Ginekologia estetyczna Warszawa

Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej to zabiegi poprawiające komfort psychiczny oraz fizyczny kobiety, poprzez poprawę okolic intymnych

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Okolice intymne

Sugerowana ilosc

1 - 3

Efekty zabiegów

Redukcja problemu nietrzymania moczu

Poprawa komfortu życia

Lepsze nawilżenie okolic intymnych

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Ginekologia estetyczna

UsługaCena od
Konsultacja z ginekologii estetycznej200 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Zabiegi

Opis zabiegu

Zabiegi w ramach ginekologii estetycznej odbywają się przy użyciu lasera, który umożliwia precyzyjne dotarcie do miejsca problematycznego, bez większego ryzyka uszkodzenia górnej warstwy skóry. Sam zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, jednakże nie wymaga hospitalizacji. Podczas zabiegu ginekolog wprowadza do wnętrza pochwy wziernik, który umożliwia wprowadzenie głowicy lasera. Następnie wiązka laserowa wywołuje fototermiczne oraz nieablacyjne obkurczenie ścianek pochwy. Wówczas energia lasera ogrzewa całą błonę śluzową pochwy, a także zawarty w jej tkankach kolagen. Cała procedura prowadzi do wyraźnej poprawy stanu pochwy. Zabiegi ginekologii estetycznej rozwiązują wiele kobiecych problemów i umożliwiają powrót do normalnego i prawidłowego funkcjonowania.

Przebieg zabiegu

Po zabiegu ginekologii estetycznej pochwa staje się o wiele bardziej jędrna i elastyczna, ponadto pacjentki potwierdzają lepsze nawilżenie śluzówki. Warto wiedzieć, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej nie wymagają od pacjentek specjalnych i trudnych przygotowań. Jednakże każdy zabieg musi być poprzedzony wykluczeniem wszelkich przeciwwskazań do zabiegu. Następnie pacjentka musi przestrzegać kilku zasad, a mianowicie: przed zabiegiem należy wykonać badanie cytologiczne oraz badania ginekologiczne za pomocą wziernika. Ginekolog podczas wizyty może poprosić o dodatkową konsultację bądź wykonanie innych badań. Po przejściu przez daną pacjentkę całej procedury wstępnej ustalany jest termin zabiegu.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Zabiegi ginekologii estetycznej są dedykowane kobietom, które borykają się z problemami takimi jak: atrofia warg sromowych, osłabienie mięśni dna macicy, zbyt luźne wejście do pochwy, niesymetryczne wargi sromowe, a także dla kobiet, u których doszło do rozciągnięcia pochwy bądź krocza np. po porodzie. Ponadto zabiegi w ramach ginekologii estetycznej doskonale sprawdzają się u kobiet zmagających się z nietrzymanie moczu, suchością okolic intymnych. Zabieg świetnie sprawdza się także u kobiet, które cierpią z powodu częstych infekcji i podrażnień okolic intymnych.
Efektem tego typu zabiegów ginekologii estetycznej są m. in.: wyższa samoocena i zwiększenie pewności siebie, poprawa wyglądu pochwy, prawidłowe pH pochwy, leczenie nietrzymania moczu, nawilżenie pochwy, podniesienie komfortu życia, rewitalizacja warg sromowych, ujędrnienie ścian pochwy, a także zwężenie wejścia do pochwy. Co więcej zabieg w efekcie prowadzi do zwiększenia przyjemności z życia seksualnego. Wówczas pacjentka podczas współżycia nie odczuwa bólu oraz zdecydowanie rzadziej występują u niej infekcje bakteryjne oraz podrażnienia okolic intymnych.
Do zabiegów ginekologii estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania, a należą do nich między innymi: ciąża, okres karmienia piersią, stany zapalne, zmiany ropne pochwy, choroby nowotworowe, a także trwająca menstruacja. Co więcej zabiegu nie można przeprowadzić u kobiet, które przechodzą obecnie infekcje pochwy bądź cierpią na epilepsję. Kolejnymi istotnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych i ginekologicznych. Zabiegu nie można także przeprowadzi podczas stosowania niektórych leków, np. fotouczulających.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Dzisiejsza estetyczna ginekologia plastyczna oferuje zabiegi, które charakteryzują się tym, iż do ich przeprowadzenia jest stosowana nowoczesna technologia laserowa. Dzięki temu pacjentki podczas zabiegu zazwyczaj nie odczuwają dolegliwości bólowych. Jednakże jest to kwestia zależna przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji danej kobiety. Oznacza to, że pacjentki bardziej wrażliwe podczas zabiegu może doskwierać dyskomfort. Wówczas będzie on miał charakter uczucia pieczenia oraz uczucia ciepła. Po samy zabiegu u pacjentek może pojawić się zaczerwienienie, a także delikatny obrzęk. Niemiej jednak nie należy się tym niepokoić, gdyż objawy te zazwyczaj mijają samoistnie w przeciągu dwóch dni od wykonania zabiegu. Warto także zwrócić uwagę na to, że zabieg nie odbywa się nawet w znieczuleniu miejscowym. Jest to ważna informacja świadcząca o niskim dyskomforcie odczuwanym przez kobiety podczas całej procedury.
W odróżnieniu od tradycyjnych operacji chirurgicznych zabiegi wykonywane w klinice stosującej profesjonalny laser cechują się tym, iż po zabiegu dana pacjentka może niemal natychmiast powrócić do codziennych aktywności. Wówczas nie jest konieczne zwolnienie lekarskie, ale zaleca się przez kilka pierwszych dni od wykonania zabiegu stosowanie podpasek. Jest to istotne gdyż w tym okresie u niektórych pacjentek może pojawić się wyciek płynu surowiczego. Ponadto kobieta po zabiegu musi przede wszystkim postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj zaleca się m. in.: unikanie nadmiernego wysiłku, rezygnację z korzystania sauny oraz basenu. Natomiast na okres dwóch tygodni od daty zabiegu pacjentom zaleca się także rezygnację z aktywnego życia seksualnego. Ważne jest także, aby dana pacjenta odbyła wizytę kontrolną.
Długość utrzymywania się efektów pozabiegowych jest zależna przede wszystkim od rodzaju zabiegu oraz od indywidualnych predyspozycji danej kobiety. W większości przypadków efekty utrzymują się przez około sześć miesięcy. Warto jednak zauważyć, że zabieg można bez problemu oraz z powodzeniem powtórzyć i dłużej cieszyć się efektami. Co więcej w przypadku młodych pań, których problem nie był duży, efekty będą utrzymywać się zdecydowanie dłużej.
Zarówno ilość zabiegów, jak i ilość wymaganych serii zabiegów jest zależna od potrzeb danej kobiety i od zgłaszanego problemu. O ilości zabiegów decyduje lekarz zajmujący się danym przypadkiem. Oczywiście wielu pacjentkom w zupełności wystarczy wykonanie jednego zabiegu. Natomiast w innych przypadkach procedura leczenia wymaga wykonania kilku zabiegów. Co więcej przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami musi wynosić co najmniej 30-40 dni.
W tej kwestii warto zwrócić uwagę na ogólny rozwój medycyny. Wówczas łatwo jest zauważyć, że laser jest obecnie bardzo powszechnie stosowany nie tylko w zabiegach, jakie oferuje ginekologia estetyczna. Zabiegi wykonywane z wykorzystaniem światła lasera cechują się przede wszystkim tym, że są wyjątkowo precyzyjne i nie wymagają inwazyjnego użycia skalpela. To właśnie dzięki małoinwazyjności okres rekonwalescencji po zabiegu laserowym jest krótki i umożliwia szybki powrót do codziennych aktywności.
Warto wiedzieć, że ginekologii estetycznej może poddać się tak naprawdę każda z pań, u której nie wykryto żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Oznacza to, że zabieg jest bezpieczny i można go wykonać w każdym wieku. Głównymi wskazaniami do zabiegu są: suchość pochwy, podatność krocza na podrażnienia, asymetria bądź powiększenie się warg sromowych, rozciągnięcia pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu. Dzisiejsza ginekologia estetyczna umożliwia wysoce precyzyjne zabiegi laserowe, które poprawiają estetykę waginy np. sprzed porodu bądź sprzed okresu menopauzy. Wykonana plastyka warg sromowych wpływa korzystnie na stan psychiczny kobiet w każdym wieku. Celem zabiegu jest zawsze dobro pacjentek i poprawa nie tylko wyglądu, ale i funkcji narządów płciowych.
Czas trwania pojedynczego zabiegu jest zależny od problemu danej kobiety. Jednakże większość zabiegów w naszej klinice wykonywanych dzięki estetycznej ginekologii mieści się w przedziale czasowym od trzydziestu do sześćdziesięciu minut.

Polecane zabiegi

Rewitalizacja warg sromowych większych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych pozwala na ujędrnienie oraz odmłodzenie okolic intymnych. Skóra obkurcza się, staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Powiększenie punktu G

Polega on na wstrzyknięciu usieciowionego kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce na ściance pochwy. Lekarz ostrzykuje kwasem okolice punktu G, który pod jego wpływem powiększa się i ujędrnia.

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy

Leczenie uporczywych nawracających stanów zapalnych i świądu pochwy zwykle wymaga kompleksowego podejścia, które może obejmować różne metody terapeutyczne. Istnieje wiele możliwości leczenia, które mogą być stosowane w zależności od przyczyny i charakteru objawów.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop