Blog

Blizny na pośladkach

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dla kobiet, które chcą pozbyć się tych zmian skórnych, rozwiązaniem jest usuwanie rozstępów. Usuwając laserowo warstwę skóry z rozstępami, kobiety wyglądają młodziej i zdrowiej. Jednak, jak w przypadku każdej takiej procedury, stosowanie laserów niesie ze sobą pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Z tego powodu kobiety decydujące się na usuwanie rozstępów laserem powinny szukać renomowanych klinik, aby zminimalizować to ryzyko. Oprócz lasera do usuwania rozstępów dostępne są również kremy do twarzy, masaże i inne metody, ale efekt nie jest zbyt dobry.

Usuwanie rozstępów-wskazania i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie rozstępów może zlikwidować rozstępy na całym ciele: brzuchu, udach, piersiach, rękach i nogach. Jest to najpopularniejszy sposób na usuwanie rozstępów, ponieważ jest bardzo skuteczny. Niestety nie każdy potrafi usunąć rozstępy laserem. Do przeciwwskazań stosowania lasera do usuwania rozstępów należą: choroby nowotworowe; cukrzyca; Opryszczka; Świeża opalenizna Skłonność do blizn.

Laserowe usuwanie rozstępów Jak wygląda proces

W procesie usuwania rozstępów wiązka lasera usuwa cienką warstwę skóry wokół rozstępów. Laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczniejsze niż usuwanie chorej skóry, ponieważ laser niszczy wiązania molekularne w tkance powodując jej ablację. Po zabiegu usuwania rozstępów skóra szybko się zagoi, a na usuniętej warstwie naskórka powstanie nowa, zdrowa skóra. Jak działa laser? W wyniku działania lasera stara skóra zaczęła się łuszczyć. Laser wysyła impulsy do kobiecego ciała, aby pobudzić proces odnowy skóry, dzięki czemu można zregenerować skórę właściwą. Istnieją dwie techniki wykorzystujące lasery do usuwania rozstępów – matrycy punktowej i mikrodermabrazji. W przypadku lasera frakcyjnego wiązka promieniowania kierowana jest na ciało i działa selektywnie na skórę. Z drugiej strony dermabrazja laserowa powoduje całkowite złuszczenie naskórka.

Laserowe usuwanie rozstępów efekt

Efekt laserowego usuwania rozstępów zależy od stopnia nasilenia i wieku rozstępów. Im starsze i bardziej nasilone rozstępy, tym trudniej je usunąć. Zwykle pacjent potrzebuje około 10 sesji zabiegowych, aby całkowicie usunąć problem. Usuwanie rozstępów w większości przypadków może przynieść bardzo dobre efekty, ale czasami zdarza się, że nawet seria zabiegów nie usuwa rozstępów, a jedynie zmniejsza ich widoczność.

Laserowe usuwanie rozstępów procedura po zabiegu chirurgicznym

Po usunięciu rozstępów skóra bezpośrednio wystawiona na działanie promieniowania laserowego stanie się czerwona i wrażliwa. Dzieje się tak, ponieważ chora warstwa skóry została usunięta i tworzy się nowa warstwa skóry. Czasami na skórze pojawiają się pęcherze lub inne ślady oparzeń, ale zwykle nie utrzymują się one długo. Proces gojenia po leczeniu rozstępów trwa zwykle kilka dni, ale czasami może się wydłużyć do kilku tygodni, zwłaszcza w przypadku operacji na dużą skalę. Usunięcie rozstępów może powodować zaczerwienienie i obrzęk skóry po zabiegu. Najczęstszą przyczyną powikłań po laserowym usuwaniu rozstępów jest niewprawne używanie laserów, które mogą powodować uszkodzenia tkanek. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich powikłań, do zabiegu operacyjnego należy wybrać wykwalifikowany i doświadczony personel. Warto zawczasu poszukać informacji i opinii o ośrodkach, które zajmują się leczeniem rozstępów i wybrać jeden z najbardziej renomowanych ośrodków. Laserowe usuwanie rozstępów jest operacją stosunkowo bezpieczną, a jej zaletami są niewątpliwie: wysoka skuteczność w usuwaniu rozstępów, krótki czas rekonwalescencji oraz mniejsza inwazyjność w porównaniu z operacjami chirurgicznymi.

Zobacz więcej  Zanieczyszczenie powietrza - wpływ na włosy

Chociaż rozstępy nie są problemem zdrowotnym, ich pojawienie się w pewnym stopniu obniżyło jakość życia wielu kobiet. Mogą powodować złożoność, zakłopotanie i pozbawiać przyjemności noszenia odsłaniającej kobiecej odzieży. Laserowe usuwanie to nowoczesna procedura, która pozwala na jej usunięcie w bezpieczny i bezbolesny sposób. Laserowe usuwanie rozstępów obejmuje wiązkę światła. Pod jego wpływem woda w skórze nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury i odparowuje. Ten proces można nazwać kontrolowanym oparzeniem skóry. Jego bezpośrednim efektem jest powstawanie mikrouszkodzeń. Po zabiegu zdrowa skóra wokół nich natychmiast zaczęła produkować kolagen, stopniowo wypełniając ubytki. Dzięki temu w rozstępach zaczęła pojawiać się nowa, gładka tkanka. Dlatego istotą zabiegu jest pobudzenie tkanek do naturalnej naprawy skóry. Jedną z głównych zalet laserowego usuwania rozstępów jest jego dokładność. Laser działa tylko na wybrane partie skóry, dzięki czemu stosunkowo szybko się regeneruje.

Laserowe usuwanie rozstępów Jak wygląda proces?

Laserowe usuwanie rozstępów nie jest zabiegiem wymagającym specjalnego przygotowania. Ważne jest, aby skóra była czysta, bez stanów zapalnych lub innych zmian skórnych, takich jak trądzik. Ta procedura jest przeprowadzana w ambulatorium. Laserowe usuwanie rozstępów rozpoczyna się od zaznaczenia obszaru, który będzie leczony laserem. Ponieważ podczas operacji stosowany jest system chłodzenia, operacja nie wymaga znieczulenia. Zwykle odczuwamy jedynie lekkie mrowienie i pieczenie. Narażenie lasera na rozstępy trwa od kilku minut do kilkudziesięciu minut jest także powszechnie stosowane podczas leczenia trądziku czy pryszczy.

Laser do usuwania rozstępów jak pielęgnować skórę po zabiegu? szczegółowe informacje na temat

Po leczeniu rozstępów laserem możemy spodziewać się zaczerwienienia i obrzęku skóry. Zwykle znikają po kilku dniach. Nie musimy się jednak martwić o inne objawy oparzeń, takie jak pęcherze. Jednak ze względu na podrażnienia skóry wymagana jest szczególna pielęgnacja. Nie zaleca się stosowania produktów zawierających alkohol, mydło lub składniki o działaniu złuszczającym. Ponadto najlepiej nie pocierać skóry gąbką, ręcznikiem lub ręcznikiem. Ponadto nie potrzebujemy okresu rekonwalescencji, a do normalnych czynności możemy wrócić od razu po operacji. Laserowe usuwanie rozstępów może nie tylko znacznie zmniejszyć blizny, ale również sprawić, że skóra będzie widocznie gładka i jędrna. Jednak na pierwszy efekt trzeba poczekać, aż włókna kolagenowe zostaną całkowicie zregenerowane. Zwykle zajmuje to 2-3 tygodnie. W celu uzyskania najlepszych efektów wymagana jest seria zabiegów, zwykle 4-6 razy.

Zobacz więcej  Czym są kaszaki na twarzy? Przyczyny powstawania kaszaków i ich leczenie

Laserowe usuwanie rozstępów przeciwwskazania

Choć laserowe usuwanie rozstępów jest zabiegiem niemal bezinwazyjnym i bardzo bezpiecznym, to w niektórych przypadkach zdecydowanie nie jest zalecane. Przeciwwskazania obejmują głównie choroby skóry, takie jak stany zapalne, infekcje wirusowe i bakteryjne czy nowotwory. Ponadto kobiety w ciąży, kobiety z cukrzycą, fotodermatozą lub chorobą tkanki łącznej nie powinny decydować. Ponadto przed operacją nie wolno przyjmować leków zawierających tretinoinę, antybiotyków, fotouczulaczy oraz niektórych ziół (np. ziele dziurawca, nagietek, skrzyp polny).

Chociaż rozstępy nie są bolesne i nie szkodzą naszemu zdrowiu, mogą skutecznie uprzykrzać nam życie. Dlatego odkrywamy całą prawdę o ich powstawaniu i walce z nimi, szczególnie dla wszystkich kobiet, które zmagają się z rozstępami. Które części naszego ciała są najbardziej narażone na rozstępy? Rozstępy powstają głównie na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach. Warto zauważyć, że w przypadku kobiet i mężczyzn uprawiających kulturystykę rozstępy najczęściej pojawiają się na wewnętrznej stronie ramion i klatki piersiowej. Niektóre rozstępy są czerwone, a inne białe. dlaczego? Wszystkie rozstępy na początku są czerwone, różowe, a nawet fioletowe. To na tym etapie nadal możemy skutecznie walczyć z rozstępami. Kiedy rozstępy stają się białe, tej wady skóry nie można zwalczyć. Na tym etapie można zmniejszyć jedynie widoczność rozstępów.

Czy można zapobiegać rozstępom?

Tak długo, jak często masujesz swoje ciało, jest to możliwe. Natrzyj ciało szorstkim ręcznikiem i wyciśnij go, aby uzyskać pożądany efekt. Czy dieta wpływa na powstawanie rozstępów? Ciągłe odchudzanie i popularny efekt jojo sprzyjają powstawaniu rozstępów. Aby zapobiec powstawaniu rozstępów na ciele, warto spożywać więcej pokarmów bogatych w cynk oraz witaminy A, C i E. Czy skłonność do dziedziczenia rozstępów jest dziedziczona? Niestety! Pamiętaj, kobiety o jasnej karnacji są najbardziej podatne na rozstępy. Nie oznacza to jednak, że rozstępy na pewno pojawią się u wszystkich kobiet o jasnej karnacji. Czy stres wpływa na jakość skóry, prowadząc do rozstępów? Musimy pamiętać, że stres i permanentne sytuacje kryzysowe mogą prowadzić do powstawania niepotrzebnych rozstępów.

Zobacz więcej  Chomiki na twarzy: analiza zjawiska opadających policzków u młodych ludzi

Dlaczego blizny są zwykle większym problemem dla kobiet?

Wpływ blizn na szczęście i psychikę jest sprawą osobistą, ale zauważono, że kobiety są na ogół bardziej podatne na to zjawisko. Dlaczego to się dzieje? Atrakcyjność przypisuje się przede wszystkim atrybutom kobiet, a gładka skóra jest jednym z jej ważnych elementów. Ponadto w przypadku mężczyzn niektóre blizny mogą nawet pozytywnie wpływać na ich wizerunek, subiektywnie dodając im męskości. Należy jednak również zauważyć, że zmienia się to również wraz z wiekiem. Blizny, które kiedyś wyglądały naprawdę męsko, mogą z czasem stać się defektami oszpecenia, które z czasem poważnie wpływają na poczucie własnej wartości.

Wpływ blizn na samopoczucie i interakcje społeczne

Nie wszystkie trwałe ślady na naszym ciele są wynikiem traumatycznych przeżyć, co nie oznacza, że skutki zdrowotne blizn przy zwykłym zabiegu chirurgicznym czy porodzie są znikome. Wygląd jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na poczucie własnej wartości wielu ludzi. Dlatego też wpływ blizn na zdrowie może być znaczący, zwłaszcza gdy znajdują się one na widocznych, odsłoniętych częściach ciała – np. na twarzy, a latem na ramionach, nogach czy brzuchu. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy środowisko nosiciela jest tolerancyjne. Psychologiczny wpływ blizn jest związany z subiektywną oceną gospodarza. Ślady po wypadkach i operacjach mogą mieć wpływ na życie społeczne, ponieważ osoby z bliznami czasem unikają spotkań z nowymi przyjaciółmi. Istotną kwestią może być również trudność w znalezieniu partnera. Dlatego czasem warto zaufać systemowi medycyny estetycznej.

Psychologiczny wpływ blizn i powrót złych wspomnień

Blizny to „pamiątki”, które nigdy do końca nie znikną z naszego ciała, choć przy odpowiednich środkach, w tym plastry silikonowe, maści czy żele, możemy zredukować ich widoczność niemal do zera. Dlaczego jest tak ważny dla wielu osób? Psychologiczny wpływ blizn na pośladkach może być ogromny. Przyczyna powstawania blizn może być różna. Wiele z nich jest spowodowanych wypadkami drogowymi, oparzeniami w pożarach lub uszczerbkiem na zdrowiu w pracy. Drugim popularnym rodzajem blizny są blizny pooperacyjne. Niektóre z nich pojawiają się podczas ciężkich, ale konwencjonalnych zabiegów, a inne są wynikiem wieloletnich walk z nowotworami lub równie poważnymi chorobami. Dlatego warto pamiętać, że wiele blizn na ciele jest bezpośrednim dowodem traumatycznych przeżyć lub bolesnych zmagań z poważnymi chorobami, które są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Dlatego należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem gdy zauważymy problem.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop