Blog

Azalia – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Azalia – recepta online

Lek Azalia stosuje się celem zapobiegania niechcianej ciąży. Zawiera niewielkie ilości żeńskich hormonów płciowych, a dokładniej jest to progestagen. W przeciwieństwie do złożonych środków antykoncepcyjnych, tabletki te nie zawierają estrogenu, czyli drugiego spośród żeńskich hormonów płciowych i określa się je także jako minitabletki. Opcja zajścia w nieplanowaną ciążę podczas właściwego używania środka Azalia, jest naprawdę niewielka.

Azalia – skład

W 1 tabletce Azalia, znajduje się 75 mg dezogestrelu. Substancjami o charakterze pomocniczym, są: all-rac-α-Tokoferol, kwas stearynowy, krzemionka bezwodna koloidalna, powidon K-30, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna. W składzie otoczki, znajdują się takie substancje jak: talk, makrogol 3000, dwutlenek tytanu, alkohol poliwinylowy.

Azalia – dawkowanie

W opakowaniu znajduje się 28 tabletek. Na blistrze przy każdej z nich, z jednej strony został umieszczony symbol danego dnia tygodnia, w którym trzeba ją przyjmować, zaś po drugiej stronie znalazły się strzałki, które pokazują kierunek przyjmowania tabletek. Za każdym razem przyjęcie tabletki z kolejnego opakowania środka Azalia, trzeba rozpocząć od rzędu górnego, przyjmując środek zgodnie z przyjętym kierunkiem, aż do momentu wyczerpania całości opakowania. Umożliwia to łatwe sprawdzenie, czy tabletka oznaczona wybranym dniem tygodnia, została przyjęta w odpowiednim dniu.

Tabletki powinny być przyjmowane każdego dnia o tej samej porze.

Wskazania do stosowania – Azalia

Wskazaniem do zastosowania leku Azalia, będzie zapobieganie niechcianej ciąży.

Przeciwskazania do stosowania –  Azalia

Przeciwwskazaniem może być: nadwrażliwość na którykolwiek spośród składników preparatu, ciężkie schorzenia wątroby, czynne zaburzenia zatorowo-zakrzepowe w żyłach, podejrzenie albo występowanie chorób nowotworowych, które zależne pozostają od płciowych hormonów. Przeciwwskazaniem będzie także krwawienie z dróg rodnych, które nie ma znanej etiologii.

Ostrzeżenia dla leku

Zanim rozpocznie się terapię, konieczne będzie przeprowadzenie dokładnego lekarskiego badania, jak i badania ginekologicznego, którego cel stanowi wykluczenie ewentualnej ciąży. U pań, u których pojawiają się zaburzenia mające związek z nieregularnymi miesiączkami (w tym skąpe krwawienie albo jego brak), przed wdrożeniem omawianego środka, konieczne będzie zdiagnozowanie przyczyny pojawiających się nieprawidłowości.

Zobacz więcej  Oparzenia - przyczyny, rodzaje, postępowanie

Pacjentki, które używają leku Azalia, winny zwracać szczególną uwagę na występujące nierzadko nieregularne miesiączki, gdyż w takim wypadku powstaje konieczność oceny zasadności dla takiej terapii i rozważanie zmiany leku na inny.

Azalia a ciąża

Preparat ten nie jest wskazany do zastosowania w ciąży. W wypadku pojawienia się ciąży w czasie brania dezogestrelu, konieczne jest przerwanie leczenia. Obszerne epidemiologiczne badania, nie pokazały zwiększania się ryzyka wrodzonych wad u dzieci, które zostały urodzone przez kobiety przyjmujące na co dzień doustne antykoncepcyjne środki, jak również działania o charakterze teratogennym w wypadku niekontrolowanego zastosowania antykoncepcyjnych środków doustnych z początkiem ciąży. Także dane odnośnie bezpieczeństwa różnych preparatów antykoncepcyjnych, które zawierają dezogestrel, nie pokazują zwiększonego ryzyka.

Azalia – efekty uboczne

Jak każdy z preparatów leczniczych, tabletki Azalia, mogą u wybranych kobiet wywołać efekty uboczne. Zaobserwowane objawy podzielono z uwagi na częstotliwość, z którą się pojawiały.

Pośród najczęściej zgłaszanych niepożądanych efektów, wymienić należy: wzrost wagi, brak miesiączki, nieregularne krwawienie, nudności, trądzik, bóle piersi, bóle głowy, obniżenie libido, stany depresyjne, zmiany nastroju.

Niezbyt często zgłaszano także: przemęczenie, torbiele na jajnikach, bolesne miesiączki, wymioty, łysienie, nietolerancję soczewek kontaktowych, zakażenia w obrębie pochwy.

Rzadko panie uskarżały się także na: rumień guzowaty, pokrzywkę oraz wysypkę.

Azalia – interakcje

Należy zawsze poinformować lekarza specjalistę o wszelkich branych aktualnie środkach albo ziołowych produktach (nie tylko tych na receptę, ale także bez konieczności jej okazywania).

Wybrane leki:

 • mogą spowodować nieoczekiwane krwawienia,
 • mogą zmniejszyć jedno działanie antykoncepcyjne,
 • mogą mieć wpływ na stężenie środka Azalia we krwi.

Tyczy się to środków leczniczych używanych podczas leczenia:

 • zakażeń grzybiczych,
 • wybranych zakażeń o charakterze bakteryjnym,
 • nastrojów depresyjnych,
 • wysokiego ciśnienia krwi,
 • zarażenia wirusem wątroby typu C,
 • innych schorzeń zakaźnych,
 • zakażenia HIV,
 • gruźlicy,
 • padaczki.
Zobacz więcej  Trądzik pospolity: przyczyny, objawy i leczenie - skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej w walce o pozbycie się trądziku

Jak uzyskać receptę online na Azalia?

Uzyskanie recepty na leki Azalia, możliwie będzie po konsultacji internetowej ze specjalistą na stronie Skyclinic. Po przedstawieniu mu swoich potrzeb i ewentualnych schorzeń, otrzymamy receptę na Azalia, jeśli według niego zachodzi taka potrzeba. Specjalista może także zaproponować zamiennik dla tego leku. Decyzja ostateczna w omawianej kwestii, należeć będzie za każdym razem do lekarza. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop