Blog

Laser usuwanie owłosienia – wszystko co chcesz wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laser usuwanie owłosienia – wszystko co chcesz wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej

Kiedy nastają cieplejsze miesiące, podejmujemy dodatkowy wysiłek, aby wyglądać jak najlepiej; poprzez naszą dietę, wybory życiowe oraz nasze ćwiczenia i reżimy kosmetyczne. Ale bycie tak uważnym na nasz wygląd i styl życia, przy jednoczesnej ciągłej próbie utrzymania fantastycznego wyglądu może być czasochłonne i wyczerpujące. Szukaj studia, które oferuje długoterminowe rozwiązanie problemu wzrostu włosów, które pozwala poświęcić więcej czasu na życie pełnią życia, bez uszczerbku dla gładkiej i elastycznej skóry.

Szybkie wizyty i brak czasu rekonwalescencji – depilacja laserowa

Laserowe usuwanie włosów jest idealne do obfitego celowania w duże obszary powierzchni, będąc jednocześnie szybką i skuteczną procedurą. Sesje depilacji laserowej mogą trwać od 5 minut do godziny w zależności od tego, która część ciała jest poddawana zabiegowi. Bez nieporządanych pozostałości po zabiegu, które trzeba zmyć, klienci mogą zająć się swoim dniem, bez martwienia się o codzienne golenie, ochronę skóry i zarządzanie swoim czasem.

Laserowe usuwanie owłosienia daje długotrwałe rezultaty

Chociaż cykl wzrostu włosów każdego klienta ma tendencję do zmiany w zależności od osoby i części ciała poddawanej zabiegowi, nasi klienci mają tendencję do dostrzegania znaczących rezultatów Laserowego Usuwania Włosów w ciągu pierwszej serii sesji. Procedura Laserowego Usuwania Włosów opowiada się za powolnym wzrostem włosów, jak również za bardziej delikatnymi i jasnymi włosami pomiędzy zabiegami. Po pierwszych wizytach, nasi klienci zaczynają widzieć długotrwałe rezultaty.

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Laserowe usuwanie włosów jest procesem eliminowania niechcianych włosów z twarzy, pach i innych części ciała poprzez wysyłanie impulsów wysoce skoncentrowanych wiązek laserowych lub światła laserowego w celu zniszczenia mieszków włosowych. Selektywna fototermoliza (SPTL) jestkluczową zasadą depilacji laserowej . Działa na przez dopasowanie konkretnej długości fali impulsu światła dla optymalnego czasu trwania , aby osiągnąć najdrobniejszy efekt na docelowej tkanki z minimalnym -efekty uboczne lub uszkodzenia otaczających tkanek . Światło lasera przechodzi nieszkodliwie przez skórę i zostaje pochłonięte przez pigment zwany melaniną znajdujący się w mieszku włosowym. Ciepło lasera niszczy korzeń mieszka włosowego, zapobiegając w ten sposób dalszemu wzrostowi włosów.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów poprawą jakości życia

Korzyści płynące z zabiegów depilacji laserowej

Bezpieczna i precyzyjna: Lasery mogą dokładnie celować w ciemne, grube włoski, pozostawiając otaczającą skórę bez szwanku.

Szybkość: Każdy impuls lasera potrzebuje zaledwie ułamka sekundy, aby potraktować wiele włosków jednocześnie. Laser może poddać działaniu określony obszar w ciągu około jednej czwartej sekundy. Małe obszary, takie jak górna warga, można poddać zabiegowi w czasie krótszym niż minuta.

Neutralność płci: Techniki laserowego usuwania włosów mogą być stosowane zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet w celu usunięcia niepożądanych włosów. Wśród mężczyzn, kulturyści, pływacy, modele i aktorzy najczęściej preferują tę procedurę.

Przewidywalność: Niechciane włosy mogą być usunięte na stałe po średnio pięciu sesjach.

Procedura Laserowego Usuwania niechcianego owłosienia

Wykonywana jest kompleksowa ocena przed zabiegiem. Ocena pod kątem wszelkich problemów skórnych, aktywnych infekcji, alergii i tatuaży w obszarze, który ma być poddany zabiegowi, jest dokładnie rozważana przed zabiegiem laserowym. Laserowe usuwanie włosów jest przeciwwskazane w czasie ciąży. Aktywna kontrola pod kątem wszelkich zaburzeń hormonalnych jest również wykonywana i odpowiednie leki będą przepisywane wraz z leczeniem laserowym, jeśli rozpoznano problem hormonalny. Podczas kompleksowej oceny przed zabiegiem, obszar do usuwania włosów jest badany pod kątem koloru, tekstury powierzchni i grubości włosów. Pomaga to w personalizacji parametrów lasera, które najlepiej pasują do Ciebie. Grubsze włosy , lepiej i szybciej jest redukcja . Wszystkie inne formy leczenia usuwania włosów , inne niż regularne golenie należy unikać przez cały okres trwania leczenia 6-8 miesięcy lub do czasu zakończenia sesji leczenia laserowego . Lekarz daje instrukcje najlepiej nadaje się do Ciebie , a ty musisz słuchać tych zaleceń .

Odpowiedni dla prawie wszystkich obszarów ciała

Laserowe usuwanie włosów może leczyć wzrost włosów w prawie wszystkich obszarach ciała, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet! Więc czy chcesz, aby włosy z górnej wargi zniknęły, linia bikini została posortowana lub włosy na plecach zredukowane, depilacja laserowa jest idealna dla Ciebie! Podczas gdy niektóre urządzenia do usuwania włosów działają najlepiej na jasnej skórze lub ciemnych włosach.

Zobacz więcej  Sposoby na worki pod oczami: Pozbyć się opuchlizny i sińców pod oczami - sprawdzone domowe sposoby oraz przyczyny

Noś to, co chcesz – kiedy chcesz! (depilacja woskiem)

Powinieneś czuć się niesamowicie we własnej skórze, a częścią tego jest coraz nosić ubrania, które chcesz, kiedy tylko masz na to ochotę! Zwłaszcza, że miesiące letnie toczą się wokół, nie powinieneś mieć do planowania nosić nową sukienkę na podstawie wzrostu włosów. Nie ma nic gorszego niż chwycenie tej pary szortów, które chcesz nosić, a następnie spojrzenie w dół, aby uświadomić sobie, że nie ogoliłaś nóg, lub co gorsza, że wosk nie jest zarezerwowany do końca tygodnia. Z depilacji laserowej, nigdy nie trzeba się martwić o odrastanie ponownie, będziesz wiedzieć, że jesteś pokryte, gotowy do noszenia tego, co chcesz, kiedy chcesz!

Pożegnaj się z nierównościami po goleniu i wrastającymi włoskami

Guzki po goleniu to małe, podrażnione guzki na skórze, które powstają po goleniu. Włoski zawijają się na siebie i wrastają z powrotem w skórę (tworząc guzek). Guzki po goleniu nie tylko powodują stan zapalny i podrażnienie, ale mogą być również nieestetyczne, objawiając się w postaci krostek.

Wiele osób nie wie, że zabiegi depilacji laserowej i depilacja laserowa przez laser diodowy może być stosowana w leczeniu zgrubień i wrastających włosków. Dzieje się tak, ponieważ laser spala mieszek włosowy, a zatem włosy nie mają szansy odrosnąć i kręcić się na siebie. Podczas kilku pierwszych sesji, gdy włoski odrastają, przechodzą przez otwór w skórze. Jednak w dół linii, włosy nie będzie odrastać, więc nie ma szans na wrastające włoski!

Zabieg usuwania owłosienia jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny!

Obecnie nie ma badań, które wykazałyby, że energia świetlna wykorzystywana w depilacji laserowej może powodować jakiekolwiek długoterminowe skutki uboczne. Dzieje się tak, ponieważ dedykowany system depilacji laserem diodowym wykorzystuje jedną skoncentrowaną długość fali światła, która jest specyficzna dla uszkadzania mieszka włosowego, ale nie uszkadza otaczającej go tkanki skórnej. Ponieważ jest to tak bardzo ukierunkowane i kontrolowane leczenie, przeciętny pacjent w badaniach klinicznych widzi 48% redukcję wzrostu włosów po trzech zabiegach i do 80% trwałej redukcji po sześciu do ośmiu zabiegach. Laser niweluje aktywne infekcje skórne. Nie dzieje się tak w przypadku jednego zabiegu depilacji laserowej, ale w przypadku usuwania owłosienia w cyklu regularnym.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów - jaka metoda będzie najbardziej skuteczna?

Szybkie usunięcie niechcianego owłosienia

Laserowe usuwanie włosów jest szybkie i skuteczne zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Nasi pacjenci są zszokowani, gdy dowiadują się, że zabieg laserowy może być przeprowadzony w ciągu zaledwie 15 minut, co oznacza, że przerywany jest możliwie najmniejszy czas w ciągu dnia. Nie tylko to, ale po trwałej redukcji wzrostu włosów, pomyśl ile czasu zaoszczędzisz każdego tygodnia, nie musząc golić pach, linii bikini lub nóg! Nie ma co się zastanawiać.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop