Blog

Liposukcja laserowa – szybkie efekty

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Liposukcja laserowa jest nowoczesnym i innowacyjnym zabiegiem, dzięki któremu można usunąć zbędnie zalegający tłuszcz, który prowadzi do zaburzeń we właściwej sylwetce. Metoda ta odznacza się niską inwazyjnością, przez co dochodzi do mniejszej liczby powikłań, a okres powrotu do formy jest niebywale szybki, w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji. Ten nowoczesny zabieg został opracowany i dopuszczony do stosowania w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W trakcie niego wykorzystywany jest promień lasera o sporej energii, która radzi sobie z rozbijaniem tkanki tłuszczowej. Nie umożliwia on masywnej redukcji wago, jednakże pomaga w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

Na czym polega liposukcja laserowa?

W tym zabiegu wykorzystuje się laser w celi bezpośredniego rozbicia tkanki tłuszczowej. W gabinetach używa się w trakcie tej metody specjalnych końcówek, których średnica wynosi tylko kilkaset milimetrów. Końcówki wprowadzane są poprzez wkłucie w skórę, dzięki czemu przy tym zabiegu zbędny okazuje się skalpel. Nie ma konieczności więc nacinania skóry, aby wprowadzić metalową grubą końcówkę, która stosowana jest w tradycyjnym zabiegu. Po wyjęciu kaniuli otwór samoistnie się zasklepia, nie ma potrzeby szycia. Jego proces gojenia przebiega o wiele krócej aniżeli w przypadku rany pozabiegowej. Zastosowanie lasera do pozbycia się tkanki tłuszczowej u pacjenta opiera się na 2 zjawiskach. Pierwszym z nich jest zdolność promienia o sporej energii do rozbicia tkanki tłuszczowej oraz bezpostaciowej tkanki łącznej pomiędzy tkankami tłuszczowymi. Po rozbiciu tkanek uwolniony tłuszcz zostaje odsysany z miejsca zabiegu. Pozostałości zostają wchłonięte do naczyń chłonnych. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest odsysanie 500 ml tłuszczu. Drugim zjawiskiem w trakcie tej metody jest działanie rozgrzewające. Przez uwalnianie się pod skórę energii, dochodzi do zwiększenia ocieplenia tkanek, co bardzo dobrze wpływa na krążenie i przez pewien okres przyspiesza metabolizm. Dochodzi wówczas do intensyfikowania się redukcji tłuszczu, ukrwienie skóry ulega poprawie, co dodatkowo korzystnie wpływa na jej metabolizm, elastyczność oraz zdolność do regeneracji. Włókna kolagenowe ulegają obkurczaniu, a ich produkcja zostaje zwiększona.

W jakich przypadkach polecany jest zabieg liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa wybierana jest przede wszystkim po to, aby usunąć zalegającą tkankę tłuszczową, która nagromadziła się w miejscach niepodatnych na jej redukcję poprzez ćwiczenia i wprowadzenie odpowiedniej diety. Do takich miejsc należy między innymi brzuch, podbródek, uda, pośladki, ramiona. Zależy to także od indywidualnych uwarunkowań. Liposukcja laserowa polecana jest także pacjentom, którzy byli poddani już liposukcji klasycznej, ale jej efekty chcieliby jeszcze udoskonalić w pewnych wybranych miejscach. Liposukcję laserową stosuje się zwłaszcza w miejscach ciężko dostępnych w trakcie zabiegu liposukcji tradycyjnej, czyli są to plecy, kolana, szyja, twarz. Liposukcja laserowa rozwiązuje także problemy pacjentów z obwisłą skórą po odchudzaniu czy z cellulitem. Wówczas wraz z tym zabiegiem przeprowadza się termolifting, który wpływa na ujędrnienie i obkurczenie skóry, staje się ona także widocznie sprężysta. Ze skóry usuwane są przez tą metodą wszystkie nierówności powierzchni skóry, jest ona wówczas odmłodzona i widocznie gładsza.

Zobacz więcej  Kosmetologia - czym się zajmuje?

Jak wygląda zabieg liposukcji laserowej?

Zabieg liposukcji laserowej przeprowadzany jest zawsze w znieczuleniu miejscowym, czas jego trwania wynosi od 1 do 2 godzin, wszystko zależy od wielkości obszaru poddawanego tej metodzie. Chirurg w trakcie lipolizy wykonuje małe nacięcia, przede wszystkim w miejscach załamań skóry, wówczas blizny u pacjenta nie są w ogóle widoczne. Poprzez nacięcia pod skórę wprowadzone zostają światłowody, ich średnica wynosi przeważnie 0,3 mm albo 0,6 mm, które muszą zostać umiejscowione w rejonie zbędnej tkanki tłuszczowej, która ma być usunięta. Laser emituje promieniowanie, które powoduje rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych, a trójglicerydy znajdujące się w ich składzie zmieniają swój stan na płynny. W przypadku gdy powstała spora ilość emulsji, wówczas zostaje ona odessana w trakcie zabiegu, jednakże w większości przypadków ulega ona procesom metabolizowania oraz wydalenia samodzielnie przez organizm w przeciągu paru dni od dnia wykonania zabiegu. Po odessaniu tłuszczu pacjent może powrócić niemal od razu do codziennej aktywności, po upływie paru godzin od wykonania liposukcji. Do pełnej aktywności może on wrócić po upływie do 1 do 2 dni, jednakże nie powinien on od razu przechodzić do intensywnych ćwiczeń. Z intensywną aktywnością powinno się odczekać ok. 2 tygodnie. Energia wysyłana przez laser doskonale wpływa na komórki tkanki tłuszczowej, fibroblasty zostają pobudzone, a to właśnie one odpowiadają za produkcję kolagenu. Kolagen jest odpowiedzialny za elastyczność oraz napięcie skóry, powoduje, iż jest ona jędrna oraz sprężysta. Z upływem lat włókien kolagenowych jest coraz mniejsza ilość, więc głównym celem zabiegu jest pobudzenie naturalnych procesów, które mają przeciwdziałać procesom starzeniowym skóry. Emitowane przez laser promienia dodatkowo zamykają drobne naczynka krwionośne, które ulegają uszkodzeniu w trakcie liposukcji. Metoda ta należy więc to bezkrwawych sposobów na odmłodzenie, nie występuje w niej także duża ilość powikłań. Promienie redukują obrzęk skóry i zasinienie jej powłok, zmniejsza także bolesność występującą od razu po zabiegu.

Zobacz więcej  Pozbądź się trądziku na plecach: Skuteczne domowe sposoby na walkę z trądzikiem i pryszczami na plecach

Efekty zabiegu

Efekty zauważalne są zaledwie po paru dniach od wykonania liposukcji. Pacjent może zauważyć przede wszystkim zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej oraz lepszą sylwetkę czy uzyskania ładniejszego zarysu twarzy. Ulega poprawie także stan powłok ciała. Osoba, która zostanie poddana lipolizie, zdecydowanie odczuje poprawę ukrwienia skóry, zwiększenie jej elastyczności i jędrności. Powierzchni naskórka zdecydowanie zostanie wygładzona, a pomocnicze zabiegi pomogą zniwelować cellulit. Często stosowanym pomocniczym zabiegiem jest endermologia, czyli tak zwany lipomasaż. Do tej metody używa się specjalnej głowicy z rolkami, która napina chwilowo skórę, przez co dochodzi do zwiększenia jej ukrwienia. Endermologia poprawia także przepływ limfy. Liposukcja laserowa pozwala na skorygowanie kształtu ciała i poprawienie stanu skóry. Należy jednak mieć na uwadze, iż żadny zabieg nie przyniesie doskonałego efektu, jeśli pacjent nie będzie przestrzegał właściwej diety i był aktywny fizycznie.

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu?

Zabieg lipolizy laserowej przeprowadzany jest przeważnie w miejscowym znieczuleniu, więc pacjent nie musi być na czczo. Jednakże należy pamiętać o tym, żeby na 2 tygodnie przed terminem wykonania liposukcji odstawić substancję, które mogą zaburzyć krzepliwość krwi. Na pierwszej konsultacji lekarskiej, pacjent zostanie dokładnie poinformowany o wszystkich zaleceniach przed zabiegowych.

Jakie badania należy wykonać przed lipolizą laserową?

 • glikemia
 • badanie ogólne moczu
 • OB
 • morfologia
 • czas krzepnięcia oraz krwawienia
 • antygen HBS, HCV
 • elektrolity
 • po 40 roku życia RTG klatki piersiowej
 • HIV

Wszystkie badania powinny być wykonane nie wcześniej aniżeli na 3 dni przed zabiegiem.

Na jakich obszarach ciała stosowany jest zabieg liposukcji laserowej?

Metoda ta daje zadowalające efekty w wielu miejscach, jednakże najlepsze rezultaty daje w przypadkach takich jak:

 • kolana, biodra i uda- zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • plecy oraz brzuch- zmniejszenie fałd tłuszczowych
 • twarz oraz szyja- modelowanie owalu twarzy
 • podbródek- zmniejszenie tak zwanego podwójnego podbródka
 • ramiona- wyszczuplenie
 • talia- wyszczuplenie i modelowanie
 • redukcja miejscowych otłuszczeń
 • ginekomastia męska
 • modelowanie całej sylwetki
Zobacz więcej  Białe plamki na skórze a tarczyca: niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto. Jak leczyć skórne przebarwienia?

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Przeważnie pacjenci potrzebują jednego zabiegu. Każda sesja trwa od 45 minut do godziny na każdy dany obszar zabiegowy. Liposukcja używana jest również do poprawy obszarów, na których zostały przeprowadzanie inne zabiegi.

Czy po tradycyjnej liposukcji można zastosować liposukcję laserową?

Liposukcja laserowa może poprawić wszelkie niedoskonałości, jaki pozostawił po sobie zabieg klasycznej liposukcji.

Jak wygląda okres po liposukcji laserowej?

Po zakończonym zabiegu pacjent zostaje przeniesiony do pokoju pooperacyjnego, zostaje w nim do chwili, aż przestaną działać podane mu przed zabiegiem leki znieczulające. Po paru godzinach może on już opuścić ośrodek. Znieczulenie miejscowe eliminuje możliwość wystąpienia efektów ubocznych, jakie występują przy znieczuleniu ogólnym, należy do nich między innymi złe samopoczucie czy nudności. Od razu po zabiegu pacjent może doświadczyć niewielkiego obrzęku tkanek i zasinienia albo drętwienia obszarów poddanych tej metodzie. Wszystkie objawy te znikają po paru dniach od wykonania liposukcji. Obrzęk znika po tygodniu. Lekarz po liposukcji wydaje specjalne instrukcje pod danego pacjenta, informując o tym, jak ma postępować po zabiegu. Odpowiednie postępowanie po przeprowadzonej liposukcji laserowej ma na celu zmaksymalizować jej efekty i zredukować ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań. Lekarz określi także terminy wizyt kontrolnych po wykonanym zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • nadciśnienie
 • cukrzyca wraz z aburzeniami naczyniowymi
 • ciąża
 • choroby serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stany zapalne
 • niewydolność wątroby
 • niewydolność nerek
 • wystąpienie stanów zapalnych albo uszkodzeń skóry w rejonach, które miałyby zostać poddane promieniowaniu
 • stwardnienie rozsiane
 • choroby nowotworowe
 • problemy z tarczycą
 • choroby autoimmunologiczne
 • epilepsja

Zalety wykonania liposukcji laserowej:

 • brak przerwy w wykonywaniu codziennych czynności
 • krótki czas wykonania zabiegu (do godziny)
 • znieczulenie miejscowe
 • koagulacja naczyń
 • krótki okres rekonwalescencji
 • duże bezpieczeństwo zabiegu
 • mała inwazyjność
 • wyraźny, trwały i szybki efekt modelowania ciała
 • wygładzenie i ujędrnienie skóry
 • znaczna poprawa powierzchniowej jędrności skóry
 • zabieg może być wykonany w obrębie twarzy, podbródka, szyi, ramion, bioder, pośladków, ud czy brzucha

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop