Blog

Jaki podkład do skóry tłustej?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Wiele kobiet uważa, że  najlepszy podkład dla cery tłustej to taki, który gwarantuje matowy wygląd. Odpowiednia kontrola sebum pozwoli Ci zapomnieć o zbyt błyszczącej cerze i cieszyć się pięknym makijażem przez cały dzień. Niestety wiele matowych podkładów całkowicie zakrywa naturalny blask naszej skóry i czyni ją sztuczną. Chociaż gwarantuje ochronę przed świecącą się skórą to niewłaściwy podkład może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Znalezienie najlepszego podkładu dla cery tłustej nie jest proste, ale warto zapoznać się z pełną gamą podkładów i wybrać najlepszy. Ponadto ważne jest, aby najlepsze produkty zawierały substancje o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Z tego powodu będą walczyć z powstawaniem niedoskonałości na twarzy. Dobry podkład dla cery tłustej i tłustej powinien zakrywać niedoskonałości i ujednolicić koloryt skóry. Podkład dla skóry tłustej należy nakładać na skórę w jak najmniejszej ilości, gdyż co za dużo to niezdrowo. Niedoskonałości mogą być całkowicie usunięte przy użyciu korektora. Podkłady o świetnym kryciu mogą nie tylko pozostawić wrażenie maski, ale także pogorszyć stan Twojej skóry. Im częściej zatykasz pory podkładami, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku. Dlatego lepiej codziennie wybierać delikatne kremy BB lub CC, które w pełni wyrównają koloryt i pozwolą skórze oddychać.

Skóra tłusta – czyli jaka?

Przy wyborze podkładu do cery tłustej najważniejsze jest, aby dowiedzieć się, jaka to cera tłusta: może to być cera tłusta, tłusta, trądzikowa lub bardzo tłusta. Jak widać, wiele cer należy do kategorii cery tłustej. Ten rodzaj skóry lubi się świecić, a na twarzy pojawiają się duże pory z zaskórnikami. Skóra jest słabo ukrwiona i może być blada. Ten typ skóry jest podatny na zmienne warunki atmosferyczne. Skóra tłusta długo pozostaje elastyczna, a do starości nie zauważysz na niej  zmarszczek. Ma jednak jedną poważną wadę – jej gruczoły łojowe są zbyt aktywne, co może powodować trądzik na skórze. Tłustą skórę można poznać po jej cechach charakterystycznych: jest wilgotna w dotyku, na pierwszy rzut oka widoczne są rozszerzone pory, ten typ skóry nadmiernie się błyszczy, przy dotyku można odczuć nieregularną strukturę, odznacza się ziemistą barwą, pełna jest wyprysków i niedoskonałości.

Zobacz więcej  Wirusowe zapalenie wątroby typu C: Objawy skórne i kliniczny obraz choroby wirusowego zapalenia wątroby HCV

Podkład do skóry tłustej – rodzaje

Podstawą dla skóry tłustej może być płyn. Płyn nazywany jest kosmetykiem (lub olejem, jak określili go niektórzy wizażyści). To sekwencja kosmetyczna, która wygląda jak krem. Może być bardziej płynny lub kremowy. Do cery tłustej lepiej wybrać cienki, lekki, prawie płynny fluid który delikatnie dopasuje się do skóry. Unikaj ciężkich baz olejowych – zwiększy to blask skóry. Płynna baza nie powinna zatykać porów i być lekka. Ponadto jednym z problemów przy cerze tłustej jest to, że podkład nie przylega do niej dobrze. Dlatego dobrze jest nałożyć primę pod podkład dla cery tłustej lub bazę pod podkład. Również po nałożeniu podkładu warto zabezpieczyć makijaż sypkim pudrem. 

Najlepszym podkładem dla cery tłustej jest podkład mineralny, czyli puder na bazie tlenku cynku, tlenku żelaza lub innych minerałów. Taki podkład pozwala skórze oddychać, a cera jest naturalnie matowa. Jednocześnie nie zatykają porów. Sypki podkład nakłada się na skórę specjalnym pędzelkiem, okrężnymi ruchami. Jeśli uważasz, że pierwsza warstwa nie zapewnia odpowiedniego krycia, czynność powtórz. Podkłady mineralne mogą mieć również postać płynną. Mineralny charakter podkładu zależy od jego składu. Dlatego nie wszystkie podkłady sypkie będą jednocześnie mineralne. Zawsze czytaj etykiety.

Ranking podkładów do skóry tłustej

  • Revlon Color Stay – podkład idealny zarówno dla cery tłustej, jak i mieszanej

Ten mocno kryjący podkład ma wielu fanów wśród miłośników makijażu. Revlon został stworzony specjalnie dla skóry tłustej i mieszanej. Choć zapewnia mocne krycie, nie tworzy efektu maski. Dlaczego? Ponieważ oprócz matowania nawilża i nie zatyka porów dzięki beztłuszczowej formule.

  • MAC Studio Fix Fluid SPF 15

Produkt jest często wybierany przez profesjonalnych wizażystów, którzy potwierdzają jego jakość. Zapewnia krycie od średniego do wysokiego (można go sklasyfikować), a jego formuła kontrolująca wydzielanie sebum zapewnia długotrwałe matowienie skóry. Nie podkreśla suchej skóry, daje uczucie nawilżenia i komfortu. Filtr przeciwsłoneczny jest również dużą zaletą dla Mac Foundation.

  • Dior Backstage

Nowość od Dior – podkład Backstage o satynowo-matowym wykończeniu. Pasjonaci profesjonalnych kosmetyków podchodzą entuzjastycznie do tego produktu. Podkład świetnie prezentuje się na zdjęciach, jak i przed obiektywem kamery. Jedynym mankamentem podkładu może być jego wygórowana cena, do której marka Dior już nas przyzwyczaiła.

  • Lancome, Teint, Idole Ultra Water
Zobacz więcej  Zaczerwienienia na twarzy: Przyczyny, skuteczne sposoby na likwidację czerwonych plam i znane metody walki z trądzikiem różowatym

Ma nieco mniejsze krycie, ale konsystencja jest jaśniejsza. Płyn doskonale rozprowadza się na skórze i idealnie dopasowuje się do cery. Utrzymuje się na twarzy wiele godzin, a skóra długo się nie błyszczy. Zwykle nie ma potrzeby dokonywania żadnych korekt po pierwszym pudrowaniu. Cena podobnie, jak przy poprzednim podkładzie może być czynnikiem odstraszającym lecz inwestycja w taki pokład na pewno się zwróci w postaci pewności siebie i pięknej skóry.

  • Clinique, Anti-Blemish Solutions

Stanowi doskonałą bazę dla skóry tłustej. Maskuje, koryguje i poprawia ogólny wygląd skóry. Po aplikacji nie uzyskujemy efektu maskowania. Twarz będzie wyraźnie świeża i naturalna. Baza została oparta na beztłuszczowej formule, co sprawia, że  produkt znacznie dłużej utrzymuje się na twarzy i pomaga zwalczać wypryski.

  • Annabelle Minerals

Produkty mineralne są świetne dla tych z Was, którzy mają problematyczną skórę. Tłustą skórę i niedoskonałości doskonale ukryje mineralna baza, która ujednolica i matuje skórę. Ta baza jest lekka i ma bardzo dobry skład.

 

Jak prawidłowo nakładać podkład na skórę tłustą?

Przed nałożeniem podkładu dokładnie umyj twarz i nałóż krem  po tonizowaniu – pamiętaj, że dobry krem  do cery tłustej powinien mieć właściwości nawilżające. To ważne, ponieważ odwodniona skóra w ogóle nie świeci i nie staje się mniej tłusta. Nałóż podkład palcami lub wilgotną gąbką, zaczynając od środka twarzy i delikatnie wcierając po bokach. Można również zastosować technikę tłoczenia (specjalną gąbeczką lub pędzelkiem) – zmaksymalizuje to krycie niedoskonałości, a nawet ujednolici jego strukturę. Zawsze zaczynaj od cienkiej warstwy – dobrego podkładu nie należy nakładać w dużych ilościach, aby Twoja twarz wyglądała nieskazitelnie. Grubszą warstwą możesz ukryć przebarwienia, naczynka czy cienie pod oczami – jeśli to również Twój problem. Nie zapomnij nałożyć podkładu na szyję, aby skóra w tym miejscu nie wyróżniała się kolorem twarzy, czyli nie wyglądała sztucznie. Na koniec użyj pudru wzmacniającego podkład. Jest odporny na pot, mycie i wycieranie oraz został przetestowany w ekstremalnych warunkach. Przetrzyj całą twarz gąbką lub pędzelkiem okrężnymi ruchami.

Zobacz więcej  Łysienie androgenowe u kobiet - jakie są przyczyny i objawy oraz jakie są skuteczne metody leczenia i zapobiegania łysieniu u kobiet z nadmierną produkcją męskich hormonów?

Podkład – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Podkład nakładaj zawsze na dobrze nawilżoną skórę. Jeśli twoje podłoże nie zawiera SPF, najpierw nałóż filtr przeciwsłoneczny. Bazę można nakładać na  wiele sposobów: można ją rozprowadzić opuszkami palców bez wcierania, a raczej wklepać w skórę. Możesz użyć gąbki, ostrożnie łącząc bazę ze skórą. Jeśli wolisz pędzel, wmasuj podkład małymi, okrężnymi pociągnięciami. Zacznij od dolnej części nosa, która często jest czerwona. Nie używaj makijażu pod oczami – tutaj zastosuj lekkie kosmetyki przeznaczone do skóry pod oczami. Podkłady służą zamaskowaniu niedoskonałości skórnych, lecz nieumiejętne nakładanie czy zbyt duża ilość produktu może przynieść niezadowalający efekt.

Jak zniwelować efekt tłustej skóry?

Po pierwszej zadbaj o odpowiednie nawilżenie, które sprawi że skóra nie będzie się tak intensywnie świecić. Nie możesz też popadać w skrajności i wybierać tylko lekkie, silnie nawilżające produkty na bazie wody – to też nie jest zbyt dobre. Musisz znaleźć równowagę dla swojego typu skóry. Podkłady, które jednocześnie nawilżają i matują, ale w żaden sposób nie rozjaśniają. Ten ostatni typ podkładu może uwydatnić wszelkie niedoskonałości i przesuszoną skórę, dlatego staramy się unikać efektu połysku na czole, nosie i brodzie. Najlepszy podkład dla cery tłustej oprócz nawilżenia i pielęgnacji, powinien regulować wydzielanie sebum i pozostawić matowy efekt na co najmniej kilka godzin. Należy również pamiętać, że gdy twarz zacznie świecić, podkład lub puder matujący nałożony drugą warstwą na niematową powierzchnię skóry może tylko zaszkodzić i przynieść katastrofalne skutki. Pory zostaną momentalnie zatkane, a na skórze pojawią się wypryski.

Jak dobrać kolor podkładu?

Chcąc wybrać odpowiedni kolor podkładu, najpierw sprawdź odcień skóry. Podstawy to: chłodna, neutralna i ciepła. Można to łatwo ustalić. W przypadku zimnej skóry nabiera chłodnych odcieni różu i beżu i jest podatna na oparzenia słoneczne, ciepła bez problemu wpada w odcienie żółtego i jasnobrązowego, natomiast neutralna to połączenie idealne.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie

Zapalenie płuc: czym jest, objawy i leczenie Objawy zapalenia płuc: jak rozpoznać chorobę na wczesnym etapie? Zapalenie płuc to stan zapalny miąższu płuc, który może być wywołany przez bakterie, wirusy lub inne patogeny. Typowe objawy zapalenia płuc to kaszel, gorączka,

Czytaj artykuł

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie

Woreczek żółciowy: funkcja, choroby i leczenie Jak złogi w drogach żółciowych prowadzą do kolki? Kamica pęcherzyka żółciowego to schorzenie, w którym dochodzi do powstawania złogów w przewodach żółciowych, które mogą zablokować przepływ żółci, prowadząc do silnego bólu. Woreczek żółciowy, niewielki

Czytaj artykuł
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop