Blog

Depilacja laserowa przeciwskazania – czyli co warto wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa przeciwskazania – czyli co warto wiedzieć przed zabiegiem depilacji laserowej

Dla większości ludzi, depilacja laserowa jest od dawna akceptowane jako bezpieczne i skuteczne leczenie w osiąganiu długotrwałych rezultatów. Jednakże, jak w przypadku wszystkich zabiegów laserowych, dla własnego bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę pewne przeciwwskazania.

Ciąża przy depilacji laserowej

Chociaż nie ma dowodów wskazujących na to, że depilacja laserowa nie jest bezpieczna dla nienarodzonego dziecka, generalnie nie jest zalecana. Zaleca się, aby przed rozważeniem zabiegu poczekać do czasu, aż dziecko urodzi się samo.

Może to być frustrujące, zwłaszcza, że kobiety często zauważają, że stają się bardziej owłosione w czasie ciąży. Dobra wiadomość jest taka, że zazwyczaj znika ono po urodzeniu dziecka lub po zakończeniu karmienia piersią. Jeśli tak się nie stanie, depilacja laserowa może być rozwiązaniem.

Karmienie piersią po zabiegu depilacji laserowej

Na ogół należy unikać depilacji laserowej podczas karmienia piersią. Twoje hormony prawdopodobnie spowodują zmiany we wzroście włosów, co oznacza, że zabieg może nie być tak skuteczny, jak byś chciała.

Zamiast tego należy poczekać z rozpoczęciem depilacji laserowej do zakończenia karmienia piersią. Da to Twojemu ciału szansę na powrót do normalności i zapewni, że efekty będą tak dobre, jak to tylko możliwe.

Warunki medyczne

Istnieją pewne stany zdrowia, które są powszechnie uważane za przeciwwskazania do depilacji laserowej. Wśród nich są:

  • Łuszczyca
  • Zaburzenia krwawienia
  • Ciężkie reakcje na histaminy
  • Wcześniejsze zabiegi chirurgiczne, takie jak peelingi chemiczne i resurfacing laserowy

Vitiligo

Jeśli cierpisz na którekolwiek z tych schorzeń, możesz nie nadawać się do leczenia. Podczas konsultacji lekarz specjalista doradzi najlepszy sposób postępowania.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji – leki

Wiele leków wywołuje skutki uboczne, w tym takie, które zwiększają wrażliwość skóry na światło. Oznacza to, że skóra może reagować bardziej negatywnie na zmiany – takie jak depilacja laserowa.

Zobacz więcej  Czym jest Neauvia?

W takim przypadku warto pomyśleć o sposobach obejścia tego problemu. Na przykład, można zrobić przerwę w przyjmowaniu problematycznych leków lub przejść na inną metodę leczenia. Rozmowa z lekarzem rodzinnym pomoże ustalić właściwy dla Ciebie sposób postępowania. Stosowanie leków na oślep nie będzie nigdy dobrym pomysłem. Terapia doustna retinoidami również będzie czerwonym światłem do wykonania depilacji laserowej.

Opalenizna słoneczna

Słońce powoduje, że Twoja skóra wytwarza więcej melaniny, której zadaniem jest ochrona skóry przed uszkodzeniami. Może to jednak spowodować, że kolor skóry stanie się niejednolity, co nie jest najlepszym początkiem dla depilacji laserowej. Opalenizna nie pomaga zabiegowi depilacji laserowej.

W rezultacie, konsultant będzie musiał zmieniać lasery w zależności od stanu skóry w czasie zabiegu. Może to utrudnić utrzymanie równomiernego usuwania włosów i wpłynąć na jakość wyników.

W przypadku aktywnego lub silnego oparzenia słonecznego, zabieg nie może być przeprowadzony. Oczekuje się, że skóra będzie mogła się w pełni zagoić przed powrotem na zabieg. Zawsze powinieneś otrzymać wytyczne dotyczące zasad korzystania z promieni słonecznych podczas konsultacji. Przed planowanym zabiegiem lepiej nie wylegiwac się na słońcu.

Ciemna skóra a przyjmowanie leków światłouczulających

Osoby o ciemnej skórze nie powinny być pozbawione możliwości skorzystania z zabiegu depilacji laserowej. Jednakże, jeśli masz również opaleniznę, ważne jest, aby zbledła ona przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Wszystko, co konsultant będzie musiał zrobić, to zmienić laser używany do zabiegu. Będzie on wiedział, który z nich jest najbardziej odpowiedni dla Twojego typu skóry, a jeśli nadal nie jesteś pewien, można przeprowadzić test płatkowy na mniej widocznej części ciała. Musi mieć pewność bezpieczeństwa przed zabiegiem usuwania owłosienia.

Blizny keloidowe przed pierwszym zabiegiem

Blizny keloidowe powstają, gdy rany nie goją się prawidłowo i mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starających się o depilację laserową. Skóra jest zazwyczaj uniesiona, co może sprawić, że będzie podatna na uszkodzenia podczas zabiegu – może to sprzyjać pojawieniu się zapalenia mieszków włosowych w miejscu wykonania zabiegu.

Zobacz więcej  Wykład na konferencji naukowej face w londynie

Istnieją przypadki, w których konsultant może nadal być w stanie wykonać depilację laserową. Ważne jest jednak, abyś był świadomy ryzyka i w pełni poinformowany przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Tatuaże przed zabiegiem depilacji laserowej

Obszary skóry, na których znajduje się tatuaż, powinny być omijane podczas depilacji laserowej. Ma to na celu zminimalizowanie podrażnień skóry, jak również wszelkich potencjalnych zmian estetycznych tatuażu.

Zmiany chorobowe, otwarte rany mogą zniechęcić do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa może być szczególnie bolesna w miejscach na ciele, gdzie występują zmiany lub otwarte rany. Dlatego dobrze jest odłożyć zabieg do czasu ich całkowitego zagojenia.

Wiązki promieni mogą potencjalnie spowolnić proces gojenia i doprowadzić do dodatkowego dyskomfortu. Wielu konsultantów odmawia przeprowadzenia depilacji laserowej do czasu zniknięcia zmian.

Opryszczka i zimne owrzodzenia a zabiegi depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest możliwa, gdy wirus opryszczki jest pod kontrolą. Należy jednak pamiętać, że przed konsultacją należy upewnić się, że przyjmowane są leki na receptę i że choroba jest w fazie remisji.

Opryszczka i zimne owrzodzenia są traktowane jako choroby zakaźne skóry, więc nie zdziw się, jeśli początkowo zostaniesz odrzucony. Kiedy problem zniknie, powinnaś być w stanie poddać się zabiegowi.

Znamiona w przypadku depilacji

Jeśli masz znamiona, nadal możesz poddać się depilacji laserowej. Stosowane wiązki nie należą do spektrum promieniowania UV, więc jak dotąd nie ma dowodów na to, że mogą one zmienić znamię i uczynić je rakowym.

Ważne jest jednak, aby zwracać uwagę na wszelkie zmiany wizualne, które mogą się pojawić. Jeśli zauważysz coś podejrzanego, poinformuj o tym swojego lekarza rodzinnego i jak najszybciej poddaj się kontroli.

Niedawna depilacja woskiem/wydepilacja

Każdy zabieg depilacji laserowej wymaga obecności mieszka włosowego, który ma być celem. Jeśli niedawno skubałeś lub woskowałeś swoje ciało, nie będzie żadnego. Zazwyczaj zaleca się, aby odczekać dwa tygodnie przed próbą depilacji laserowej. Alternatywy, takie jak golenie lub kremy do depilacji są świetne, aby wypełnić tę lukę między włosami a rezultatami laserowymi!

Zobacz więcej  Jeanine – recepta online

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji działają poprzez rozpuszczenie włosów w substancji chemicznej. Osiąga się to za pomocą keratynocytów, które nie tylko zabijają keratynę we włosach, ale także w skórze.

Jest to jednak doskonała alternatywa do stosowania pomiędzy zabiegami laserowymi, dzięki czemu włoski są nadal dostępne do leczenia. Twój konsultant udzieli Ci indywidualnej porady.

Epilepsja

Osobom cierpiącym na epilepsję wywołaną światłem zazwyczaj odradza się depilację laserową, chyba że posiadają one zgodę lekarza rodzinnego na przeprowadzenie zabiegu. Jeśli pacjent zdecyduje się na zabieg, powinien mieć zapewnioną ochronę oczu, która blokuje światło, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia napadu.

Hirsutyzm

Hirsutyzm jest chorobą genetyczną, w której kobiety doświadczają nadmiernego wzrostu włosów. Włoski są zazwyczaj grube i ciemne, co sprawia, że są łatwe do zauważenia.

Depilacja laserowa może być skutecznym sposobem na pozbycie się tych niechcianych włosków. Warto pamiętać, że procedura ta może trwać dłużej w przypadku osób cierpiących na hirsutyzm – potencjalnie kilka miesięcy – i jest generalnie najbardziej skuteczna w przypadku kobiet o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop