Fizjoterapia Wrocław: terapia manualna

Terapia manualna, jako metoda leczniczo-diagnostyczna stanowi ważny element leczenia i diagnostyki schorzeń narządów ruchu. Do terapii manualnej zaliczane są techniki takie, jak: specjalistyczne ćwiczenia, masaż klasyczny, terapia tkanek miękkich i terapia nerwowo-mięśniowa. Jej celem jest poprawa sprawności ruchowej i fizycznej oraz przyniesienie ulgi w odczuwalnym przez pacjentów dolegliwości bólowych poprzez leczenie manualne.

Czas trwania zabiegu

od 30 minut

Czesci ciala

Całe ciało

Sugerowana ilosc

6 - 10

Efekty zabiegów

Rozluźnienie mięśni

Niwelowanie dolegliwości bólowych

Spersonalizowana terapia

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Fizjoterapia

UsługaCena od
Konsultacja medyczna150 Umów sie
Konsultacja medyczna50 Umów sie
Konsultacja medyczna150 Umów sie
Konsultacja medyczna150 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Terapia manualna (chiropraktyka) to metoda fizjoterapii będąca częścią rehabilitacji realizowana w placówkach służby zdrowia obejmująca leczenie oparte na biomechanice, a także na funkcji układu ruchowego człowieka. Dzięki uciskowi odpowiednich punktów na ciele człowieka fizjoterapeuta przywraca równowagę mięśniową, a w rezultacie umożliwia wznowienie wykonywania codziennych czynności bez odczuwania bólu.

Przebieg zabiegu

Przebieg terapii wykonywanej z zastosowaniem specjalnie opracowanego masażu rozpoczyna się od specjalistycznej diagnostyki rodzaju dolegliwości doskwierających danej osobie. W zależności od rodzaju schorzenia fizjoterapeuta kwalifikuje danego pacjenta na odpowiednią terapię manualną. W większości przypadków ten rodzaj rehabilitacji odbywa się na kozetce w pozycji leżącej. Specjaliści, rehabilitanci bądź fizjoterapeuci wykonują swoją pracę wywierając nacisk na tkankach miękkich ciała, rozluźniające je i łagodząc ból. Poprzez umiejętności manualne polegające na wykorzystywaniu ruchów o różnej amplitudzie i prędkości możliwa jest mobilizacja, a także manipulacja tkanek wokół stawów. Terapia tkanek miękkich stosowana jest w ortopedii, reumatologii, neurologii, rehabilitacji, leczeniu zwyrodnień stawów, leczeniu schorzeń kręgosłupa oraz niwelowaniu dolegliwości bólowych o różnym podłożu. Terapia metodą manualną można nie tylko obejmować techniki specjalistycznego masażu, ale także ćwiczenia i treningi dostosowane do pacjentów w oparciu o wywiad i diagnostykę danego schorzenia. Jest to kinezyterapia. W czasie trwania fizjoterapii manualnej specjaliści często instruują pacjentów odnośnie tego jak prawidłowo postępować przy wykonywaniu codziennych czynności, aby zapobiegać doskwierającym dolegliwościom. Pełna terapia wymaga czasu i systematyczności oznacza to, że terapeuta oprócz sesji w gabinecie może dodatkowo zlecić swojemu pacjentowi odpowiednie ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Fizjoterapia może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń, takich jak urazy sportowe, bóle pleców, stawów, kości, mięśni, choroby neurologiczne, choroby układu oddechowego, choroby sercowo-naczyniowe, a także w rekonwalescencji po operacjach.
Fizjoterapia może pomóc w redukcji bólu i sztywności, poprawie zakresu ruchu, zwiększeniu siły i wytrzymałości mięśni, a także w przywróceniu pełnej sprawności po kontuzji lub operacji.
Tak, fizjoterapia może być stosowana u dzieci, zwłaszcza w leczeniu wad postawy, schorzeń neurologicznych, a także urazów sportowych.
Tak, fizjoterapia może być stosowana w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak farmakoterapia, chirurgia, terapia manualna czy akupunktura, aby uzyskać najlepsze efekty w leczeniu schorzeń.

Polecane zabiegi

Schwarzy

Schwarzy to przełomowa technologia do kompleksowego rzeźbienia sylwetki , która jednocześnie rozbudowuje mięśnie, przyspiesza spalanie miejscowej tkanki tłuszczowej i ujędrnia skórę.

Endermologia

Zabieg endermologii jest polecany dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, zwłaszcza w przypadku cellulitu, obrzęków, nierówności i wiotczenia skóry.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu nadmiernego owłosienia za pomocą specjalnego urządzenia emitującego światło laserowe.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Start typing to see posts you are looking for.
Shop