Blog

MACS Lift – minilifting twarzy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

MACS Lift – minilifting twarzy
Starzenie się to proces, który prowadzi do stopniowego wiotczenia systemu powięziowego, co bezpośrednio przyczynia się do opadania policzków, powiek i powstawania zmarszczek. Obecnie prężnie rozwijająca się dziedzina, jaką jest medycyna estetyczna proponuje szeroki wybór rozwiązań zapobiegającym oraz eliminującym wszelkie oznaki starzenia się. Jednym z nich jest zabieg MACS Lift, dzięki któremu skóra na twarzy zyska nowe życie. Stanie się promienna, elastyczna i gładka, a zmarszczki staną się jedynie wspomnieniem.

Co to jest MACS Lift?
MACS Lift (Minimal Access Coronal Suspension), to nowoczesny I innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który skutecznie redukuje oznaki starzenia się widoczne poprzez skórę na twarzy. Metoda ta uznawana jest za jedną z najnowocześniejszych technik podnoszenia skóry twarzy. Zabieg wykonywany jest w sterylnych i odpowiednich warunkach, polega na nacięciu i odpreparowaniu skóry twarzy. Efekty są oszałamiające i bardzo zadowalające.

Na czym polega MACS Lift?
MACS Lift jest zabiegiem, którego celem jest zniwelowanie oznak starzenia się na twarzy. Polega na uniesieniu układu powięziowo – mięśniowego za pomocą dwóch lub trzech szwów. Nadmiar skóry jest całkowicie usuwany. Zabieg wykonuje doświadczony chirurg, posiadający specjalistyczną wiedzę oraz bogate doświadczenie. Cała procedura jest bezbolesna gdyż odbywa się w znieczuleniu i pełnym komforcie pacjenta. Przestrzegane są wszelkie zasady higieny oraz bezpieczeństwa pracy. Blizny powstałe na skutek zabiegu przebiegają w okolicach owłosionej skóry i w pobliżu ucha, które w późniejszym okresie stają się niemalże niewidoczne. Okres rekonwalescencji nie trwa długo – zazwyczaj jeden tydzień. Po zabiegu nakładany jest opatrunek i niezbędne jest pozostanie w klinice na przynajmniej jedną lub dwie doby.

Jak wygląda i jak przebiega zabieg MACS Lift?
Minilifting twarzy, czyli MACS Lift to zabieg, który wykonywane jest w specjalistycznych klinikach medycyny estetycznej, którego przebiegiem zajmuje się doświadczony chirurg plastyczny. Jego przebieg może być w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji. Każdy pacjent przechodzi profesjonalną wizytę kwalifikacyjną, na której wyklucza się wszelkie przeciwwskazania mogące uniemożliwić wykonanie zabiegu. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na podstawie dogłębnego badania, specjalistycznego wywiadu lekarskiego oraz badań laboratoryjnych.

Przed zabiegiem wykonywany jest dokładny plan i przebieg zabiegu, z którym zapoznawany jest pacjent. Sama procedura nie trwa długo i jest całkowicie bezbolesna. Uwzględnione zostają wszelkie zasady bezpieczeństwa i komfort pacjenta. Sam zabieg nie trwa długo i nie jest wymagany długi okres rekonwalescencji.

Zobacz więcej  Nukleofil — lifting na poziomie komórkowym

Na pierwszym etapie zabiegu chirurg robi nacięcie w fałdzie znajdującej się przed uchem i odpreparowuje skórę. Następnie zostaje uniesiony układ powięziowo – mięśniowy, który mocowany jest na maksymalnie trzech szwach. Odpowiednia korekcja struktur znajdujących się pod skórą sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, a twarz wygląda dalej naturalnie. Skóra na twarzy nie może być zbyt mocno naciągnięta, ponieważ pojawi się nie nienaturalny efekt maski, – dlatego ważne, aby zabieg wykonywał jedynie doświadczony i sprawny chirurg. Nadmiar pozostałej skóry zostaje usunięty, a nacięcie zaszyte. Końcowy etap zabiegu polega na założeniu szwów, opatrunków i maski pozabiegowej, która należy nosić przez około 2 tygodnie od wykonania zabiegu.

Czy wiesz, że?…
Minilifting twarzy MACS Lift jest zabiegiem, który można w bezpieczny i skuteczny sposób łączyć z innymi zabiegami? Przynosi to dodatkowe korzyści i jeszcze lepsze efekty w walce ze starzejącą się skórą. Zabiegi, które mogą być wykonane równocześnie to: powiększanie ust, korekta powiek, przeszczep tłuszczu do policzków oraz liposukcja podbródka.

Czas rekonwalescencji – jak wygląda?
Po zakończeniu zabiegu chirurg zakłada na twarz pacjenta specjalistyczna maskę uciskową, – która służy, jako rodzaj elastycznego opatrunku, wspomagający proces gojenia się blizn. Maskę należy nosić przez okres około dwóch tygodni. Po upływie jednego lub dwóch dni spędzonych w klinice pod nadzorem personelu medycznego, pacjent może wrócić do domu. Należy zgłaszać się regularnie na wizyty kontrolne, na których następuje ściągnięcie szwów i omówienie efektów zabiegu. Rekonwalescencja trwa od tygodnia do dwóch – w zależności od indywidualnych predyspozycji. Po tym czasie można wrócić do normalnej aktywności zawodowej i codziennych zajęć. Natomiast po upływie, co najmniej dwóch miesięcy można wrócić do aktywności sportowej – basen, siłownia, fitness.

Minilifting twarzy MACS Lift – Zalety
MACS Lift jest zabiegiem, który cieszy się dużą popularnością wśród wielu kobiet na całym świecie. Specjalnie opracowana metoda i zadowalające efekty sprawiają, że jest chętnie wybieraną metodą do walki z oznakami starzenia się. Podstawową zaletą, które przynosi zabieg to z pewnością odmłodzona i pięknie wyglądająca twarz, której skóra wygląda o przynajmniej 10 lat mniej. Jest gładka, jędrna i gładka. Dodatkowo zakres cięć i odpreparowanie skóry jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku tradycyjnego liftingu. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji (jak na zabieg chirurgiczny). Efekty utrzymują się przez bardzo długi okres czasu i zadowalające są już po jednym zabiegu.

Zobacz więcej  Nadpotliwość dłoni – przyczyny i leczenie nadmiernego wydzielania potu w obszarze dłoni i stóp oraz skuteczne metody leczenia nadpotliwości dłoni i pach

MACS Lift – innowacja w chirurgii plastycznej – efekty
MACS Lift to zabieg, który jest skuteczna metodą w walce ze starzejącą się skórą, która z biegiem lat opada i wygląda nieestetycznie. Technika ta pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów w krótkim czasie bez bólu i w bezpieczny sposób. Zabieg ten daje wiele możliwości sprawia, że każdy poczuje się, o co najmniej 10 lat mniej. Już po jednym zabiegu zmienia się wyraz twarzy i widoczność opadającej skóry na twarzy, która prezentuje się delikatnie i naturalnie. Zabieg także w skuteczny sposób poprawia owal twarzy i odmładza skórę. Jest o wiele mniej inwazyjny niż tradycyjny lifting i pozostawia mniejsze ślady pozabiegowe w postaci blizn. Jest wysoce skuteczny, bezpieczny i bardzo popularny. Efekty widoczne są od razu i utrzymują się przez długi czas.

Wskazania
MACS Lift to zabieg, który polecany jest osobom zmagającym się z oznakami starzenia się. Nie musi on być jednak wykonywany wyłącznie u osób starszych. Bezpośrednimi wskazaniami do jego wykonania są spadek elastyczności oraz gęstości skóry, którego przyczyną jest proces starzenia się. Utrata owalu twarzy i mnogość występowania zmarszczek.

Przeciwwskazania
Jak każdy zabieg chirurgiczny, tak i MACS Lift posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Każdy pacjent przed położeniem się na stół operacyjny musi przejść przez kilka etapów kwalifikacyjnych. Są to: szczegółowy wywiad z pacjentem, specjalistyczne badanie oraz komplet badań laboratoryjnych. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz specjalista określa sposobność do odbycia się zabiegu, aby ten nie zagrażał zdrowiu lub życiu pacjenta.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami jednak są: zaawansowana cukrzyca, ciąża i okres karmienia piersią, ostre i przewlekłe choroby skóry na tle wirusowym oraz bakteryjnym, epilepsja, choroby nowotworowe, antybiotykoterapia, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje bakteryjne lub wirusowe i niektóre choroby sercowe. Zabieg nie może się odbyć także po przebyciu ciężkiej choroby, silnie obniżającej odporność organizmu.

MACS Lift – dlaczego warto?
MACS Lift jest zabiegiem, który cieszy się ogromną popularnością oraz skutecznością wśród wielu pacjentów. Innowacyjna technika i sposób działania oparte na najnowocześniejszej wiedzy i technologii umożliwiają uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie. Zabieg ten jest polecany osobom zmagającym się z widocznymi oznakami procesów starzenia się. Warto zapewnić sobie odmłodzony wygląd i cieszyć się twarzą o przynajmniej dziesięć lat młodszą.

Zobacz więcej  Fazy transplantacji włosów metodą FUE od A do Z

Zabieg MACS Lift zapewnia:

Skuteczność
Jest to zabieg, który cieszy się wysoką skutecznością. Innowacyjność, precyzja i najnowsze metody działania pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie. Efekty widoczne są niemalże natychmiast i utrzymują się bardzo długi okres czasu.

Trwałe i spektakularne efekty
Macs Lift to zabieg, którego rezultatem są długotrwałe i skutecznie zlikwidowane wszelkie oznaki starzenia się. Nieestetycznie zwisająca skóra, brak jędrności i liczne zmarszczki staną się jedynie wspomnieniem. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu i utrzymują się bardzo długi czas (nawet do 10 lat). Skóra wygląda o kilkanaście lat młodziej, a wygląd twarzy zmienia się nie do poznania.

Zadowolenie pacjentów
Minilifting twarzy jest zabiegiem, który odbywa się w miłej oraz komfortowej atmosferze. Uwzględnione zostają wszelkie oczekiwania oraz prośby pacjentów. Macs Lift wykazuje 100% skuteczności i 100% zadowolonych pacjentów. Szybko, wygodnie, profesjonalnie i precyzyjnie to doskonałe synonimy opisujące ten zabieg.

Bezpieczeństwo
Zabieg wykonywany jest w sterylnych i odpowiednio przygotowanych warunkach. Odznacza się małą inwazyjnością i bardzo rzadko dochodzi do powikłań. Wszelkie procedury zabiegowe wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Krótki okres rekonwalescencji umożliwia szybki powrót do codziennych obowiązków i aktywności zawodowej.

Zabieg MACS Lift to innowacyjna metoda, która zrewolucjonizowała chirurgię plastyczną. Możliwości i efekty, które można osiągnąć stawiają go na pierwszych miejscu wśród metod stosowanych do walki z oznakami starzenia się. Jest bezpieczny, bezbolesny i małoinwazyjny. Wykonywany może być praktycznie u każdej osoby, w każdym wieku. Jest bardziej skuteczny niż tradycyjny lifting czy inne metody niechirurgiczne. Zapewnia trwałość efektów i 100% skuteczność. Liczne zmarszczki, nieestetycznie wyglądająca skóra na twarzy i inne niedoskonałości to nieodłączne defekty towarzyszące procesom starzenia się. MACS Lift wychodzi im naprzeciw i sprawi, że twarz zyska nowy wygląd, skóra na nie stanie się promienna i wyglądać będzie, o co najmniej dziesięć lat mniej.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop