Blog

Czy depilacja laserowa w ciązy jest bezpieczna dla Ciebie i dla Twojego dziecka?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Czy depilacja laserowa w ciązy jest bezpieczna dla Ciebie i dla Twojego dziecka?

W ciele kobiety w ciąży zachodzi wiele zmian, a jedną z nich jest wzrost włosów. Jeśli zauważysz, że Twoje włoski zaczynają rosnąć tam, gdzie wcześniej nie rosły, lub jeśli nie możesz ogolić nóg, bo przeszkadza Ci Twój biust, możesz pomyśleć o depilacji laserowej.

Możesz jednak mieć kilka pytań dotyczących depilacji laserowej. Możesz się zastanawiać, czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, lub czy wpływa na dziecko w jakikolwiek sposób. Jeśli jesteś w ciąży, ale chcesz mieć jedwabiście gładką skórę, czytaj dalej. Dzisiejszy temat jest laserowe usuwanie włosów ciąży, więc porozmawiajmy o tym, jak ciąża wpływa na wzrost włosów.

Czy kobieta w ciąży może poddać się depilacji laserowej w pierwszych miesiącach ciąży?

Chociaż nie ma dowodów klinicznych na to, że depilacja laserowa może mieć wpływ na dzieci, większość renomowanych klinik nie przeprowadza zabiegów u kobiet w ciąży, ponieważ nie są znane długoterminowe skutki. W związku z tym, najlepiej jest zachować bezpieczeństwo i poczekać z zabiegami depilacji laserowej do momentu pojawienia się dziecka.

Dbaj o bezpieczeństwo i uniknij przedwczesnego porodu

Jest to jednak całkowicie zrozumiałe, że niektóre kobiety w ciąży chcą pozbyć się zbędnego owłosienia. Jeśli musisz usunąć owłosienie, ogol je. Kobiety w ciąży powinny również trzymać się z dala od depilatorów, wosków i innych nowoczesnych metod usuwania włosów. Podobnie jak w przypadku laserów, nie masz pewności co do ich wpływu na nienarodzone dzieci.

Gęsty porost włosów jest zazwyczaj efektem ubocznym działania hormonów. Po porodzie włosy powinny wrócić do typowego wzorca wzrostu.

Czy można poddać się depilacji laserowej podczas karmienia piersią?

Ogólnie rzecz biorąc, usuwanie włosów jest bezpieczne podczas karmienia piersią. Hormony mogą jednak wpływać na wzrost włosów, dlatego zaleca się odczekanie do momentu zaprzestania karmienia piersią przed rozpoczęciem/przywróceniem zabiegu laserowego. Zapewni to osiągnięcie najlepszych wyników laserowych, a hormony ciążowe nie będą miały wpływu na plan leczenia.

Zobacz więcej  Kolagen - jego ważna rola w organizmie

Metoda depilacji laserem jest bezpieczna

Z wyjątkiem kobiet w ciąży, depilacja laserowa jest zabiegiem niskiego ryzyka dla większości ludzi. Nie ma żadnych długoterminowych skutków ubocznych tej metody usuwania włosów. Niektóre kobiety mogą doświadczyć łagodnego rumienia. Jest to jednak pozytywna reakcja, która świadczy o tym, że zabieg jest skuteczny. To uczucie trwa zazwyczaj nie dłużej niż godzinę lub dwie.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna w czasie ciąży?

Ponieważ nie ma wystarczających danych na temat bezpieczeństwa depilacji laserowej w czasie ciąży, większość usługodawców zachęca kobiety, aby poczekały z zabiegiem do czasu urodzenia dziecka. Nie musi to oznaczać, że depilacja laserowa jest niebezpieczna w czasie ciąży, ale nie potwierdza też, że depilacja laserowa jest bezpieczna w czasie ciąży. Bez odpowiednich badań i wyników dotyczących bezpieczeństwa depilacji laserowej w czasie ciąży, najlepiej jest zachować ostrożność.

Dlaczego nie powinnam poddawać się depilacji laserowej w ciąży?

Nie tylko brak jest dowodów na to, że depilacja laserowa jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, ale istnieje też wiele innych powodów, dla których warto unikać zabiegów laserowych w ciąży. Na przykład, w czasie ciąży kobiety często mają bardziej wrażliwą skórę, co może sprawić, że potencjalny zabieg laserowy będzie szczególnie niewygodny i spowoduje zauważalną opuchliznę, zaczerwienienie, podrażnienie i inne skutki uboczne. Wreszcie, zwiększona ilość hormonów związanych z ciążą prawdopodobnie sprawi, że mieszki włosowe będą bardziej uparte w leczeniu, co oznacza, że zabieg może być mniej skuteczny niż po ciąży.

Czy powinnaś poddać się temu zabiegowi będąc w ciąży?

Chociaż metoda ta jest bardzo bezpieczna, istnieje kilka obaw, które należy rozważyć, jeśli jesteś w ciąży, starasz się zajść w ciążę lub karmisz dziecko piersią.

Podczas ciąży w Twoim organizmie zachodzi wiele zmian. Twoje hormony szaleją, powodując wahania nastroju, zmęczenie i wzrost nieestetycznych włosów w miejscach, które powinny być miękkie i gładkie. Nagle, „brzoskwiniowy meszek” staje się gruby i szorstki, a włoski wyrastają szybciej niż jesteś w stanie się ogolić lub wyrwać.

Zobacz więcej  Laserowe usuwanie blizn po cięciu cesarskim

Będziesz zadowolona z wyniku przeprowadzenia takiego zabiegu?

Choć może Cię to frustrować, jest to normalna część ciąży. Zmiany hormonalne powodują wzrost włosów i niestety zwykle pojawiają się one w miejscach, w których są najmniej pożądane – na twarzy, brzuchu, a nawet piersiach.

Fakty i obawy związane z laserowym usuwaniem włosów w ciąży

Zabieg laserowy wykorzystuje promieniowanie niejonizujące, które wytwarza intensywne ciepło do niszczenia niechcianych włosów u nasady, nie powodując mutacji komórek. Wiązki światła lasera przenikają przez skórę na głębokość zaledwie kilku milimetrów. Promieniowanie niejonizujące może jednak zostać wchłonięte przez otaczające tkanki. Chociaż udowodniono, że nie ma ono negatywnego wpływu na pacjenta, lekarze nie są pewni, w jaki sposób może ono wpływać na płód.

Zabiegi usuwania włosów mogą być nieco bolesne, dlatego niektóre kliniki stosują krem znieczulający. Oczywiście, ponieważ ciało wchłania wszystko, co nakłada się na skórę, nie zaleca się stosowania tego kremu, jeśli jesteś w ciąży. To może sprawić, że procedura nieprzyjemne i może być dobrym powodem, aby poczekać do po urodzeniu dziecka.

Skóra może stać się bardziej wrażliwa w czasie ciąży, więc może być bardziej prawdopodobne, aby doświadczyć bólu, zaczerwienienie lub podrażnienie.

Liczba wymaganych zabiegów i długość okresu pomiędzy kolejnymi zabiegami zależy od długości cyklu wzrostu włosów. Ponieważ zmiany hormonalne związane z ciążą mogą stymulować dojrzewanie uśpionych mieszków włosowych lub skrócić cykl wzrostu, niektóre kobiety uważają, że odrastanie pojawia się znacznie szybciej, gdy są w ciąży. Ponieważ depilacja laserowa może być kosztowna, dlaczego nie poczekać z zabiegiem do czasu, aż hormony wrócą do normy?

Jak leczyć ewentualne powikłania?

Depilacja laserowa może być kłopotliwa i niewygodna w późniejszych etapach ciąży, zwłaszcza na wrażliwych piersiach lub w okolicach bikini (których i tak należy unikać). Ponieważ osiągnięcie pełnych rezultatów zajmuje zwykle od 6 do 12 miesięcy, przed rozpoczęciem należy rozważyć długość tego zobowiązania. Lekarze nie wiedzą, czy ryzyko dla dziecka wzrasta wraz z liczbą zabiegów, dlatego najlepiej jest poczekać i rozpocząć program po porodzie.

Zobacz więcej  Nocne poty: przyczyny, objawy i skuteczne sposoby leczenia nadmiernego pocenia w nocy

Leczenie po zabiegu depilacji

Zaprzestanie leczenia po zajściu w ciążę nie przeszkodzi w osiągnięciu postępów. Jeśli rozpoczęłaś już serię zabiegów, a następnie odkryłaś, że jesteś w ciąży, zaleca się odłożenie reszty sesji do czasu po porodzie.

Mimo, że proces będzie „wstrzymany”, nie zaprzepaścisz postępów osiągniętych podczas pierwszych zabiegów.

Podsumowanie

W czasie ciąży Twoje ciało drastycznie się zmienia – hormony kobiety ciężarnej gwałtownie rosną, co może powodować zmiany we wzroście włosów. Załóżmy więc, że rozważasz depilację laserową. W takim przypadku najlepiej jest poczekać, aż pojawi się dziecko, a Ty przestaniesz karmić piersią.

Zamiast tego, poświęć czas na badania najlepszych klinik laserowego usuwania włosów, z których wiele będzie oferować bezpłatne konsultacje online, dzięki czemu można przynajmniej dostać piłkę toczenia w gotowości do leczenia.

Wreszcie, najważniejszą rzeczą jest czerpanie radości z bycia nową mamą i skupienie się na dobrym samopoczuciu. Możesz oczywiście rzucić kilka wskazówek dotyczących kuponów na zabiegi laserowe, gdy będziesz już gotowa!

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop