Blog

Depilacja laserowa Light Sheer – na czym polega i jakie daje efekty?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa Light Sheer – na czym polega i jakie daje efekty?

Jedwabiście gładka skóra bez owłosienia to marzenie każdej z kobiet. W związku z zapotrzebowaniem na zabiegi pomagające pozbyć się nadmiernego owłosienia powstało wiele metod ich usuwania. Wpływ na ostateczny efekt ma wiele czynników, wśród których jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu, wybór profesjonalnego gabinetu, ale przede wszystkim wykorzystywany do usuwania owłosienia sprzęt. Jedną z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod usuwania owłosienia jest nowoczesny zabieg z wykorzystaniem lasera Light Sheer. Ten innowacyjny laser diodowy pozwala na trwałe usuwanie owłosienia i jest przy tym w pełni bezpieczny dla zdrowia. Czym wyróżnia się laser Light Sheer, jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?

Jak działa laser Light Sheer i co go wyróżnia?

Laser diodowy Light Sheer to nowoczesne urządzenie, którego jakość potwierdza certyfikat bezpieczeństwa FDA (Food & Drug Administration). Dzięki skoncentrowanej i silnej wiązce światła lasera możliwe jest bezpieczne i kontrolowane niszczenie cebulek włosa. Impuls lasera jest jednocześnie na tyle krótki, że nie powoduje przenoszenia ciepła do otaczających mieszek tkanek. W praktyce oznacza to, że wiązka lasera działa jedynie na wybrany obszar, nie wpływając na niszczenie tkanek sąsiadujących, nie powoduje również przebarwień skóry. Nie ma ryzyka uszkodzenia skóry. Samo działanie lasera polega na emisji światła laserowego w głębokie partie skóry. Pochłonięta wiązka zmieniana jest przez naturalne barwniki włosów w ciepło, które z kolei ma za zadanie uszkodzić strukturę macierzy włosa. Co ważne Laser Sheer posiada również chłodzenie, dzięki któremu zabieg przebiega bezboleśnie.

Laser Light Sheer Duet a Light Sheer Desire

Do zabiegów wykorzystywane są różne rodzaje laserów. Wśród najpopularniejszych znajdują się lasery laser Light Sheer Duet oraz Light Sheer Desire. Pierwszy z laserów wyposażony jest w dwie głowice, które pozwalają na wybranie wielkości obszaru depilacji. Pierwsza z nich umożliwia objęcie działaniem lasera obszar o wymiarach 9 x 9 mm. Głowica ta posiada dodatkowo chłodzenie, które eliminuje dyskomfort związany z zabiegiem. Druga z głowic pozwala na depilację znacznie partii ciała o wymiarach 22 x 35 mm. Działa ona na z wykorzystaniem wspomagania próżniowego, które ma za zadanie wyeliminować ból. Drugi z laserów Light Sheer Desire pozwala na połączenie urządzenia z trzema różnymi głowicami. Podobnie jak w poprzednim modelu mamy głowicę mniejszą i większą, a dodatkowo istnieje możliwość dołączenia głowicy LightSheer XC, która posiada system chłodzący. Umożliwia ona depilację obszaru partii ciała o wymiarach 12×12 mm. Dzięki temu zróżnicowaniu precyzja zabiegu jest na bardzo wysokim poziomie.

Zobacz więcej  Angiletta – recepta online

Na czym polega zabieg Light Sheer?

Depilacja laserem Light Sheer polega na eliminowaniu cebulek włosa oraz odżywiających je naczynek krwionośnych. Dzięki tej metodzie włos nie ma możliwości, by odrastać. W tym zabiegu wykorzystywana jest absorpcja energii poprzez naturalnie występujący w organizmie barwnik zwany melaniną. Laser przenika w głąb skóry maksymalnie do pięciu milimetrów. Wiązka lasera niszczy komórki macierzyste mieszków włosowych. Co ważne, podczas zabiegu depilacji laserowej Light Sheer niszczonych jest około 30% owłosienia w fazie wzrostu. Z tego względu, aby osiągnąć pełny i zadowalający efekt należy powtórzyć zabieg w odstępstwie kilku tygodni.

Jakie są wskazania do depilacji laserowej Light Sheer?

Zabieg depilacji laserowej polecany jest przede wszystkim osobom, które z różnych przyczyn zmagają się z problemem nadmiernego owłosienia, wrastającymi włosami, czy podrażnieniami skóry np. po goleniu. Depilacja laserowa Light Sheer przynosi doskonałe efekty i pozwala na uzyskanie stałego rezultatu. Usuwanie owłosienia metodą laserową jest też świetnym rozwiązaniem w przypadku kobiet zmagających się z hirsutyzmem. Wskazaniem są też nadmierna potliwość, grube i widoczne włoski oraz ich szybkie odrastanie. Co więcej, depilacja laserowa to dobre rozwiązanie przy wrastających włosach oraz problemów z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia. Ponadto laser Light Sheer to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort, wygodę i nienaganny wygląd.

Jakie efekty dają zabiegi depilacji laserem Light Sheer?

Depilacja laserowa Light Sheer pozwala na stałe usunięcie niechcianego owłosienia. Efektem jest gładka skóra, bez podrażnień i niepotrzebnego bólu. Światło lasera skutecznie uszkadza mieszki włosowe, dzięki czemu nie odrastają. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia takich jak maszynki do golenia, depilator, czy wosk. Jeżeli chodzi o czas, w jakim pojawiają się efekty, to są one uwidocznione po kilku zabiegach. Ze względu na fakt, że podczas jednego zabiegu usuwane jest około 30% włosów w aktywnej fazie wzrostu, konieczne jest powtórzenie zabiegu. Aksamitna skóra utrzymuje się nawet do kilku lat. W tym czasie należy korzystać, przynajmniej raz w roku, z zabiegów przypominających. To ile zabiegów depilacji laserowej będzie potrzebnych, uwarunkowane jest indywidualnymi czynnikami takimi jak karnacja, kolor owłosienia, a także podatność na światło lasera. Zabiegi należy wykonywać zachowując odstępy przynajmniej od 6 do 8 tygodni.

Zobacz więcej  Depilacja laserowa - na czym polega ten zabieg?

Jak przygotować się do zabiegu laserowej depilacji Light Sheer?

O tym, jak efektywny będzie zabieg depilacji laserowej, decyduje między innymi to, czy odpowiednio się do niego przygotujemy. Usuwanie owłosienia będzie skuteczne, jeżeli przed jej wykonaniem będziemy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Podczas wywiadu z kosmetologiem musimy powiadomić go o przyjmowaniu leków, przewlekłych chorobach oraz ogólnym stanie zdrowia. Aby bezpiecznie przejść depilację laserową, należy unikać bezpośrednio przed zabiegiem stosowania kremów zawierających witaminę A oraz C oraz kwasy owocowe. Co więcej, obszar depilowany musi być ogolony i czysty. Wystarczy zostawić kilka włosków, by można było ocenić ich kolor oraz grubość.

Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej Light Sheer?

Po zabiegu depilacji laserowej należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Po pierwsze trzeba unikać gorących kąpieli i opalania się, zarówno naturalnego, jak i w solarium. Przez co najmniej dwa tygodnie od zabiegu pacjentom nie zaleca się używania preparatów złuszczających (kwasy, peelingi). Co więcej, dobrze jest do czasu ustąpienia ewentualnych podrażnień, zrezygnować z basenu i sauny. Nie wolno również wyrywać włosów pęsetą i stosować preparatów w postaci dezodorantów (depilacja pach).

Przeciwwskazania do zastosowania depilacji laserowej  Light Sheer

Istnieją sytuacje, w których zastosowanie depilacji laserowej jest niewskazane. Depilowanie przy zastosowaniu lasera nie jest zalecane w trakcie ciąży i podczas karmienia. Przeciwwskazaniem są też choroby nowotworowe, stosowanie kosmetyków z witaminą C i A oraz retinolem. Zastosowanie zabiegu usuwania owłosienia laserem Light Sheer jest też niewskazane przy antybiotykoterapii oraz w przypadku, gdy pacjenta dopadnie opryszczka w obszarze, który miał zostać poddany depilacji.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop