Usuwanie rumienia w Warszawie

Usuwanie rumienia to zabieg, którego celem jest zmniejszenie widoczności rumienia na twarzy, szyi lub dekolcie, spowodowanego rozszerzeniem naczyń krwionośnych. W zależności od przyczyny rumienia, mogą być stosowane różne metody, w tym laseroterapia, elektrokauter, krioterapia, czy fototerapia. Zabiegi te pozwalają na zamknięcie naczyń krwionośnych lub zmniejszenie ich widoczności, co skutecznie redukuje widoczność rumienia na skórze.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Twarz
Dekolt
Szyja

Sugerowana ilosc

1 - 3

Efekty zabiegów

Redukcja zaczerwienienia

Obkurczenie naczyń krwionośnych

Zmniejszenie trądziku różowatego

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Usuwanie rumienia

UsługaCena od
Fotona Laserowe leczenie rumienia - policzki439 Umów sie
Fotona Laserowe leczenie rumienia - twarz659 Umów sie
Fotona Laserowe leczenie rumienia Fotona - nos219 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega Usuwanie rumienia?

Opis zabiegu

Podczas zabiegu usuwania rumienia na skórze wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia, takie jak lasery lub urządzenia emitujące fale radiowe, które skupiają energię na naczyniach krwionośnych, powodując ich zamknięcie lub redukcję. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Efekty zabiegu zależą od rodzaju stosowanej metody, ale zwykle można oczekiwać znaczącej redukcji rumienia na skórze. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i spuchnięta, ale te objawy zwykle ustępują po kilku dniach. Zabieg usuwania rumienia jest polecany dla osób, które cierpią na rumień na twarzy, szyi lub dekolcie, spowodowany rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Zwykle występuje u osób z wrażliwą skórą lub z chorobami układu krążenia. Zabieg może być szczególnie pomocny dla osób z trudnymi do leczenia rumieniem, które nie reagują na kremy i inne kosmetyki. W przypadku ciężkich stanów skóry, takich jak trądzik różowaty, zabieg może być zalecany jako część kompleksowego leczenia. Osoby z chorobami układu krążenia, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie, powinny skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Przebieg zabiegu

Zabieg usuwania rumienia w klinice SkyClinic przeprowadzany jest w okularach ochronnych. Najpierw lekarz nakłada na skórę pacjenta żel, po czym uruchamia światło lasera. Naświetlanie wybranego obszaru, na którym pojawiły się zmiany, trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W niektórych przypadkach polecane jest powtórzenie zabiegu po około 4 tygodniach, jeśli zmiany naczyniowe czy pigmentacyjne są bardzo nasilone. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, z tego względu pacjent otrzyma preparat do łagodzenia wszelkich podrażnień, nie powinno się korzystać z drażniących substancji, peelingów, sauny czy wystawiać na promienie słoneczne.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać.
4 tygodnie przed usuwaniem rumienia nie należy złuszczać naskórka przy użyciu peelingów.
Na miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania retinolu oraz kremów z kwasami owocowymi, na miejsce które ma być poddane laserowi.
Na około 3 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać leków oraz ziół fotouczulających, można kontynuować ich przyjmowanie po 2 tygodniach po przeprowadzeniu zabiegu.
Na 2 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się depilować skóry, która ma być objęta leczeniem.
W dniu zabiegu nie należy pić alkoholu.
W dniu zabiegu obszar skóry na której są zmiany skórny, które laser ma usunąć, powinien być czysty i ogolony.
Występujący rumień na obszarze twarzy, który może dotyczyć osób w różnym wieku, niestety nie wygląda zbyt estetycznie.
Teleangiektazje na obszarze twarzy, czyli tak zwane pajączki. Z takim problemem borykają się osoby o skórze bardzo cienkiej i delikatnej.
Rozszerzenia żylakowate, zmiany naczyniowe na nogach. Żylaki są częstym problemem w dzisiejszych czasach, wynikają w dużej mierze z prowadzonego stylu życia.
Trądzik różowaty. Zabieg jest polecany również osobom młodym, cierpiącym na trądzik różowaty.
Cera dojrzała, zabieg przywraca skórze blask i daje efekt odmłodzenia i ujędrnienia naskórka.
Naczyniaki starcze, naczyniaki gwiaździste, naczyniaki płaskie, naczyniaki krwionośne.
Ciąża oraz okres laktacji.
Stosowanie pewnych leków, ziół oraz leczenie retinoidami.
Otwarte rany, pęknięcia naskórka, a także niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne.
Choroby takie jak: cukrzyca, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, padaczka.
Intensywna opalenizna.
Fotouczulenie i aktywne alergie skórne.
Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Alkohol w organizmie.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Tak, zabiegi usuwania rumienia są uważane za bezpieczne i skuteczne, gdy są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów z odpowiednim wyposażeniem.
Zabiegi te zazwyczaj nie są bardzo bolesne, ale mogą powodować pewne nieprzyjemne uczucia lub dyskomfort. Możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia, aby zminimalizować te dolegliwości.
To zależy od rodzaju zabiegu i rozległości obszaru leczenia. Niektóre zabiegi, takie jak laseroterapia, nie wymagają okresu rekonwalescencji, podczas gdy inne, takie jak skleroterapia, mogą wymagać kilku dni lub tygodni przerwy w aktywności.
Efekty zabiegów usuwania rumienia skóry zazwyczaj są trwałe, ale istnieje ryzyko, że rumień skóry może powrócić w przyszłości. W takim przypadku można przeprowadzić kolejny zabieg, aby uzyskać ponownie pożądany efekt.

Polecane zabiegi

zamykanie naczyń

Zamykanie naczyń

Laserowe zamykanie naczynek jest to szybka i bezinwazyjna metoda, która polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku. Światło lasera wnika do naczynia, a energia wiązki jest pochłaniana przez hemoglobinę.

Fotona 4D

Laserowy lifting twarzy uzyskiwany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii.

Toksyna botulinowa

Stosowane na tzw. kurze łapki, zmarszczki pionowe i poziome na czole oraz wokół ust, oddziałują pozytywnie, zmniejszając napięcia w mięśniach odpowiedzialnych za ich tworzenie.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop