Blog

Laser diodowy – więcej niż tylko głębokie korzyści kosmetyczne

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laser diodowy – więcej niż tylko głębokie korzyści kosmetyczne

W zależności od tego, kogo zapytać można uzyskać sprzeczne odpowiedzi na temat różnic między IPL i technologii depilacji laserem diodowym . Większość odnotowując skuteczność lasera diodowego w przeciwieństwie do IPL jako głównej różnicy, ale skąd to pochodzi ? Patrzymy na to, co trzeba wiedzieć o technologiach depilacji laserowej , jak ważne jest, aby zrozumieć różnice między laserami diodowymi i IPL .

Zrozumienie technologii laserowego usuwania włosów

Kluczową zasadą depilacji laserowej jest dopasowanie określonej długości fali światła i czasu trwania impulsu do określonego celu, a mianowicie melaniny w mieszku włosowym, przy jednoczesnym unikaniu otaczającej tkanki. Melanina jest naturalnie występującym pigmentem w naszej skórze i włosach, związanym z kolorem.

Zrozumienie depilacji laserem diodowym

Kluczem do skutecznego usuwania włosów laserem jest dostarczenie wysokiej energii do skóry, która jest selektywnie pochłaniana przez melaninę otaczającą mieszek włosowy, przy jednoczesnej ochronie otaczającej tkanki. Lasery diodowe wykorzystują pojedynczą długość fali światła, która ma wysoki współczynnik absorpcji w melaninie. W tym samym czasie wykorzystuje on chłodzenie skóry w celu ochrony jej powierzchni. Gdy melanina się nagrzewa, niszczy korzeń i przepływ krwi do mieszka włosowego, trwale unieruchamiając włos. Lasery diodowe z możliwością dostarczania impulsów o wysokiej częstotliwości i niskiej fluencji mogą być bezpiecznie stosowane na wszystkich typach skóry.

Rozumienie depilacji z użyciem lasera diodowego

Technologia IPL (intensywne światło pulsujące) nie jest technicznie zabiegiem laserowym. Wykorzystuje ona szerokie spektrum światła o wielu długościach fali, co prowadzi do nieukierunkowanej energii wokół włosa i obszaru skóry. W rezultacie dochodzi do znacznego marnowania energii i mniej selektywnej absorpcji w mieszku włosowym, co skutkuje mniej skutecznym niszczeniem włosów. Stosowanie światła szerokopasmowego zwiększa również potencjał efektów ubocznych, szczególnie jeśli nie stosuje się zintegrowanego chłodzenia.

Zobacz więcej  Suche i łamliwe włosy - jak można zapobiec temu problemowi?

Jaka jest różnica między usuwaniem włosów laserem diodowym a IPL?

Opisane powyżej metody leczenia oznaczają, że zazwyczaj technologia IPL wymaga bardziej regularnych i długotrwałych zabiegów w celu redukcji włosów, podczas gdy lasery diodowe mogą działać skuteczniej przy mniejszym dyskomforcie (ze zintegrowanym chłodzeniem) i będą leczyć więcej rodzajów skóry i włosów niż IPL, który najlepiej nadaje się dla osób o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Co jest najlepsze do usuwania włosów?

IPL był popularny w przeszłości , ponieważ była to tańsza technologia , jednak ma ograniczenia w zakresie mocy i chłodzenia , więc leczenie może być mniej skuteczne , nieść większe możliwości wystąpienia skutków ubocznych i jest bardziej niewygodne niż najnowszej technologii lasera diodowego . Dzięki tej mocy jest to również najszybsza procedura, w której całe nogi są poddawane zabiegowi w ciągu 10-15 minut.

Skorzystaj z depilacji laserowej

Może również dostarczyć każdy impuls niewiarygodnie szybko (unikalny krótki czas trwania impulsu), co sprawia, że jest tak samo skuteczny na jaśniejsze włosy drobniejsze, jak to jest na ciemniejsze grubsze włosy, więc można osiągnąć maksymalne wyniki w mniej zabiegów, że z laserem IPL oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo laser diodowy posiada bardzo zaawansowaną zintegrowaną technologię chłodzenia skóry, która zapewnia, że powierzchnia skóry jest utrzymywana w chłodzie, komforcie i ochronie przez cały czas, pozwalając na dostarczenie maksymalnej energii do mieszka włosowego dla uzyskania optymalnych rezultatów.

Jaka jest różnica między laserem a IPL?

Teraz każdy jest z powrotem z wakacji letnich jesteśmy zalewani z klientami, którzy chcą rozpocząć leczenie depilacji laserowej. Lasery bardzo się rozwinęły na przestrzeni lat i możemy teraz leczyć włosy blond i ciemną skórę, co w przeszłości było niemożliwe. Jedno z pytań zadawanych nam regularnie podczas konsultacji brzmi: Jaka jest różnica między laserem a IPL?

Laserowe usuwanie włosów – zabieg depilacji laserowej

Laser diodowy wykorzystuje światło o pojedynczej długości fali (810nm), które ma wysoki współczynnik erupcji w melaninie. Gdy melanina się nagrzewa, niszczy korzeń i dopływ krwi w mieszku włosowym, trwale uniemożliwiając jego wzrost. Wysokiej jakości systemy laserowe, wyposażone są w system chłodzenia, który chroni skórę i sprawia, że zabieg jest bezbolesny dla klienta. Lasery diodowe dostarczają impulsy o wysokiej częstotliwości i niskiej fluencji, które mogą być bezpiecznie stosowane na wszystkich typach skóry. Dostosowane są do fototypu skóry.

Zobacz więcej  Vela Shape III - rewolucja w leczeniu cellulitu.

Usuwanie włosów IPL (intensywne światło pulsacyjne) z wykorzystaniem lasera diodowego

IPL (intensywne światło pulsacyjne) nie jest technicznie rzecz biorąc zabiegiem laserowym. Wykorzystuje szerokie spektrum światła o wielu długościach fali, co prowadzi do nieukierunkowanej energii wokół włosów i skóry. W rezultacie dochodzi do zmarnowania dużej ilości energii, co oznacza, że mieszek włosowy nie jest tak dobrze wycelowany jak w przypadku lasera diodowego, przez co jest on mniej skuteczny w niszczeniu mieszków włosowych. Stosowanie szerokiego spektrum światła i mocnej wiązki lasera w ten sposób zwiększa również ryzyko pigmentacji i oparzeń, zwłaszcza jeśli nie ma skutecznego systemu chłodzenia. Systemy IPL są również zazwyczaj bezpiecznie stosowane tylko na jaśniejszych skórach (Fitzpatrick 1-3).

Tak więc porównanie tych dwóch metod i moje doświadczenie w pracy z obiema oznacza, że zazwyczaj IPL wymaga bardziej regularnych i długotrwałych zabiegów w celu redukcji włosów. Laser diodowy będzie działał skuteczniej i z mniejszym dyskomfortem, jednocześnie bezpiecznie lecząc większy typ skóry i włosów.

Trwałe rozwiązanie problemu niechcianych włosów: technologia lasera diodowego

Laser diodowy to najnowsza, przełomowa technologia w systemach depilacji laserowej. Wykorzystuje on wiązkę światła o wąskim ognisku do celowania w określone obszary skóry. Lasery diodowe oferują najgłębsze poziomy penetracji, dając najbardziej efektywne wyniki po zabiegu przy wykorzystaniu ściśle określonej długości fali.

Gdzieś nad tęczą

Długość fali lasera – kolor jego wyjścia – sprawia, że lasery diodowe doskonale nadają się do zapewnienia takiej selektywności w usuwaniu włosów. Chcesz zmaksymalizować, ile mocy lasera jest pochłaniane przez włosy, a zminimalizować, ile jest pochłaniane przez wszystko inne, zwłaszcza krew i wodę, które znajdują się we wszystkich tkankach. Kolor włosów jest spowodowany obecnością melaniny, która pochłania światło widzialne i tak zwaną bliską podczerwień. (Bliska podczerwień jest niewidoczna dla ludzkiego oka i znajduje się tuż za czerwonym końcem zakresu kolorów, które można zobaczyć).

Zobacz więcej  Wyzwanie rogowacenia ciemnego: Objawy, leczenie i insulinooporność w walce z defektem kosmetycznym

Bezpieczny zabieg do usuwania owłosienia

Krew absorbuje prawie wszędzie w zakresie widzialnym, ale zatrzymuje się gwałtownie w czerwieni. Tak więc istnieje ładne okno selektywności w bliskiej podczerwieni tuż za czerwienią. I to okazuje się być strzałem w dziesiątkę dla laserów diodowych, gdzie są one najbardziej wydajne, niezawodne, najłatwiejsze do wykonania, a także długowieczne. Ale robi się jeszcze lepiej…… Oczywiście istnieje wiele różnych naturalnych kolorów włosów i laserowe usuwanie włosów eksperci odkryli, że jeśli zrobić laserowy system usuwania włosów z kilku różnych kolorów bliskiej podczerwieni, może bezpiecznie i bezboleśnie leczyć mieszków włosowych bez względu na kolor włosów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop