Blog

Laserowa rewitalizacja pochwy

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Wraz z upływem lat kobiety zaczynają odczuwać coraz większą ilość różnych dolegliwości obejmujących miejsca intymne. Srom z czasem traci swoją jędrność, pochwa robi się luźniejsza, stopień nawilżenia zmniejsza się. Wszystkie te czynniki wpływają na pozostałe sfery życia, między innymi na zdrowie, mogą powodować występowanie częstych infekcji otarć czy suchości pochwy. Mogą oddziaływać także na obniżenie samooceny i pogarszać znacząco jakość współżycia seksualnego, co przeważnie wiąże się z pogorszeniem relacji z partnerem. Wszystkie podane przypadłości zauważają kobiety u siebie jednakowo w okresie menopauzalnym, po-menopauzalnym czy kobiety po przebytym porodzie naturalnym. Za pomocą rewitalizacji pochwy oraz sromu, można w dzisiejszych czasach zapomnieć o takich problemach. Do zabiegu rewitalizacji pochwy stosowana jest specjalna końcówka urządzenia. Zabieg polega na właściwym wymodelowaniu błony śluzowej ścian pochwy, przez co dochodzi do intensywnej regeneracji tkanek. Tworzą się nowe włókna kolagenowe, ścianki stają się sprężyste i wzmocnione. Wszystkie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, przeprowadzane są przez specjalistów, którzy posiadają właściwe certyfikaty potwierdzające ukończenie właściwych szkoleń. Przed udaniem się na zabieg, warto upewnić się co do kompetencji lekarza wykonującego laserową rewitalizację pochwy.

Wykorzystanie lasera w rewitalizacji pochwy

Do słownictwa medycznego, definicją laserowego odmładzania pochwy, wprowadził Goodman. Cały zabieg został przez niego opisany jako ścieśnienie pochwy i uniesienie tkanek krocza, przy zastosowaniu procedury wwej. To najpowszechniejsza i najczęściej wybierana metoda, mająca na celu dokonać rewitalizacji narządów rozrodczych. Zadaniem laserowej rewitalizacji pochwy jest poprawa funkcji narządu rozrodczego i rekonstrukcja tkanek. Urządzenie wywołuje skurcz kolagenu, neowaskularyzację, infiltrację czynnika wzrostu i neokolagenezę, dzięki czemu pacjentce przywracana jest elastyczność oraz odpowiednie nawilżenie błony śluzowej pochwy, przez działanie na ściany pochwy, które powoduje ich obkurczanie oraz nieablacyjne i fototermiczne napięcie. Wiele badań wykazało wysoką skuteczność terapeutyczną urządzeń emitujących energię w obrębie szyi, twarzy oraz dekoltu. Od jakiegoś czasu, zaczęto także stosować lasery także w obszarze okolic intymnych, Jest to dosyć nowy i innowacyjny sposób odmłodzenia pochwy. Obecnie można spotkać bardzo niewielką ilość badań klinicznych, które potwierdzą skuteczność metody, jednakże warto wiedzieć, iż w dalszym ciągu badania są cały czas przeprowadzane. Z pewnością pacjenci mogą spodziewać się coraz to nowszych wyników badań. Szybko powiększa się ilość dostępnych na rynku medycznym urządzeń, służących do rewitalizacji pochwy. Minimalnie ablacyjny laser frakcyjny uznawany jest za urządzenie bardzo wydajne i bezpieczne. Stosowany jest w różnych specjalizacjach takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna; Podstawą fototermolizy frakcyjnej zastosowanie szeregu niewielkich wiązek laserowych, w celu utworzenia wielu mikroskopijnych rejonów martwicy cieplnej wewnątrz skóry, które nazywane są tak zwaną sferą naprawy. Naskórek oraz skóra właściwa w rejonie tych, że mikroskopijnych sfer napraw są całkowicie niszczone. Indukowana jest jednak kaskada gojenia ran, wraz z następową formacją kolagenu oraz elastyny. Uzyskany efekt to przede wszystkim efekt to gładsza i zdrowsza skóra. Parę frakcyjnych laserów ablacyjnych znalazło swoje zastosowanie w rewitalizacji kanału pochwy, bez użycia skalpela. W badaniach publikowanych w recenzowanych czasopismach można wyczytać, iż są to urządzenia bezpiecznie i bardzo skuteczne. Czas trwania jednej sesji zabiegowej wynosi od 10 do 20 minut. Pacjenta może zostać zakwalifikowana do przeprowadzenia zabiegu jedynie w trakcie wizyty poprzedzającej laserową rewitalizację pochwy. Ginekolog stwierdzi czy nie widzi żadnych przeciwwskazań do zastosowania tej metody odmładzania pochwy. Przeprowadzi z pacjentką dokładny wywiad i podejmie decyzję. Cały zabieg odmładzania pochwy trwa mniej więcej 30 minut. Pacjenta przed planowanym zabiegiem musi donieść wymagane badania, jest to przede wszystkim aktualny wynik cytologii do 6 miesięcy oraz czystość pochwy przeprowadzona w ciągu ostatniego miesiąca.

Zobacz więcej  Operacja podniesienia pośladków: plastyka w modelowaniu idealnego kształtu – sprawdź, jak osiągnąć efekt liftingu!

Komu polecany jest zabieg rewitalizacji pochwy?

Ginekologia estetyczna jest w stanie rozwiązać wiele kobiecych problemów, takich jak nieciekawy wygląd zewnętrznych narządów płciowych, pomoże także ulepszyć funkcje seksualne. Laserowa rewitalizacja pochwy zalecana jest zwłaszcza kobietom, które pragną podnieść komfort swojego życia seksualnego, wpłynąć na lepszą samoocenę i ułatwić przeżywanie w jak największym stopniu wrażeń erotycznych. Kiedyś pewne schorzenia można było leczyć jedynie operacyjnie, jednak aktualnie w większości przypadków, rozwiązanie problemu możliwe jest z pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Dzięki czemu unikamy przede wszystkim długich i ciężkich okresów rekonwalescencji i ryzyka pojawienia się groźnych komplikacji pooperacyjnych, jakie nieraz mają miejsce przy zabiegach z zastosowaniem skalpelu. Laserowa rewitalizacja pochwy zalicza się do innowacyjnych i nowoczesnych metod odmładzania pochwy, polecana kobietom w każdym wieku, które borykają się z nieestetycznym wyglądem czy kształtem warg sromowych i krocza.

Wskazania do zabiegu to między innymi:

 • świąd okolic intymnych
 • ból w okolicy sromu
 • częste otarcia urazy, doprowadzające do zwiększenia wrażliwości okolic intymnych
 • zmniejszenie objętości tkanki okolic intymnych
 • sucha i wiotka skóra okolic łechtaczki i warg sromowych

Przebieg laserowej rewitalizacji pochwy

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, zadaniem wiązki lasera jest podgrzanie kolagenu znajdującego się w tkankach u wejścia pochwy oraz w jej kanale. Kolagen przez działanie wysokiej temperatury ulega skurczeniu, jego włókna stają się grube i krótkie, co wpływa na zmniejszenie się poddanych naświetleniu tkanek, które stają się bardziej napięte. Taki sposób działania lasera lekarze specjaliści nazywają oddziaływaniem fototermicznym, nieablacyjnym napięciem oraz obkurczaniem pochwy. Oprócz tego ablacja wpływa na pobudzenie fibroblastów oraz tworzenie nowego kolagenu, pochwa wówczas staje się bardziej ciasna. Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy trwa jedynie ok. 30 minut i nie wymaga żadnej hospitalizacji, przed nim należy jednak odbyć konsultację lekarską w celu ustalenia aktualnego stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. Pacjentki decydujące się na zabieg, nie są poddawane znieczuleniu, gdyż laserowa rewitalizacja pochwy jest całkowicie bezbolesna. Przed zabiegiem pacjentka musi dostarczyć dokumentację medyczną przebytych wcześniej zabiegów w okolicach intymnych.

Zobacz więcej  Nucleofill - na czym polega zabieg?

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu rewitalizacji pochwy

Po zabiegu przez około tydzień, pacjentka nie powinna dźwigać ciężarów, zażywać gorących kąpieli oraz uprawiać seksu. Wszystkie pozostałe codzienne czynności pacjentka może bez obaw wykonywać. W razie wątpliwości warto poradzić się swojego lekarza prowadzącego.

Ile zabiegów należy wykonać, aby zauważyć zadowalające efekty?

Przeważnie wystarczy jedynie jeden zabieg, jednakże każdy przypadek jest całkowicie indywidualny. W przypadku, gdy stopień rozciągnięcia tkanek jest bardzo wysoki, a kobieta po pierwszych zabiegu nie widzi zadowalających zmian, cały zabieg rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera można powtórzyć po upłynięciu około miesiąca. Aby, podnieść efektywność terapii warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, poprzez systematyczne zaciskanie oraz rozluźnianie mięśni dna miednicy.

Efekty zabiegu rewitalizacji pochwy

Zaledwie po upływie miesiąca od zabiegu, ściany pochwy stają się jędrniejsze. Taki czas organizm potrzebuje do poprawy jakości kolagenu w tkance i pobudzenia fibroblastów w celu wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Zwiększa się także nawilżenie pochwy, dzięki czemu widocznie wzrasta satysfakcja oraz komfort życia seksualnego. Zwiększa się również pewność siebie. Zadowolenie z zabiegu może utrzymywać się długo, w zależności od nasilenia objawów przed zabiegiem i potrzeb pacjentki, która się zdecydowała na rewitalizację. Aby, uzyskać jak najlepszy efekt, można powtórzyć zabieg. Taka możliwość zostanie skonsultowana z pacjentką w trakcie wizyty kontrolnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy przynosi kobietom wiele korzyści, jednakże należy pamiętać, że nie dla każdej pani będzie to dobra metoda. U niektórych kobiet taki zabieg jest niemożliwy do przeprowadzenia. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są:

 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • miesiączka
 • niewyleczone infekcje pochwy
 • porfiria
 • nowotwór piersi
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie

Jak długo utrzymuje się efekt po laserowej rewitalizacji pochwy?

W przypadku młodych kobiet po przebytym porodzie efekt będzie widoczny przez wiele lat albo do kolejnego porodu, gdyż w trakcie niego może znowu dojść do zbytniego rozciągnięcia tkanek. Wzmocnienie pochwy przy pomocy tego zabiegu przeciwdziała zbytniemu rozciągnięciu tkanki, z tego względu kolejny poród u kobiety może okazać się o wiele mniej destrukcyjny. W przypadku, gdy problem występuje u kobiety po menopauzie albo w trakcie menopauzy, konieczne może okazać się zastosowanie właściwej terapii hormonalnej. Prawidłowy poziom hormonów będzie utrzymywał efekt całego zabiegu.

Zobacz więcej  Triquilar – recepta online

Zalety laserowej rewitalizacji pochwy

 • doskonała alternatywa na inwazyjne zabiegi chirurgiczne
 • zwiększenie napięcia tkanek i przywrócenie im dawnej elastyczności
 • w większości przypadków wystarczy jedynie jeden zabieg
 • zabieg jest niezwykle precyzyjny oraz zapobiega powstawaniu krwawienia
 • krótki okres rekonwalescencji, bardzo można powrócić do swojego codziennego życia (tkanki goją się w szybkim tempie, współżycie można zacząć już po tygodniu od dnia przeprowadzonego zabiegu)
 • przystępna cena

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu rewitalizacji pochwy?

    Nie występuje żadne ryzyko powikłań, zabieg jest całkowicie bezpieczny. Pacjentkom zaleca się jednak wstrzemiężliwość seksualną przez około tydzień od dnia zabiegu.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop