Blog

Logest – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Logest – recepta online

Logest jest to nic innego, jak preparat medyczny, który stosuje się w celu antykoncepcji hormonalnej. Jest to lek o bardzo skutecznym działaniu, dlatego tak wiele kobiet każdego roku decyduje się z niego korzystać.

Logest skład

Jeżeli chodzi o skład leku antykoncepcyjnego Logest to należy powiedzieć o nim przede wszystkim to, że posiada on w swoim składzie nie tylko substancje czynne, ale również substancje pomocnicze. Do substancji czynnych zalicza się w szczególności takie składniki jak: gestoden oraz etynylestradiol. Z kolei, jeżeli chodzi o substancje pomocnicze to jest ich znacznie więcej i można do nich zaliczyć:

  • laktoza jednowodna
  • skrobia kukurydziana
  • powidon 25 000
  • talk
  • magnezu stearynian
  • sacharoza
  • powidon 700 000
  • makrogol 6000 wapnia węglan
  • wosk montanoglikolowy

Logest dawkowanie

Jak już powyżej zostało wspomniane, preparat Logest jest to lek, który stosuje się w przypadku antykoncepcji. Jeżeli chodzi o kwestię dawkowania tego leku, jakim jest Logest to trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że jest on dostępny w dwóch różnych wersjach. Jedna wersja jest tańsza i zawiera 21 powlekanych kapsułek. Z kolei wersja droższa jest większym opakowaniem, które wystarcza na aż dwa miesiące i zawiera 63 powlekane tabletki. Nie należy stosować więcej niż jednej kapsułki w ciągu dnia. Należy również pamiętać o tym, że należy tak dopierać godziny przyjmowania tego preparatu, aby odstęp czasowy pomiędzy przyjęciem jednej, a drugiej kapsułki nie wynosił więcej niż 12 godzin. Bowiem, jeżeli odstęp między stosowaniem jednej, a drugiej tabletki będzie wynosił więcej niż 12 godzin to preparat ten będzie mógł nie działać w taki sposób, jak byśmy tego oczekiwali.

Wskazania do stosowania Logest

Jeżeli chodzi o wskazania do stosowania to jedynym wskazaniem jest przede wszystkim zapobieganie ciąży, ponieważ jest to preparat antykoncepcyjny.

 Przeciwskazania do stosowania Logest

Do przeciwwskazań odnoszących się do stosowania leku antykoncepcyjnego Logest jest przede wszystkim: karmienie piersią, ciąża, stosowanie leków obniżających ciśnienie krwi, stosowanie leków regulujących krzepliwość krwi w naszym organizmie, borykanie się z problemem wątroby, borykanie się z problemem choroby serca, przebyty zawał serca, przebyty udar mózgu, cukrzyca, nerwica, depresja, stosowanie sterydów, wysokie ciśnienie krwi, występowanie zatorowości płucnej, jak również planowanie jakiegokolwiek zabiegu chirurgicznego, wysokie stężenie tłuszczów we krwi oraz borykanie się z problemem duszności płucnej.

Zobacz więcej  Co robić gdy nie pomoże nam żadna maść na blizny po trądziku?

Ostrzeżenia dla leku

Stosując lek antykoncepcyjny o nazwie Logest należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby unikać wystawiania tego leku na nadmierne promienie słoneczne. Ważne jest również to, aby przechowywać ten lek w temperaturze pokojowej. Lek Logest można także trzymać w lodówce.

Logest, a ciąża

Kobiety, które są w ciąży nie mogą przyjmować tego leku ze względu na możliwość pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. Trzeba też pamiętać o tym, że kobiety, które stosowały ten lek, a mimo tego z jakiś przyczyn zaszły w ciążę powinny w jak najszybszym czasie odstawić ten lek tuż po dowiedzeniu się o zajściu w ciążę, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji zdrowotnych nie tylko dla siebie, ale również dla jeszcze nienarodzonego dziecka.

Logest efekty uboczne

Jak każdy lek, tak również i lek antykoncepcyjny Logest może wywoływać pewne skutki uboczne. Jedne z tych skutków ubocznych mogą pojawiać się o wiele częściej, inne zaś rzadziej. Otóż, do jednych z najczęściej pojawiających się skutków ubocznych możemy zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: wystąpienie bólu brzucha, wystąpienie wysypki na skórze, pojawienie się bólów oraz zawrotów głowy, jak również możliwość pojawienia się krwawienia z okolic intymnych. Z kolei do tych rzadziej występujących skutków ubocznych możemy zakwalifikować przede wszystkim takie aspekty jak: bolesność i tkliwość piersi oraz mdłości i wymioty. Jeżeli zauważmy u siebie nieustępujące skutki uboczne o dużym nasileniu to powinniśmy jak najszybciej zdecydować się na odstawienie tego preparatu i przyjmowanie innego, który będzie służył naszemu organizmowi.

Logest interakcje

Leku Logest nie zaleca się stosować równocześnie z innymi preparatami antykoncepcyjnymi, jak również w połączeniu z różnorodnymi sterydami.

Logest dawkowanie

Lek Logest jest to preparat antykoncepcyjny, który można nabyć w dwóch wersjach. Jedna wersja zawiera 21 tabletek, druga zaś wersja zawiera tych tabletek 63. Producent zaleca, aby przyjmować wyłącznie jedną kapsułkę dziennie. A odstępy między przyjmowaniem jednej kapsułki, a drugiej nie powinny wynosić więcej niż 12 godzin. W sytuacji, gdy odstęp czasowy będzie dłuższy niż te 12 godzin to preparat Logest może nie działać w taki sposób, w jaki byśmy tego chcieli. Najważniejszą kwestią jest to, aby w pełni stosować się do zaleceń producenta, które zostały w sposób wyraźny na ulotce załączonej do opakowania tego leku.

Zobacz więcej  Nici PDO Mono: Estetyczny lifting 4D - rodzaje, wykorzystywanie i pierwsze efekty

Jak uzyskać receptę online na Logest

Receptę na lek Logest można bez problemu uzyskać w Skyclinic. Skyclinic jest to placówka medyczna. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop