Blog

Hydrafacial — jeden z najlepszych sposób na oczyszczanie ciała

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Hydrafacial — jeden z najlepszych sposób na oczyszczanie ciała

Kiedy słyszysz słowo „twarz”, prawdopodobnie myślisz o relaksującym zabiegu w spa, który sprawia, że Twoja skóra wygląda i czuje się lepiej. Prawda jest taka, że zabiegi na twarz to znacznie więcej niż tylko rozpieszczanie. Zabiegi na twarz są znane od tysięcy lat i były stosowane przez ludzi na całym świecie w celu rozwiązania różnych problemów skórnych, takich jak problemy z mikrokrążeniem, redukcja przebarwień, matowa cera, drobne linie i zmarszczki itp. Ale dzisiaj mamy o wiele więcej opcji do wyboru, jeśli chodzi o zabiegi na twarz, w tym Hydrafacial, który jest uważany za jedną z najlepszych dostępnych opcji wśród wszystkich innych zabiegów.

Czym jest zabieg hydrafacial?

Hydrafacial to nieinwazyjny zabieg mający na celu oczyszczenie i nawilżenie ciała. Proces składa się z trzech etapów: mikrodermabrazji, ekstrakcji próżniowej oraz infuzji antyoksydantów, peptydów, witamin i minerałów do Twojej skóry. Pierwsze dwa etapy usuwają z twarzy martwe komórki naskórka, a także wszelkie zanieczyszczenia i oleje, które nagromadziły się w porach. W ostatnim etapie do skóry wprowadzane są serum nawilżające, które zapewnia długotrwałe nawilżenie.

Hydrafacial został zaprojektowany specjalnie dla wszystkich typów skóry, w tym dla osób o cerze wrażliwej, ponieważ nie wiąże się z naciąganiem mięśni twarzy ani z użyciem agresywnych technik złuszczania, takich jak peelingi chemiczne, które mogą powodować podrażnienia lub dyskomfort u osób o cerze wrażliwej.

Hydrafacial — Wyciągnij zanieczyszczenia za pomocą bezbolesnej ekstrakcji

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Twoja skóra jest domem dla wielu zanieczyszczeń. Mogą to być martwe komórki naskórka, bakterie i nadmiar oleju, który gromadzi się na powierzchni skóry. Zabieg wykorzystuje delikatne zasysanie, aby usunąć te zanieczyszczenia bez powodowania uszkodzeń lub podrażnień na twarzy. Zmniejsza to zaczerwienienia i obrzęki, jednocześnie usuwając wszelkie osady, które mogą być przyczyną trądziku lub zatkanych porów.

Zabieg rozpoczyna się od użycia urządzenia zwanego różdżką do mikrodermabrazji na obszarach, gdzie występują duże pory lub widoczne oznaki starzenia, takie jak drobne linie wokół oczu i zmarszczki na czole. Po zakończeniu tego procesu we wszystkich niezbędnych miejscach (takich jak worki pod oczami), nadchodzi czas na ekstrakcję przy użyciu czegoś, co nazywa się technologią Sonicare, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe generowane przez szczoteczki soniczne zamontowane bezpośrednio na maskach do twarzy, dzięki czemu do usuwania nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia poza tymi, które zostały już użyte podczas samego procesu aplikacji — tym samym zmniejszając czas przestoju spowodowany całkowicie możliwym dyskomfortem spowodowanym pocieraniem twardych powierzchni!

Odżywianie i odmładzanie skóry z wykorzystaniem substancji aktywnych i kwasu hialuronowego

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć Hydrafacial jest to, że jest to świetny zabieg przeciwstarzeniowy. Hydrafacial jest doskonały dla starzejącej się skóry, ponieważ dostarcza przeciwutleniaczy i peptydów, które odmładzają skórę. Przeciwutleniacze pomagają chronić skórę przed szkodliwym działaniem środowiska, natomiast peptydy stymulują produkcję kolagenu, poprawiając jej elastyczność i jędrność.

Zobacz więcej  Obrzęk przedgoleniowy w chorobie Gravesa-Basedowa: diagnostyka, objawy i skuteczne metody leczenia

Hydrafacial zapewnia również doskonałe możliwości leczenia trądziku dzięki swoim właściwościom złuszczającym, które oczyszczają głęboko pory, nie powodując podrażnień ani stanów zapalnych w przypadku wrażliwych typów skóry, dzięki dokładnemu usuwaniu martwych komórek z powierzchniowych warstw (naskórka), w których rezydują bakterie. Pomaga to odblokować lub oczyścić istniejące zmiany trądzikowe, zanim spowodują one dalsze uszkodzenia, dając im miejsce na rozszerzenie się na otaczającą zdrową tkankę (skórę właściwą).

Blizny potrądzikowe mogą być również skutecznie leczone z tej procedury, ponieważ jako suche plamy martwych komórek skóry są usuwane podczas zabiegów z próżni — jak ssanie, pigmentacja melaniny pod zacznie zanikać stopniowo w czasie — przywracając równowagę między tonami kolorów ogólnie, dzięki czemu można mieć nawet świecącą cerę!

Kwas hialuronowy przy zabiegu Hydrafacial — dlaczego się go stosuje?

Hialuronowy kwas to naturalnie występujący w organizmie człowieka związek chemiczny, który jest jednym z najważniejszych składników skóry. Pomaga utrzymać skórę elastyczną, puszystą i sprężystą. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego w naszym organizmie spowalnia. Może to prowadzić do powstawania zmarszczek i utraty jędrności naszej skóry.

W zabiegach Hydrafacial stosuje się miejscowo serum zawierające kwas hialuronowy, które pomaga wypełnić zmarszczki i ujędrnić skórę. Serum nakładane jest tuż po złuszczeniu naskórka, a przed wykonaniem ekstrakcji na twarz. Serum współpracuje z naturalnymi enzymami, które wnikają głęboko w warstwy skóry, nie powodując podrażnień ani zaczerwienień, jak to ma miejsce w przypadku innych popularnych wypełniaczy!

7 zalet zabiegu

Hydrafacial to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje delikatne podciśnienie do oczyszczenia i złuszczenia skóry w jednym kroku. Wykorzystuje również najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić natychmiastowe rezultaty. Oto kilka powodów aby przystąpic do zabiegu

  1. Resurfacing skóry i Głębokie oczyszczanie porów

Hydrafacial to innowacyjny, nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje opatentowany proces łączący wodę pod wysokim ciśnieniem i podciśnienie w celu usunięcia martwych komórek skóry i zanieczyszczeń ze skóry. Poprawia również ogólny wygląd skóry. Hydrafacial może poprawić wygląd drobnych linii i zmarszczek, blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, uszkodzeń posłonecznych, hiperpigmentacji (brązowych plam), fotouszkodzeń (zmarszczek spowodowanych ekspozycją na słońce), rozstępów i nierównej tekstury lub tonu. Hydrafacial jest idealny dla osób w każdym wieku, w tym nastolatków, którzy mogą mieć problemy z wypryskami lub osób dorosłych, które chcą mieć gładszą i bardziej promienną skórę, a także pozbyć się problemów z trądzikiem.

  1. Ochrona przeciwstarzeniowa i antyoksydacyjna

Zabiegi Hydrafacial oferują nieinwazyjną procedurę, która pomaga poprawić wygląd Twojej skóry. Cały proces odmładzania twarzy trwa około godziny i piętnastu minut, w zależności od tego, ile zabiegów potrzebujesz. Hydrafacial wykorzystuje strumienie wody i narzędzia do mikrodermabrazji, aby usunąć martwe komórki z powierzchni skóry, jednocześnie nawilżając ją antyoksydantami oraz aplikując wielofunkcyjne substancje aktywne.

  1. Szybki i bezbolesny zabieg

Hydrafacial jest szybką i bezbolesną procedurą, którą można wykonać w mniej niż godzinę. Nie ma żadnych przestojów, nie jest wymagany czas rekonwalescencji i nie ma absolutnie żadnych zaczerwienień ani podrażnień na skórze po zabiegu. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą utrzymać swoją codzienną aktywność bez konieczności martwienia się o godziny odpoczynku po zabiegu.

Zobacz więcej  Radiofrekwencja mikroigłowa - sposób na odmłodzenie skóry

Zabieg Hydrafacial sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała na jaśniejszą, gładszą i bardziej promienną, nie powodując przy tym żadnej suchości ani wrażliwości, a także zmniejszy drobne linie i zmarszczki, nie sprawiając, że będziesz wyglądać starzej niż na swój wiek!

  1. Odpowiedni dla wszystkich typów skóry

Hydrafacial jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. Obejmuje to cerę tłustą, normalną, suchą oraz mieszaną. Twój specjalista od Hydrafacial określi Twoje unikalne potrzeby w oparciu o poziom odwodnienia lub natłuszczenia Twojej skóry. Oceni również, czy masz popękane naczynka, które mogą być spowodowane uszkodzeniami słonecznymi lub predyspozycjami genetycznymi. Proces ekstrakcji stosowany podczas HydraFacial służy odblokowaniu porów, jednocześnie odżywiając i nawilżając skórę antyoksydantami i peptydami. Twoja twarz szyja dekolt mogą uzyskać idealną cerę dzięki zabiegowi Hydrafacial.

  1. Udowodniona skuteczność

Udowodniono, że Hydrafacial przynosi rezultaty w ciągu 45 minut, przy serii trzech do czterech zabiegów. Wyniki będą widoczne już po dwóch tygodniach, jeśli masz łagodny przypadek trądziku i do trzech miesięcy dla umiarkowanych przypadków.

Procedura może zmniejszyć stan zapalny, zaczerwienienie i wielkość porów w mniej niż godzinę. Promuje również naturalne tworzenie kolagenu, jak również złuszczanie martwych komórek skóry w górnych warstwach powierzchni skóry. Przy konsekwentnym stosowaniu zabiegu przez kilka miesięcy lub nawet lat, Hydrafacial może pomóc w leczeniu drobnych zmarszczek wokół oczu i ust, sprawiając, że będziesz wyglądać młodziej!

Czy zabieg Hydrafacial jest bezpieczny?

Hydrafacial jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ musi być wykonywany przez licencjonowanego specjalistę medycznego. W rzeczywistości jest to najpopularniejszy nieinwazyjny zabieg odmładzania twarzy. Wykorzystuje on delikatną technikę oczyszczania za pomocą ręcznego urządzenia, które zajmuje się dostarczaniem substancji aktywnych. Pomaga to usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry i stymuluje produkcję kolagenu w celu zmniejszenia zmarszczek i drobnych linii.

Hydrafacial poprawia również kondycję skóry, teksturę i przejrzystość skóry, jednocześnie redukując wypryski trądzikowe i poprawiając stan cery tłustej lub suchej. Zabieg sprawdza się w przypadku wszystkich typów skóry, ale jest szczególnie korzystny dla osób, które mają skłonność do wyprysków lub mają wrażliwą skórę.

Jedną z głównych zalet hydrafacial jest to, że nie wymaga on żadnych przestojów po zakończeniu procedury. Można od razu przejść do swoich codziennych zajęć lub od razu nałożyć makijaż, jeśli chcemy ukryć pewne zaczerwienienie, które może pojawić się po zabiegu (trwa ono zazwyczaj tylko 24 godziny).

Mikrodermabrazja wodna podczas zabiegu Hydrafacial

Mikrodermabrazja wodna to delikatny, nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje drobne kryształki do usuwania martwych komórek skóry i poprawy jej wyglądu. Jest często stosowany podczas zabiegów HydraFacial, które łączą chemiczne złuszczanie z procesem głębokiego oczyszczania, wykorzystującym fale ultradźwiękowe i mikrowibracje do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry.

Zobacz więcej  Peeling kawitacyjny - dla kogo jest zabieg i na czym polega

Podczas zabiegu mikrodermabrazji wodnej skóra jest oczyszczana i myta przed nałożeniem na nią kryształków. Kryształki są następnie delikatnie pocierane po twarzy okrężnymi ruchami, pozostawiając za sobą maleńkie otwory w górnej warstwie skóry, które pozwalają jej szybciej wchłaniać wodę i tlen.

Kryształki mogą być również stosowane na innych częściach ciała, takich jak dłonie, łokcie czy kolana — wszędzie tam, gdzie przydałoby się złuszczenie!

Zabieg Hydrafacial — czy rzeczywiście warto?

Hydrafacial to zabieg odmładzający skórę, który wykorzystuje wodę do złuszczania skóry. Zabieg wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej i trwa około godziny. Jest również znany jako peeling twarzy.

W zabiegu wykorzystuje się maszynę, która wykonuje mikrodermabrazję, czyli usuwa martwe komórki skóry za pomocą drobnych kryształków, dzięki czemu mogą one zostać zastąpione nowymi. Urządzenie wykorzystuje również parę wodną i ssanie próżniowe, aby wyciągnąć z porów zanieczyszczenia, takie jak brud i olej.

Po zabiegu Twoja skóra będzie gładsza i bardziej miękka. Można również zauważyć poprawę w zakresie drobnych linii i zmarszczek. Dzięki terapi kwasem hialuronowym rezultaty zabiegu różnią się w zależności od osoby, ale zazwyczaj utrzymują się przez około sześć miesięcy lub dłużej przy odpowiedniej pielęgnacji skóry po zabiegu.

Jakie witaminy i minerały suplementować po zabiegu Hydrafacial?

Hydrafacial szczyci się aplikacją specjalistycznych substancji aktywnych, lecz po zabiegu warto zadabać o prawidłową suplementajcę witamin w celu poprawy stanu skóry. Oto najlepsze witaminy i minerały, które należy przyjmować po zabiegu Hydrafacial:

  1. Witamina A

Witamina A jest antyoksydantem, który chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Można ją znaleźć w takich produktach jak szpinak, marchew i brokuły.

  1. Witamina C

Witamina C pomaga w produkcji kolagenu, który jest niezbędny dla elastyczności i jędrności skóry. Do produktów bogatych w witaminę C należą owoce cytrusowe (np. pomarańcze) i truskawki.

  1. Magnez

Magnez jest niezbędnym minerałem, który pomaga utrzymać zdrowe kości, zęby, mięśnie, nerwy i naczynia krwionośne. Można go znaleźć w ciemnej zieleni liściastej, takiej jak szpinak czy jarmuż.

Czy podczas zabiegu korzysta się z leków przeciwzakrzepowych?

Tak, w zabiegu stosowane są leki zapobiegające tworzeniu się skrzepów. Są one używane, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi w skórze.

Podsumowanie

Hydafacial to jeden z najlepszych zabiegów pielęgnacji ciała, który może być świetnym dodatkiem do rutyny pielęgnacyjnej. Ważne jest jednak, aby stosować go w połączeniu z innymi produktami i procedurami, ponieważ sam w sobie może nie zdziałać cudów. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu hydrafacial i każdego innego zabiegu pielęgnacyjnego, musisz być konsekwentna w swoim podejściu i uważać na to, co nakładasz na swoją skórę.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop