+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Labioplastyka we Wrocławiu

Skuteczna i bezpieczna labioplastyka dostępna już we Wrocławiu u najlepszych specjalistów!

Labioplastyka jest zabiegiem ginekologii estetycznej, który polega na korekcji warg sromowych kobiet. Obecnie wykorzystuje on kilka technik operacyjnych oraz różnorodne narzędzia, które pozwalają na uzyskanie skutecznych i widocznych efektów. Najczęściej wykorzystuje się skalpel, laser albo nowoczesny nóż radiofrekwencyjny. Labioplastyka może dotyczyć zarówno warg sromowych mniejszych, jak i większych. Zabieg jest w pełni bezbolesny, przeprowadzany po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Techniki dobiera się po szczegółowej konsultacji z ginekologiem, na podstawie kwalifikacji pacjentki.

Labioplastyka we Wrocławiu

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Labioplastyka we Wrocławiu

Pozbądź się kompleksów, popraw wygląd swoich warg sromowych dzięki labioplastyce!

Po wypełnieniu wszelkiej dokumentacji medycznej przez pacjentkę, podpisaniu zgód oraz wypełnieniu ankiet, pacjentka jest przewożona na salę operacyjną oraz układana w pozycji ginekologicznej. Zabieg przebiega pod opieką anestezjologa i pielęgniarki. Lekarz z użyciem mazaka zaznacza dokładnie przebieg cięć (wszystko ze względu na zmiany anatomiczne po podaniu znieczulenia), a następnie podawany jest środek znieczulający miejscowo. Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiaru warg sromowych skalpelem, nożem lub laserem. Rany zszywane są szwem. Po zabiegu lekarz zakłada specjalny opatrunek uciskowy i zaleca pacjentce noszenie przez pewien czas ciasnej bielizny.

Podstawowe informacje

  • Czas trwania: 30-60 MINUT
  • Wykonywany przez LEKARZ
  • Części ciała: okolice intymne
  • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
  • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Labioplastyka Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentką. W ten sposób określi jej stan ogólny i stan zdrowia intymnego. Ważne jest, by pacjentka przed zabiegiem wykonała odpowiednie badania. Konieczne są badania cytologii z ostatniego roku, a także aktualne badania krwi i badania ginekologiczne. Ważne jest, by przed operacją kobieta była w pełni zdrowa, ponieważ zabiegu nie przeprowadza się w trakcie jakichkolwiek infekcji oraz krwawienia menstruacyjnego.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Zabieg labioplastyki przede wszystkim pozwala na poprawę wyglądu warg sromowych kobiet. Ponadto, należy wspomnieć, że operacja ta umożliwia przeprowadzenie korekty asymetrii warg sromowych zarówno większych, jak i mniejszych. Co ciekawe, do efektów zalicza się również poprawę jakości życia seksualnego i zwiększenie psychicznego i fizycznego komfortu.

Jakie efekty daje zabieg ?

Jest to zabieg korekcji wady sromowych. Oznacza to, że jest przeznaczony tylko dla kobiet. Jest to bowiem narząd kobiecy.

Przeciwskazania do zabiegu

Zabiegu labioplastyki nie wykonuje się u osób, które mają problem z krzepliwością krwi, bądź zmagają się z chorobami zapalnymi. Przeciwwskazaniem są również choroby nowotworowe. Nie wolno poddać się operacji w okresie ciąży lub karmienia piersią. Labioplastyki nie przeprowadza się w trakcie krwawienia menstruacyjnego, a także podczas chorób pokroju przeziębienia, grypy, alergii, anginy lub zapalenia dróg moczowych.

Opinie klientek po zabiegu

Zabieg labioplastyki, jaki przeszłam, sprawił, że wreszcie nie wstydzę się przed partnerem własnego ciała. W końcu ktoś pomógł mi w uporaniu się z moimi kompleksami, za co bardzo dziękuję! Jesteście niesamowici, czapki z głów.

Od pierwszej wizyty przez przygotowanie do zabiegu, samą operację aż do wizyt kontrolnych – opieka na szóstkę z plusem. Personel bardzo miły i zawsze pomocny. Lekarz cierpliwy, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Odpowiadał na każde, nawet najbardziej głupie i oczywiste pytanie, jakie zadałam. Dziękuję za pomoc i zmianę życia na lepsze!

Nie spodziewałam się cudów, a jednak! Labioplastyka była moją ostatnią deską ratunku w kierunku poprawy mojego życia seksualnego oraz wyleczenia z własnych kompleksów. I jak się okazało – była skuteczna. Dziękuję za pełen profesjonalizm, pomoc oraz fachowe przeprowadzenie zabiegu. Polecam każdej kobiecie, która także ma problem ze swoimi wargami sromowymi.

Labioplastyka

Ginekologia estetyczna okolic intymnych

Labioplastyka

Likwidacja wstydliwego defektu

Labioplastyka

Bezbolesny zabieg pomniejszania warg sromowych

Labioplastyka

Skuteczny zabieg dla wszystkich kobiet

Cennik Labioplastyka we Wrocławiu

OpisCena
Konsultacja do labioplastyki 300 zł
Leczenie laserowe przerostu warg sromowych mniejszych 1209 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy mam obawiać się jakichś powikłań po zabiegu labioplastyki?

Ryzyko wystąpienia powikłań po przebytej korekcji warg sromowych nie przekracza pięciu procent. Najczęściej można spotkać się z takimi działaniami niepożądanymi, jak między innymi: siniaki, obrzęki, krwiaki lub krwawienia, asymetria, stany zapalne w okolicy operowanej części ciała, przejściowe albo trwałe zaburzenia czucia w okolicy warg sromowych. Zdarzyć się może również martwica wargi, jednak takie przypadki są niezwykle rzadkie. Należy pamiętać, że niektóre powikłania mogą wymagać reoperacji

Jaki jest koszt zabiegu labioplastyki?

Koszt przeprowadzenia korekty warg sromowych jest zróżnicowany. Ostateczna cena jest zależna od placówki, doświadczenia lekarza czy zaawansowania zabiegu. W naszej wrocławskiej klinice jego koszt wynosi 4000 złotych. Warto jednak wcześniej dopytać naszych specjalistów o finalne koszty. Co więcej, przeprowadza się jeden taki zabieg, dlatego też nie trzeba obawiać się o kolejne, możliwe operacje, ponieważ te nie są potrzebne, aby pacjentki mogły cieszyć się pełnymi efektami.

Czy zabieg korekcji warg sromowych jest refundowany?

Wiele osób pyta o to, czy labioplastyka jest refundowana. W niektórych przypadkach można starać się o pokrycie jego kosztów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, że zgodę na refundację poprzedzają liczne konsultacje i bardzo długi czas oczekiwania na operację. W placówkach publicznych wykonywanie labioplastyki jest ograniczone, w związku z czym najlepiej wybrać kliniki prywatne. Warto nadmienić także, że w prywatnych placówkach zabiegi przeprowadzają w pełni wykwalifikowani i doceniani specjaliści, dlatego pacjentki mogą bez obaw poddać się korekcji warg sromowych.

Czy zabieg labioplastyki boli?

Wiele pacjentek obawia się o możliwe wystąpienie bólu w trakcie lub po zabiegu labioplastyki. Nie ma się jednak czego bać, ponieważ dyskomfort jest niemal niewyczuwalny, bądź też nie występuje w ogóle. Pacjentki w trakcie zabiegu mogą odczuwać dotyk. Zdarza się, że niektóre pacjentki wymagają doraźnego zastosowania przeciwbólowych leków, które są ogólnodostępne w aptekach bez recepty.

Jak długo goją się rany po labioplastyce?

Rany po zabiegu korekcyjnym goją się co najmniej miesiąc. Mimo to, pacjentki wracają do normalnego funkcjonowania następnego dnia po przebytej operacji. Ważne jest, aby nie obciążać organizmu nadmierną aktywnością oraz dbać o higienę miejsc intymnych. Obrzęk w okolicach operowanego miejsca może utrzymywać się do czternastu dni, ale w żadnym wypadku nie powoduje on bólu ani nie ogranicza ruchów.

Jakie są wskazania po zabiegu?

Jak wspomniano wyżej, nie ma dużych przeciwwskazań co do normalnej, codziennej aktywności. Pacjentki powinny unikać wzmożonej aktywności fizycznej i dźwigania przez około miesiąc. Warto powstrzymać się także od współżycia z partnerem. Powrót do seksu najczęściej następuje również po miesiącu, ale jest to uzależnione od gojenia się ran.

Po zabiegu zdecydowana większość pacjentek wraca do aktywności zawodowych następnego dnia po przebytym zabiegu. Jeśli jednak pracujemy fizycznie, wówczas warto wstrzymać się z wykonywaniem obowiązków do czasu usunięcia szwów.

Czy można poddać się korekcji po porodzie?

Wbrew pozorom, zabieg korekcji warg sromowych można wykonać po porodzie. Jest on wręcz zalecany kobietom, które były w ciąży. Wszystko z powodu gwałtownych wahań masy ciała oraz licznych zmian hormonalnych, które negatywnie wpływają właśnie na wygląd miejsc intymnych kobiety. Co ważniejsze, labioplastyka w żadnym wypadku nie wpływa na dalsze plany dotyczące zajścia w ciążę ani możliwości rodzenia siłami naturalnymi.

Po porodzie należy odłożyć plany związane z przejściem zabiegu labioplastyki przez co najmniej sześć miesięcy. Nie wolno także poddawać się operacji w trakcie karmienia piersią. Jest to jedno z przeciwwskazań do przejścia korekcji warg sromowych.

Czy wargi sromowe odrastają?

Wielu specjalistów dostaje pytanie dotyczące tego, czy wargi sromowe mogą odrosnąć po przebytym zabiegu korekcyjnym. Labioplastyka jest jednak zabiegiem ostatecznym, co oznacza, że nadmiar usuniętych tkanek w okolicach warg sromowych mniejszych nie odrośnie. Krótsze wargi są trzymane przez uformowaną w trakcie operacji bliznę. Zdarza się, że w trakcie starzenia się organizmu lub znacznych wahań masy ciała, wargi pacjentem ulegają wydłużeniu. Mimo to, nigdy nie wrócą one do stanu sprzed operacji. Nie trzeba się o to w żadnym wypadku martwić.

Kiedy po labioplastyce można zacząć współżyć?

Sporo kobiet pyta o to, kiedy – po zabiegu labioplastyki – można wrócić do współżycia. Jest to ważne w szczególności dla pacjentek, które wcześniej miały problem z seksem z powodu kompleksów spowodowanych przez wargi sromowe właśnie. Do aktywności tego typu można powrócić po upływie miesiąca. Czynnikiem warunkującym jest jednak prawidłowe wygojenie ran pooperacyjnych. Jeśli zabieg jest bardziej rozległy, wówczas okres ten może się wydłużyć. Pytanie to warto zadać lekarzowi przeprowadzającemu korekcję w trakcie konsultacji kwalifikującej.

Czy jest możliwa labioplastyka jednej wargi?

Zabieg korekcyjny jednej wargi jest jak najbardziej możliwy. Nasza klinika wykonuje tego typu operacje, po wcześniejszej, dokładnej konsultacji z pacjentką. Warto pamiętać o tym, że nikt nie jest w pełni symetryczny, co dotyczy także i warg sromowych. Zdarzają się asymetrie tak duże, że przeszkadzają one w codziennym funkcjonowaniu oraz powodują spory dyskomfort, a także wstyd przed partnerem lub samą sobą. Przebieg operacji tego typu omawia się z lekarzem specjalistą. Wcześniej przeprowadzana jest konsultacja oraz wywiad kwalifikujący, które pozwolą jak najlepiej dopasować oczekiwania pacjentki do korekcji.

Kiedy można zobaczyć efekty po labioplastyce?

Wiele pacjentek dopytuje, kiedy widoczne będą efekty zabiegu korekcji warg sromowych. Otóż, następują one natychmiast po operacji. Mimo to, pełnymi zmianami można cieszyć się dopiero po zagojeniu się ran oraz zaniknięciu obrzęków pozabiegowych. Zwykle trwa to od czterech do sześciu tygodni, w zależności od stopnia ingerencji i rodzaju zabiegu.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Ginekologia estetyczna we Wrocławiu

zeroki zakres zabiegów ginekologii estetycznej pomaga poprawić wygląd okolic intymnych pacjentek, regeneruje te okolice oraz poprawia ich nawilżenie. Likwidują także krepujący problem nietrzymania moczu oraz  poprawia jakość współżycia.

Laserowa rewitalizacja pochwy we Wrocławiu

Laserowa rewitalizacja pochwy gwarantuje przywrócenie komfortu okolicom intymnym kobiet. Zabieg polega na oddziaływaniu światła laserowego na włókna kolagenowe. Wprowadzona do pochwy głowica lasera podgrzewa włókna, a te w efekcie obkurczają się, co powoduje z kolei poprawne napięcie okolic intymnych.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Celem zabiegu jest obkurczenie pochwy oraz stymulowanie włókien kolagenowych do wzrostu, co wpływa na poprawę sprężystości ścian pochwy. Tkanki pod wpływem lasera kurczą się, a śluzówka zostaje pobudzona do aktywności. Wskutek tego następuje wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej oraz ujścia cewki moczowej.