+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Zaffiro

Zaffiro to technologia termoliftingu z udziałem promieniowania podczerwonego IR o ściśle określonej długości fali (750-1800 nm), wykorzystywana w SkyClinic we Wrocławiu i stanowiąca w pełni bezpieczny i nieinwazyjny sposób na jędrną i elastyczną skórę.

Zabieg liftingu termicznego, przeprowadzany w SkyClinic, polega na wystawieniu skóry na działanie wiązki światła podczerwonego, które wnika bardzo głęboko, aż do najdalszych warstw skóry właściwej. Podczerwień pobudza wiotczejące włókna kolagenowe, podgrzewając je do temperatury ok. 65 stopni Celsjusza, przez co ulegają one obkurczeniu i wracają do swojej pierwotnej, krótszej długości. Takie zmiany w obrębie włókien kolagenowych skóry właściwej powodują, że skóra staje się bardziej napięta, ściągnięta i wymodelowana. Nie tylko istniejące włókna kolagenowe zostają przebudowane, ale również fibroblasty ulegają stymulacji do produkcji nowych struktur kolagenowych. Dzięki zabiegowi termoliftingu w technologii Zaffiro gęstość skóry wyraźnie się poprawia, niezależnie od okolicy (twarz, szyja, dekolt, dłonie), którą klient pragnie odmłodzić.

Zaffiro to technologia termoliftingu z udziałem promieniowania podczerwonego IR o ściśle określonej długości fali (750-1800 nm), wykorzystywana w klinice medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu i stanowiąca w pełni bezpieczny i nieinwazyjny sposób na jędrną i elastyczną skórę.

Umow Sie Na Konsultacje

+48 718898000

Zaffiro

Na czym polega technologia termoliftingu Zaffiro, wykorzystywana w SkyClinic?

Zaffiro wykorzystuje technologię liftingu termicznego z użyciem promieniowania podczerwonego o odpowiednio dobranej długości fali (750-1800 nm). Wiązka światła wnika do najgłębszych warstw skóry właściwej i tam wpływa korzystnie na jej stan. Przede wszystkim nagrzewa zwiotczałe włókna kolagenowe do temperatury 65 stopni Celsjusza, co powoduje ich skurcz i powrót do prawidłowej, pierwotnej długości. Zmiany w obrębie włókien kolagenowych to nie wszystko, Zaffiro stymuluje bowiem również fibroblasty do produkcji zupełnie nowych, młodych włókien kolagenowych. To dwutorowe działanie liftingu termicznego zapewnia poprawę gęstości skóry, czego skutkiem jest napięcie, ściągnięcie i wymodelowanie skóry twarzy, dekoltu, szyi lub dłoni, poddawanych zabiegowi. Dodatkowo warto wspomnieć, że Zaffiro wyposażone jest w technologię tzw. peelingu wodnego, który zapewnia kompleksowe oczyszczanie skóry, poprawia przewodzenie temperatury światła i usprawnia wnikanie składników aktywnych do tkanek.

W jakim wieku można zacząć korzystać z zabiegów termoliftingu Zaffiro?

Dowiedziono naukowo, że zawartość kolagenu w skórze (czyli jej głównego rusztowania białkowego) zaczyna spadać w przedziale wiekowym od 25 do 30 lat o około 1% rocznie, rezultatem czego jest pojawianie się pierwszych bruzd i zmarszczek oraz wiotczenie skóry. Skóra pod wpływem siły grawitacji traci swoją naturalną jędrność i elastyczność, twarz traci owal, a na szyi pojawiają się pierwsze niepokojące załamania. Procesy te da się zahamować, a nawet cofnąć za pomocą termoliftingu Zaffiro, który przeprowadzany jest w klinice medycyny estetycznej SkyClinic. Dzięki działaniu światła podczerwonego, włókna kolagenowe są podgrzewane do odpowiedniej temperatury, która powoduje ich kurczenie się do pierwotnej, gwarantującej elastyczność długości. Dodatkowo, dochodzi do stymulacji fibroblastów, komórek tkanki łącznej, które zaczynają wytwarzać dużą ilość nowych włókien kolagenowych i tym samym zagęszczają strukturę skóry właściwej, co skutkuje wymodelowaniem owalu twarzy i spłyceniem zmarszczek. Z zabiegu termoliftingu Zaffiro można więc skorzystać już w momencie pojawienia się pierwszych oznak starzenia się skóry, dzięki temu uzyskamy najlepsze rezultaty i prewencję przed procesem starzenia się.

Czy zabieg termoliftingu Zaffiro jest bezpieczny i bezbolesny?

Zabieg laserowy urządzeniem Harmony Baby Rejuve jest procedurą bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną, która cieszy się dużym uznaniem wśród wielu pacjentów. Metoda jest szybkim i trwałym sposobem na pożegnanie uporczywych dolegliwości i nieestetycznego wyglądu. Pomimo wielu plusów i gwarancji bezpieczeństwa istnieje kilka przeciwwskazań, które ze względów zdrowotnych wykluczają daną osobę z zabiegu. Są to: ciąża i okres laktacji, stany nowotworowe, zaawansowana cukrzyca, napady epileptyczne, świeża opalenizna, zaburzenia krzepnięcia krwi, zażywanie leków światłouczulających, bielactwo i łuszczyca.

Tak, lifting termiczny Zaffiro w klinice medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu jest zabiegiem w stu procentach bezpiecznym i całkowicie bezbolesnym. Nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia miejscowego. Termolifting to najlepszy sposób na poprawienie wyglądu starzejącej się skóry bez ingerencji w jej tkanki za pomocą skalpela i bez potrzeby długotrwałej rekonwalescencji. Skóra zaraz po zabiegu wygląda najzupełniej normalnie. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego systemu chłodzenia w urządzeniu, zabieg jest nie tylko bezbolesny, ale również pozostawia skórę gładką, bez jakichkolwiek oznak oddziaływania na naskórek.

Na jakie partie można zastosować lifting termiczny Zaffiro?

Jedną z wielu zalet liftingu termicznego Zaffiro, któremu można poddać się w klinice medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu jest fakt, że działa skutecznie na wszystkie partie ciała, które akurat potrzebują ujędrnienia i wymodelowania. Najczęściej klienci zgłaszają się z chęcią poprawienia wyglądu twarzy, szyi i dekoltu. Termolifting umożliwia likwidację zwisającej, wiotkiej skóry, wygładzenie i spłycenie istniejących już zmarszczek, zniwelowanie bruzdy nosowo-wargowej, podniesienie opadających policzków, a także poprawienie napięcia skóry. Niektórzy klienci proszą o poddanie zabiegowi skóry na dłoniach, ponieważ to one często zdradzają wiek, a zabieg termoliftingu daje możliwość uzyskania gładkich, zadbanych dłoni raz na zawsze. Zabieg z użyciem technologii Zaffiro pozwala zagęścić strukturę skóry, przywrócić zdrowy i młodzieńczy wygląd tkanek, a także spowolnić nieuniknione procesy starzenia się skóry.

Jak dokładnie przebiega zabieg liftingu termicznego Zaffiro w SkyClinic?

Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry, a także ocenie jej stanu, kosmetolog wykonujący zabieg, poddaje skórę klienta peelingowi wodnemu (oxybrazji), który usuwa zanieczyszczenia, zrogowaciały naskórek i wprowadza do skóry substancje aktywne dostosowane do potrzeb skóry. Po peelingu nakładany jest odpowiedni chłodzący żel, który chroni naskórek, ułatwia operowanie głowicą urządzenia i poprawia przewodzenie energii fal podczerwonych w skórze. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg przygotowuje skórę  klienta na działanie promieniowania poprzez jej schłodzenie, a później przykłada szafirową głowicę, emitującą podczerwień do odpowiedniej okolicy ciała klienta. Ochładzanie i przykładanie głowicy powtarza się aż do momentu, gdy cały obszar poddawany zabiegowi uzyska odpowiednią dawkę promieniowania podczerwonego. Na koniec wykonuje się zabiegi, które mają za zadanie spotęgowanie efektów termoliftingu, a są to np. zastosowanie profesjonalnych kosmetyków Hydro Peptide, w tym masek Collagel+, serum LumaProC oraz kremu Nimni, które wspomagają działanie przeciwstarzeniowe.

Umow Sie Na Konsultacje

+48 718898000