Blog

Vines – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Vines – recepta online

Vines – skład

Vines są tabletkami antykoncepcyjnymi dostępnymi tylko na receptę. W skład produktu składa się 28 tabletek – 24 z nich w kolorze żółtym zawieraja aktywne substancje, jak gestoden (60 mikrogramów w jednej tabletce) i etynoloestriadiol (15 mikrogramów w jednej tabletce), a pozostałe cztery zielone są medykamentami placebo.

W skład powlekanych czynnych tabletek Vines wchodzi również: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, hypromeloza, stearynian magnezu, E171, E104, żółcień chinolinowa, triacetyna i polakrylina potasowa.

Z kolei tabletki placebo, bez substancji czynnych, prócz wymienionych wyżej składników dodatkowo zawierają: skrobię żelowaną kukurydzianą, krzemionkę koloidalną bezwodną, alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, E132, E172, żółcień pomarańczową i talk.

Vines – dawkowanie

Tabletki Vines należy przyjmować doustnie popijając wodą lub dowolnym płynem. By lek zaczął prawidłowo działać, należy codziennie o tej samej godzinie przyjmować jedną tabletkę według zaczętego blistra. Po upływie 24 dni połykania żółtych tabletek o aktywnym działaniu, przechodzi się na pigułki placebo, które zażywa się przez kolejne cztery dni. Czynność powtarza się z kolejnym opakowaniem bez przerw, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Wskazania do stosowania Vines

Tabletki Vines są aktywną formą antykoncepcji – ich stosowanie zaleca się więc w przypadku zabezpieczenia przed ciążą u kobiet w okresie rozrodczym. Preparaty hormonalne nierzadko są też przepisywane przez lekarza ginekologa w celu poprawiania kondycji twarzy wywołanej trądzikiem.

Przeciwskazania do stosowania Vines

Jak każdy lek, tabletki Vines posiadają szereg przeciwskazań do ich przyjmowania, jak:

– choroba zakrzepowo-zatorowa, zatorowość płucna, zakrzepica żył, również w przypadku, gdy problemy z zatorowością i krzepliwością występowały w rodzinie

– uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu

– ryzyko zawału, dławicy piersiowej i inne tętnicze nieprawidłowości zatorowo-zakrzepowe

– hiperhomocysteinemia, obecność ciał antyfosfolipidowych

– przebyty lub czynny udar i inne zaburzenia naczyń mózgowych

Zobacz więcej  Liposukcja ud to dobry sposób na poprawę sylwetki

– częste migreny

– ciężkie tętnicze nadciśnienie, wysoka dislipoproteinemia, powikłania naczyniowe wywołane przez cukrzycę

– przebyte lub trwające zapalenie trzustki z  hipertrójglicerydemią

– trudne choroby wątroby

– osra niewydolność nerek, zaburzenia ich czynności

– nowotwór lub jego podejrzenie w obrębie; piersi, trzonu macicy, wątroby

– częste krwawienia z dróg rodnych nie związanych z miesiączką

– dawkowanie dazabuwiru, parytaprewiru, rytonawiru lub ombitaswiru

Ostrzeżenia dla leku

Nie należy stosować leku Vines, jeżeli występuje uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu. Środki ostrożności trzeba również zachować w przypadku występowania podanych objawów w punkcie „przeciwskazania”.

Vines a ciąża

Vines jest środkiem antykoncepcyjnym – nie powinno zatem stosować się go w przypadku, gdy jest się w ciąży. Mimo braku jednoznacznych dowodów na negatywny wpływ zażywanego doustnie estrogenu i progesterony na płód, dla bezpieczeństwa dziecka należy odstawić Vines w trakcie ciąży.

Vines – efekty uboczne

Jak w większości przypadków leki, w tym preparat Vines, mogą wywołać niepożądane skutki uboczne. Na ich pojawienie się ma wpływ sama pacjentka – jej stan zdrowia i indywidualne cechy. Należy jednak pamiętać, że skutki uboczne zaprezentowane poniżej, nie występują tylko i wyłącznie w przypadku stosowania samego preparatu Vines, ale przy każdej antykoncepcji hormonalnej.

Do częstych skutków ubocznych antykoncepcji należą:

– infekcje i zapalenia pochwy

– zaburzenia emocjonalne (osoby z diagnozowaną wcześniej depresją, bądź wystąpieniem epizodu depresyjnego powinny zachować szczególną ostrożność)

– znaczny spadek libido

– niepokój, rozdrażnienie

– bóle głowy

– zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego, jak bóle brzucha, wymioty, czy nudności

– nasilenie zmian trądzikowych (po upływie kilku miesięcy natomiast następuje znaczna poprawa stanu cery)

– bolesność piersi, wyciek płynu z piersi

– zaburzenia miesiączkowania, bóle menstruacyjne

– zatrzymanie wody w organizmie (cellulit, wzrost wagi)

– chudnięcie/tycie

Zobacz więcej  MyWy – recepta online

Do nieco rzadszych negatywnych objawów stosowania antykoncepcji można zaliczyć zaburzenia apetytu, migrenę, nadciśnienie, ból brzucha. Bardzo rzadko z kolei można spotkać się z wysypką, łysieniem. W pojedynczych przypadkach skutki uboczne zażywania antykoncepcji mogą obejmować: zakrzepicę naczyń siatkówki, zapalenie nerwu wzrokowego, nasilenie tocznia rumieniowatego, pląsawicy, czy porfirii.

Vines – interakcje

Preparatu Vines nie należy łączyć z lekami posiadającymi w składzie: dazabuwir, parytaprewir, rytonawir i ombitaswir.

Producent tabletek Vines nie uwzględnił jakichkolwiek informacji na temat interakcji z żywnością.

Jak uzyskać receptę online na Vines

W uzyskaniu recepty na antykoncepcję Vines pomocny będzie skyclinic.pl. Skyclinic jest placówką medyczną posiadającą wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE świadczące o najwyższej jakości wykonywanych usług. W ów placówce prócz profesjonalnych parad i zabiegów, możliwe jest również wystawienie recepty online. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop