Blog

Kwas hialuronowy na twarz – komu może pomóc?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

 

Kwas hialuronowy na twarz – komu może pomóc?

 

Kwas hialuronowy na twarz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo efekty zabiegu kwasem hialuronowym mogą być naprawdę spektakularne. Dobrze byłoby więc poznać zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. Wówczas będziemy mogli określić, jaki zabieg może pomóc naszej skórze najbardziej. Warto także poznać cenne działanie kwasu hialuronowego. Okazuje się, że może on zmniejszyć widoczność zmarszczek, a także poprawić napięcie skóry.

Kwas hialuronowy – najważniejsze informacje

Kwas hialuronowy to pojęcie znane zdecydowanej większości z nas. Nie każdy, kto nie jest związany z branżą kosmetyczną, zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym kwas hialuronowy w ogóle jest. Warto byłoby więc się temu przyjrzeć. Okazuje się, że to nic innego jak związek chemiczny. Nie wszyscy wiedzą, że występuje on w ludzkim organizmie, a konkretniej w mazi stawowej czy w ścianach naczyń krwionośnych. Należy zaznaczyć, że kwas hialuronowy występuje w organizmie jako hialuronian sodu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, iż w okolicy 25 roku życia, ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna dość szybko maleć. Niestety, wiąże się to z pogorszeniem jakości skóry. Staje się ona wiotka i pozbawiona elastyczności. Bardziej widoczne stają się zmarszczki, zwłaszcza te w okolicy oczu i ust. Jeżeli więc chcemy zachować młody wygląd skóry na dłużej, powinniśmy zastosować kwas hialuronowy na twarz. Godne uwagi będą na pewno kosmetyki w postaci serum czy kremu, ale na pewno warto zainwestować także w specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

Właściwości kwasu hialuronowego

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie właściwości kwas hialuronowy posiada. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Z tego też względu, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Wykazuje on działanie:

 • nawilżające
 • regenerujące
 • zapobiegające nadmiernej utracie wody przez naskórek
 • napinające
 • ujędrniające
 • wyrównujące koloryt skóry
 • odświeżające
 • stymulujące komórki skóry do produkcji kolagenu

Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy posiada także właściwości hydroskopijne. Jego cząsteczki, w sprzyjających warunkach, mogą więc zwiększać swoją objętość nawet 500-krotnie. Efekt zabiegu kwasem hialuronowym zależy od wielu czynników. Ogromne znaczenie ma to, jaki zabieg jest wykonywany. Ponadto, istotne jest to, jak duża ilość kwasu hialuronowego została wykorzystana.

Jakie są popularne zabiegi medycyny estetycznej z kwasem hialuronowym?

Jak wspomniano wyżej, kwas hialuronowy jest powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej. Nie ma się więc co dziwić temu, że gabinety oferują bardzo szeroki zakres różnego rodzaju zabiegów z tym wyjątkowym składnikiem. Wśród zabiegów na twarz z kwasem hialuronowym, wyróżnić można przede wszystkim:

 • korektę nosa
 • wypełnianie zmarszczek
 • powiększenie ust
 • modelowanie twarzy
Zobacz więcej  Przeszczep włosów łonowych metodą FUE

Każdy z wyżej wymienionych zabiegów może pomóc w uzyskaniu atrakcyjnego wyglądu twarzy. Zanim jednak zdecydujemy się na jakiś konkretny zabieg, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na ich temat. Jeżeli chcemy, możemy poddać się kilku różnym zabiegom. Niektóre z nich mają wobec siebie działanie uzupełniające. Pamiętajmy także o tym, że niektóre zabiegi trzeba co jakiś czas powtarzać, bo ich efekty po jakimś czasie zanikają.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Jak się okazuje, kwas hialuronowy jest wykorzystywany nie tylko do wygładzania zmarszczek. Okazuje się, że może on okazać się pomocny także w korygowaniu kształtu nosa. Jakie są wskazania do wykonania tego rodzaju zabiegu? Przede wszystkim będą to wszelkie ubytki w kształcie nosa czy też niepożądane krzywizny. Co ważne, widoczne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu. Ponadto, w zdecydowanej większości przypadków nie jest konieczne wykonywanie zabiegu w seriach. Można oczywiście wykonać poprawki, jeżeli takie jest życzenie klienta. Hialuronowy kwas użyty do korekty nosa jest bardzo bezpieczny. Dzięki temu, ten zabieg medycyny estetycznej można uznać za wyjątkowo mało inwazyjny.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

W medycynie estetycznej stosuje się również wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu kwasu w skórę szyi, twarzy, a także dekoltu. Lekarz medycyny estetycznej wykonuje minimalne nakłucia, dlatego zabieg ten nie jest bolesny. Efekty są natomiast widoczne od razu. Zauważalna jest natychmiastowa poprawa jędrności skóry i wygładzenie zmarszczek. Przywrócona zostaje również sprężystość. Rezultat jest jednak naturalny, dlatego nie musimy obawiać się efektu sztuczności.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także do powiększania ust. Trzeba przyznać, że jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Zainteresowane są nim w szczególności panie posiadające wąskie usta o niepozornym kształcie. Kwas hialuronowy może powiększyć usta, a także poprawić ich kształt. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się również uciążliwej asymetrii. Dobra wiadomość jest także taka, iż efekty utrzymują się dość długo. Możemy liczyć na nie przez niemal rok. Po 12 miesiącach zaleca się zabieg przypominający. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak postępować po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Zdecydowana większość pacjentów ma problem ze stosunkowo niewielkim obrzękiem, który mija zazwyczaj po paru dniach. Czasami w okolicy ust mogą pojawić się drobne zasinienia czy krwiaki. Mogą być one bolesne podczas dotyku. Na szczęście, objawy te mijają zazwyczaj przed upływem tygodnia. Warto nadmienić, że przez około dwa tygodnie, należy unikać rozgrzewania okolicy ust. W przeciwnym bowiem razie, może dojść do większych i bardziej uciążliwych w skutkach podrażnień i zaczerwienienia.

Zobacz więcej  Przeszczep włosów metodą FuE i ARTAS. Czy robot może zastąpić wykwalifikowanego specjalistę?

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Zastosowanie kwasu hialuronowego znajduje także miejsce w przypadku modelowania twarzy. Podczas tego zabiegu, w głąb skóry zostaje wstrzyknięty kwas hialuronowy. Znajduje on zastosowanie w przypadku wybranych przez pacjenta partii twarzy. Zabieg nie jest nieprzyjemny, ale należy liczyć się z bardzo niewielkimi nakłuciami. Na jakie efekty można liczyć dzięki zabiegowi? Na pewno uzyskamy właściwy poziom nawilżenia, a także zwiększymy elastyczność skóry. Dzięki temu zabiegowi możliwe staje się także poprawienie owalu twarzy, który z wiekiem zanika. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym znajdzie zastosowanie przede wszystkim w przypadku dojrzałych przedstawicielek płci pięknej.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym?

Niestety, mimo że kwas hialuronowy jest niezwykle skuteczny, nie zawsze sprawdzi się w pielęgnacji skóry. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do poddawania się zabiegom medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Należą do nich:

 • występowanie reakcji alergicznych na kwas hialuronowy
 • aktywna opryszczka
 • choroby nowotworowe
 • tendencje do bliznowacenia
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • silne stany zapalne i bakteryjne

Niektóre przeciwwskazania mają charakter przemijający. Mogą to być na przykład karmienie piersią, choroby skórne. Istnieją jednak przeciwwskazania, które nie pozwolą nam nigdy poddać się zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Na szczęście, medycyna estetyczna oferuje wiele przydatnych zabiegów, dlatego każdy może znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Każdy, kto decyduje się na zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego chciałby, aby były one wykonane w profesjonalny sposób. Należałoby więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej. Bardzo ważne jest przejrzenie opinii na temat poszczególnych gabinetów. Dowiedzmy się również, jaka jest jakość kwasu hialuronowego wykorzystywanego podczas zabiegów. Zależy od niej to, jak długo będą utrzymywały się efekty. Jeżeli klienci będą pozytywnie wypowiadać się na temat zabiegów wykonanych w konkretnym gabinecie, najprawdopodobniej używane są preparaty wysokiej jakości. Unikajmy natomiast korzystania z usług gabinetów posiadających mnóstwo negatywnych opinii.

Bardzo istotne jest również odpowiednie przygotowanie do wybranego przez nas zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Przed wykonaniem zabiegu, lekarz zbierze wywiad od pacjenta. Dzięki temu, możliwe będzie określenie tego, czy nie istnieją ewentualne przeciwwskazania do zabiegu z kwasem hialuronowym. Warto na tym etapie zadać specjaliście wszystkie nurtujące nas pytania. Wówczas będziemy wiedzieć, jak krok po kroku przebiega zabieg i na co należy się przygotować.

Zobacz więcej  Operacja piersi - z czym to się wiąże?

Jakie kosmetyki z kwasem hialuronowym warto stosować na co dzień?

Aby nasza skóra prezentowała się dobrze, specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej nie wystarczą. Najważniejsze jest to, aby zapewnić jej właściwy poziom nawilżenia na co dzień. Kluczem do sukcesu jest więc zakupienie dobrych jakościowo kosmetyków. Na pewno warto byłoby wyposażyć się w łagodne żele oczyszczające, które nie wysuszą skóry. Należy także zdecydować się na zakup dobrego jakościowo kremu. Najlepiej sprawdzi się krem naturalny. Zwracajmy uwagę na to, aby w pielęgnacji znalazło się też dobre jakościowo serum. Kwasu hialuronowego można używać w każdym wieku, w celu poprawy jędrności skóry. Tak naprawdę jednak, najbardziej zadowolone będą z niego panie w wieku dojrzałym. Jeśli na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, warto sięgnąć po kremy wzbogacone o kwas hialuronowy. Im szybciej zaczniemy stosować odpowiednio dobraną pielęgnację, tym lepiej. Wskazana jest jednak cierpliwość. Nie należy zapominać o tym, że na w pełni satysfakcjonujące rezultaty trzeba będzie poczekać. Stosujmy więc krem przez co najmniej kilka tygodni, zanim zaczniemy oceniać jego efektywność.

Może się jednak okazać, że dobór odpowiedniej pielęgnacji łatwy nie będzie. Nie zawsze pierwszy zakupiony krem spełnia nasze oczekiwania. Czasami trzeba przetestować kilka różnych kosmetyków, zanim znajdziemy ten, na który nasza skóra twarzy zareaguje najlepiej. Jeżeli nie wiemy, w jakie preparaty pielęgnacyjne zainwestować, dobrym pomysłem może okazać się rozmowa ze specjalistą. Doświadczony kosmetolog bądź lekarz medycyny estetycznej na pewno doradzi nam najlepszy krem z dodatkiem kwasu hialuronowego.

Ważne jest jednak to, aby w kosmetyku znalazły się również inne składniki korzystnie wpływające na stan skóry. Dobry kosmetyk to taki, który będzie zawierał ekstrakty, olejki oraz wyciągi pochodzenia roślinnego. Dzięki temu będzie on nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny. Ważne jest jednak to, aby upewnić się co do tego, że nie mamy alergii na jakikolwiek składnik wchodzący w skład kosmetyku, po który sięgamy. W przeciwnym razie, kosmetyk źle wpłynie na kondycję naskórka. Istotne jest także to, aby kremy oraz sera wklepywać w starannie oczyszczoną skórę twarzy. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc stosowanie kosmetyków rano albo wieczorem. Wówczas prawdopodobieństwo tego, że skutecznie zadziałają będzie największe. Ważne jest także to, aby zastosować odpowiednią ilość kosmetyku. Zbyt duża lub zbyt mała ilość kremu może nie przynieść efektów, na jakie liczymy.

 

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop