Blog

Przeszczep FUE – co warto o nim wiedzieć?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Przeszczep FUE – co warto o nim wiedzieć?

Obecnie kwestia łysienia nie jest już wyrokiem – proces ten można skutecznie zatrzymać, a nawet odwrócić. Zwłaszcza jeśli skorzysta się z nowoczesnych technologii i wieloletniego doświadczenia specjalistów w tym zakresie. Co jednak może nam pomóc, zwłaszcza, jeżeli mamy styczność z łysieniem androgenicznym, czyli jednym z najtrudniejszych do zatrzymania typów łysienia? Polecana metoda to przeszczep włosów FUE. Czym jest ten zabieg i co powinniśmy o nim wiedzieć? Dlaczego jest tak bardzo skuteczny?

Czym jest przeszczep włosów Fue Artas?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że jeszcze kilka lat temu przeszczep włosów nie był tak skuteczny jak obecnie. Wszystko dzięki metodzie Fue. Dlaczego? Ponieważ przeszczep ten to zabieg oparty na najnowszych odkryciach i profesjonalnym sprzęcie. Zabieg jest w zasadzie wykonywany przez robota artas kontrolowanego przez eksperta. Dlaczego jednak robot ma w tym przypadku tak duże znaczenie? Ponieważ może on ocenić rzeczy, które nie są widoczne gołym okiem, co ma kolosalne znaczenie jeżeli zależy nam na doskonałych efektach. Robot może ocenić, gdzie pobrać mieszki włosowe. Na jakiej zasadzie to robi? Może sprawdzić, które mieszki włosowe są najwyższej jakości. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że wyróżniamy dwa typy mieszków włosowych: pojedyncze i mnogie. Pojedyncze to takie, z których wyrasta tylko jeden włos. Z mnogich może wyrosnąć nawet kilka. Przeszczep metodą fue polega na znalezieniu tych mnogich i zastosowaniu właśnie tych mieszków najlepszej jakości. Dlatego robot wybiera tylko niektóre mieszki, które następnie są pobierane i przeszczepiane. Jak to jest oceniane? W tym miejscu musisz odpowiedzieć na pytanie, jaką technologią jest sam robot. Dzięki skanowaniu robot może zidentyfikować wiele mieszków, przeanalizować ich jakość i wybrać je do przeszczepu. Dlatego po zabiegu włosy stają się gęste.

Przeszczep metodą Fue – czy zostają blizny?

Wbrew pozorom problem łysienia nie dotyczy tylko mężczyzn. Często zmagają się z nim również panie. W przypadku płci pięknej problem jest jednak jeszcze większy. Po pierwsze, to kobietom najczęściej zależy na pięknych fryzurach. Często boją jednak przeszczepu, bo kojarzy im się z dosyć nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Kobiety zwykle martwią się pozostawieniem blizn w miejscu pobierania włosów. Mogłoby się tak stać, gdyby mieszki włosowe były pobierane kompleksowo, w dużej ilości. Na szczęście w przypadku przeszczepu metodą Fue nie ma takiego ryzyka. Ponieważ robot ocenia jakość poszczególnych mieszków włosowych i pobiera tylko te najlepszej jakości, pobiera tylko co któryś mieszek. W związku z tym zabieg wiąże się nie tylko z mniejszym dyskomfortem, ale również nie powoduje powstawania blizn. Robot wykonuje jedno nakłucie i pobiera jeden mieszek włosowy na raz. Dzięki temu zabieg jest tak mało uciążliwy, jak to tylko możliwe. Można go porównać z akupunkturą – pojedyncze nakłucie nie pozostawia śladów. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu osoba, która jest poddawana przeszczepowi włosów metodą fue nie odczuwa dolegliwości bólowych. Po pobraniu materiałów do przeszczepu, można przystąpić do ich wszczepiania w miejsce docelowe. Przed operacją, w trakcie konsultacji, pacjent przedstawił swoje oczekiwania. Jest ona konsultowana ze specjalistą i następnie podejmowane są działania, mające na celu dostosować efekty zabiegu do oczekiwań klienta. Specjalista przygotowuje wizualizację nowych włosów tak, aby móc precyzyjnie zaplanować miejsce ułożenia włosów. Co więcej, duże znaczenie ma nie tylko rozmieszczenie poszczególnych mieszków włosowych, ale również kąt, pod którym są wszczepiane. Dzięki temu włosy będą rosły zgodnie z naszymi oczekiwaniami, co pozwoli nam na ujarzmienie fryzury.

Zobacz więcej  Główne rodzaje blizn i skuteczne metody pozbycia się ich

Kto może zdecydować się na przeszczep metodą Fue?

Przeszczep włosów metodą FUE wykonywany jest głównie u pacjentów z łysieniem androgenowym. Nie oznacza to jednak, że jest skierowany tylko do mężczyzn. To rodzaj łysienia, który występuje głównie u mężczyzn, ale kobiety również coraz częściej z nim walczą. Panie nawet częściej decydują się na próbę przeciwdziałania efektom łysienia. Na szczęście metoda Fue jest skierowana do obu płci i nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Kiedy jednak można się na takie zabieg zdecydować? Niektórzy pacjenci zauważają ten problem w wieku od 18 do 20 lat. Często prowadzi do ciężkich kompleksów, a nawet epizodów depresyjnych. Oczywiście nie trzeba problemu łysienia bardzo przezywać, żeby zdecydować się na taki zabieg. Nie jest to duża ingerencja, ani też nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia lub życia, w związku z czym nie trzeba lekarskiego skierowana do przeprowadzenia zabiegi. U pacjentów z łysieniem androgenowym ważne jest również zrozumienie przyczyny problemu i możliwości leczenia. Ważne jest, aby oprócz przeszczepu włosów uwzględnić leki, aby zapobiec dalszemu rozwojowi tego procesu. Metoda Fue jednak nie tylko hamuje proces łysienia, ale również go odwraca. W związku z tym, jeżeli pojawiły się już u nas zakola, może to być najlepsze możliwe rozwiązanie. Sama metoda nie wiąże się ze zbyt wieloma niedogodnościami, w związku z czym pacjenci bardzo chętnie decydują się na przeszczep włosów fue. Ta metoda nie pozostawia blizn, dlatego jest bardzo odpowiednia dla pacjentów, którzy chcą krótkich fryzur. W przypadku przeszczepu włosów metodą fue nie ma również żadnych limitów wiekowych – można się na to zdecydować zarówno w młodym, jak i w zaawansowanym wieku.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przede wszystkim przed zabiegiem trzeba udać się na konsultację lekarską, podczas której zostaniemy zbadani, pod kątem zabiegu. Jeżeli w tym czasie wyjdą na przykład choroby skory, najpierw trzeba będzie je wyleczyć, dopiero później można zdecydować się na przystąpienie do zabiegu. Na co jeszcze trzeba zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na dietę i styl życia bezpośrednio przed zabiegiem. Nie można spożywać alkoholu na siedem dni przed zabiegiem. Dlaczego nie wystarczy powstrzymać się przed spożywaniem alkoholu tylko w ostatniej dobie? Ponieważ alkohol oddziałuje na nasz organizm znacznie dłużej, niż tylko w czasie, gdzie jest wykrywalny w krwi. Jak alkohol działa na nasz organizm i dlaczego nie powinniśmy go spożywać na tydzień przed zabiegiem? Po pierwsze alkohol powoduje zwiększenie krwawienia. Spożywanie napojów alkoholowych znacząco osłabia krzepliwość krwi i sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają. W związku z tym nawet niewielka rana będzie krwawić zdecydowanie bardziej u osoby, która spożyła alkohol, niż u kogoś, kto od jakiegoś czasu nie miał z nim styczności. Jest to o tyle ważne, że metoda fue to ingerencja w naskórek. Chociaż nie tworzą się po przeszczepie widoczne blizny, to jednak skóra jest naruszana i dochodzi do niewielkich krwawień w miejscach, gdzie doszło do nakłuć. Jeżeli więc będziemy mieli zbyt słabą krzepliwość krwi, może pojawić się problem. Może pojawić się przez zwiększone ryzyko dużego obfitego krwawienia zarówno w trakcie, jak i po wykonanym zabiegu przeszczepu włosów metodą fue. Ten problem można wykluczyć właśnie rzez powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Co więcej,  alkohol sprawia, że nasze zdolności regeneracyjne ulegają znacznemu pogorszeniu, okres rekonwalescencji będzie więc dłuższy niż normalnie. Spożywanie alkoholu przed zabiegiem może również spowodować, że znieczulenie zadziała słabiej, więc zabieg może okazać się bolesny. Przed zabiegiem nie powinniśmy również zażywać aspiryny, która również znacznie obniża krzepliwość krwi. W dniu zabiegu należy zadbać o to, aby ubrać się komfortowo i przed zabiegiem umyć głowę.

Zobacz więcej  Wypadanie włosów

Rekonwalescencja po przeszczepie włosów metodą fue

Sam zabieg trwa maksymalnie kilka godzin, jednak okres rekonwalescencji jest nieco dłuższy. Bezpośrednio po zabiegu nie należy dotykać skóry głowy, nawet jeżeli będziemy czuli w związku z tym dyskomfort. Może pojawić się swędzenie i mrowienie, należy jednak powstrzymać się od drapania. To szczególnie istotne, ponieważ skóra głowy jest szczególnie wrażliwa w tym czasie. To jedyne uczucie dyskomfortu, z jakim możemy się spotkać – jednak bardzo ważne jest, aby zwrócić na to uwagę. Przez drapanie, czy pocieranie skóry, nawet bardzo delikatne, może pojawić się problem z regeneracją skóry i z przyjmowaniem się mieszków włosowych, co zaburzy efekty całego przeszczepu. Pierwszego dnia po zabiegu należy również spać w sposób, który odciąży naszą głowę. To chwilowy dyskomfort, jednak jest to bardzo istotne. Należy zdecydować się na pozycję półleżącą, dzięki której skora na głowie nie będzie w żaden sposób obciążona. Myć głowę można dopiero po kilku dniach, cały proces powinien przebiegać w sposób bardzo delikatny. Po zakończeniu okresu rekonwalescencji nie trzeba się już niczym przejmować, jedyne co nam pozostanie to radość z pięknej fryzury. Przeszczep włosów metodą fue daje trwałe efekty, jednak ze względu na skłonności genetyczne, po kilku lub kilkunastu latach włosy znów mogą zacząć wypadać.

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop