Blog

Aidee – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Aidee – recepta online

Aidee — skład

Substancjami czynnymi są dienogest (0,2 mg) i etynyloestradiol (0,03 mg), jako substancje pomocnicze zostały użyte powidon K30, skrobia kukurydziana żelowana, laktoza jednowodna, stearynian magnezu, makrogol 3350, dwutlenek tytanu, alkohol poliwinylowy i talk. Aidee za pomocą dwóch hormonów oddziałuje na owulację oraz śluzówkę macicy i skład śluzu pochwy, uniemożliwiając zapłodnienie lub implantację zarodka. Jest również stosowany w celu leczenia trądziku o umiarkowanym nasileniu u kobiet, który spowodowany jest nadmiarem androgenów.

Aidee — dawkowanie

Lek jest dostępny w opakowaniach po 21, 63 i 126 tabletek powlekanych. Opakowanie zawiera 21 tabletek, pierwszą z nich należy przyjąć podczas pierwszego dnia cyklu (pierwszy dzień krwawienia), popijając niewielką ilością wody. Następne należy przyjmować o stałych porach codziennie. Po 21 dniach przyjmowania leku należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której powinno wystąpić krwawienie. Nowe opakowanie należy rozpocząć 8 dnia przerwy, nawet pomimo krwawienia. Przy pominięciu jednej tabletki w czasie mniejszym, niż 12 godzin, należy niezwłocznie ją przyjać, a następną przyjąć o standardowej porze, gdy czas jest dłuższy, niż 12 godzin, może dojść do obniżenia ochrony antykoncepcyjnej i zalecane jest użycie dodatkowych środków antykoncepcyjnych. Gdy zostanie pominięta więcej, niż jedna tabletka, należy skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie leku można przerwać w dowolnym momencie.

Wskazania do stosowania Aidee

Wskazaniem do stosowania leku jest chęć rozpoczęcia lub kontynuowania antykoncepcji hormonalnej oraz leczenie trądziku u umiarkowanym nasileniu u kobiet.

Przeciwskazania do stosowania Aidee

Przeciwskazaniami jest zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna lub obecność zakrzepów w innych organach, a także zaburzenia krzepliwości krwi. Nie można go również stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, zarówno z substancji czynnych, jak i pomocniczych. Niezalecany jest po przebytych zawałach serca lub udarze mózgu, przy dusznicy bolesnej oraz ciężkiej cukrzycy. Przeciwskazaniami również jest wysokie nadciśnienie, wysoki cholesterol i hiperhomocysteinemia. Nie jest polecany dla osób, które posiadają hormonozależne nowotwory złośliwe lub chorują na choroby wątroby (w tym nowotwory i guzy oraz zapalenie wątroby typu C), a także u których występuje krwawienie z pochwy o nieznanym pochodzeniu.

Zobacz więcej  Pielęgnacja farbowanych włosów: jak dbać o kolor i zdrowie?

Ostrzeżenia dla Aidee

Należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, gdy podczas stosowania leku wystąpią takie objawy, jak zakrzepy krwi w kończynach dolnych i płucach lub wystąpią objawy udaru lub zawału serca. Należy poinformować lekarza o chorobie Crohna, wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, zespole hemolityczno-mocznicowym, niedokrwistości sierpowatej, podwyższonym poziomie glicerydów we krwi, zapaleniu żył podskórnych, żylakach, cukrzycy, nadwadze, nadciśnieniu, zaburzeniach rytmu serca, migrenach, padaczkach, depresji, chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego (w tym żółtaczki), obrzęku naczynioruchowym oraz o toczniu rumieniowatym. Lekarz powinien znać również ryzyko zachorowania na nowotwór piersi, termin poprzedniego porodu lub termin zabiegu chirurgicznego oraz choroby nowotworowe zarówno u pacjentki, jak i w rodzinie.

Aidee a ciąża

Nie powinien być stosowany w okresie ciąży i przy podejrzeniu ciąży lub podczas planowania założenia rodziny. Należy wtedy przerwać stosowanie leku Aidee. Lek może przenikać do mleka matki i zmniejszać ilość lub modyfikować skład mleka, dlatego nie jest zalecany przy okresie karmienia piersią.

Aidee — efekty uboczne

bardzo często występują bóle głowy i bóle piersi i ich drażliwość oraz tkliwość. niezbyt często pojawiają się stany zapalne narządów płciowych i grzybicze zapalenia pochwy, obniżenia nastroju i zmęczenie, migreny, zawroty głowy, bóle brzucha, nudności, wymioty i biegunka, trądzik, wysypka, nieregularne krwawienia wynikające z odstawienia leków, brak miesiączki, krwawienia w czasie cyklu, opuchlizna i obrzęk piersi, bolesne miesiączki, torbiele jajników, ból w miednicy i zwiększenie masy ciała.

Aidee — interakcje

Aidee nie należy łączyć z lekami przeciwpadaczkowymi (primidon, fenytoina, oksykarbazepina, topiramat, felbamat, barbiturany, karbamazepina i inne), przeciwgruźlicowymi (rifambutyna, rifampicyna), stosowanymi w zakażeniu wirusem HIV (efawirenz, newirapina, nelfinawir, rytonawir i inne) oraz z niektórymi lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi (etorykoksyb, NLPZ) i przy niektórych preparatach ziołowych (zawierających dziurawiec zwyczajny). Aidee wpływa również na działanie innych leków, takich jak lamotrygina, teofilina, tizanidyna i tych zwierających cyklosporynę.

Zobacz więcej  Żylaki sromu bez tajemnic

Jak uzyskać receptę online na Aidee?

Skyclinic jest placówką medyczną, stawiająca na pierwszym miejscu potrzeby pacjenta i jego komfort. Placówka zapewnia wystawienie recepty online dla pacjentek, które chcą pozostać przy wybranej metodzie antykoncepcji hormonalnej. Działa również w szybkim udzieleniu recepty na lek Aidee, gdy pacjentce skończyły się tabletki lub po czas odstawienia i potrzebuje natychmiastowej pomocy w zaopatrzeniu się w kolejne opakowanie. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop