Blog

Radiofrekwencja mikroigłowa – sposób na odmłodzenie skóry

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Radiofrekwencja mikroigłowa – jak wygląda zabieg?

Radiofrekwencja mikroigłowa – korzyści

Radiofrekwencja mikroigłowa zamiennie określana jest jako niechirurgiczny lifting. Przeprowadzenie tego zabiegu zgodnie z przyjętymi standardami umożliwia oddziaływanie bezpośrednie na naskórek jak i również na głębokich warstwach skóry. W rezultacie zachodzi poprawa kolorytu skóry i ujędrnienie skóry na danym obszarze. Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który sprawia, że zmarszczki zostają wygładzone, dochodzi do skorygowania owalu twarzy. Jednocześnie można także skorygować powierzchnie skóry. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest polecany w szczególności jako leczenie blizn potrądzikowych, metoda redukowania widoczności rozstępów. Na tle innych poznanych metod wyróżnia się bardzo dużą skutecznością.

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej zaliczana jest do najbardziej innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej, umożliwiająca lifting skóry. Wykorzystuje działanie fal radiowych. W porównaniu do tradycyjnych metod inwazyjnych, gdzie zachodzi konieczność ingerowania wgłąb skóry twarzy szyi lub ciała za pomocą mikroigieł, ten zabieg oferuje o wiele więcej. Cała skuteczność zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej opiera się na umiejętnym wykorzystaniu fal radiowych i zastosowaniu mikroigieł, które pobudzają naturalny proces odnowy skóry właściwej.

Dla kogo dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa RF?

Korzyści wynikające z przeprowadzeniu zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dedykowane są dla szerokiej części społeczeństwa. W pierwszej kolejności ten zabieg przynosi rewelacyjne efekty w przypadku osób doświadczających wiotkość skóry twarzy szyi i dekoltu. Innymi słowy jest to utrata jędrności skóry na tych obszarach. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polecany jest także w celu korygowania owalu twarzy, opadających policzków, a także w przypadku, gdy zaobserwowano opadające powieki. Radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest jako redukcja zmarszczek i drobnych linii. Możliwe jest dodarcie do zmian występujących w trudno dostępnych miejscach.

Radiofrekwencja mikroigłowa RF może być zastosowana nie tylko do poprawy kondycji skóry pacjenta poprzez poprawę jędrności i zmniejszenie rozszerzonych porów, ale także do redukowania widoczności powierzchownych blizn i przebarwień. Radiofrekwencja mikroigłowa polepsza wygląd skóry twarzy po trądzikowej i atroficznej jak i również naczyniowej.

Zobacz więcej  Pryszcze na nogach: Przyczyny, leczenie, domowe sposoby na pryszcze, krostki i swędzące wysypki

Ponadto, zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej mogą być zastosowane w walce z rozstępami i cellulitem jak i również posiadają bardzo dużą skuteczność jako leczenie nadpotliwości.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Przy zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystywane są wymienne, jednorazowe kartridże posiadające pozłacane igły. Długość igieł jest regulowana w zakresie od 0,5 mm do 3,0 mm. Głowica dobierana jest pod kątem powierzchni zabiegowej. Obszar zabiegowy może wynosić raptem 1 cm2, czy też na 25 igieł lub też na 49 igieł, które stosowane są przypadku zabiegu na ciało. Urządzenia najczęściej wyposażone są w głowicę chłodzącą, aby spotęgować efektywność zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Jednocześnie możliwe jest dostosowywanie parametrów do indywidualnych potrzeb pacjenta, począwszy od bardzo delikatnych aż po bardzo intensywne.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej znakomicie prezentuje możliwości wynikające z pozyskania różnych rodzajów terapii w trakcie jednego zabiegu. W ten sposób można uzyskać o wiele lepsze efekty niż przy przeprowadzeniu osobnych zabiegów.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na połączeniu wcześniej znanych zabiegów – radiofrekwencji (RF) wraz z mezoterapią igłową. Dochodzi do minimalnych, kontrolowanych uszkodzeń w wierzchnich warstwach skóry, które pozwalają na utworzenie mikrouszkodzeń termicznych na głębokich warstwach skóry. Kluczowe jest, że kolejne warstwy skóry nie są nagrzewane w takim samym stopniu.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Zazwyczaj ogranicza się to wyłącznie do warstwy naskórka. Wizualny, bezpośredni rezultat jest bardzo zbliżony do skutków działania lasera frakcyjnego. Jednak w przeciwieństwo do lasera frakcyjnego, bardzo rzadko występują skutki uboczne. Wynika to z umiejętnego rozprowadzenia energii w skórze właściwej, co umożliwia pobudzenie włókien kolagenowych.

Zaczerwienie po zabiegu najczęściej znika już po jednym lub dwóch dniach. Zdarza się również, że po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej występuje także obrzęk skóry twarzy, jednak ustępuje już następnego dnia.

Jak wygląda przebieg zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej potrzebna jest specjalna głowica wyposażona w mikroigły, która posiada zdolność do emitowania promieniowania elektromagnetycznego na różnych głębokościach skóry. Może być to nawet 3,5 mm, choć parametry zabiegowe muszą być dobierane indywidualnie. Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wprowadzeniu igieł na określoną głębokość skóry, a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z tej głowicy.

Zobacz więcej  Konizacja szyjki macicy - wszystko co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu

Energia pochodząca z promieniowania przenika w głąb skóry, przy równoległym nagrzewaniu tkanek. W rzeczywistości następuje częściowe uszkodzenie struktury skóry, co ma pozwolić na regenerację i wytworzenie młodej i zdrowej tkanki posiadającej prawidłową budowę.

Przed zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej na skórę nanoszony jest krem znieczulający. Z kolei po zakończeniu zabiegu stosowane jest serum rewitalizujące, które wzmacnia działanie procesów regeneracji.

Już po pierwszym zabiegu zabiegu dostrzegalne są znaczące rezultaty. Włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, co nie tylko stymuluje produkcję kolagenu, ale także dostrzegalna jest widoczna poprawa elastyczności i jędrności skóry. Optymalnego efektu należy oczekiwać po upływie kilku tygodni, ponieważ wytwarzanie nowych włókien kolagenowych jest rozciągnięte w czasie.

RF mikroigłowa jest drogą pozwalającą na uzyskanie pożądanego napięcia i jędrności skóry. Przede wszystkim drobne zmarszczki zostają wygładzone. Radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest dla osób posiadających blizny potrądzikowe, ponieważ dzięki zabiegowi są mniej widoczne. Możliwe jest usuwanie blizn także innego pochodzenia. Jednocześnie radiofrekwencja mikroigłowa polecana jest także w przypadku rozstępów, ponieważ przyspiesza usuwanie rozstępów.

Zabieg RF mikroigłowej na twarz

Radiofrekwencja mikroigłowa na twarzy dedykowana jest w szczególności dla cery dojrzałej. Pozwala na usunięcie efektów upływającego czasu bez jakiejkolwiek ingerencji skalpela. Rezultaty są bardzo szybko dostrzegalne. Radiofrekwencję mikroigłową powinny rozważyć osoby zmagające się z:

 • opadającymi policzkami,
 • utratą jędrności skóry,
 • obwisłą skóry twarzy szyi i dekoltu,
 • zmarszczki mimiczne,
 • posiadające cienie pod oczami,
 • rozszerzone pory.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej na blizny

Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej możliwe jest przywrócenie skórze zdrowego wyglądu i naturalnej gładkości. Spektakularne efekty dostrzegalne są po wykonaniu całej serii zabiegów, które działają regeneracyjnie i powodują proces odnowy skóry właściwej. RF mikroigłowa może być stosowana zarówno na blizny po urazach mechanicznych jak i także w przypadku blizn potrądzikowych. Jednocześnie przynosi świetne rezultaty w procesie usuwania rozstępów.

Zobacz więcej  Nici liftingujące i ich zastosowanie

RF mikroigłowa na ciało

Radiofrekwencja mikroigłowa ciała pozwala na odmłodzenie skóry. Do głównych wskazań wykonania radiofrekwencji mikroigłowej należy zaliczyć:

 • utratę jędrności skóry,
 • głębokie zmarszczki,
 • obwisłą skórę występującą w obszarze ramion, brzucha, pośladków,
 • wiotkość skóry w następstwie ciąży,
 • chęć usuwania rozstępów.

Radiofrekwencja mikroigłowa efekty

Radiofrekwencja mikroigłowa przynosi efekty, które są dostrzegalne od razu jak i te, które uaktywniają się wraz z upływem czasu. W pierwszej kolejności dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych, co przyczynia się do większego napięcia skóry. Te procesy naprawcze rozciągnięte są w czasie. Procesy naprawcze trwają nawet przez kilka tygodni. Do najczęściej wymienianych efektów należy zaliczyć:

 • poprawę jędrności skóry,
 • wygładzenie struktury skóry poprzez niwelowanie zmarszczek,
 • przyrost ilości kolagenu,
 • wizualne odmłodzenie,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • wyrównanie atrofii i usuwanie blizn (także blizn potrądzikowych),
 • redukcja rozstępów,
 • leczenie doskwierającej nadpotliwości.

Zalecenia po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej kluczowe jest przestrzeganie zaleceń. W pierwszej kolejności należy zabezpieczać skórę za pomocą kremu ochronnego. Może wystąpić rumień, który będzie się utrzymywał do dwóch dni po zabiegu, jednak laser frakcyjny wywołuje bardziej dostrzegalną wizualnie reakcje. Ten rumień można skutecznie zamaskować za pomocą kosmetyków. Przed wyjściem z domu należy stosować kremy z filtrem, najlepiej UV 50.

Na uzyskiwane rezultaty bardzo duży wpływ posiada częstotliwość wykonywania zabiegów. Ilość zabiegów jest zależna od wieku i kondycji skóry, a także rodzaju posiadanych problemów. Najczęściej wystarczające są 3 lub 4 zabiegi, aby proces regeneracji był zgodny z oczekiwaniami. Zabieg RF mikroigłowa powinien być wykonywany co miesiąc. Po zakończeniu serii warto zdecydować się na zabieg przypominający, który pozwoli odświeżyć uzyskiwane efekty.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop