Blog

Czy epilacja twarzy laserowa jest bezpieczna dla cery?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy epilacja twarzy laserowa jest bezpieczna dla cery?

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie „pokaż swoją najlepszą twarz”, ale czasami dodatkowe włosy sprawiają, że czujemy się tak, jakby nasze prawdziwe piękno było ukryte. Być może próbowałaś usunąć te nieprzyjemne włosy na inne sposoby, a może dopiero teraz dostrzegasz zmiany na swojej twarzy. Rozwiązaniem może być depilacja laserowa.

Prezentujesz się światu twarzą w twarz; bądź pewny siebie w tej prezentacji.

Czy depilacja laserowa jest ogólnie bezpieczna?

Laser używany do usuwania włosów jest urządzeniem medycznie dopuszczonym do użytku, które emituje skoncentrowaną wiązkę światła.

Korzystanie z technologii depilacji laserowej jest bezpiecznym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów. Większość ludzi uważa, że procedura jest szybka i łatwo tolerowana.

Czy depilacja laserowa jest dobra dla skóry?

Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa depilacja laserowa, aby zrozumieć, dlaczego nie szkodzi ona skórze.

Laserowe usuwanie włosów działa na mieszki włosowe, ponieważ energia z lasera jest pochłaniana przez melaninę we włosach.

Melanina jest pigmentem, który nadaje włosom i skórze kolor; jednym z jej podstawowych zadań jest pochłanianie energii świetlnej, co pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi.

Podczas zabiegu depilacji laserowej , melanina we włosach absorbuje energię lasera do mieszka włosowego , gdzie powoduje uszkodzenie .

Mieszki włosowe są maleńkie organy , które rosną w drugiej warstwie skóry ; regulują i rosną włosy . Ciało ludzkie ma wiele różnych rodzajów włosów. Odmiany te są określane przez mieszki włosowe i ich zachowanie.

Kiedy jest on traktowany laserem, uszkodzenie utrudnia mieszkowi włosowemu zdolność do wzrostu włosów.

Depilacja laserowa twarzy nie uszkadza mieszka włosowego

Uszkodzenie mieszka włosowego podczas depilacji laserowej nie ma zazwyczaj żadnych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach naskórek wokół mieszka włosowego może być podrażniony i zaczerwieniony przez kilka godzin po zabiegu.

Naskórek jest zewnętrzną warstwą skóry; jego głównym zadaniem jest ochrona ciała przed środowiskiem, dlatego zawiera melaninę, która chroni przed promieniami słonecznymi.

Zobacz więcej  Trądzik młodzieńczy: jak trwa leczenie trądziku pospolitego przez dermatologa, aby pozbyć się problemu

Ponieważ energia impulsów z urządzenia do usuwania włosów laserowych jest pochłaniana przez melaninę , leczenie czasami różni się dla osób z jaśniejszymi włosami i tych z mniejszym kontrastem między ich włosów i pigmentacji skóry . Różne rodzaje lasera mogą być stosowane w celu uzyskania lepszych wyników w zależności od koloru skóry i włosów.

W niektórych przypadkach zabiegi u osób o niskim kontraście – czyli o podobnym kolorze włosów i skóry – powodowały tymczasowe rozjaśnienie skóry. Można tego uniknąć, trzymając się z dala od słońca przed i po zabiegu oraz postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi zabiegu.

Czy można poddać się depilacji laserowej na twarzy?

Tak. Profesjonalista zajmujący się laserowym usuwaniem owłosienia z twarzy pomoże Ci zdecydować, które kłopotliwe miejsca najlepiej poddać działaniu lasera.

Najczęstsze miejsca na twarzy do depilacji laserowej to:

  • górna warga
  • podbródek
  • obszar brody
  • brwi
  • bokobrody

Jak wykonuje się laserowe usuwanie włosów na twarzy?

Laserowe usuwanie owłosienia na twarzy działa w taki sam sposób, jak na innych częściach ciała. W gabinecie procedura przebiega na ogół według następujących kroków:

  • Odbędziesz krótką konsultację w celu sprawdzenia, jaki zabieg jest odpowiedni i które miejsca na twarzy mają być poddane zabiegowi.
  • Twarz zostanie przygotowana do zabiegu. Może to obejmować użycie ołówka do zaznaczania twarzy, zgolenie obecnych włosów lub nałożenie żelu na obszar poddawany zabiegowi.
  • Pacjent otrzyma ochronę oczu.
  • Ręczne urządzenie laserowe będzie używane systematycznie w całej strefie leczenia.
  • Twoja twarz zostanie oczyszczona i otrzymasz instrukcje po zabiegu.

 

Jak skuteczne jest laserowe usuwanie owłosienia z twarzy?

Depilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania włosów na każdej części ciała; liczba zabiegów zależy od leczonego obszaru, a także od rodzaju skóry i włosów.

Według tego ogromnego badania , który rozpoczął się w 2005 roku , włosy na twarzy był traktowany do prawie 80% usuwania w średnio pięciu zabiegów .

Zobacz więcej  Krostki na ramionach - przyczyny i leczenie

Ale jak laserowe usuwanie włosów jest skuteczne na twarzy? Szczególnie interesujące jest porównanie tej skuteczności z innymi popularnymi zabiegami usuwania włosów, takimi jak elektroliza i woskowanie.

Depilacja laserowa jest bardziej skuteczna niż elektroliza lub woskowanie w przypadku owłosienia na twarzy. Większość ludzi potrzebuje 6-12 sesji, aby laserowe usuwanie włosów na obszarach twarzy było skuteczne.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla twarzy?

Tak, depilacja laserowa jest bezpieczna dla twarzy. Niewielka liczba pacjentów zgłosiła tymczasowe efekty uboczne. W zależności od skóry, przez godzinę lub dwie po sesji może wystąpić łagodne zaczerwienienie lub obrzęk.

W bardzo rzadkich przypadkach pacjenci doświadczają przejściowego pieczenia, łuszczenia się lub zmiany koloru skóry, ale są to wyjątki, a specjalista laserowy zapewni odpowiednie zabiegi laserowe i instrukcje opracowane w celu uniknięcia jakichkolwiek skutków ubocznych z dostosowaniem do rodzaju skóry i włosów.

Czy nastolatek powinien poddać się depilacji laserowej twarzy by pozbyć się niechcianego owłosienia?

Golenie nóg po raz pierwszy jest rytuałem przejścia dla większości kobiet; ale kiedy już zaczniesz, nie możesz przestać. Gdy tylko zaczynasz się golić, skazujesz się na świat grubego, szorstkiego zarostu, który pozostanie z Tobą do końca.

Co z problemem nadmiernego owłosienia

Wkraczanie w okres dojrzewania może być trudnym czasem; nasze hormony buzują, przyjaźnie są podsycane małostkowymi dramatami, a my znajdujemy się w świecie niechcianych włosów.

Laserowe usuwanie włosów było błogosławieństwem dla wielu kobiet i mężczyzn, ponieważ może wyeliminować potrzebę ciągłej pielęgnacji. Ale co z młodszym pokoleniem, czy nastolatki powinny być wprowadzane do takiej procedury?

Czy epilacja laserowa jest bezpieczna?

Istnieją oczywiście pewne czynniki, które mogą wpływać na skuteczność, a czasem bezpieczeństwo zabiegu, ale wiek nie jest jednym z nich. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla nastolatków pod warunkiem, że jest przeprowadzana przez doświadczonego, wykwalifikowanego specjalistę.

Zobacz więcej  Łysienie-wpływ na psychikę.

Ile trzeba mieć lat, aby poddać się depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej mogą być przeprowadzane u nastolatków w wieku nawet 14 lat.

Ograniczenia – ważny temat depilacji laserowej twarzy

Jedną z największych zalet depilacji laserowej jest fakt, że jest ona trwała, jednak u nastolatków wzrost włosów może być szybszy, a zmiany hormonalne mogą mieć na to wpływ. Wyniki mają tendencję do stają się trwałe , gdy te zmiany hormonalne regulowane są około 18 roku życia .

Fakt, że depilacja laserowa może być tymczasowe dla wielu nastolatków czyni to dość drogie procedury . Chociaż może to potrwać do 6 miesięcy na włosy , aby odrosnąć , to sprawia, że decyzja , która powinna być starannie przemyślana .

Inną rzeczą do rozważenia jest to, czy nastolatek ma dojrzałość emocjonalną , aby zastosować się do ścisłych wymagań przed i po zabiegu . Jeśli nastolatek czuje się szczególnie niepewnie w związku z owłosieniem na swoim ciele, możesz zgodzić się na takie rozwiązanie, upewniając się jednocześnie, że zarówno Ty, jak i Twoje dziecko rozumiecie ryzyko i ograniczenia z tym związane.

Każda renomowana klinika będzie w stanie przedstawić Ci, jak działa depilacja laserowa, czy jest ona odpowiednia dla Twojego nastolatka i wyjaśnić liczbę zabiegów wymaganych do uzyskania najlepszych rezultatów.

Ile kosztuje zabieg depilacji laserowej twarzy?

Prawda jest taka, że depilacja laserowa prawdopodobnie będzie Cię kosztować mniej w dłuższej perspektywie. Ponieważ efekty zazwyczaj utrzymują się dłużej niż w przypadku innych metod usuwania owłosienia, takich jak woskowanie lub golenie, oszczędza się pieniądze na powtarzających się wizytach w salonie wosku lub drogich maszynkach do golenia.

Ceny różnią się w zależności od pacjenta i zależą od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi oraz od tego, ile zabiegów wymaga dany typ skóry i włosów.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop