Blog

Modelowanie sylwetki – jędrna skóra, szczupłe ciało

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Modelowanie sylwetki – jędrna skóra, szczupłe ciało

Nadmiar tłuszczu w organizmie to bardzo częsty problem. Niestety, czasem nie jest on związany tylko z ciałem, ale również z psychiką. Jednak po kolei. Czasami, pomimo diety i ćwiczeń fizycznych, tłuszcz w niektórych częściach ciała jest szczególnie odporny. Tu z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna estetyczna. Można zdecydować się na różnego rodzaju zabiegi, które pozwolą pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Ich zadaniem jest modelowanie konturów, a także smukłych i jędrnych ciał. Zabieg modelujący sylwetkę to również skuteczna kuracja na cellulit. Nowoczesne kliniki zapewniają osobom zainteresowanym mało inwazyjne i całkowicie bezpieczne zabiegi, po których rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni. Dzięki temu można pozbyć się tkanki tłuszczowej skutecznie i jednocześnie bezpiecznie. Dlatego nie potrzebujesz skalpela i nie musisz długo przebywać w szpitalu, aby schudnąć. Jaki jest najlepszy sposób na wymodelowanie sylwetki? Modelowanie sylwetki jeszcze nigdy nie było takie proste.

Modelowanie sylwetki to proces wieloetapowy, który nie zawsze może być przeprowadzony bez profesjonalnego wsparcia. Wszystko tak naprawdę zależy od wrodzonych skłonności i uwarunkowań. Sam proces, jakim jest modelowanie ciała również musi być dostosowany do naszych potrzeb i predyspozycji. Wymaga to działań na wielu frontach. Podstawą są regularne ćwiczenia i odpowiednio zbilansowana dieta, a także codzienna pielęgnacja skóry, aby była jędrna. To bardzo ważne, ponieważ nawet jeżeli spalimy tkankę tłuszczową, a nie zadbam odpowiednio o skórę, efekt nie będzie dla nas zadowalający. Możemy ćwiczyć w pocie czoła i przejść na zbilansowaną dietę. Jest to nawet bardzo korzystne z punktu widzenia naszego zdrowia. Jednak taka kuracja nie zawsze przynosi pożądane efekty. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa jest szczególnie odporna na redukcję. Mimo wielu wysiłków trudno pozbyć się dodatkowych centymetrów na biodrach czy bokach. Może być również trudno stracić zbędne kilogramy z piersi lub pośladków. Kiedy ćwiczenia, odchudzanie i peelingi nie są skuteczne, należy wykonać profesjonalne modelowanie.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Czy spalanie tkanki tłuszczowej jest nam potrzebne? Oczywiście, że tak – jeżeli mamy jej zbyt dużo. Na czym polega modelowanie sylwetki ? Czy za każdym razem chodzi nam o spalenie tkanki tłuszczowej? Odpowiedź w tej sytuacji nie jest jednoznaczna. Zabiegi, które przynoszą wymarzone rezultaty wcale nie muszą wiązać się z drastycznym spadkiem wagi. W rzeczywistości zabiegi modelujące sylwetkę mają nas doprowadzić do stanu, w jakim czujemy się z sobą dobrze. Nie zawsze chodzi tutaj o zmianę powierzchni ciała, czasem wystarczy nadać skórze odpowiedniej jędrności, tak aby nasze kształty były dla nas zadowalające. O tym, jakie zabiegi w naszym przypadku sprawdzą się najlepiej, należy porozmawiać z lekarzem. Specjalista z dziedziny medycyny estetycznej jest w stanie dobrać sposób działania w taki sposób, abyśmy byli zawsze idealnie zadowoleni z efektów. Współczesna medycyna estetyczna daje nam olbrzymie możliwości, nie bójmy się więc z nich skorzystać.

Zobacz więcej  Przywrócenie skórze blasku dzięki mezoterapii igłowej

Jak skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Jeżeli uznamy, że tkanki tłuszczowej mamy zbyt dużo, możemy zdecydować się na zabieg jakim jest lipoliza laserowa lub lipoliza iniekcyjna. Możliwości w tym zakresie jest wiele. Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjna terapia modelująca sylwetkę polegająca na wstrzykiwaniu substancji poprzez iniekcję eliminujących komórki tłuszczowe. W rezultacie komórki rozpuszczają się, a uwolniony tłuszcz ulega rozkładowi podczas metabolizmu i wydalaniu z organizmu. Lipoliza jest obecnie najnowocześniejszą metodą medycyny estetycznej, może być niechirurgiczna, trwała i skuteczna w redukcji tkanki tłuszczowej. Alternatywą jest lipoliza laserowa, która jest jeszcze mniej inwazyjna. Obecnie skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej z danego obszaru jest najbezpieczniejszym i najtańszym zabiegiem medycznym. W medycynie od dawna jest stosowany w leczeniu zatorowości tłuszczowej lub obniżenia poziomu lipidów we krwi. Terapia lipolizą jest odpowiednia dla osób normalnych lub z niewielką nadwagą. Pomaga usunąć tzw. Miejscowe tłuszcze (fałdy na plecach, brzuchu, udach), które są trudne do usunięcia z powodu diety lub ćwiczeń. Ta metoda nie jest skuteczna w przypadku pacjentów z ciężką i bardzo otyłością. Pamiętajmy jednak, że jeżeli chcemy zachować zdrowie, możemy zdecydować się na medycynę estetyczną, nie możemy jednak zapominać o aktywności fizycznej oraz o tym, aby przyjmować odpowiednio zbilansowane posiłki, które odpowiednio zasilą nasz organizm składnikami odżywczymi.

Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Wśród ciekawych zabiegów z zakresu modelowania sylwetki, warto wskazać również liposukcję infardźwiękową. Ta zwykle łączy się z zabiegiem na skórę z wykorzystaniem radiofrekwencji, dzięki czemu nie tylko chudniemy, ale również nasze ciało staje się jędrne. Ta ostatnia metoda doskonale sprawdza się również przy redukcji cellulitu. Wracając jednak do samej liposukcji, to jest ona zabiegiem, wykonywanym w celu zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej, wymodeluj model i nadaj pożądane proporcje dla wybranego obszaru anatomicznego. Zabieg polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z problematycznej części ciała w ilości ustalonej przez lekarza. Liposukcję można wykonać przy miejscowej otyłości. To bardzo istotne, ponieważ czasem na naszym ciele znajdują się newralgiczne punkty, w których nie jesteśmy w stanie wypracować zadowalających nas wyników. Po serii zabiegów pacjent może osiągnąć zamierzony efekt. Warto podkreślić, że efekt modelowania sylwetki jest trwały. Usunięta tkanka nie zregeneruje się w obszarze ssania ani nie będzie się gromadzić. Liposukcja może być wykonywana na tułowiu, brzuchu, talii, biodrach, biodrach, bryczesach, udach i łydkach, kolanach i kostkach, ramionach, brodzie, kopcu łonowym. Można go również wykonywać u mężczyzn z powiększonymi piersiami-tłuszczakami i rozwojem piersi u kobiet. Takie zabiegi wymagają okresu rekonwalescencji, jednak nie jest on zbyt długi. Warto pamiętać, że w przypadku zabiegów tego typu choroby autoimmunologiczne mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Zobacz więcej  Czym jest epilacja laserowa i jak się do niej przygotować?

Tkanka tłuszczowa – czy zawsze jest wrogiem?

Czy jednak modelowanie sylwetki za każdym razem wiąże się z utratą wagi? Odpowiedź brzmi: nie. Istnieje szereg zabiegów, dzięki którym można osiągnąć doskonałe rezultaty, a jednocześnie nie pozbywać się tłuszczu, który umiejscowiony np. w okolicach bioder może być dla naszej sylwetki błogosławieństwem. Czasem przyczyną tego, że nie czujemy się w swojej skórze dobrze, może być zbyt mała jędrność naszego ciała. W takiej sytuacji na przykład doskonale sprawdzi się drenaż limfatyczny, czy zabieg, który wzmacnia napięcie skóry.

Profesjonalne modelowanie sylwetki

Wyrzeźbiona, kształtna sylwetka i gładka, jędrna skóra to marzenie wielu osób. Jednak sam zdrowy tryb życia nie zawsze wystarczy, by osiągnąć upragniony efekt wizualny. Cellulit czyli nierównomierny rozkład tkanki tłuszczowej lub jej niewielki nadmiar w konkretnych partiach, którego trudno się pozbyć – to problemy, z którymi mierzy się wiele stosunkowo szczupłych osób lub posiadających niewielką nadwagę. To właśnie z myślą o nich zostały stworzone zabiegi modelowania sylwetki, które w nieinwazyjny i bezpieczny sposób wyszczuplają, poprawiają kształtność figury i napinają skórę, co jest szczególnie ważne dla osób po 35. roku życia, u których zauważalne jest zmniejszanie się gęstości skóry. Wiek jednak nie oznacza, że nasze ciało wymaga działania specjalisty. Czasem na zabiegi tego typu decydują się osoby znacznie młodsze, a czasem osoby, które z pierwszymi oznakami niedoskonałości zmagają się znacznie później, niż inni. Modelowanie sylwetki jest skierowane do osób dorosłych w każdym wieku.

Rozbij komórki tłuszczowe

Jeżeli już mowa o tłuszczu, warto zwrócić uwagę na to, skąd bierze się efekt jojo. W momencie, kiedy szczuplejemy, nasze komórki tłuszczowe mogą stawać się mniej napełnione, mniejsze, jednak nie zanikają. Wtedy łatwiej jest wrócić do wagi, z którą chcieliśmy się pożegnać na zawsze. Modelowanie sylwetki jednak polega na rozbijaniu komórek tłuszczowych. W tym celu doskonale sprawdzają się ultradźwięki. Trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych umożliwiają zogniskowane fale ultradźwiękowe. Ustalona dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu, gdzie ultradźwięki generują efekt mechaniczny przerywający błony adipocytów. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Zabieg taki przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy chcą w nieinwazyjny sposób pozbyć się uporczywego tłuszczu z niewielkich obszarów ciała, np. okolic brzucha. Obecnie jest to jedyna technologia trwale zwalczająca tkankę tłuszczową o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych.

Zobacz więcej  Nowy gabinet dermatologiczny już otwarty

Ujędrnienie skóry

Jeżeli już uda nam się ujędrnić skórę dzięki profesjonalnym zabiegom, warto zadbać o to, aby efekt utrzymał się tak długo, jak to tylko możliwe. Wyszczuplenie to nie wszystko, ważne jest również wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz zachowanie tego efektu tak długo, jak to tylko możliwe. Aby zabezpieczyć własną skórę przed utratą elastyczności, ważne jest, aby zrozumieć, co pogarsza stan i wygląd skóry. Głównym powodem jest naturalny proces starzenia, który jest nieunikniony i zachodzi już od 25 roku życia. Wówczas dochodzi do obniżenia aktywności biologicznej komórek ludzkich, spowolnienia procesu regeneracji i obniżenia odporności na stres środowiskowy. W praktyce skóra staje się cieńsza, szarzejąca i traci jędrność, a owal twarzy zaczyna się deformować. Zmiany te są najbardziej widoczne na policzkach, czole, brodzie, szyi, dekolcie, przedramionach i zewnętrznej stronie dłoni. Negatywny wpływ na zwiotczenie skóry mają również problemy hormonalne i menopauza. Jest to ściśle związane z niedoborem estrogenu. Następnie zahamuj produkcję kolagenu i kwasu hialuronowego. Brak podrażnień nie może zapewnić skórze najlepszego podrażnienia i nawilżenia, wysuszenia skóry i pogłębienia procesu starzenia.

Zabiegi nieinwazyjne, wymarzone rezultaty

Odpowiednie przygotowanie do zabiegów jest bardzo ważne, dlatego najlepiej stosować się do zaleceń lekarza, który w dodatku dobierze sposób działania, który w naszym przypadku będzie najbardziej adekwatny. To bardzo ważne, ponieważ nieinwazyjne zabiegi sprawdzają się doskonale, jednak wymagają od nas pewnej dozy samodyscypliny. Warto również pamiętać o tym, że styl naszego życia ma również kolosalne znaczenie. Gdy zobaczymy pierwsze efekty zabiegów, z pewnością będziemy zachwyceni. Jednak niestety, jeżeli np. jesteśmy palaczami, skóra szybciej przestanie być jędrna. Jeżeli nie odżywiamy się prawidłowo, możemy wrócić do wagi początkowej. Dlatego właśnie musimy zadbać nie tylko o swój wygląd, ale również o kondycję naszego ciała.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop