+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy we Wrocławiu

Skuteczne oraz bezbolesne pożegnanie się z uporczywymi, nawracającymi stanami zapalnymi i świądem pochwy – tylko u nas, w klinice we Wrocławiu .

W naszej klinice we Wrocławiu do leczenia uporczywych oraz nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy wykorzystujemy najnowsze metody działania. Zabieg polega na podaniu pacjentce wcześniej uzyskanego osocza bogatopłytkowego PRP, które w zachwycający sposób poprawia kondycję jej miejsc intymnych. Procedura ma na celu eliminację wszelkich stanów zapalnych oraz objawów, które im towarzyszą (między innymi: świąd, pieczenie, suchość). A także ogólnej poprawy wyglądu pochwy.

Płytki krwi są naturalnym elementem, wytwarzanym przez ludzki organizm. Dlatego też, osocze bogatopłytkowe PRP jest całkowicie bezpiecznym (uzyskanym z krwi pacjentki) preparatem wykorzystywanym w autologicznej odnowie tkanek. Pierwszorzędną zaletą tego zabiegu jest fakt, że likwiduje on uporczywe i nieprzyjemne dolegliwości takie jak suchość pochwy, świąd czy pieczenie, a także poprawia jej wygląd oraz ukrwienie tkanek, co w pozytywny sposób przenosi się na życie seksualne pacjentki.

Z zabiegu może skorzystać praktycznie każda kobieta zmagająca się z problemami w sferze intymnej.

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy we Wrocławiu

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy we Wrocławiu

Likwidacja nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu miejsc intymnych i znaczna poprawa życia seksualnego – dzięki leczeniu osoczem bogatopłytkowym PRP to możliwe.

Przebieg zabiegu nie jest skomplikowany i odbywa się w pełnej świadomości pacjentki. Składa się z kilku etapów, które płynnie następują po sobie. Na samym początku znieczula się miejsce zabiegowe i pobiera się krew od pacjentki. Następnie uzyskana krew przekładana jest do specjalnej wirówki laboratoryjnej, w której następuje proces tworzenia się spersonalizowanego preparatu w postaci osocza bogatopłytkowego PRP. Na samym końcu uzyskaną substancję aplikuje się bezpośrednio do tkanek znajdujących się w pochwie.

Każdy zabieg poprzedzony jest bogatym wywiadem lekarskim oraz specjalistycznym badaniem ginekologicznym, które ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Czas trwania całej procedury trwa od 30 do 60 minut, w zależności od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki. Zabieg jest nieinwazyjny i po jego wykonaniu można bez problemu wrócić do codziennych zadań.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 30-60 MINUT
 • Wykonywany przez LEKARZ
 • Części ciała: okolice intymne
 • Inwazyjność Zabieg iniekcyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Aby uniknąć wszelkich nieprawidłowości i przykrych powikłań, a także by nie narażać swojego zdrowia, należy odpowiednio przygotować się do zabiegu:

Zabieg koniecznie musi być poprzedzony specjalistyczną wizytą ginekologiczną, w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości.

Wizyta musi opierać się na dokładnym badaniu ginekologicznym (wskazane jest również wykonanie cytologii, jeżeli nie była ona wykonana u pacjentki wcześniej).

Należy dokładnie i starannie wypełnić wszelką dokumentację medyczną, w której powinno się wskazać wszelkie przewlekłe choroby i przyjmowane lekarstwa.

Przynajmniej na dzień przed zabiegiem unikać współżycia, aby nie naruszyć wrażliwych tkanek pochwy oraz w celu uniknięcia infekcji.

Przystępując do zabiegu pacjentka powinna również mieć wyleczone wszelkie stany zapalne w obrębie miejsc intymnych.

Powinna także bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad higieny.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Leczenie uporczywych i nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy we Wrocławiu wykonujemy najczęściej u pacjentek skarżących się na uczucie dyskomfortu spowodowanego licznymi infekcjami o podłożu grzybiczym jak i bakteryjnym. Zabieg polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego PRP w celu ukrwienia tkanek pochwy i tym samym poprawieniu jej odporności szczególnie dedykowany jest Paniom zmagającym się z:

 • suchością pochwy,
 • bólem podczas stosunku seksualnego,
 • nieprzyjemnym i uciążliwym świądem,
 • przykrym zapachem wynikającym z infekcji,
 • wiotką i luźną skórą w obrębie pochwy

Zabieg ten nie tylko poprawi i wzbogaci florę bakteryjną pochwy, ale w znaczący sposób poprawi jej wygląd i kondycję. Przeznaczony jest również dla pacjentek, borykających się z uszkodzeniami i ranami po przebytych zabiegach chirurgicznych lub urazach – wówczas znacząco przyspieszy proces gojenia.

Jakie efekty daje zabieg ?

Zalet, które mogą płynąc z wykonania zabiegu z udziałem osocza bogatopłytkowego PRP w celu wyleczeniu uporczywych i nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy może być bardzo dużo. Należą do nich:

 • Znacząca poprawa życia seksualnego.
 • Zniwelowanie uczucia dyskomfortu i lęku przed złapaniem infekcji.
 • Korzystanie z basenu i toalet publicznych nie będzie się kończyło wizytą u ginekologa.
 • Satysfakcjonujący wygląd pochwy (odmłodzona, elastyczna i nawilżona).
 • Długotrwale utrzymujący się efekt.
 • Wzmocnienie wiary w poczucie własnej wartości i kobiecości.

Przeciwskazania do zabiegu

Pomimo tego, że zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, a do jego wykonania używa się naturalnego preparatu przeznaczonego wyłącznie dla danej pacjentki, istnieje kilka przeciwwskazań uniemożliwiających jego wykonanie. Są to:

 • ciąża i okres karmienia piersią. Jest to szczególnie wrażliwy okres w życiu każdej kobiety, gospodarka hormonalna jest niestabilna i w różnym stopniu zmienia się. Dlatego też okres ten dyskwalifikuje pacjentkę.
 • choroby nowotworowe – są bezwzględnym przeciwwskazaniem.
 • mechaniczne uszkodzenia skóry i jej nabłonka w okolicach miejsc intymnych.
 • trwająca, niewyleczona infekcja bakteryjna lub grzybicza.
 • choroby krwi.
 • przyjmowanie sterydów oraz różnego rodzaju leków, które rozrzedzają krew.
 • trwająca miesiączka.

Opinie klientek po zabiegu

Profesjonalizm w pełnej krasie – tak mogę opisać tę klinikę. Jestem mamą trójki dzieci, po każdej ciąży zmagałam się z uporczywymi infekcjami, które wyleczone zaraz wracały. Po zabiegu sytuacja diametralnie się zmieniała i nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam przykry epizod z nawrotem infekcji, w dodatku moja pochwa dostała nowe życie. Wygląda rewelacyjnie i mąż tez nie narzeka.

 

Z całego serca mogę polecić klinikę we Wrocławiu. Wizyta lekarska na bardzo wysokim poziomie, lekarz kompetentny i posiadający sporą dawkę wiedzy. Wszystko na spokojnie wyjaśnia i odpowiada na wszystkie pytania oraz rozwiewa wszelkie wątpliwości. Przebieg samego zabiegu bardzo szybki i bezproblemowy. W ogóle nie czułam zakłopotania i dyskomfortu. 5/5.

 

Od dnia zabiegu nie pamiętam, co to infekcja intymna. Nie sądziłam, że efekty będą tak spektakularne. Moje pożycie seksualne w końcu wróciło do normalności, a nawet wskoczyło na dużo lepszy poziom. W końcu czuję się kobietą w całej okazałości. W klinice panuje przesympatyczna atmosfera i pacjent nie czuje żadnego dyskomfortu. Wszystko odpowiednio przeprowadzone i wyjaśnione. Opieka na najwyższym poziomie. Naprawdę warto, szczerze polecam!

 

Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie uzyskałam po zabiegu. Moje miejsca intymne nigdy wcześniej nie wyglądały lepiej. Teraz czuję się prawdziwą kobietą i mogę spokojnie pójść na basen, bez obawy o kolejną infekcję. Szczerze polecam! Opieka bardzo profesjonalna i sam zabieg wykonany w bardzo przyjemnej atmosferze. Klinika godna polecenia, świadczą o tym długie terminy oczekiwania!

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

Likwidacja uporczywych dolegliwości okolic intymnych

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

Technologia w służbie zdrowia

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

Szybka i skuteczna laseroterapia

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

Prewencja dla kolejnych zachorowań

Cennik Leczenie stanów zapalnych i świądu pochwy we Wrocławiu

OpisCena
Lecznie atrofii / świądu / zaniku pochwy osoczem bogatopłytkowym 1199 zł
Laserowe leczenie atrofii / świądu / zaniku pochwy 1599 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy preparat w postaci osocza bogatopłytkowego PRP może uczulać?

Nie. Nie ma takiej możliwości, gdyż jest to preparat autologiczny, wytworzony z krwi pacjentki, czyli jest dokładnie spersonalizowany i dedykowany konkretnej osobie.

W jakim czasie od zabiegu widoczne są jego efekty?

Efekty zależą od indywidualnych predyspozycji każdej pacjentki. Czasami są one widoczne już od razu (kilka godzin) po zabiegu, jednak najczęściej ukazują się po tygodniu.

Ile serii należy wykonać, aby uzyskać najlepsze efekty?

Wszystko zależne jest od kondycji pochwy i jej tkanek danej pacjentki. Czasami wystarczy jedna seria, czasami niezbędne są trzy. Jednak nie wykonuje się ich więcej niż cztery. Po roku zalecana jest seria przypominająca dla wzmocnienia efektów i zapobiegająca nawrotom stanów zapalnych.

Jak często można wykonywać zabieg z osoczem bogatopłytkowym PRP?

Zaleca się wykonanie serii zabiegów w czasie nie krótszym niż 2 – 4 tygodnie. Jest to bezpieczna odległość czasowa, pozwalająca na obserwację efektów i ewentualne podjęcie dalszych działań.

Jak długo trwa zabieg i czy trzeba się do niego specjalnie przygotować?

Sam zabieg trwa od 30 do maksymalnie 60 minut. Poprzedzony jest dokładnym wywiadem i badaniem lekarskim wykluczającym wszelkie nieprawidłowości. W dzień zabiegu należy przestrzegać standardowych zasad higieny i unikać współżycia przynajmniej przez dobę przed jego wykonaniem.

Czy po zabiegu mogę wrócić do pracy?

Jak najbardziej. Zabieg jest bezinwazyjny, znieczulenie miejscowe. Nie wymaga hospitalizacji i szczególnych procedur postepowania. Pacjentka od razu po zabiegu może wrócić do swoich codziennych czynności.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Efekty są długotrwałe i trwają do kilkunastu miesięcy. W ciągu roku można wykonać serię 3 – 4 zabiegów.

Czy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP jest bolesny?

Nie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dzięki znieczuleniu, które likwiduje uczucie dyskomfortu związanego z aplikacją osocza do tkanek pochwy.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany lekarz ginekolog. Posiada on specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do wykonywania tego typu zabiegów.

Czy ból podczas stosunku seksualnego jest wskazaniem do wykonania zabiegu?

Tak, jak najbardziej. Ból w czasie współżycia może wynikać z różnych przyczyn, często jest on spowodowany stanami zapalnymi. W takim przypadku zabieg wykonywany w naszej klinice we Wrocławiu przyniesie satysfakcjonujące rezultaty.

W jakim wieku najlepiej poddać się zabiegowi?

Nie ma reguły, w jakim wieku pacjentka powinna poddać się zabiegowi. Jest on wykonywany zarówno w grupie młodych jak i starszych Pań i efekty są równie zadowalające w obu przypadkach.

Dlaczego warto wykonać taki zabieg?

Jest to zabieg znacząco poprawiający wygląd oraz formę kobiecej pochwy. Wpływa to, na jakość pożycia seksualnego oraz ogólnej samooceny pacjentki. W dodatku wzbogaca i uodparnia florę bakteryjną pochwy, co prowadzi do zmniejszenia podatności łapania wszelkich, uporczywych infekcji miejsc intymnych. Wszystkie te działania mają na celu likwidację uczucia dyskomfortu i nieprzyjemnych doznań.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Ginekologia estetyczna we Wrocławiu

zeroki zakres zabiegów ginekologii estetycznej pomaga poprawić wygląd okolic intymnych pacjentek, regeneruje te okolice oraz poprawia ich nawilżenie. Likwidują także krepujący problem nietrzymania moczu oraz  poprawia jakość współżycia.

Labioplastyka we Wrocławiu

Labioplastyka chirurgiczna to znakomite rozwiązanie dla wszystkich pań, dla których zbyt duże wargi sromowe mniejsze stanowią problem natury estetycznej lub praktycznej. Zabieg zmniejszeniający wargi sromowe poprawa wygląd okolic intymnych, a także zmniejsza ryzyko występowania otarć, podrażnień czy przesuszeń w ich obrębie.

Laserowa rewitalizacja pochwy we Wrocławiu

Laserowa rewitalizacja pochwy gwarantuje przywrócenie komfortu okolicom intymnym kobiet. Zabieg polega na oddziaływaniu światła laserowego na włókna kolagenowe. Wprowadzona do pochwy głowica lasera podgrzewa włókna, a te w efekcie obkurczają się, co powoduje z kolei poprawne napięcie okolic intymnych.