Blog

Konizacja szyjki macicy – wszystko co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Konizacja szyjki macicy – wszystko co musisz wiedzieć na temat tego zabiegu

Konizacja szyjki macicy jest każdego roku wykonywana u wielu kobiet na terenie naszego kraju, ale również i poza nim. Konizacji szyjki macicy najczęściej są poddawane kobiety w średnim wieku. Zabieg ten polega na niczym innym, jak przede wszystkim na wycięciu fragmentu szyjki macicy. Zabieg konizacji szyjki macicy jest stosunkowo dość bezpiecznym zabiegiem z tego względu, że nie zagraża on zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany taki zabieg. Podczas zabiegu zostaje wycięty wyłącznie ten fragment szyjki macicy, który może powodować w przyszłości różnorodne choroby, w tym również chorobę raka szyjki macicy. Szyjka macicy w ten sposób zostaje oczyszczona ze wszystkich niekorzystnych zmian zachodzących w niej, które mogłyby w przyszłości przyczyniać się do powodowania różnorodnych zmian zdrowotnych. Zabieg taki polega na wycięciu stożka szyjki macicy. Zabiegu konizacji szyjki macicy są poddawane osoby w różnym wieku. Aczkolwiek w większości przypadku są to kobiety w średnim wieku. Konizację szyjki macicy przeprowadza się w sposób w pełni bezpieczny dla zdrowia i w odpowiednich warunkach ambulatoryjnych. Podczas wykonania konizacji szyjki macicy stosuje się znieczulenie ogólne. Dzięki temu można pozbyć się niekorzystnych zmian w obrębie szyjki macicy. A lekarz wycina fragment szyjki macicy u kobiety, u której wykryto niepokojące zmiany, również te nowotworowe. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu może pojawić się delikatne krwawienie z dróg rodnych. Dzieje się tak z powodu wycięcia nieprawidłowej tkanki. Lekarz po zabiegu dopuszcza się także założenia szwów rozpuszczalnych, które mają duży wpływ podczas bolesnego miesiączkowania.

Pobranie fragmentu szyjki macicy

Podczas wykonania konizacji szyjki macicy stosuje się znieczulenie ogólne. Dzięki temu można pozbyć się niekorzystnych zmian w obrębie szyjki macicy. A lekarz wycina fragment szyjki macicy u kobiety, u której wykryto niepokojące zmiany, również te nowotworowe. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu może pojawić się delikatne krwawienie z dróg rodnych. Dzieje się tak z powodu wycięcia nieprawidłowej tkanki. Lekarz po zabiegu dopuszcza się także założenia szwów rozpuszczalnych, które mają duży wpływ podczas bolesnego miesiączkowania. Konizacja szyjki macicy jest każdego roku wykonywana u wielu kobiet na terenie naszego kraju, ale również i poza nim. Konizacji szyjki macicy najczęściej są poddawane kobiety w średnim wieku. Zabieg ten polega na niczym innym, jak przede wszystkim na wycięciu fragmentu szyjki macicy. Zabieg konizacji szyjki macicy jest stosunkowo dość bezpiecznym zabiegiem z tego względu, że nie zagraża on zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany taki zabieg. Podczas zabiegu zostaje wycięty wyłącznie ten fragment szyjki macicy, który może powodować w przyszłości różnorodne choroby, w tym również chorobę raka szyjki macicy. Szyjka macicy w ten sposób zostaje oczyszczona ze wszystkich niekorzystnych zmian zachodzących w niej, które mogłyby w przyszłości przyczyniać się do powodowania różnorodnych zmian zdrowotnych. Zabieg taki polega na wycięciu stożka szyjki macicy. Zabiegu konizacji szyjki macicy są poddawane osoby w różnym wieku. Aczkolwiek w większości przypadku są to kobiety w średnim wieku. Konizację szyjki macicy przeprowadza się w sposób w pełni bezpieczny dla zdrowia i w odpowiednich warunkach ambulatoryjnych.

Zobacz więcej  Zatkane pory na twarzy? Oczyść je i rozszerz swoją pielęgnacyjną rutynę!

Czy zabieg konizacji szyjki macicy jest bezpieczny?

Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa odnoszącego się do zabiegu konizacji szyjki macicy to należy powiedzieć, że co prawda jest to zabieg podczas którego podawana jest narkoza. Aczkolwiek nie jest to bardzo poważny zabieg, który mógłby w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany. Zabiegów takich każdego roku jest wykonywanych bardzo wiele. A w naszym kraju znajduje się wielu odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy wykonują swoją pracę z całą starannością. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu może pojawić się delikatne krwawienie z dróg rodnych. Dzieje się tak z powodu wycięcia nieprawidłowej tkanki. Lekarz po zabiegu dopuszcza się także założenia szwów rozpuszczalnych, które mają duży wpływ podczas bolesnego miesiączkowania. Konizacja szyjki macicy jest każdego roku wykonywana u wielu kobiet na terenie naszego kraju, ale również i poza nim. Konizacji szyjki macicy najczęściej są poddawane kobiety w średnim wieku. Zabieg ten polega na niczym innym, jak przede wszystkim na wycięciu fragmentu szyjki macicy. Zabieg konizacji szyjki macicy jest stosunkowo dość bezpiecznym zabiegiem z tego względu, że nie zagraża on zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany taki zabieg. Zabieg taki polega na wycięciu stożka szyjki macicy. Zabiegu konizacji szyjki macicy są poddawane osoby w różnym wieku. Aczkolwiek w większości przypadku są to kobiety w średnim wieku. Konizację szyjki macicy przeprowadza się w sposób w pełni bezpieczny dla zdrowia i w odpowiednich warunkach ambulatoryjnych. Podczas wykonania konizacji szyjki macicy stosuje się znieczulenie ogólne. Dzięki temu można pozbyć się niekorzystnych zmian w obrębie szyjki macicy. A lekarz wycina fragment szyjki macicy u kobiety, u której wykryto niepokojące zmiany, również te nowotworowe. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu.

Zobacz więcej  Jaka rola witamin w redukcji zmarszczek i poprawie stanu skóry?

Jakie są główne wskazania do przeprowadzenia operacji konizacji szyjki macicy?

Do jednych z głównych wskazań odnośnie przeprowadzenia operacji konizacji szyjki macicy należy zaliczyć ryzyko pojawienia się w przyszłości różnych zmian nowotworowych, ale również zbyt krwawe miesiączki oraz wcześniejsze poronienia. Zabiegów takich każdego roku jest wykonywanych bardzo wiele. A w naszym kraju znajduje się wielu odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy wykonują swoją pracę z całą starannością. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu może pojawić się delikatne krwawienie z dróg rodnych. Dzieje się tak z powodu wycięcia nieprawidłowej tkanki. Lekarz po zabiegu dopuszcza się także założenia szwów rozpuszczalnych, które mają duży wpływ podczas bolesnego miesiączkowania. Konizacja szyjki macicy jest każdego roku wykonywana u wielu kobiet na terenie naszego kraju, ale również i poza nim. Konizacji szyjki macicy najczęściej są poddawane kobiety w średnim wieku. Zabieg ten polega na niczym innym, jak przede wszystkim na wycięciu fragmentu szyjki macicy. Podczas wykonania konizacji szyjki macicy stosuje się znieczulenie ogólne. Dzięki temu można pozbyć się niekorzystnych zmian w obrębie szyjki macicy. A lekarz wycina fragment szyjki macicy u kobiety, u której wykryto niepokojące zmiany, również te nowotworowe. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu może pojawić się delikatne krwawienie z dróg rodnych. Dzieje się tak z powodu wycięcia nieprawidłowej tkanki. Lekarz po zabiegu dopuszcza się także założenia szwów rozpuszczalnych, które mają duży wpływ podczas bolesnego miesiączkowania. Konizacja szyjki macicy jest każdego roku wykonywana u wielu kobiet na terenie naszego kraju, ale również i poza nim. Konizacji szyjki macicy najczęściej są poddawane kobiety w średnim wieku. Zabieg ten polega na niczym innym, jak przede wszystkim na wycięciu fragmentu szyjki macicy. Zabieg konizacji szyjki macicy jest stosunkowo dość bezpiecznym zabiegiem z tego względu, że nie zagraża on zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany taki zabieg.

Zobacz więcej  Sucha skóra głowy a wypadanie włosów - jakie są powiązania i jakie sposoby łagodzą objawy?

Co należy zaliczyć do przeciwwskazań odnośnie przeprowadzenia konizacji szyjki macicy?

Do głównych przeciwwskazań odnoszących się do konizacji szyjki macicy należy zaliczyć nic innego jak okres ciąży, okres karmienia piersią, jak również występowanie zmian grzybiczych, wirusowych oraz bakteryjnych. Podczas zabiegu zostaje wycięty wyłącznie ten fragment szyjki macicy, który może powodować w przyszłości różnorodne choroby, w tym również chorobę raka szyjki macicy. Szyjka macicy w ten sposób zostaje oczyszczona ze wszystkich niekorzystnych zmian zachodzących w niej, które mogłyby w przyszłości przyczyniać się do powodowania różnorodnych zmian zdrowotnych. Zabieg taki polega na wycięciu stożka szyjki macicy. Zabiegu konizacji szyjki macicy są poddawane osoby w różnym wieku. Aczkolwiek w większości przypadku są to kobiety w średnim wieku. Konizację szyjki macicy przeprowadza się w sposób w pełni bezpieczny dla zdrowia i w odpowiednich warunkach ambulatoryjnych. Podczas wykonania konizacji szyjki macicy stosuje się znieczulenie ogólne. Dzięki temu można pozbyć się niekorzystnych zmian w obrębie szyjki macicy. A lekarz wycina fragment szyjki macicy u kobiety, u której wykryto niepokojące zmiany, również te nowotworowe. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Do jednych z głównych wskazań odnośnie przeprowadzenia operacji konizacji szyjki macicy należy zaliczyć ryzyko pojawienia się w przyszłości różnych zmian nowotworowych, ale również zbyt krwawe miesiączki oraz wcześniejsze poronienia. Zabiegów takich każdego roku jest wykonywanych bardzo wiele. A w naszym kraju znajduje się wielu odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy wykonują swoją pracę z całą starannością. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy. Wyłyżeczkowania jamy macicy są poddawane kobiety w różnym wieku. Największym objawem, który powinien nas zaniepokoić jest nic innego jak skurczowe bóle podbrzusza. Podczas zabiegu pacjentka nie odczuwa żadnego bólu. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Jeżeli chodzi o kwestię bezpieczeństwa odnoszącego się do zabiegu konizacji szyjki macicy to należy powiedzieć, że co prawda jest to zabieg podczas którego podawana jest narkoza. Aczkolwiek nie jest to bardzo poważny zabieg, który mógłby w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu kobiety, na której jest przeprowadzany. Zabiegów takich każdego roku jest wykonywanych bardzo wiele. A w naszym kraju znajduje się wielu odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów z tej dziedziny, którzy wykonują swoją pracę z całą starannością. W trakcie tego zabiegu pobiera się do badania histopatologicznego próbkę z szyjkę macicy.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop