Blog

Liposukcja podbródka – jak pomyślnie usunąć drugi podbródek?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja podbródka – jak pomyślnie usunąć drugi podbródek?

Wygląd zewnętrzny jest ważny dla wielu osób. U niektórych osób obszar podbródka może nie być symetryczny w stosunku do reszty twarzy, co może powodować obniżenie poczucia własnej wartości. Liposukcja podbródka może przywrócić równowagę twarzy i zwiększyć pewność siebie poprzez usunięcie niechcianego tłuszczu i skóry.

Co to jest liposukcja? Na czym polega ten zabieg?

Liposukcja podbródka, znana również jako redukcja tłuszczu, jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu usunięcie nadmiaru tłuszczu spod podbródka. Może być wykonywana samodzielnie lub w połączeniu z zabiegami na twarzy, takimi jak lifting twarzy, lifting szyi.

Liposukcja podbródka polega na wykonaniu nacięcia pod podbródkiem, obok jabłka Adama. Następnie chirurg przecina różne warstwy skóry i tłuszczu pod nią, po czym usuwa tłuszcz za pomocą rurki ssącej. Proces ten jest powtarzany do momentu usunięcia całego nadmiaru tłuszczu. Na koniec, nacięcia są zamykane szwami, co pozwala na uzyskanie smukłego podbródka.

Przed zabiegiem usuwania tkanki tłuszczowej

Warto wiedzieć, że istnieją pewne zagrożenia związane z każdą operacją – krwawienie i infekcja to główne z nich – ale są one zmniejszone, jeśli są wykonywane przez doświadczonego chirurga.

Zanim zdecydujesz się na liposukcję podbródka, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, co powinnaś wiedzieć i zrobić przed zabiegiem. Należy również unikać pewnych czynności przed, w trakcie i po zabiegu, aby móc bezpiecznie wrócić do zdrowia i uniknąć komplikacji.

Lekarz będzie chciał się upewnić, że jesteś wystarczająco zdrowa(y) do zabiegu – zarówno fizycznie jak i psychicznie – przed przystąpieniem do operacji liposukcji podbródka. Jeśli przyjmujesz leki na jakieś schorzenia, dowiedz się, czy nie będą one kolidowały z procesem rekonwalescencji po operacji.

Niektórzy pacjenci nie są kandydatami do liposukcji podbródka ze względu na dodatkowe ryzyko chirurgiczne, np. palacze i osoby, które przeszły radioterapię w obszarze głowy lub szyi. Przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji podbródka może być również cukrzyca.

Zobacz więcej  Czy depilacja laserowa w domu może zastąpić zabieg w salonie kosmetycznym?

W zależności od stanu zdrowia, zakres zabiegu może się różnić. Nie powinno być zdziwieniem, jeśli lekarz zapyta o przeprowadzenie konkretnych badań.

Jak usuwa się tkankę tłuszczową przez zabieg liposukcji podbródka?

Chirurg wykonuje nacięcie w naturalnej fałdzie pod brodą i usuwa nadmiar tłuszczu poprzez odsysanie. Nacięcie jest zamykane szwami, które są usuwane podczas następnej wizyty w gabinecie. Cała procedura trwa około jednej godziny i tego samego dnia można wrócić do domu. Przez pięć do siedmiu dni po zabiegu należy nosić opatrunek chirurgiczny, który należy zmieniać co dwa dni, aż sam odpadnie. Odsysanie tłuszczu jest bezbolesne. Podwójny podbródek jest usuwany w jednostce szpitalnej.

To niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny, którego podstawą są jedynie niewielkie nacięcia. Powoduje, że komórki tłuszczowe i tkanka tłuszczowa zostają trwale usunięte. Zabieg trwa zazwyczaj od 45 minut do półtorej godziny. Po zabiegu należy nosić okulary ochronne przez co najmniej 24 godziny, aby zapobiec infekcji.

Zabieg liposukcji podbródka jest możliwy przy znieczuleniu miejscowym

Liposukcja podbródka wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Lekarz zaleci, które z nich będzie najodpowiedniejsze w danym przypadku.

Podczas tej procedury roztwór Kleina jest wstrzykiwany w wybrane miejsca, które jest następnie znieczulane za pomocą żelu do terapii zimnem. Po zdrętwieniu, nadmiar komórek tłuszczowych jest usuwany z tych obszarów w celu uzyskania szczuplejszego wyglądu i rezultatów, które się długo utrzymują. Warto zauważyć, że przeprowadzany jest on na własne ryzyko użytkownika.

Powrót do zdrowia po zabiegu liposukcji podbródka

Czas rekonwalescencji po liposukcji podbródka może się różnić w zależności od pacjenta, ale zazwyczaj obejmuje okres od pięciu dni do dwóch tygodni, podczas których należy przykładać do twarzy okłady z lodu, aby zmniejszyć obrzęk i zasinienie. Zaleca się również unikanie dźwigania ciężarów i wysiłku fizycznego przez kilka tygodni po zabiegu.

Zobacz więcej  Zabiegi usuwania zmarszczek na czole: Kwas hialuronowy, botoks i wypełnienie - sprawdź, jak redukują mimiczne linie i wygładzają skórę

Możliwe powikłania po zabiegu liposukcji podbródka

Przed zabiegiem liposukcji podbródka warto wiedzieć, że jednym z zagrożeń jest to, że po operacji może wystąpić obrzęk lub zasinienie. Obrzęk może wystąpić, gdy jest zbyt duże ciśnienie stosowane do obszaru lub gdy występuje uszkodzenie niektórych małych naczyń krwionośnych. Obrzęk ten może sprawić, że podbródek będzie wyglądał na większy niż przed zabiegiem, co może sprawić, że poczujesz się rozczarowany wynikami. Jednak nie trzeba się tym martwić, ponieważ mija to po kilku tygodniach, a po tym czasie usunięciu tkanki tłuszczowej towarzyszy ulga i zadowolenie. W końcu po usunięciu tłuszczu z podbródka wystąpi obkurczenie naczyń krwionośnych.

Zalecenia po usuwaniu tkanki tłuszczowej w zabiegu liposukcji podbródka

W ciągu pierwszych 6-12 miesięcy po operacji pacjent musi powstrzymać się od palenia tytoniu i picia alkoholu. Palenie tytoniu negatywnie wpływa na proces gojenia i regeneracji, czego efektem może być brzydka blizna lub nawet nie gojące się rany. Alkohol hamuje krzepnięcie krwi.

Aby nie dopuścić do uszkodzenia szwów, należy unikać nadmiernego mycia operowanej okolicy wodą z mydłem (stosować żelowe środki myjące lub roztwór antyseptyczny). Należy również unikać masowania operowanej okolicy, gdy jest ona jeszcze obrzęknięta (masaż może być możliwy po około 2 tygodniach od zabiegu).

Chronić obszar przed urazami. Pacjenci od czasu do czasu chętni na usunięcie podwójnego podbródka powinni stosować okłady z lodu na tym obszarze przez 20 minut. Jest to stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. Opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się do dwóch tygodni.

Po usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, na blizny należy stosować krem lub żel ochronny, aby zapobiec pieczeniu lub swędzeniu, które może wystąpić w przypadku ekspozycji na światło słoneczne lub inne źródła ciepła.

Zobacz więcej  Świadoma pielęgnacja włosów: od czego zacząć? Metoda mycia włosów krok po kroku

Liposukcja laserowa podróbka jako alternatywna chirurgia plastyczna

Alternatywą dla tradycyjnych metod jest energia lasera. Na czym polega laserowa liposukcja podbródka? Liposukcja laserowa wykorzystuje intensywną wiązkę światła i ciepła do rozbijania tłuszczu. Procedura ta jest najczęściej wykonywana na podbródku, policzkach lub linii żuchwy, ale może być również stosowana na innych częściach twarzy i ciała.

Lekarz zlokalizuje nadmiar tłuszczu za pomocą technologii ultradźwiękowej i wprowadzi kaniulę w ten obszar. Kaniula wykorzystuje ssanie, aby odessać tłuszcz i umieścić go w oddzielnym pojemniku.

Cały proces trwa około jednej godziny i powoduje niewielkie przestoje, chociaż umiarkowane zasinienia są prawdopodobne przez trzy do pięciu dni po zabiegu. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu dwóch do trzech dni po zabiegu, jednak zaleca się, aby nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych podczas powrotu do zdrowia po laserowej liposukcji podbródka. Zabieg jest mniej inwazyjny i prowadzi do lepszego napięcia skóry. Jest jednak nieco kosztowniejszy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop