są na ciele gołym okiem, skóra zmniejszyła swoją elastyczność i pojawiły się grudki, a cera jest blada, najprawdopodobniej mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym stadium cellulitu, z którym będzie trudno walczyć. Dlatego warto bacznie obserwować miejsca, które są najbardziej narażone na jego pojawienie się i działać szybko oraz kompleksowo, gdy tylko zauważymy pierwsze symptomy. Z pomocą może  nam przyjść lekarz medycyny estetycznej, a także fizjoterapeuta.
W walce z pomarańczową skórką należy uwzględnić zarówno wnętrze organizmu, jak i skórę na zewnątrz. W pierwszej kolejności lekarze i kosmetolodzy zalecają zwrócić uwagę na swój jadłospis oraz styl życia. Rekomendowana jest eliminacja niezdrowej, przetworzonej żywności i uzupełnienie diety w witaminy, błonnik oraz tak zwane dobre tłuszcze. Posiłki powinny być bogate w wyroby z pełnego ziarna, chude mięso z zaufanego miejsca pochodzenia i ryby, a także w warzywa i owoce. Nie wolno zapominać o regularnym nawadnianiu organizmu przez cały dzień. Aby o tym pamiętać, warto zainstalować w smartfonie dowolną aplikację, która będzie nam o tym przypominała i za nas skontroluje ilość wypijanych płynów. Woda wspomaga usuwanie z organizmu toksyn, czyli produktów ubocznych przemiany materii. Zaleca się, aby dziennie wypijać około 2,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Nawodnienie można wspomagać ziołami oraz niesłodzonymi herbatami. Dobrze wprowadzić do naszego życia regularną aktywność fizyczną. Nie musimy od razu zapisywać się na siłownię. Warto znaleźć sport, który przyniesienie nam radość, ponieważ z większym prawdopodobieństwem na stałe wpisze się w nasze życie. Aktywność fizyczna nie musi być wyjątkowo męcząca. Spacery w nieco przyspieszonym tempie, czy prosta gimnastyka w domu trzy razy w tygodniu mogą zdziałać cuda.
Bardzo skutecznym sposobem w walce z cellulitem jest masaż limfatyczny. Wykonywany jest za pomocą specjalnego masażera z wypustkami, ostrą szczotką lub rękawicą. Po masażu skóra staje się jędrna, a dzięki przyspieszonemu mikrokrążeniu organizm sprawniej usuwa toksyny. Krótki masaż można wykonać samodzielnie w domu na przykład podczas porannego prysznica lub wieczornej kąpieli. Wykonują go także profesjonalni masażyści i kosmetolodzy. Gabinety medycyny estetycznej w swojej ofercie poza masażem limfatycznym posiadają mnóstwo profesjonalnych zabiegów, które mogą pomóc w redukcji nieestetycznie wyglądających na skórze grudek. Wśród nich znajdują się jonoforeza, ultradźwięki, liposukcja, mezoterapia igłowa, mezoterapia bezigłowa, lipoliza iniekcyjna, krioterapia, drenaż limfatyczny oraz ostatnio bardzo popularna i skuteczna endermologia LPG, czyli masaż podciśnieniowy.

Endermologia LPG – skuteczne modelowanie sylwetki

Zobacz więcej  Sposoby na zatkane pory: Oczyść twarz i pozbywaj się zaskórników w skuteczny sposób

Jest bezbolesnym, nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym zabiegiem, podczas którego kosmetolog wykonuje wyszczuplający masaż mechaniczny stanowiący skuteczną pomoc w walce z pomarańczową skórką, redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowaniu sylwetki. Wykorzystywane podczas kuracji podciśnienie wytwarza skórną fałdę, która za pomocą elektronicznie sterowanej głowicy do zabiegów ROLL jest przyjemnie masowana. Rolka zmienia kierunki działania i nabiera różnych prędkości, dzięki czemu w pełni naturalnie stymuluje komórki. Pobudzone tkanki uwalniają tłuszcz i zostaje przywrócony właściwy proces krążenia. Ponadto podczas kuracji uaktywnia się produkcja elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, a to z kolei wspomaga efekt odpowiedniego napięcia, ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Choć problem cellulitu niezwykle rzadko dotyka mężczyzn, także oni mogą skorzystać z zabiegu endermologii LPG. Ze względu na to, że ich skóra jest grubsza, mogą oni liczyć na szybciej widoczne i bardziej spektakularne efekty.

Wskazaniem do wykonania terapii endermologii LPG jest otyłość, nadwaga, utrata jędrności skóry, występujący cellulit lub rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie ramion, pleców, brzucha, talii, boczków, ud, pośladków oraz łydek, a także wiotka skóra biustu. Co ciekawe, zabieg znajduje również swoje zastosowanie w kosmetyce twarzy, szyi i dekoltu. Za pośrednictwem różnego rodzaju głowic i programów, masaż może korzystnie wpłynąć na owal, jędrność i elastyczność skóry oraz zredukować postarzające nas zmarszczki. 

Przed zabiegiem lekarz jest zobowiązany przeprowadzić z pacjentem wywiad w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań do jego wykonania. Jest to czas na poinformowanie o wszystkich przyjmowanych lekach, przebytych oraz aktualnych chorobach. Endermologii LPG nie należy wykonywać w przypadku występowania infekcji, chorób ogólnoustrojowych, stanów zapalnych, zapalenia żył, przepukliny i nowotworów skóry. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie leków  z grupy antykoagulantów (przeciwzakrzepowych), a także okres karmienia dziecka piersią oraz ciąża. Z kuracją należy wstrzymać się do pięciu miesięcy po naturalnym porodzie, a nawet do siedmiu w przypadku cesarskiego cięcia. Jeśli wcześniej skóra została poddana peelingowi, należy odczekać cztery pełne tygodnie, aby uniknąć podrażnień skóry.

Zobacz więcej  Onda - wszystko co warto wiedzieć o zabiegu

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania przed wykonaniem kuracji. Pacjent podczas zabiegu ubrany jest w profesjonalny kostium Endermowear, który pozwala na płynne manewrowanie głowicą urządzenia, dzięki czemu działanie jej jest precyzyjne i zapewnia maksymalną skuteczność. Okrycie jest elastyczne i bez problemu dostosowuje się do różnych typów sylwetki. Dzięki jego zastosowaniu urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zabieg trwa maksymalnie 45 minut i nie wymaga podania znieczulenia. Endermologii LPG towarzyszy uczucie komfortu i pełnego relaksu. Bezpośrednio po kuracji nie ma konieczności, aby pacjent przechodził przez okres rekonwalescencji. Od razu jest zdolny do pracy i nie odczuwa żadnego dyskomfortu. U osób wyjątkowo wrażliwych przez trzy pierwsze dni na skórze mogą jedynie pojawić się delikatne siniaki lub miejscowa nadwrażliwość na dotyk. Po tym czasie ciało regeneruje się i powraca do normy.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

Aby uzyskać maksymalną skuteczność, kosmetolodzy rekomendują wykonywanie go w seriach, najlepiej po trzy zabiegi. W efekcie pobudzenia krążenia krwi i stymulacji przemiany materii pacjent może spodziewać się wygładzonej skóry, mniejszych obwodów, a w konsekwencji zgrabnej i atrakcyjnej sylwetki. Ponadto endermologia LPG skutecznie redukuje występowanie uporczywego cellulitu, napina i ujędrnia ciało i widocznie zmniejsza tkankę tłuszczową. Działa terapeutycznie poprzez zmniejszenie obrzęków, wygładzenie blizn i zmniejszenie bólu mięśni oraz stawów. Jest sposobem na naturalne i bezinwazyjne zniwelowanie nieatrakcyjnych i nieestetycznych oznak starzenia skóry za pomocą jej stymulacji do regeneracji. 

Skuteczność endermologii LPG została naukowo potwierdzona. Jest to metoda w pełni naturalna, która nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Po serii kuracji pacjent zauważa zmniejszenie przede wszystkim obwodów brzucha, bioder, pośladków oraz ud, wymodelowaną talię oraz ujędrnione ciało bez oznak cellulitu. Skóra jest zagęszczona, zregenerowana i widocznie odmłodzona, a pacjent zrelaksowany.

Po każdym z zabiegów kosmetolodzy zalecają przestrzegać zasad zdrowego żywienia i utrzymać regularną aktywność fizyczną, co wspomoże działanie stosowanej terapii. Stałe nawadnianie organizmu poprzez wypijanie dziennie 2,5 litra niegazowanej wody mineralnej spowoduje szybsze wydalenie toksyn. Pomocne będzie również codzienne nawilżanie skóry poprzez stosowanie kremów i balsamów o działaniu liftingującym oraz ujędrniającym.

Zobacz więcej  Plamica starcza: objaw, przyczyna i profilaktyka – wszystko, co powinieneś wiedzieć o plamicy

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop