Blog

Młody wygląd dzięki niciom PDO

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty nieinwazyjnego zabiegu nićmi PDO. To nowatorska metoda walki z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, która w ostatnich latach stała się popularna na całym świecie. Nici PDO triumfują na rynku usług kosmetycznych, co zawdzięczają kilku czynnikom. Przede wszystkim pozwalają mechanicznie naciągnąć skórę w wybranym miejscu w sposób wyjątkowo bezpieczny, bez użycia skalpela. Wykorzystywana substancja jest od wielu lat używana w niemal wszystkich dziedzinach medycyny, co sprawia, że została wielokrotnie przetestowana pod kątem działania na organizm człowieka. Zabieg przy użyciu nici liftingujących jest względnie szybki i bezbolesny. Efekt liftingujący, odmładzający i ujędrniający jest widoczny właściwie od momentu opuszczenia naszego salonu. Dodatkowo kuszące jest to, że efekt jest rozłożony w czasie. Można powiedzieć, że od dnia zabiegu z każdym dniem nasi pacjenci młodnieją, odzyskują świeżość i witalność. Zabieg nie wymaga uciążliwych przygotowań ani okresu rekonwalescencji. To świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, oparta na naturalnych procesach zachodzących w naskórku. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, higiena i jakość wykorzystywanych materiałów oraz samego zabiegu. Zatrudniamy lekarzy profesjonalistów, którzy z pietyzmem traktują każdego klienta i indywidualnie doradzają, jakie kroki należy podjąć, żeby w sposób dla Państwa satysfakcjonujący rozwiązać trapiący Państwa problem. Nasi fachowcy kompleksowo podchodzą do każdego zagadnienia. Każda wizyta wyposaży Państwa w komplet potrzebnych informacji na temat zabiegu, którym są Państwo zainteresowani. Już teraz mogą Państwo dowiedzieć się wszystkiego, co konieczne do podjęcia decyzji o zabiegu przy użyciu nici PDO. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o tym rewolucyjnym wynalazku.

Czym są nici PDO?

Nici PDO w chirurgii estetycznej to wynalazek koreański, święcący triumfy w gabinetach kosmetycznych na całym świecie. W Polsce stosuje się go od 2013 r. Jest stosowany z powodzeniem od wielu lat również w innych dziedzinach medycyny: chirurgii ogólnej, okulistyce, ginekologii, gastroenterologii, urologii. Nici zbudowane są z syntetycznego włókna polidioksanowego. To bardzo wytrzymały materiał, na który składa się jedna nić (monofilament) lub dwie skręcone nici (polifilament). Nici zostały dokładnie przebadane i stwierdzono, że są całkowicie biodegradowalne i neutralne dla tkanek. Dzięki gładkiej, pozbawionej wgłębień i wypustek powierzchni, płynnie przechodzą przez skórę i nie niosą za sobą ryzyka gromadzenia się wokół nich bakterii. Najistotniejszą cechą nici liftingujących jest ich rozpuszczalność w tkance skóry oraz właściwości biostymulacyjne. Ich wszczepienie pod powierzchnię skóry powoduje reakcję organizmu w postaci neokolagenezy – wzmożonej produkcji kolagenu przez fibroblasty (najliczniejsze komórki tkanki łącznej, m. in. skóry). Kolagen odpowiada za jędrność i elastyczność skóry. Z uwagi na tę właściwość kolagenu, po zabiegu przy pomocy nici PDO, skóra staje się bardziej sprężysta, nawilżona i gładka. Umieszczenie nici w skórze stymuluje także tak zwaną angiogenezę – tworzenie się naczyń włosowatych, czyli cieniutkich naczyń krwionośnych i limfatycznych. W ten sposób skóra jest ożywiana, wygładzają się zmarszczki i zwężają się pory. Dodatkowo przyspieszany jest proces syntezy kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w skórze oraz elastyny – białka, które odpowiada za elastyczność naskórka.

Zobacz więcej  Lamblioza: zakażenie, objawy skórne i skuteczne leczenie lamblii – przegląd objawów i metod terapeutycznych

Na czym polega zabieg nićmi PDO?

Zabieg aplikacji nici PDO trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedzony jest szczegółowym wywiadem i rozmową informacyjną na temat przeciwwskazań do zabiegu, jego przebiegu i spodziewanych efektów. Tydzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny i innych, podobnych leków, które zaburzają krzepliwość krwi. Około pół godziny przed pierwszym wkłuciem lekarz smaruje miejscowo skórę pacjenta kremem znieczulającym. Nici wprowadza się przy pomocy bardzo cienkiej, sterylnej igły według starannych wytycznych, dzięki czemu można osiągnąć rezultaty zbliżone do liftingu chirurgicznego. Prosta, ale zmyślna technika aplikacji polega na umieszczaniu nici wzdłuż fizjologicznych linii napięcia skóry. Prawidłowe umieszczenie nici PDO powoduje, że osiągany efekt zabiegu jest szczególnie naturalny. Przy pomocy nici PDO można również doprowadzić do redukcji napięcia mięśniowego, a co za tym idzie korzystnego estetycznie wygładzenia rysów twarzy. Przypomina to rezultat po botoksie (zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, zwanej jadem kiełbasianym), z tym, że jest bardziej naturalny, bo nie wiąże się z całkowitym unieruchomieniem mięśni. Dzięki temu nie upośledza się mimicznych ruchów warg, policzków i swobodnego wyrażania emocji. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny. Dyskomfort związany z zabiegiem jest według pacjentów odczuwalnie niższy niż przy zastosowaniu kwasu hialuronowego lub mezoterapii. Ogromną zaletą nici PDO jest brak właściwości pirogennych (gorączkotwórczych). Przy wykorzystaniu nici PDO nie ma praktycznie możliwości wywołania reakcji alergicznej u pacjenta. Co ciekawe, nie jest konieczne unikanie ekspozycji na słońce zarówno przed, jak i po zabiegu, dzięki czemu można go wykonywać przez cały rok. Zabieg przy użyciu nici liftingujący jest polecany przede wszystkim osobom między 30 a 65 rokiem życia. Zabieg oznaczony jest certyfikatem bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania w gabinetach medycyny estetycznej na terenie całej Unii Europejskiej. Cena zabiegu zależy od ilości i typu użytych nici i ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji ze specjalistą. Najtańsze są nici pojedyncze, jednakże w 2019 r. są już rzadko stosowane. Najwięcej zapłacić trzeba za nici haczykowate, jednak gra jest warta świeczki, ponieważ ich użycie daje najbardziej spektakularne efekty. Jest to możliwe dzięki mikroskopijnym haczykom na całej ich długości, które wczepiają się w skórę, unoszą ją, co uwidacznia się w postaci silnego liftingu. Haczyki mogą być umiejscowione po jednej stronie nici lub też być skierowane w wielu kierunkach. W zależności od zakresu pożądanych zmian wyglądu, jakie chcemy osiągnąć zabiegiem, zużyte zostanie od około 5 do 20 nici. Nici mają między 5 a 10 cm długości.

Zobacz więcej  Grzybica potnicowa - przyczyny, przebieg, leczenie

W jakich miejscach można użyć nici PDO?

Nici PDO znajdują zastosowanie do wielu mankamentów na obszarze całego ciała i są idealną alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Poniżej przedstawiamy obszary, gdzie stosowanie nici liftingujących jest najbardziej popularne i najefektywniej likwiduje powszechne defekty.

Miejsca na twarzy

 •     czoło – zmarszczki, zarówno poziome, jak i pionowe (lwia zmarszczka), a także generalny lifting czoła,
 •     brwi – zewnętrzne, obniżone krawędzie brwi, opadające brwi, wiotka skóra wokół brwi,
 •     powieki – worki pod oczami, obszar dolnej powieki, kurze łapki,
 •     policzki – opadające policzki (tzw. chomiki), rowek policzkowo-jarzmowy, fałd skóry na policzku, zmarszczki na policzkach, fałd marionetkowy (linie marionetki),
 •     obszar poniżej dolnej szczęki, drugi podbródek, V lifting, modelowanie owalu twarzy,
 •     zaznaczony fałd nosowo-wargowy, obszar wokół ust.

Miejsca na ciele

 •     szyja i dekolt – redukcja fałd i wygładzenie zmarszczek, zwanych obręczami Wenus,
 •     piersi – ujędrnianie i nadawanie kształtu,
 •     pośladki brzuch, ramiona, nogi – zmniejszenie zwiotczałych fałd i rozstępów,
 •     miejsca po zabiegu liposukcji – uwrażliwienie tkanki podskórnej i skóry,
 •     ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki – modelowanie przy otyłości.
 •     łokcie, kolana, dłonie, wewnętrzna strony ud – korekta wiotkiej skóry,
 •     okolice intymne – wiotkość pochwy, nietrzymanie moczu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nićmi PDO

 •     ciąża,
 •     okres karmienia piersią,
 •     nowotwór,
 •     padaczka,
 •     otwarte rany,
 •     zmiany chorobowe skóry,
 •     zaburzenia krzepliwości krwi,
 •     trwająca terapia przeciwzakrzepowa,
 •     choroba autoimmunologiczna,
 •     niewyrównana cukrzyca,
 •     infekcje wirusowe,
 •     katar,
 •     gorączka,
 •     tendencje do powstawania bliznowców,
 •     wygórowane, niemożliwe do osiągnięcia oczekiwania.

Postępowanie po zabiegu nićmi PDO

Po wizycie w gabinecie zabiegowym nie jest potrzebny okres rekonwalescencji, można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Niekwestionowaną zaletą zabiegu jest brak widocznych blizn. Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia w miejscu wkłuć, obrzęki, siniaki i małe krwiaki, które samoistnie ustępują po maksymalnie kilku dniach. Nici nie są widoczne pod skórą, choć początkowo mogą być wyczuwalne. Przez 2-3 tygodnie od zabiegu należy ograniczyć gwałtowne ruchy twarzy, masaże twarzy, peelingi i golenie, a także uważać, aby nie spać na twarzy. Nie należy wówczas wdrażać leczenia stomatologicznego. Dobrze będzie unikać żucia twardych pokarmów, a także intensywnego wysiłku fizycznego. Wszystko po to, żeby nie przemieścić nici. Warto także przez jakiś czas unikać picia alkoholu, wizyt na solarium i w saunie.

Zobacz więcej  Zatkane pory na twarzy? Oczyść je i rozszerz swoją pielęgnacyjną rutynę!

Efekty nici PDO

Efekty zabiegu są widoczne natychmiast. Jednakże z uwagi na fakt, że proces budowy kolagenu rozpoczyna się dopiero po niecałych dwóch tygodniach, dopiero po tym okresie można spodziewać się pełnego efektu odmładzającego, który będzie się jeszcze pogłębiał. Kolagen będzie wytwarzany przez cały czas utrzymywania się nici w organizmie, czyli od około 180 do nawet 240 dni. Nici stopniowo wchłaniają się i znikają – następuje rozpad, którego produktami są woda i dwutlenek węgla, z łatwością wydalane przez organizm. Ostateczny efekt utrzymuje się około 2-3 lat, w zależności od stanu zdrowia, stylu życia, wieku pacjenta, kondycji jego skóry oraz uwarunkowanej genetycznie szybkości procesów metabolicznych. Zabieg może być wielokrotnie powtarzany.

Zmagasz się z problemami starzejącej się, opadającej skóry? Potrzebujesz liftingu, ujędrnienia i odmłodzenia ciała? Szczerze zachęcamy do skorzystania z dobrodziejstwa nici PDO. Efekty, jakie obserwujemy u pacjentów Sky Clinic są naprawdę obiecujące, a zarazem warte swojej ceny. Warto zainwestować w dobre samopoczucie i już niedługo cieszyć się młodym wyglądem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop