Blog

Naraya – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Naraya – recepta online

Naraya jest to wydawany na receptę lek o właściwościach antykoncepcyjnych. Przy prawidłowym dawkowaniu preparatu, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przez kobietę jest bardzo nieduże. 

Naraya – skład preparatu

Naraya to lek, który można zakupić pod postacią tabletek powlekanych. Każda tabletka zawiera a 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu. Dodatkowo, każda tabletka leku Naraya zawiera również substancję pomocniczą pod postacią laktozy jednowodnej – 44 mg w każdej tabletce.

Naraya – dawkowanie

Tabletki Naraya należy przyjmować codziennie, o tej samej porze – każdego dnia należy przyjmować jedną tabletkę powlekaną. Kurację należy kontynuować przez 21 dni. Tabletkę popić niewielką ilością wody. Kolejne opakowanie preparatu należy rozpocząć dopiero po 7 dniach od odstawienia poprzedniego. W tym czasie może pojawić się tak zwane krwawienie z odstawienia – być może nie skończy się ono przed rozpoczęciem kolejnego cyklu kuracji.

W przypadku kobiet, które w ostatnim miesiącu nie stosowały hormonalnych środków antykoncepcyjnym, dawkowanie należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego.

Kobiety, które zamieniły inny złożony środek antykoncepcyjny na tabletki powlekane Naraya, powinny rozpocząć kurację niezwłocznie, to jest pierwszego dnia po przyjęciu ostatniej dawki poprzedniego specyfiku.

Kobiety, które zrezygnowały z prostej metody antykoncepcji hormonalnej, na przykład przyjmowania progestagenu, mogą rozpocząć przyjmowanie tabletek Naraya w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego. 

Kobiety, które poroniły w pierwszym trymestrze ciąży, mogą natychmiast rozpocząć przyjmowanie leku Naraya.

Kobiety, po porodzie w II trymestrze ciąży lub po urodzeniu zdrowego dziecka powinny zaczekać 21-28 dni, zanim przyjmą pierwszą dawkę preparatu,

Szczegółowych informacji i porad zasięgnąć można u lekarza prowadzącego.

Wskazania do stosowania specyfiku Naraya

Lek Naraya wskazany jest do stosowania w celach antykoncepcyjnych, u kobiet w wieku rozrodczym. Nie ma innych wskazań do stosowania leku Naraya.

Zobacz więcej  5 domowych zabiegów na cellulit: skuteczne sposoby na redukcję w warunkach domowych

Przeciwwskazania do stosowania specyfiku Naraya

Niestety, pomimo iż produkt Naraya jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym, nie każda kobieta będzie mogła z niego skorzystać. Przeciwwskazaniami są między innymi nadwrażliwość na substancję czynną lub pomocniczą leku, choroby i zaburzenia żylne oraz niewydolność nerek. Ostrożność  w stosowaniu leku Naraya powinny również zachować te panie, u których zdiagnozowano aktywny nowotwór wątroby w każdym stadium zaawansowania – również w przeszłości, a także osoby, u których wystąpiło niewyjaśnione krwawienie z dróg rodnych.. Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest także aktywna, istniejąca już ciąża. 

Ostrzeżenia dla leku Naraya

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjentka w trakcie stosowania leku Naraya dostrzeże u siebie objawy wystąpienia zakrzepów krwi. 

Należy bezwzględnie powiedzieć lekarzowi, gdy u pacjentki występuje aktywna choroba Leśniewskiego-Crohna, depresja, cukrzyca lub choroba wątroby, a także padaczka lub zespół hemolityczno-mocznicowy.

Lekarz powinien być również powiadomiony, jeśli w przeszłości w rodzinie pacjentki zdarzały się przypadki raka piersi. 

Naraya a ciąża

Lek Naraya nie powinien być stosowany w trakcie aktywnej ciąży. W przypadku, gdy pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie stosowania leku Naraya, należy natychmiast przerwać jego dawkowanie.

Naraya – efekty uboczne

Pomimo, że korzyści płynące ze stosowania specyfiku Naraya są w zdecydowanej większości przypadków bardzo korzystne, czasami wystąpić mogą pewne objawy niepożądane. Ich pojawienie się nie jest regułą, a częstotliwość można podzielić na kilka grup:

Często (od 1 na 100 do 1 na 10 osób stosujących preparat: bóle głowy, chwiejność, ból brzucha, trądzik

Niezbyt często (od 1 na 100 do 1 na 1000 osób stosujących preparat): opryszczka zwyczajna, nadwrażliwość, wzrost libido, obniżenie apetytu, problemy ze spaniem, żylaki, migrena

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 osób stosujących preparat): Niedosłuch, choroba zakrzepowo-zatorowa, rumień guzowaty, rumień wielopostaciowy.

Naraya – interakcje

Jak dotychczas, nie stwierdzono poważnych interakcji między substancją czynną preparatu Naraya, a innymi lekami czy składnikami pożywienia. Mimo tego, nie zaleca się stosowania leku Naraya razem z alkoholem czy substancjami psychoaktywnymi. 

Zobacz więcej  Depilacja laserowa jasnych włosów - wszystko co trzeba wiedzieć!

Naraya – dawkowanie

Należy zawsze dokładnie przestrzegać informacji dotyczących dawkowania załączonych w ulotce danego specyfiku. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki substancji czynnej, chyba, że lekarz ustalił odmienne wskazania stosowania, konkretnie pod daną pacjentkę. 

Jak uzyskać receptę online na Naraya?

Uzyskanie recepty na preparat Naraya możliwe jest po internetowej konsultacji z lekarzem specjalistą. Po opisaniu mu potrzeb oraz ewentualnych dolegliwości przez pacjentkę, przepisze on specyfik Naraya, jeśli uzna, że jest taka konieczność. Może on również zaproponować pacjentce zamiennik leku Naraya. Ostateczna decyzja w tej kwestii należy zawsze do lekarza.  Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop