Blog

Liposukcja twarzy, jako nieoceniony zabieg medycyny estetycznej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Liposukcja twarzy, jako nieoceniony zabieg medycyny estetycznej

Proces starzenia się twarzy

Zbiegiem lat nasza skóra ulega procesom starzeniowym. Oczywiście jest to całkowicie naturalny i nie unikniony proces, który czeka każdego z nas. Niemniej jednak na niektórych obszarach ludzkiego organizmu proces starzenia się jest bardzo widoczny i nieestetyczny. Takim miejscem jest zazwyczaj twarz. Wówczas większość z nas dostrzegając na swojej twarzy upływ czasu zaczyna odczuwać z tego powodu duży dyskomfort. Cierpi na tym nasza psychika i tracimy pewność siebie. Z czasem twarz zaczyna przyjmować kształt odwróconego trójkąta, a co za tym idzie zmieniają się jej proporcje.

Warto wiedzieć, że jest to wielopoziomowy proces. Początkowo skóra staje się bardziej wiotka, zaczyna stawać się co raz bardziej sucha i na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki oraz przebarwienia. Później znajdująca się pod skórą tkanka podskórna staje się cieńsza i pod wpływam działania grawitacji przemieszcza się ku dołowi. Następnie podobnie dzieje się z czubkiem nosa, który zaczyna opadać w dół. Wszystkie dawne proporcje przestają istnieć. Wiele osób poszukuje metod na zatrzymanie i spowolnienie procesu starzenia się twarzy. Jednak większość z powszechnie dostępnych kremów nie daje oczekiwanych efektów. Wówczas należy wiedzieć, że jest jeszcze jedno bardzo skuteczne rozwiązanie, a mianowicie zabiegi stosowane w medycynie estetycznej.

Tempo starzenia się twarzy

Oczywiście u niektórych osób proces starzenia się rozpoczyna się szybciej, a u innych wolniej. Jest to przede wszystkim w dużej mierze zależne od uwarunkowań genetycznych, a także czynników zewnętrznych.

Czynniki zewnętrzne wpływające na proces starzenia się skóry:

  • tryb życia,
  • dieta,
  • promieniowanie słoneczne,
  • warunki pracy,
  • warunki mieszkaniowe.

Nie zależnie od wieki warto co jakiś czas przystanąć na chwilę przed lustrem i dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy. Jeśli zauważymy znaczące i szybko postępujące zmiany na niej warto jak najszybciej zareagować i podjąć działania naprawcze. Jest to istotne gdyż im szybciej lekarz medycyny estetycznej rozpocznie pracę tym skuteczniej można zatrzymać niepożądane procesy.

Kształt twarzy, a starzenie się

Istniej zależność pomiędzy kształtem twarzy, a sposobem w jaki później ta się starzeje. Nie od dziś wiadomo, że owalny kształt twarzy jest uznawany za najbardziej pożądany i atrakcyjny, watro jednak wiedzieć, że to właśnie twarz owalna starzeje się najszybciej. Owalna twarz charakteryzuje się tym, że jest lekko podłużna, ma niewielki, aczkolwiek zgrabny nos, subtelną brodą oraz dość wysokie czoło. Co więcej kości policzkowe się uwydatnione, a usta pełne. Działania grawitacji, utrata kolagenu i elastyny na taki model twarzy są bez litosne. Zwiotczała skóra zaczyna w efekcie starzenia się coraz bardziej wystawać poza owal twarzy, co burzy jej pierwotne proporcje. Jest to bardzo widoczne, a z czasem twarz nabiera smutnego oraz bardzo posępnego wyrazu.

Zobacz więcej  Trądzik pospolity: przyczyny, objawy i leczenie - skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej w walce o pozbycie się trądziku

Nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy

Cały proces starzenia się twarzy jest spotęgowany przez tłuszcz umiejscowiony w jej obrębie. Nawet niewielka jego ilość opadając powoduje nieestetyczny wygląd. Z czasem nasze mięśnie nie utrzymują tkanki tłuszczowej jak wcześniej. Warto wiedzieć, że tkanka tłuszczowa jest umiejscowiona w warstwie podskórnej i pełni w ludzkim ciele wiele bardzo ważnych funkcji np. jest odpowiedzialna za przechowywanie substancji odżywczych, a także pełni funkcję termoizolacyjną. Z nadmiarem tkanki tłuszczowej mamy do czynienia gdy jej poziom przekracza 20-25% masy ciała u kobiet oraz 15-20% ciała u mężczyzn.

Jak usunąć tkankę tłuszczową?

Wiele osób szuka sposobu na usunięcie tkanki tłuszczowej z twarzy, który przyniesie długotrwałe efekty. Dawniej w takich przepadkach była wykonywana operacja, podczas której lekarz wycinał nadmiar tkanki tłuszczowej. Na szczęcie dziś istniej możliwość skorzystanie z mniej inwazyjnych metod oferowanych przez medycynę estetyczną.

Na czym konkretnie polega zabieg odsysania tłuszczu z twarzy i jej okolic?

Niestety czasami pomimo prawidłowej diety i ćwiczeń nie jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z tkanką tłuszczową. Oczywiście tyczy się to także twarzy, szyi, czy też podwójnego podbródka. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest zabieg liposukcji. Podczas takiego zabiegu chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez odsysanie tłuszczu z twarzy, szyi, podbródka, a nawet dekoltu. Dziś s tego typu zabiegów korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Zalety płynące z wykonania zabiegu jakim jest liposukcja twarzy:

  • widoczna poprawa konturów twarzy,
  • smuklejsza i szczuplejsza twarz,
  • młodszy i zdrowszy wygląd,
  • poprawa proporcji twarzy.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu liposukcji?

Jeśli zdecydujemy się na zabieg, który np. pozwoli nam zniwelować podwójny podbródek należy pamiętać, że do takiego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Wówczas zaleca się na trzy tygodnie przed datą zabiegu zaprzestanie m. in. palenia tytoniu oraz przyjmowania leków, które wpływają na rozrzedzenie krwi. Czynniki te mogą spowodować spowolnienie całego procesu rekonwalescencji.

Zobacz więcej  Czy można zatrzymać starzenie się włosów?

Natomiast po wykonanym zabiegu aby rekonwalescencja przebiegała prawidłowo zaleca się spożywanie dużej ilości wody. Po zabiegu pojawia się obrzęk, a pacjent może doczuwać dyskomfort i ból. Wówczas dobrze wspomagać się zaleconymi przez lekarza lekami przeciwbólowymi. W niektórych przypadkach po zabiegu liposukcji może wystąpić zasinienie, które z czasem ustąpi. Co więcej na kilka tygodni należy ograniczyć w jak największym stopniu wszelką aktywność fizyczną, zwłaszcza taką która naraża nas na uraz twarzy.

Przebieg zabiegu liposukcji

Cały zabieg rozpoczyna się od podania anestezji i przystępuje się do odsysania tłuszczu. natomiast w przypadku policzków nie wykonuje się tak zwanej klasycznej liposukcji. Oznacza to, że w przypadku policzków w celu usunięcia nadmiaru tłuszczu zalecane jest wycięcie poduszek tłuszczowych.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku podwójnego podbródka. Wówczas podczas zabiegu wprowadzana jest pod tkankę specjalna sonda, która usuwa tkankę tłuszczową. Po tego typu zabiegu zakładany jest opatrunek uciskowy, który formuje odpowiednie podbródek.

Jakie efekty daje zabieg liposukcji?

Przede wszystkim istotne jest to, że zabieg ten daje stałe efekty. Oczywiście jest to ściśle zależne od tego czy pacjent utrzymuje stabilną masę ciała oraz czy prowadzi zdrowy tryb życia. Co więcej obrzękiem po zabiegowym także nie należy się martwić, gdyż obrzęk ten powinien zniknąć po kilku tygodniach od daty zabiegu. Ostateczne i finalne rezultaty liposukcji są widoczne dopiero po upływie kilku miesięcy od przeprowadzenia zabiegu.

Liposukcja twarzy, czyli usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje nam szeroki wachlarz technik odsysania tłuszczu. Oczywiście różnią się ode przede wszystkim metodą usuwania, a także rozbijania komórek tłuszczowych. kolejną różnicą pomiędzy zabiegami jest ich inwazyjność oraz precyzja. Do jednych z najbardziej popularnych zabiegów liposukcji i modelowania twarzy należy lipoliza laserowa, zwana także mianem liposukcji laserowej. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się zmarszczek, a także nierówności z okolic brody.

Zobacz więcej  Wągry w uchu - jak ograniczyć ich powstawanie?

Liposukcja laserowa

Warto wiedzieć, że lipoliza laserowa jest jednym z najnowocześniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej z niewielkich obszarów. Dużą popularność wśród lekarzy i pacjentów zabieg ten zdobył dzięki swojej małoinwazyjności. Co więcej lipoliza laserowa cechuje się dużą precyzją, dzięki czemu pozwala na usunięcie tkanki tłuszczowej z bardzo wrażliwych miejsc, takich jak podbródek oraz szyi.

Lipoliza laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego, a zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu dolegliwości bólowe po zabiegu są mniejsze niż po zabiegu, jakim jest tradycyjne odsysanie tłuszczu. Rekonwalescencja jest zatem krótsza niż w przypadku klasycznej operacji. Zbiegiem czasu skóra twarzy traci swój pierwotny wygląd, wówczas zabieg jest dobrym rozwiązaniem ale oczywiście przed zabiegiem należy dowiedzieć się jakie są dokładnie przeciwwskazania do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu takiego, jak liposukcja podbródka (lipoliza podbródka) przez niewielkie nacięcie wprowadzany jest światłowód lasera, który emituje energię wpływającą destrukcyjnie na błony komórek tłuszczowych. Tkanka tłuszczowa zmienia się w emulsję, która następnie częściowo jest odsysana, a częściowo usuwana przez sam organizm w procesie metabolicznym. Co więcej zabieg ten można przeprowadzić np. wzdłuż linii żuchwy co w dużym stopniu umożliwia modelowanie twarzy. Na stronie http://www.skyclinic.pl znajdują się szczegółowe informacje dotyczące tego typu zabiegów oferowanych w ramach nowoczesnej medycyny estetycznej.

Różnica pomiędzy tradycyjną/klasyczną liposukcją, a lipolizą laserową

Nie każda osoba mimo, że pragnie np. odessać zwisający z policzków nadmiar tłuszczu chce poddać się zabiegom chirurgicznym. Doskonała alternatywą dla takich osób jest małoinwazyjna lipoliza laserowa oferowana w dobrych gabinetach medycyny estetycznej. Metoda ta jest o wiele bardziej bezpieczna i wymaga krótszego okresu rekonwalescencji. Podczas zabiegu wstępuje o wiele mniejsze krwawienie niż w przypadku klasycznej metody, a efekty są szybciej widoczne.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop