Blog

Korekta nosa kwasem hialuronowym- czy warto, na czym polega?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Korekta nosa kwasem hialuronowym- czy warto, na czym polega?

Korekcja nosa kwasem hialuronowym to niechirurgiczny zabieg modelowania tej części ciała, który jest alternatywą dla chirurgicznej operacji nosa. Za pomocą kwasu hialuronowego możliwa jest szybka korekta kształtu nosa, niewiążąca się z długotrwałym okresem rekonwalescencji. Warto pamiętać, że ta metoda nie sprawdzi się w każdym przypadku.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym- na czym dokładnie polega?

Korekta nosa kwasem hialuronowym polega na podskórnym podaniu wybranej jego ilości, dzięki czemu możliwa jest poprawa kształtu nosa. Stanowi on doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Jego głównym atutem jest zwłaszcza to, że jest całkowicie bezpieczny.

Ważne jest jednak, aby korekta nosa kwasem hialuronowym była wykonana przez lekarza z wieloletnim doświadczeniem. Prawidłowo wprowadzony preparat daje nowy kształt nosa. Staje się on ładnie wymodelowany, prosty, a przy tym prezentuje się naturalnie.

Przed wykonaniem procedury niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który zakwalifikuje pacjenta do zabiegu. Co ważne, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc jest praktycznie bezbolesny. Ponadto wyróżnia się tym, że daje natychmiastowe efekty.

Korekta nosa kwasem hialuronowym- jakie są jej cele?

Nos jest najbardziej wysuniętą częścią twarzy, a co za tym idzie, najbardziej widoczną. Zabieg kwasem hialuronowym to popularna metoda modelowania nosa. Wszelkie zaburzenia w jego proporcji wpływają niekorzystnie na wygląd całej twarzy.

Co ważne, to właśnie nieładny kształt nosa jest częstym powodem kompleksów wielu osób. Do niedawna jedynym rozwiązaniem problemów była chirurgia plastyczna. Dziś jednak w medycynie estetycznej często oferowaną procedurą jest korekta nosa poprzez wstrzyknięcie preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Metoda modelowania nosa kwasem hialuronowym pozwala na:

 • wyrównanie grzbietu nosa, jeśli jest on siodełkowaty- preparat umożliwia wypełnienie zagłębienia,
 • wyrównanie grzbietu nosa, jeśli są na nim garbki- kwas hialuronowy wstrzykuje się dokładnie po obu stronach garbu, czego celem jest wyrównanie linii grzbietu,
 • korektę kąta nosowo-wargowego- czyli między nosem a wargą. To propozycja dla kobiet z trochę rozwartym kątem, a u panów przypominającym kąt prosty,
 • korektę kąta nosowo-czołowego- jest to obszar u nasady, gdzie nos łączy się z czołem. U kobiet kąt powinien wynosić 130 stopni, natomiast u panów może być troszkę szerszy,
 • korektę czubku nosa- na przykład, jeśli jest on opadnięty,
 • wydłużenie nosa zbyt krótkiego,
 • powiększenie zbyt małego nosa,
 • korektę asymetrii nosa.
Zobacz więcej  Trądzik ropowiczy: Objawy, leczenie i pielęgnacja przeciw ropnym pryszczom 

Jak widać, zabieg korekty nosa za pomocą kwasu hialuronowego daje nam wiele możliwości. Co ważne, wypełniacze dodają objętości. Nie sprawdzą się więc u osób z dużym czy szerokim nosem, chyba że potrzebne będzie uzupełnienie w nim ubytku. Nawet niewielka zmiana nosa kwasem hialuronowym można wpłynąć na postrzeganie przez innych, jak i całokształt wyglądu twarzy.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym- przygotowanie do zabiegu

Przed wymodelowaniem nosa kwasem hialuronowym, pacjent musi udać się na konsultację lekarską. Specjalista omówi z nim sposób korekty nosa, poinformuje o możliwych skutkach ubocznych.

Ponadto musi on poznać oczekiwania pacjenta, jak i określić to, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania u niego korekty kształtu nosa. Lekarz przeprowadza także z pacjentem wywiad chorobowy.

Musi on wiedzieć o tym, jakie leki przyjmuje dana osoba, czy na coś choruje, czy przeszła już tego typu zabieg. Przed przystąpieniem do modelowania nosa kwasem hialuronowym trzeba też ustalić sposób znieczulenia.

Procedura modelowania kwasem hialuronowym- rodzaj znieczulenia

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest procedurą praktycznie bezbolesną. Można jednak odczuć dyskomfort w czasie wkłucia igły. Odczuwanie bólu da się zredukować, poprzez wcześniejsze schłodzenie tej części ciała. Jeżeli jednak pacjent ma obniżony próg bólu, wówczas można podać mu znieczulenie miejscowe. Jest ono podawane zazwyczaj w postaci specjalnego kremu czy też zastrzyku.

Techniki zabiegowe podawania kwasu hialuronowego

Podczas korekcji nosa kwasem hialuronowym wykorzystuje się dwie techniki. Pierwszą z nich jest technika punktowa, która polega na podawaniu preparatu małymi depozytami punkt przy punkcie. Inną metodą jest liniowa, czyli tunelowa.

W czasie niej w tkankach wytwarza się tunel, a środek podawany jest w czasie wycofywania igły czy kaniuli. Wielu specjalistów wykonuje zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym właśnie za pomocą mikrokaniuli. To długa, giętka i tępo zakończona igła, którą wprowadza się w tkanki przez jeden punkt wkłucia. Co ważne, prowadzenie kaniuli jest bezbolesne.

Zobacz więcej  Włókniak pod skórą: Poznaj różnice między włókniakiem twardym a miękkim oraz jak skutecznie go usunąć

Korekcja nosa kwasem hialuronowym- jak wygląda zabieg?

Najpierw pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Jest on aplikowany na obszar poddany zabiegowi na około 30 min przed rozpoczęciem korekcji. Inną opcją jest podanie znieczulenia stomatologicznego, które działa dosyć szybko, gdyż już po upływie 10 minut. Taki rodzaj znieczulenia zalecany jest osobom o niskim progu bólu. Co ciekawe, niektóre produkty wykorzystywane w korekcjach estetycznych zawierają w sobie lidokainę, co wpływa na wyższy komfort pacjenta w czasie modelowania nosa.

Pacjent może jedynie odczuć pewne rozpieranie, co jest związanie ze zwiększaniem objętości po podaniu HA. Następnym etapem zabiegu jest dezynfekcja i precyzyjne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w dany obszar. W trakcie zabiegu lekarz przytrzymuje palcami skórę, aby preparat w konsystencji gęstego żelu nie przemieścił się w nieodpowiednie miejsce.

Podanie preparatu na bazie kwasu hialuronowego daje błyskawiczny efekt wypełnienia. Po iniekcji specjalista rozmasowuje skórę, w celu rozprowadzenia środka. Korekta kształtu nosa jest widoczna od razu, w razie potrzeby lekarz może modyfikować na bieżąco zakres korekcji.

Zabieg korekty nosa- zalecenia po

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczna, jednak wymaga rekonwalescencji. Trzeba pamiętać po korekcji nosa o pewnych zalecaniach pozabiegowych, których należy przestrzegać. Po procedurze należy lekko schładzać okolice nosa. Przez pierwsze dni nie można wywierać nadmiernego ucisku na obszar nosa.

Odradzane są też zbyt intensywne ćwiczenia sportowe. W kolejnych tygodniach trzeba unikać wystawiania nosa na promieniowanie słoneczne, czy też nadmierne zimno i ciepło. Odradzane są wizyty w solarium czy saunie. Nie wolno też przez pewien czas nakładać makijażu.

Korekta nosa kwasem hialuronowym- efekty

Efektem korekty nosa kwasem hialuronowym jest wypełnienie jego fragmentów, które straciły jędrność lub objętość w stopniu eliminującym jej niedobór. Dzięki temu, poprawie ulega proces wiązania wody w komórkach, po czym poprawia się objętość skóry w obszarach, które wymagają modelowania.

Kwas hialuronowy nieusieciowiony pozwala na dogłębne nawilżenie skóry, a tym samym poprawę jędrności skóry na nosie. Jeśli chodzi o kwas hialuronowy usieciowiony, to pozwala on na skuteczne wymodelowanie kształtu nosa.

Zobacz więcej  Retinol na trądzik: wybór preparatu z retinoidami i pochodnymi witaminy A w kremach i kosmetykach

Jak uniknąć powikłań po zabiegu z kwasem hialuronowym?

Jak każda procedura i podanie kwasu hialuronowego wiąże się z ryzykiem powikłań. Zdarzają się one dosyć rzadko, jednak należy mieć ich świadomość. Pacjent może jednak zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji, a wystarczy, że będzie przestrzegał zalecań lekarza po zabiegu. Musi on też pamiętać, o stawianiu się na wizyty kontrolne.

Możliwe powikłania po zabiegu korekcji nosa kwasem hialuronowym

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczną metodą, a ryzyko komplikacji i skutków ubocznych jest minimalne. Wśród objawów niepożądanych wystąpić mogą: przebarwienia skóry, krwiaki, zaburzenia odczuwania, nadmierna pigmentacja, swędzenie.

Czasem organizm pacjenta reaguje na podanie preparatu objawami grypy, takimi jak nudności, bóle głowy i mięśni czy ogólne złe samopoczucie. W rzadkich przypadkach przez nieprawidłowe wstrzyknięcie wypełniacza czy też jego złe rozprowadzenie mogą pojawić się widoczne lub wyczuwalne w dotyku grudki.

Niekiedy dochodzi też do przemieszczania się środka w inny obszar twarzy, przez co efekt widoczny jest w innym, niechcianym miejscu.

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym

Jeśli chodzi o najważniejsze zalety korekty nosa preparatem z kwasem hialuronowym, to warto wspomnieć tutaj o jego niskiej cenie. Procedura widocznie poprawia wygląd całego czy też czubka nosa. Wypełnia fragmenty, które straciły jędrność. Ponadto poprawia też objętość skóry w strefach, gdzie zbędna okazuje się chirurgiczna korekta nosa. Sam koszt iniekcji kwasu jest dosyć niski.

Kolejną zaletą podania kwasu hialuronowego jest jego wysokie bezpieczeństwo. To metoda małoinwazyjna i bezpieczna, jednak musi wykonywać ją specjalista z zakresu medycyny estetycznej. Podanie kwasu nie wiąże się z bólem, gdyż pacjent otrzymuje wcześniej znieczulenie miejscowe.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Nie u każdego, istnieje możliwość zastosowania tej metody modelowania nosa. Kwas hialuronowy nie może zostać podany w takich przypadkach jak:

 • zaburzona krzepliwość krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym
 • ciąża i karmienie piersią,
 • nieuregulowana cukrzyca i choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • alergia czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • przyjmowanie antykoagulantów i leków rozrzedzających krew na 7 dni przed zabiegiem.
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Pacjent musi powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych przez siebie preparatach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop