Blog

Lipoliza – sposób na skuteczną walkę z tłuszczem

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lipoliza – sposób na skuteczną walkę z tłuszczem

Lipoliza, kolejny zabieg wspomagający nas w walce z tłuszczem to innowacyjna metoda usuwania tłuszczu z niektórych części ciała. Iniekcja lipolizy polega na wstrzyknięciu w określoną część ciała roztworu fosfatydylochiny, co pomaga zredukować niechcianą tkankę tłuszczową. Początkowo lipoliza iniekcje były alternatywą dla liposukcji brzucha, jednak wkrótce odkryto, że iniekcje roztworu fosfatydylochiny można wykonywać również w inne części ciała, takie jak podbródek czy okolice pod oczami. Dzięki temu zabieg lipolizy iniekcyjnej może nie tylko usunąć tłuszcz z brzucha czy tłuszcz z brzucha, ale także poprawić stan skóry i jej napięcie.

Nieinwazyjny zabieg lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza jest klasyfikowana jako zabieg nieinwazyjny, ponieważ nie wymaga znieczulenia ani skomplikowanych nacięć. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny w te partie ciała, z których pacjent chce pozbyć się niechcianego tłuszczu.

Lipoliza iniekcyjna – wymodeluj swoje ciało

Zabieg lipolizy iniekcyjnej zalecany jest w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała, w tym na brzuchu, udach, podbródku. To świetny sposób na pozbycie się tłuszczu u osób szczupłych lub zmagających się z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, którego nie da się wyeliminować ćwiczeniami ani dietą.

Zastrzyki lipolizy pozwalają wymodelować sylwetkę poprzez zmniejszenie obwodu niektórych partii ciała o kilka centymetrów. W celu uzyskania oczekiwanych efektów należy również przejść pełną terapię i po pewnym czasie powtórzyć kurację. Utrata tkanki tłuszczowej jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nie zagraża zdrowiu pacjenta i nie powoduje przykrych skutków ubocznych.

Lipoliza iniekcyjna – na co pomaga?

Lipoliza iniekcyjna – to bezoperacyjne usuwanie nadmiaru tłuszczu nagromadzonego w miejscach takich jak brzuch, podbródek czy boki ciała, które polega na wstrzyknięciu substancji usuwającej nadmiar komórek tłuszczowych.

Podczas zabiegu kosmetyczka za pomocą cienkiej igły dostarcza specjalnie opracowane substancje, które pomagają rozpuścić komórki tłuszczowe w obszarze tłuszczu. W miejscu wstrzyknięcia dochodzi do łagodnego zapalenia tkanki tłuszczowej, a następnie spuchnięte komórki pękają, uwalniając zbędny tłuszcz. Komórki tłuszczowe trafiają do krwi, a następnie są transportowane do wątroby, gdzie są rozkładane w procesach metabolicznych i ostatecznie eliminowane z organizmu.

Zobacz więcej  Blizny po wągrach

Lipoliza iniekcyjna a liposukcja

Wstrzyknięcie „rozpuszczalnika” tłuszczu i liposukcja są czasami mylone przez pacjentów. Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym – polega na chirurgicznym usunięciu tkanki tłuszczowej na stole operacyjnym. Po zabiegu pacjenci przechodzą długi okres rekonwalescencji, a sam zabieg często prowadzi do powikłań, takich jak trwałe zniekształcenie powierzchni skóry. Iniekcja rozpuszczająca tłuszcz to miejscowa iniekcja produktu, który rozpuszcza tłuszcz. Efekty nie są natychmiastowe, ale sam zabieg jest znacznie mniej ryzykowny niż liposukcja i nie wymaga długiego pobytu w szpitalu po zabiegu. Zastrzyki lipolizy są czasami częścią zabiegu liposukcji – pomaga zapobiegać nieprawidłowościom skórnym po liposukcji.

Lipoliza iniekcyjna -ile trwa zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej trwa do 50 minut, zwykle dłużej w przypadku części ciała takich jak brzuch czy uda, a krócej pod oczami lub nad brodą (około pół godziny). Pacjent jest w znieczuleniu miejscowym, a lekarz wstrzykuje do wybranej porcji mieszaninę roztworów fosfatydylochiny i dezoksycholanu (soli żółciowej). Substancje te mają zdolność niszczenia komórek tłuszczowych, czyli liposukcji. Zbędne komórki tłuszczowe są transportowane do wątroby, a następnie usuwane z organizmu. Jedyną niedogodnością, jakiej doświadczają pacjenci po wstrzyknięciu lipolizy, jest obrzęk i zaczerwienienie w miejscach nakłucia igły. W celu zminimalizowania dyskomfortu po zabiegu stosuje się masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna – kto może się na nią zdecydować?

Zastrzyki z lipolizy działają najlepiej u osób, które mają niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna nie będzie skuteczna u pacjentów, którzy chcą szybko pozbyć się dużej ilości tkanki tłuszczowej, ale jest dobrym rozwiązaniem dla osób szczupłych, które czują się niezręcznie z powodu małej ilości tkanki tłuszczowej. Zastrzyki rozpuszczające tłuszcz są stosowane w obszarach ciała, takich jak pośladki, brzuch, uda, plecy, szyja, ramiona i kolana. Zastrzyki liposukcji wykonuje się również na twarzy w celu usunięcia worków tłuszczowych pod oczami, podwójnego podbródka czy policzków.

Zobacz więcej  Błona dziewicza a przedsionek pochwy

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Wstrzyknięcia lipolityczne nie mogą być wykonywane u osób z ciężką otyłością. Zastrzyki preparatów nie dadzą takiego samego efektu jak liposukcja. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą wykonywać iniekcji lipolizy. Zabieg nie jest również możliwy u osób ze schorzeniami takimi jak: cukrzyca, choroby immunologiczne, epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekłe stany zapalne. Zastrzyków lipolizy nie wykonuje się u osób uczulonych na składniki użyte w zabiegu

Lipoliza iniekcyjna – nowoczesny zabieg

Lipoliza to szybki i mało inwazyjny zabieg usuwania tłuszczu. Rewolucyjna metoda na idealne wymodelowanie sylwetki i pomoc w pozbyciu się niechcianego tłuszczu. Przeszczep podbródka lub tkanki tłuszczowej to doskonały sposób na odzyskanie pewności siebie, gdy Twoja skóra potrzebuje niewielkiej pomocy, aby uzyskać wygląd, o jakim zawsze marzyłeś.

Innowacyjna terapia polega na wprowadzaniu przez wstrzyknięcie specjalnych substancji w celu usunięcia komórek tłuszczowych.

Ten rodzaj leczenia jest kontrolowany i bezpieczny, a zabieg pozwala na uzyskanie natychmiastowych pozytywnych rezultatów.

Tak więc, jeśli szukasz środka do modelowania sylwetki w obszarach, które zapobiegają utracie tkanki tłuszczowej i ćwiczeniom, takim jak brzuch, pośladki czy uda, to zastrzyk lipolizy jest zdecydowanie właściwym rozwiązaniem, warto.

Lipoliza iniekcyjna – zabieg nie daje skutków ubocznych

Lipoliza iniekcyjna ma tę przewagę, że praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk i siniaki, mogą pojawiać się i znikać samoistnie. W tym okresie w celu złagodzenia objawów można stosować leki przeciwhistaminowe i przeciwbólowe, a jednocześnie zaleca się wykonanie masażu limfatycznego.

Lipoliza iniekcyjna to metoda rozpuszczania komórek tłuszczowych, jest więc doskonała do modelowania sylwetki. Rozpuszczenie tkanki tłuszczowej nie wymaga żadnych nacięć, gdyż wydala się ona samodzielnie. Tak więc zabieg ten jest o wiele bardziej bezpieczny niż popularna liposukcja.

Dzięki zastrzykom, które doprowadzają do rozpadu komórek tłuszczowych, można skutecznie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, dzięki czemu możliwe jest modelowanie wybranych partii ciała. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie ustają w walce o idealną sylwetkę.

Zobacz więcej  Zabiegi odmładzające dla skóry wokół oczu: Pozbądź się worków i cieni pod oczami w sposób estetyczny i nieinwazyjny!

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop