Blog

Jak zabieg keratynowy na włosy może poprawić wygląd cebulki włosa?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Z roku na rok popularność stosowania kreatyny na włosy wzrasta. Na bazie produktów z zawartością keratyny możemy budować dobrą kondycje naszych włosów. Pośród różnych zabiegów keratynowe prostowanie włosów jest najbardziej skuteczną metodą. Sprawdź, jak stosowanie kosmetycznego białka może wpłynąć na kondycje Twojego włosa.

Główne powody stosowania kreatyny

Zasług dla keratynowego prostowania włosów jest cała masa. Z jego pomocą możesz w łatwy sposób dokonać przemian wizerunkowych. Oto kilka powodów stosowania preparatu na bazie kreatyny w gabinetach urody.

Odżywione włosy kluczem do pierwszego wrażenia

Każda z Pań mamy o pięknych lśniących włosach. Podobnie jak dłonie włosy są dla kobiet wyznacznikiem piękna i zdrowia. Włosy pełne blasku są od bardzo dawna oznaką zdrowia. Podobnie myślą też Panowie. W badaniach na popularność płci przeciwnej lśniące włosy były jednym z kryterium wyboru partnerki. Nic więc dziwnego, że kobiety sięgają po tego rodzaju zabieg.

Na popularności zabiegu przyczynia się moda, która nieco wymusza na nas dążenie do piękna. Pięknie zdjęcia kobiet na Instagramie, gładkie jak jedwab włosy i piękne ciała zachęcają nas do budowy podobnego wizerunku. W praktyce prostowanie włosów w domu nie daje nam takich rezultatów, co zabieg. Dlatego coraz więcej kobiet będzie uciekało się do pielęgnacji w gabinetach kosmetycznych.

Prostownica i odżywka do kosza

Prostowanie włosów kreatyną daje nam dużo wolnego czasu na inne przyjemności. Wykonany zabieg w salonie skraca czas spędzania przed lustrem. Już jedna kuracja rozwiązuje problem z włosami. Sam składnik ma strukturę białkową. Dzięki czemu włosy są odżywione. Przez okres trwania efektu możemy zrezygnować z produktów typu odżywka czy maska. Na czas stosowania zabiegu jedynym środkiem pielęgnacyjnym jest szampon.

Warto dodać, że zabieg keratynowy na włosy pozwala nam raz na miesiąc zrezygnować z prostownicy. Dla nas jest to wygodne, a dla włosów bardziej zdrowe. Prostowanie włosów przy użyciu wysokiej temperatury może przyczynić się do osłabienia łuski włosa, co może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości. Eliminacja prostownicy do włosów pozwoli oszczędność czasu, energii i nie spali zniszczy Twoich włosów.

Wysuszające kosmetyki i farbowanie – prawdziwy koszmar dla włosów

Nakładanie keratyny na włosy może przyczynić się do szybszej odbudowy. Stosowanie kosmetyków na bazie np. alkoholu jest szkodliwe. Podobnie jest w przypadku nasze skóry. Dlatego jeśli to możliwe unikaj produktów, które w swoim składzie zawierają alkohol. W tym celu czytaj etykiety z nazwą INCI. Jest to lista wszystkich substancji na włosy. Zestawienie to można porównać do karty menu w restauracji, co z niej wybierzesz może wpłynąć negatywnie lub pozytywnie na Twoje włosy. Jeśli produkty, które nakładasz na swoje włosy przyczyniły się do ich zniszczenia koniecznie skorzystaj z zabiegu keratynowego, a wzmocnisz strukturę włosa.

Zobacz więcej  Opryszczka na ustach: Przyczyny, objawy i skuteczne sposoby leczenia krostek i pęcherzyków

Działanie temperatury – wróg publiczny nr. 2

Częste stosowania urządzeń termicznych (suszarki) nadaje włosom efekt siana. Podobny efekt można uzyskać, wystawiając swoje włosy na nadmierne słońce. Ten rodzaj fryzury nie wygląda za dobrze. Suchość włosa może się pojawić w wyniku działania klimatyzacji bez nawilżacza. W wyniku radykalnego osłabienia cebulki włosa mogą ulegać wypadaniu. Dlatego zanim doprowadzisz włosy do stanu siana warto je zabezpieczać preparatami z ochroną termiczną. W czasie lata warto skorzystać z szamponów z SPF. Sprzęty tj. suszarka powinny zawierać licznik temperatury lub ochładzacze powietrza. W zależności od stopnia zniszczeń włosy ciężko poddają się stylizacji. Ich rozczesywanie może potrwać nawet do kilku godzin. W warunkach domowych włosy będą potrzebowały środków ułatwiających rozczesywanie, ton odżywek i masek. Aby odwrócić efekt zniszczonych włosów klientki decydują się na zabieg keratynowy. Jego działanie pozwala na odbudowę włosa już w 30 minut.

Czym jest keratyna dla Twoich włosów?

Jest to rodzaj białka o strukturze podporowej. Należy do grupy skleroprotein. Pojedyncza struktura składa się ze specjalnych włókien. Cechą charakterystyczną dla keratyny jest wysokiej jakości wytrzymałość fizykochemiczna. Największe zasoby keratyny znajdziemy we włosach. W komórce włosowej znajdziemy skupiska innych białek. Jest ich mniej, lecz stanowią ważne elementy wpływające na stabilność łuski włosa. Do tego rodzaju stabilizatorów możemy zaliczyć m.in. elastynę, lizynę,  argininę oraz grupy aminokwasów.

Naturalnym właściwościom keratyny jest stała rozpuszczalność w wodzie oraz substancja na bazie solanki. W przypadku produktów zawierających micele tj. szampony keratyna ulega wypłukaniu. By efekt pięknych włosów utrzymał się na dłużej wymagana jest zmiana pielęgnacji. Może być oparta o produkty z keratyną i elastyną. Dzięki czemu zabieg będzie utrzymywał się dłużej.

Wypłukiwanie keratyny z włosów wynika z nich rozmieszczenia na włosach. W celu przedstawienia działania substancji warto sięgnąć do anatomii włosa. Substancje o działaniu keratynowym utrzymują się w głównej mierze na zewnętrznej powłoczce włosa.

Skrótowo: budowa włosa składa się z 3 głównych warstw:

  • właściwej – odpowiadającej za prawidłowy wzrost cebulki. Jest trzonem do dalszych struktur. Można ją podzielić na część rdzeniową, koronową i powłoczkę włosa.
  • rdzeniowej – dotyczy grubych włosów. Jest odpowiedzialna za naturalne farbowanie włosów. Jeśli struktura posiada pęcherzyki gazu mamy pewność, włosy staną się siwe lub białe.
  • koronowej – jest to rodzaj struktury, który zależy od typu naszych mieszków włosowych. Im wyższa zawartość komórek sprawi, że nasze włosy będą proste i lśniące. Im niższa wartość komórek nasze włosy będę kręcone i matowe. Jednym słowem korona jest odpowiedzialna za kondycje skóry głowy. W warstwie koronowej mamy komórki barwnikowe znane fachowo melaniną.
  • powłoki – to zewnętrza część włosa. W tej warstwie znajduje się keratyna. W zależności od jej stężenia uzyskamy efekt zdrowych włosów. Naturalna keratyna zapobiega odparowaniu wody z włosów. Jednym słowem jest rodzajem zbiornika na wodę, którego celem jest utrzymanie satysfakcjonującej wilgotności. Nawilżenie włosów bezpostaciową keratyną sprzyja zjawisku odbijania światła. Dzięki czemu włosy stają się gładkie i lśnią bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków.
Zobacz więcej  Duże piersi - walor czy problem?

 

Nakładanie keratyny na całej długości włosów pozwala na dodatkową ochronę powłoki. Kontakt mieszków włosowych z keratyną pozwala na łączność z warstwą koronową. Można powiedzieć, że podana warstwa otrzymała menu z wykwintnymi owocami morza. Dzięki czemu struktura może liczyć na dodatkowe odżywienie. Kiedy włosy są zniszczone zabieg keratynowy uzupełni wszelkie braki. Keratyna zadziała na wiele negatywnych czynników tj. zbyt gorące powietrze, przegrzanie włosów lub wysoka ekspozycja na słońce i w solarium.

Na czym polega prostowanie włosów keratyną?

Pytanie to jest zadawane przez ogromną rzeszę naszych klientek. Dlatego postanowiliśmy poświęcić kilka treści na temat wykonywania zabiegu. Podobny opis możecie Państwo uzyskać bezpośrednio z zakładki o naszej ofercie.

Keratynowe prostowanie włosów odbywa się przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu m.in. prostownicy i produktu zawierającego keratynę dobrej jakości w proporcji do nawet 100%. Początkowo zabieg polega na nałożeniu kosmetyku na nasze włosy. Ich wysokości nie ma znaczenia. Jednakże nasze klientki chętnie korzystają z zabiegu przy włosach średniej długości i długich. Po równomiernym rozprowadzeniu substancji keratynę poddaje się prostowaniu na ciepło. Do keratynowego prostowania włosów używa się mniej więcej 250 stopni. Rozgrzany preparat keratynowy wnika głębiej w strukturę włosa. Efekty tuż po zabiegu są widoczne nawet przez kilka miesięcy. Zabieg jest możliwy do wykonania w domu jednakże nie spodziewajmy się długotrwałego efektu. Jeśli temat jest dla Ciebie interesujący domowy zabieg możesz wykonać produktami przeznaczonymi do stylizacji włosów.

Na czym polega widoczność zabiegu keratynowego?

Samo keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem poprawiającym walory estetyczne naszego ciała i samopoczucia. Po zabiegu keratynowym nasze włosy wyglądają jak z reklam telewizyjnych. Po prostu lśnią, sam proste na zawołanie i nie potrzebują dalszej pomocy. W praktyce mówimy, że zabieg wymaga od nas jedynie mycia głowy. Do czasu utrzymania efektu wystarczy posiadać dobry szampon na bazie keratyny.

Zobacz więcej  Małe piersi - akceptacja siebie VS chęć zmiany

Keratynowe prostowanie włosów pozwala nam na schowanie suszarki do włosów i innych urządzeń termicznych. Do czasu trwania zabiegu włosy są pozbawione nadmiernej porowatości czy puszystości. Keratynowe prostowanie włosów zwalnia nas z kilkugodzinnego przebywania przed lustrem. Do ich układania, z w zasadzie delikatne prostowania włosów wystarczy grzebień. Przejeżdżamy nim po włosach i jesteśmy gotowi do wyjścia.

Kolejnym ważnym elementem jest ochrona środowiska. Do keratynowego prostowania nie potrzebujemy zbyt dużo elementów. Patrząc na efekty tuż po zabiegu jesteśmy pewni, że keratynowe prostowanie włosów jest warte swojej ceny. Zamiast kupować kosmetyki w plastikowych opakowaniach, przeznaczać część energii na uruchomienie sprzętów fryzjerskich poddajmy się keratynowemu prostowaniu i ochrońmy środowisko.

Zaletą keratynowego prostowania włosów jest cena. Za efekt, który utrzymuje się kilka miesięcy zapłacimy około 300 do 500 złotych. Cena jest zależna od wielu czynników m.in. prestiżu lokalu, miasta czy doświadczenia personelu. Na cenę wpływa także jakość preparatów. Salony kosmetyczne stosują lepsze jakościowo preparaty niż domowe zwolenniczki domowego prostowania. Dlatego zabieg o działaniu keratynowym kosztuje zdecydowanie więcej.

Jednakże przy odpowiednim dbaniu o włosy efekt jak z salonu można przedłużyć. O czym opowiemy w ostatnim akapicie.

Jak należy dbać o włosy po zabiegu?

Dobra wiadomość: Keratynowe prostowanie włosów można przedłużyć. W tym celu warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami odnoście pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Kiedy podejmujesz się keratynowego prostowania włosów musisz liczyć się z brakiem korzystania z szamponu przez dwa dni. Stosowanie kosmetyku bez 2-dniowej przerwy może negatywnie odbić się na Twoich włosach. W postaci kilkudniowego oklapnięcia lub uczucia ciężkości. Jeśli Twoja skóra głowy ma tendencje do przetłuszczania umyj ją przez zabiegiem.

Wybierając szampon należy zwracać uwagę na składy. Preparaty z dużą zawartością rozpuszczalników soli, mocnym SLS może zbyt szybko wypłukiwać nadmiar keratyny. W codziennych użyciu należy postawić na produkty na bazie keratyny. Zamiast używania produktów przeznaczonych do stylizacji zakup odżywkę i produkt myjący. Z pewnością będą to zakupy trafione, a rezultat utrzyma się w czasie.

Połączenie farbowania i kolagenowe prostowanie włosów mogą iść ze sobą w parze. Jeśli zamierzasz wykonać farbowanie włosów koniecznie wykonaj ją tydzień przed zabiegiem (zgodnie z zaleceniami producentów). Dzięki czemu możesz liczyć na szybką odbudowę. Keratyna odbuduje Twoje mieszki włosowe, co przyczyni się do powstania naturalnych refleksów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop