Blog

Bliznasil

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Bliznasil żel silikonowy do leczenia blizn

Nikt z nas nie ma doskonałych ciał. Wady pojawiają się w różnych formach. Mogą to być oparzenia, cellulit, rany, trądzik lub blizny z różnych schorzeń. Te ostatnie są specjalnymi związkami, ponieważ zwykle powstają z wcześniejszych urazów i są niezwykle trudne do usunięcia, głównie dlatego, że każda blizna jest inna. Są jednak zabiegi na blizny, które nie są drogie, a na efekty nie musimy czekać. bliznasil to żel silikonowy, który jest suchym i bezwonnym preparatem stosowanym do leczenia blizn z różnych źródeł, zmniejszenia ryzyka powstawania blizn oraz łagodzenia napięcia. Stosując go na te obszary, blizna staje się mniej widoczna.

Jak stosować żel do leczenia blizn 15 g bliznasil?

Niewielką ilość żelu należy delikatnie masować kilka razy dziennie. Pamiętaj, że leczone blizny należy oczyścić i wysuszyć. Warto wiedzieć, że kosmetyki można nakładać na odpowiednio nałożoną i wysuszoną warstwę żelu. Użyj ręczników papierowych, aby usunąć nadmiar części. Leczenia blizn różnego pochodzenia, bliznasil stosuje się na następujące rany bliznowate: blizny pooperacyjne, blizny po cięciu cesarskim, blizny po operacjach plastycznych. Stosuje się go również w leczeniu blizn przerostowych i keloidowych – warto dodać, że zmniejsza ryzyko powstawania blizn przerostowych. Bliznasil służy nie tylko do leczenia blizn, ale także przynosi ulgę, łagodzi swędzenie i zmniejsza ryzyko powstania blizn

Blizny powstają w wyniku uszkodzenia ciągłości skóry i późniejszego procesu gojenia. Mogą pojawić się w wyniku urazu, zabiegu chirurgicznego lub zabiegu chirurgicznego lub mogą być pozostałością po różnych chorobach, takich jak trądzik. Generalnie można znacznie zmniejszyć widoczność blizn i blizny po operacjach chirurgicznych oraz poprawić ich wygląd. W zależności od ich lokalizacji i wielkości, te ślady na skórze mogą stanowić prawdziwy problem, a nawet obniżać poczucie własnej wartości.

Jak powstają blizny?

Blizny są wypełnione tkanką łączną w jamach skóry, która różni się od skóry. Przede wszystkim jej elastyczność nie jest tak dobra jak skóry, w skórze nie ma zakończeń nerwowych i gruczołów: gruczołów łojowych i potowych. Proces powstawania blizn różni się w zależności od osoby i zależy od wielu czynników:

  • Skóra młodsza szybciej się regeneruje
  • Rodzaj urazu – rany szarpane lub oparzenia pozostawiają bardziej widoczne blizny
  • Miejsce urazu – w miejscu narażenia na rozciąganie tworzy się większa blizna
  • Pielęgnacja ran – tworzenie przerośniętych blizn z powodu infekcji rany.

Jak dbać o świeże blizny?

Już na etapie gojenia się rany można zapobiegać powstawaniu nieestetycznych, rozległych blizn stosując odpowiednie zabiegi. Gdy rana jest wynikiem operacji lub poważnego urazu, zajmują się nią profesjonalne pielęgniarki. Przechodzi odpowiednie leczenie, takie jak: Oczyszcza i dezynfekuje rany, Zmień opatrunek, Prawidłowe odżywianie dla pacjenta, ponieważ dieta wpływa na prawidłowy proces gojenia. Bardzo pomocna jest również opieka fizjoterapeuty. Jeżeli nowa blizna znajduje się w obszarze rozciągliwym, np. w pobliżu stawu, pomoże to uelastycznić nową bliznę i zmniejszyć ryzyko ryzyko powstania blizn przerostowych. Sam pacjent również ma ogromny wpływ na wygląd swojej blizny, czy to dużej rany, czy blizny potrądzikowej. Ważne jest, aby chronić bliznę przed promieniowaniem słonecznym przez około rok po powstaniu blizny, oddychając bawełnianą odzież, masować bliznę i leczyć bliznę miejscowo maściami, kremami i żelami.

Zobacz więcej  Znamię suttona- czym jest, skąd się bierze i czy wymaga leczenia?

Krem na blizny

Do miejscowego leczenia blizn stosuje się następujące formy preparatów: maść na blizny, krem, żel lub plaster. Możesz znaleźć produkty, które zawierają następujące produkty: olej Aloe Vera (np. Aloe Vera 2 Oil) lub mieszankę olejów roślinnych (np. Bio-Oil), olej z macicy perłowej (np. Noscar) i ekstrakt z cebuli oraz heparynę i alantoina (np. Cepan, Contractubex). Najlepsza maść na blizny to maść, która może zmniejszyć blizny i działać na strukturę kolagenu, aby zmiękczyć i rozluźnić tkankę bliznowatą oraz zmniejszyć uczucie napięcia i świądu blizn przerostowych i bliznowców. Powinna także ustąpić ulgę znosi uczucie napięcia. Dostępne na rynku preparaty spełniają te warunki i mogą być stosowane na różnego rodzaju blizny, zarówno jako maść na blizny potrądzikowe, jak i jako maść na blizny pooperacyjne.

Niektóre linie kosmetyków do skóry skierowane są do osób z bliznami potrądzikowymi, w tym produkty takie jak kremy pielęgnacyjne i lecznicze oraz filtry przeciwsłoneczne sprawia że blizny stają mniej widoczne a napięcia i świądu zmniejsza się. Kremy zawierające ekstrakt z cebuli należy wcierać kilka razy dziennie, aż do wchłonięcia. Warto zauważyć, że ostatnio bardzo popularne są preparaty silikonowe, takie jak stosowane na blizny (np. Bliznasil, Oceanic Scar Gel) oraz łaty na blizny (np. Sutricon, Sikatris). Produkty te sprawiają również, że blizny stają się bardziej elastyczne, miękkie i gładkie można jest stosować także do blizny po terapiach laserowych za każdym razem leczoną bliznę należy umyć oraz wmasować niewielką ilość żelu. Żel silikonowy nie musi być wcierany w skórę. Po użyciu wysychają i tworzą barierę, która wspomaga gojenie oraz zmniejsza swędzenie i zaczerwienienie. Silikonowe plastry na blizny są popularne ze względu na łatwość użycia – plaster nakłada się na kilka dni, aż straci zdolność przylegania do skóry. Stosowanie wszystkich powyższych preparatów wymaga systematycznego stosowania.

Blizna po cięciu cesarskim

Na szczególną uwagę zasługuje pielęgnacja i leczenie blizn po cięciu cesarskim. Jest to ważna kwestia dla każdej kobiety, która urodziła dziecko przez cesarskie cięcie, ponieważ jest to część procesu zdrowienia kobiety po ciąży. W dzisiejszych czasach zwykle trudno jest dostrzec blizny na drodze cesarskiego cięcia. Ze względów estetycznych celem krawiectwa jest ukrycie go pod bielizną. Aby rana mogła się normalnie zagoić, należy ją odpowiednio zdezynfekować, nie moczyć opatrunku, nie odsłaniać go, penetrować ubrania, unikać wkładania dziecka w ranie podczas karmienia. Zgodnie z tymi zaleceniami rana powinna się normalnie zagoić i utworzyć mniej widoczną bliznę. Blizny po cięciu cesarskim Na szczególną uwagę zasługuje pielęgnacja i leczenie blizn po cięciu cesarskim. Jest to ważna uwaga dla każdej kobiety, która urodziła dziecko przez cesarskie cięcie, ponieważ jest to część procesu zdrowienia kobiety po ciąży. W dzisiejszych czasach często trudno jest zobaczyć blizny po cesarskim cięciu. Ze względów estetycznych celem krawiectwa jest ukrycie go pod bielizną. Aby rana goiła się normalnie, należy odkazić, nie moczyć opatrunku, nie odsłaniać, nie nosić ubrań, nie wkładać dziecka do rany podczas karmienia. Zgodnie z tymi zaleceniami rana powinna się normalnie goić i tworzyć mniej widoczną bliznę.

Zobacz więcej  Czy lipoliza iniekcyjna skutecznie rozpuszcza tłuszcz?

Wybór odpowiedniego rodzaju preparatu farmaceutycznego powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju blizny i etapu jej regeneracji. W każdym przypadku jest to obszar tkanki włóknistej, który zastępuje normalną skórę po zabliźnieniu rany. Blizny są wynikiem biologicznego procesu gojenia poważnych uszkodzeń skóry. Ich istnienie jest częścią naturalnego procesu gojenia. Tkanka bliznowata zawiera kolagen, podobnie jak zdrowa skóra. Jednak sposób ułożenia włókien w bliźnie jest inny, co nadaje jej inny wygląd i cechy. W zdrowej skórze włókna kolagenowe tworzą jednolity, koszowaty splot. W tkance bliznowatej włókna skierowane są w jednym kierunku. Jakość tej struktury kolagenowej jest niższa niż zdrowej tkanki. Sprawia to, że blizna jest mniej elastyczna i mniej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dzięki temu blizny są mniej odporne na promieniowanie słoneczne.

Właściwa pielęgnacja blizn pomaga w regeneracji uszkodzonych tkanek, żel silikonowy do leczenia blizn

Ważne jest, aby zacząć go wcześnie. W leczeniu ran pooperacyjnych i oparzeń plastry silikonowe są pierwszym wyborem. W późniejszych etapach regeneracji blizn dobrze sprawdzają się żele, kremy i maści. Te preparaty wyglądają podobnie, ale ich właściwości są inne. Jaki preparat stosować na zwykłe blizny? Normalne blizny mogą początkowo stać się nieco grubsze, twardsze i czerwone. Z czasem tkanka regeneruje się, a zmiany stają się jaśniejsze. Czasami wewnątrz blizny może pojawić się swędzenie, ale jest to krótkotrwałe. Prawidłowe blizny powstają w wyniku prawidłowej regeneracji lekko uszkodzonych tkanek. Warto również zwrócić uwagę na tego typu zmiany, aby poprawić ich wygląd. Po zamknięciu rany zaleca się nasmarowanie blizny odpowiednią maścią lub żelem.

Jakie preparaty stosować na blizny hiperplastyczne? żel silikonowy do leczenia

Blizny hiperplastyczne są wynikiem nadmiernej produkcji kolagenu w bliźnie. Z tego powodu zmiany te wybrzuszają się ponad powierzchnię otaczającej skóry. Tworzą się na ranach i ciężkich oparzeniach po operacji. Blizny przerostowe są zwykle czerwone, twarde, grube i wypukłe. Mają niską ciągliwość, co ogranicza elastyczność otaczających tkanek. Najczęściej spotyka się je u młodych ludzi, których organizm syntetyzuje więcej kolagenu. Blizny przerostowe mogą powodować ból lub ograniczać zdolność poruszania się niektórymi częściami ciała. Aby uniknąć nieestetycznych blizn hiperplastycznych, ważne jest, aby dbać o świeże rany i stosować żel silikonowy do leczenia. Ważne jest częste czyszczenie i dezynfekcja oraz zabezpieczenie sterylnym opatrunkiem. Na tym etapie nie należy stosować maści i kremów. Po usunięciu szwu chirurgicznego lub odpadnięciu strupka, do pielęgnacji uszkodzonej tkanki można zastosować bliznasil żel silikonowy preparat zapobiegający powstawaniu przerostowych blizn. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest specjalistyczny plaster silikonowy, który zapewnia wystarczającą ochronę i nawilżenie, aby zregenerować świeżą bliznę. Pomocny może być również żel silikonowy, tutaj właściwym wyborem będzie Bliznasil.

Zobacz więcej  Zapalenie żołądka: przyczyny i objawy gastropatii rumieniowej oraz skuteczne leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka

Jakie lekarstwo stosuje się na bliznowce?

Keloidy (keloidy) to duże, twarde, różowe guzki na skórze. Zwykle zajmują obszar większy niż początkowy rozmiar rany blizny i mają tendencję do dalszego wzrostu. Ich powstawanie jest związane z tendencją organizmu do nadprodukcji kolagenu, co jest indywidualną cechą wywołaną przez geny. Keloidy można nakładać z maścią na blizny, ale lepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty. Tego typu blizny są leczone zastrzykami sterydowymi lub usuwane chirurgicznie co pozwala całkowicie zniknąć bliźnie.

Plastry i żele silikonowe

Preparaty silikonowe są najskuteczniejsze w przypadku świeżych blizn. Doskonale chronią świeżo zagojoną ranę. Żele i plastry silikonowe mogą być również stosowane w leczeniu starych blizn przerostowych, ale są one najskuteczniejsze jako środki zapobiegawcze w fazie świeżej blizny. Jednak w żadnych okolicznościach nie należy ich stosować na świeże, otwarte rany lub oparzenia. Osoby uczulone na tę substancję nie mogą stosować preparatów na bazie silikonu. Na jaką bliznę można użyć plastra silikonowego? Plastry silikonowe nadają się do leczenia blizn pooperacyjnych, oparzeń i urazów. Nałożenie plastra na świeżo zabliźnioną ranę może wesprzeć prawidłowe blizny i zwiększyć prawdopodobieństwo ich zniknięcia. Plaster zawiera żel silikonowy, który może zmniejszyć napięcie blizny i zapobiec nieprawidłowemu rozrostowi tkanki i powstawaniu przerostowych blizn. Plaster może również utrzymywać odpowiednią wilgotność, co sprzyja szybkiemu i prawidłowemu gojeniu się blizn. Ich zaletą jest również łatwość użytkowania. Po wklejeniu łatka będzie wymieniana co 3-5 dni. Dlatego nie wymaga codziennego stosowania leków, tak jak w przypadku kremów i maści co jest dodatkową zaletą produktu wysokiej jakości.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop