+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Usuwanie rumienia we Wrocławiu

Laserowe usuwanie rumienia to zabieg polegający na naświetlaniu światłem wybranych obszarów, które zostały dotknięcie zmianami rumieniowymi.

Nowoczesne urządzenie laserowe o dłuższych oraz krótszych długościach emitowanych fal świetlnych, w efektywny sposób usuwa zmiany rumieniowe. Laser Fotona został wyposażony w inteligentny system rozpoznawania pigmentów w skórze, który odpowiada za zapewnienie komfortu w trakcie zabiegu oraz jego bezpieczeństwa. To coraz częściej wybierany sposób na walkę z nieestetycznymi zmianami skórnymi, co ważne jest on całkowicie bezbolesny i nie wymaga przebycia okresu rekonwalescencji, pacjent może więc od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Główną zaletą zabiegu jest jego wysoka skuteczność, laser działa w sposób wszechstronny i kompleksowy. Wykazuje się skuteczny nie tylko na rumień, rozproszone zaczerwienienie, ale również na trądzik różowaty, żylaki dolnych i naczyniaki płaskie. Istotne jest to, iż urządzenie zapewnia nie tylko redukcją widocznych zmian naczyniowych, ale także usuwa je w całości

Usuwanie rumienia we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Usuwanie rumienia we Wrocławiu

Laserowe usuwanie rumienia to sposób na jednolity kolor skóry, niezależnie od zewnętrznych bodźców.

Zabieg usuwania rumienia w klinice SkyClinic przeprowadzany jest w okularach ochronnych. Najpierw lekarz nakłada na skórę pacjenta żel, po czym uruchamia światło lasera. Naświetlanie wybranego obszaru, na którym pojawiły się zmiany, trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W niektórych przypadkach polecane jest powtórzenie zabiegu po około 4 tygodniach, jeśli zmiany naczyniowe czy pigmentacyjne są bardzo nasilone. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, z tego względu pacjent otrzyma preparat do łagodzenia wszelkich podrażnień, nie powinno się korzystać z drażniących substancji, peelingów, sauny czy wystawiać na promienie słoneczne.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: Cala twarz. dekolt. szyja
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Usuwanie rumienia Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przygotowania do zabiegu

 • Miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać
 • 4 tygodnie przed usuwaniem rumienia nie należy złuszczać naskórka przy użyciu peelingów
 • Na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania retinolu oraz kremów z kwasami owocowymi, na miejsce które ma być poddane laserowi
 • Na około 3 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać leków oraz ziół fotouczulających, można kontynuować ich przyjmowanie po 2 tygodniach po przeprowadzeniu zabiegu
 • Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się depilować skóry, która ma być objęta leczeniem
 • W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu
 • W dniu zabiegu obszar skóry na której są zmiany skórny, które laser ma usunąć, powinien być czysty i ogolony

Dla kogo jest ten zabieg ?

Wskazania do zabiegu

 • Występujący rumień na obszarze twarzy, który może dotyczyć osób w różnym wieku, niestety nie wygląda zbyt estetycznie.
 • Teleangiektazje na obszarze twarzy, czyli tak zwane pajączki. Z takim problemem borykają się osoby o skórze bardzo cienkiej i delikatnej.
 • Rozszerzenia żylakowate, zmiany naczyniowe na nogach. Żylaki są częstym problemem w dzisiejszych czasach, wynikają w dużej mierze z prowadzonego stylu życia
 • Trądzik różowaty. Zabieg jest polecany również osobom młodym, cierpiącym na trądzik różowaty.
 • Cera dojrzała, zabieg przywraca skórze blask i daje efekt odmłodzenia i ujędrnienia naskórka.
 • Naczyniaki starcze, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki płaskie, naczyniaki krwionośne.

Jakie efekty daje zabieg ?

Jakie efekty daje zabieg usuwania rumienia?

 • Widoczna poprawa wyglądu twarzy, szyi oraz dekoltu
 • Zamknięcie naczyń krwionośnych
 • Zmniejszenie widoczności bordowych oraz czerwonych plam
 • Redukcja zaczerwienienia skóry zarówno tego pojawiającego się nagle, jak i występującego przez dłuższy czas na skórze, spłycenie porów, przywrócenie skórze zdrowego kolorytu
 • Efekt odmłodzenia skóry
 • Zmniejszenie albo całkowite pozbycie się zmian naczyniowych
 • Znaczna poprawa jędrności, wynikająca ze stymulacji włókien kolagenowych
 • Zwiększenie poziomu jędrności skóry, dzięki stymulacji włókien kolagenowych

Przeciwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • Ciąża oraz okres laktacji
 • Stosowanie pewnych leków, ziół oraz leczenie retinoidami
 • Otwarte rany, pęknięcia naskórka, a także niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
 • Choroby takie jak: cukrzyca, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, padaczka
 • Intensywna opalenizna
 • Fotouczulenie i aktywne alergie skórne
 • Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • Alkohol w organizmie

Opinie klientek po zabiegu

„Wykonywałam zabieg usuwania rumienia już jakiś czas temu, w klinice SkyClinic, jestem zaskoczona tak rewelacyjnym efektem, którego się nawet nie spodziewałam. W końcu pozbyłam się uciążliwego rumienia na twarzy, który z pewnością nie dodawał mi uroku. Duży plus za pełen profesjonalizm i miłą obsługę!”

„Polecam ten sposób pozbycia się zmian skórnych, wszystkim osobom, które jak ja borykały się z wieloma kompleksami, spowodowanymi brzydkimi, czerwonymi plamami na twarzy. Zaletą zabiegu jest jego duża skuteczność, co ważne w trakcie jego wykonywania nie odczułem żadnego bólu czy dyskomfortu! Cieszę się również z tego, że od razu po nim mogłem wrócić do swoich spraw, a moja twarz wyglądała naprawdę dobrze.”

„Super! Naprawdę obawiałam się tego zabiegu, ale lekarz rozwiał wszelkie moje wątpliwości. Dokładnie przeprowadzony wywiad i odpowiedz na wszystkie nurtujące mnie pytania, utwierdziły mnie w tym, że naprawdę warto. Nie zawiodłam się, moja twarz wygląda na młodszą, a ja czuje się pewniejsza siebie i po prostu piękniejsza. Polecam!”

Usuwanie rumienia

Laserowe usuwanie rumienia

Usuwanie rumienia

Likwidacja pajączków

Usuwanie rumienia

Leczenie trądziku różowatego

Usuwanie rumienia

Prewencja przed zaostrzeniem zmian naczyniowych

Cennik Usuwanie rumienia we Wrocławiu

OpisCena
Laserowe leczenie rumienia Fotona - nos 219 zł
Laserowe leczenie rumienia Fotona - policzki 439 zł
Laserowe leczenie rumienia Fotona - twarz 639 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać zadowalające efekty?

Pomiędzy kolejnymi naświetleniami należy zachować odstęp od 2 do 4 tygodni, leczenie rumienia może więc trwać od 1 do 4 miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, stadium i natężenia zmian dermatologicznych. Najczęściej najlepsze efekty zauważyć można po 3-8 naświetleniach, chociaż należy pamiętać, że w każdym przypadku może być inaczej.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty laserowego usuwania rumienia?

Na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać, gdyż mogą być widoczne już po pierwszym ukończonym zabiegu. U niektórych pacjentów na tym etapie pojawia się, już znaczy efekt, w postaci ujednolicenia skóry, a u innych konieczne jest wykonania kolejnych zabiegów. Wpływ na efekty ma wielkość i rozległość zmian naczyniowych, nie należy nastawiać się na natychmiastowy rezultat. Lekarz doradzi, ile następnych zabiegów będzie w danym przypadku koniecznych, aby usunąć rumień.

Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego usuwania rumienia?

Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego leczenia rumienia pacjent może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Nie powinien jednak przez miesiąc zażywać kąpieli słonecznych i korzystać ze sztucznego opalania. Jeśli zabieg wykonany był w okresie letnim, skórę należy odpowiednio zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi, przy zastosowaniu wysokich filtrów. Warto ją również nawilżać odpowiednimi kremami. Pacjenci zabiegu usuwania rumienia nie powinny używać kosmetyków, mających w składzie alkohol. Nie mogą również narażać naskórka na silne wysuszenie, mróz czy wiatr i substancje drażniące. Nie powinni również stosować głębokich peelingów, które mogą uszkodzić delikatny naskórek poddany zabiegowi. Nie należy również zażywać gorących kąpieli, które mogą doprowadzić do rozszerzenia się naczyń. Nie zaleca się chodzenia przez ten czas do sauny.

Czy są jakieś możliwe skutki uboczne po zabiegu?

Unikalna konstrukcja głowicy zabiegowej została stworzona tak, aby efektywnie chłodzić skórę, nie tylko przed i w trakcie, ale także po każdym impulsie laserowym, dzięki czemu ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, zostało znacznie zminimalizowane. Nie należy więc obawiać się pojawienia przebarwień, oparzeń, strupków, pęcherzyków czy ran. Właśnie dlatego pacjent nie musi poddawać się długiemu okresowi rekonwalescencji.

Czy przed zabiegiem konieczne jest podanie znieczulenia?

Do zabiegu usuwania rumienia nie jest konieczne podanie pacjentowi znieczulenia. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Nie niesie ze sobą również żadnego dyskomfortu, a to wszystko dzięki chłodzącej głowicy.

Czy zabieg laserowego usuwania rumienia boli?

Nie, jest to zabieg całkowicie bezbolesny. W trakcie niego pacjent może odczuwać jedynie delikatne szczypanie czy pieczenie, w czasie emitowania przez urządzenie wiązki światła.

Ile trwa zabieg usuwania rumienia laserem?

Czas trwania zabiegu zależny jest od nasilenia i wielkości zmian skórnych. Przeważnie zabieg naświetlania rumienia laserem trwa od 20 do 40 minut.

Kiedy najlepiej zdecydować się na wykonanie laserowego usuwania rumienia?

Poleca się przeprowadzenie zabiegu w okresie od jesieni do wiosny, z tego względu, aby skóra nie była narażona na silne promieniowanie słonecznie. Zabieg można oczywiście wykonać również w innym czasie, aczkolwiek należy w tym wypadku odpowiednio zabezpieczyć naskórek. Usunięcie nieestetycznie wyglądającego rumienia polecane jest wszystkim osobom, które chcą poprawić swoje samopoczucie, pewność siebie i zmniejszyć swój dyskomfort związany z wyglądem.

Czy zabieg laserowego usuwania rumienia, wymaga długiego okresu rekonwalescencji?

Nie, skóra twarzy wróci po nim od razu do swojej normalności. Może być na początku jedynie trochę zaczerwieniona, jednakże do swojej codziennej aktywności, pacjent może wrócić od razu po wykonaniu zabiegu. Laserowe usuwanie rumienia to procedura bezinwazyjna co jest jej dużą zaletą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy długi czas poświęcony na rekonwalescencje, może okazać się dla wielu pacjentów bardzo problematyczny.

Czy zabieg jest całkowicie bezpieczny?

Zabiegi wykonane profesjonalnym i nowoczesnym laserem gwarantują pełne bezpieczeństwo. Zaawansowany system odznacza się innowacyjnością, jest on doceniany na całym świecie. Bezpieczeństwo gwarantuje na przykład innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Zmienny Kwadratowy Impuls, dzięki czemu zapobiega się niestałemu rozkładowi energii. Nie ma więc ryzyka przegrzania urządzenia czy poparzenia tkanek. Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem jest Kontrola Zwrotna Impulsu, dzięki niej utrzymywany jest stały poziom światła laserowo, a zabieg wykazuje 100-procentową skuteczność. Pacjent nie musi bać się, iż zabieg okaże się niepełny albo doprowadzi do uszkodzenia tkanek. Wiele przeprowadzonych badań potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo urządzenia.

Ile kosztuje laserowe usuwanie rumienia?

Laserowe usuwanie rumienia kosztuje od 250 złotych do 750 złotych, w zależności od miejsca występowania zmian skórnych.

Kto wykonuje zabieg usuwania rumienia?

Zabieg przeprowadzony jest przez lekarza jak również kosmetologa.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.