+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Innofacial

Innofacial to nowoczesny i niezwykle skuteczny zabieg dla przesuszonej i zanieczyszczonej skóry, łączący w sobie mechaniczne i chemiczne usuwanie zanieczyszczeń wraz z intensywnym nawilżaniem.

Głównym celem Innofacial jest nawilżanie, stąd stosuje się je najczęściej w przypadku suchej cery, pierwszych zmarszczek oraz niedotlenienia. Przebieg Innofacial składa się z kilku następujących po sobie i uzupełniających się faz. Krokiem pierwszym jest oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, co stanowi przygotowanie do właściwego procesu nawilżania. Następnie, gdy cera jest gotowa, przechodzi się do wtłaczania odpowiednich płynów, zawierających wartościowe dla skóry kwasy i substancje aktywne. Całość procedur przynosi skórze działanie regenerujące i rozjaśniające, powodując wzrost jej elastyczności.

Innofacial to nowoczesny i niezwykle skuteczny zabieg dla przesuszonej i zanieczyszczonej skóry, łączący w sobie mechaniczne i chemiczne usuwanie zanieczyszczeń wraz z intensywnym nawilżaniem.

Umów Się Na Konsultację

Innofacial

Jakie problemy sprawiają, że warto poddać się Innofacial?

Wskazaniem do zdecydowania się na Innofacial jest przesuszona po zabiegach lub opalaniu skóra, bądź też pojawienie się przebarwień, przez co koloryt jest nierównomierny. Na terapię decydują się również osoby, u których zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki i chcą zatrzymać proces starzenia się cery, bądź których cera jest niedotleniona, z zatkanymi porami. Kolejna częsta przyczyna to zanieczyszczenia skóry, które są trudne do likwidacji za pomocą codziennej pielęgnacji, takie jak np. zatkane zaskórniki oraz pozostałości po trądziku, które objawiają się nierównym kolorytem. Innofacial jest zabiegiem potocznie nazywanym „lunchowym”, dlatego, że trwa do 75 minut, jest bezpieczny i nie ma dla niego praktycznie żadnych przeciwwskazań. Można go wykonywać często i nie powoduje skutków ubocznych, dlatego jest przydatny nawet na niewielkie niedogodności związane z cerą. Najczęstsze miejsca wykonywania zabiegu to twarz, szyja i plecy, czyli obszary, które najczęściej dotykają problematyczne kwestie skórne.

Na czym skupia się zabieg Innofacial i jak wygląda krok po kroku?

Na początku skóra, na której wykonuje się zabieg, potrzebuje dokładnego oczyszczenia, dlatego pierwsza część skupia się na usunięciu z niej zanieczyszczeń, sebum i martwych komórek. Robi się to za pomocą urządzenia odsysającego nieczystości, którym przesuwa się po całym obszarze wymagającym terapii. Gdy ta część zabiegu zostanie wykonana, przechodzi się do wprowadzania płynów, bogatych w niezbędne dla cery kwasy o dobroczynnym działaniu nawilżającym i regenerującym. Jako, że skóra została wcześniej doprowadzona do stanu idealnego oczyszczenia, poziom wchłaniania składników jest możliwie najwyższy i cera czerpie z zabiegu wszystko, co najlepsze. Całość procedury trwa maksymalnie 45-75 minut i jest bezbolesna, a wiele pacjentek twierdzi, że nawet relaksująco przyjemna, stąd jego rosnąca popularność. Innofacial ma w swojej ofercie wiele dobrych klinik medycyny estetycznej, między innymi zachwalana i profesjonalna SkyClinic, znajdująca się we Wrocławiu.

Czy po wykonaniu zabiegu należy przestrzegać specjalnych procedur?

Innofacial można wykonać w dowolnym momencie, bez specjalnych przygotowań, stąd też nie otrzymuje się zaleceń na czas po terapii. Jest to spowodowane tym, że zabieg jest delikatny, a jego niewątpliwym plusem jest to, że nie narusza warstwy skórnej, dzięki czemu nie pozostaje żaden ślad, ani opuchlizna. Nie wymaga rekonwalescencji, ponieważ jest zabiegiem na tyle prostym i bezbolesnym, że nie powoduje żadnych dolegliwości. Dzięki wykorzystaniu w klinice odpowiednich narzędzi i płynów, należy spodziewać się jedynie pozytywnych rezultatów – głębokiego nawilżenia i regeneracji. Od razu po wyjściu z kliniki można cieszyć się poprawą stanu skóry i rzucić w wir obowiązków, bez obaw o efekty uboczne. W razie chęci uzyskania jeszcze lepszego efektu, do Innofacial można podchodzić regularnie, jednocześnie skupiając się na kosmetologicznej pielęgnacji we własnym zakresie, za pomocą kremów i maseczek, np. ZO Skin Health czy też polecanej przez kosmetologów pracujących w SkyClinic marki Hydro Peptide.

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa podczas wykonywania Innofacial?

Przed podejściem do zabiegu przeprowadzana jest wizyta wstępna, mająca na celu poznanie stanu skóry pacjentki i zbadanie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Jest to zabezpieczenie na wypadek, gdyby występowały alergie na składniki płynów, czy też opryszczka, bądź zmiany skórne, uniemożliwiające wykonanie procedur. Sama terapia jest w pełni bezpieczna i polecana przez specjalistów, można ją wykonywać nawet raz na 2 tygodnie. Jak już zostało wspomniane, Innofacial jest zabiegiem nieinwazyjnym, nienaruszającym tkanki, więc skutki uboczne są ograniczone do minimum i nie występują. Oczywiście, podczas zabiegu zostają zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny, co sprawia, że nie trzeba się obawiać o możliwe problemy po terapii. Z tego powodu warto wybrać cenione centrum medycyny estetycznej, gdzie obsługa jest na najwyższym poziomie, np. wrocławskie SkyClinic, cieszące się poważaniem i posiadające w swoim sztabie prawdziwych profesjonalistów.

Jaki będzie efekt poddania się zabiegowi i co ile należy go powtarzać?

Po wykonaniu zabiegu skóra zyskuje dogłębne nawilżenie i odżywienie, co powoduje, że staje się bardziej atrakcyjna, jędrna i miła w dotyku. Kolejną ważną korzyścią, jaką można odnieść dzięki Innofacial, jest odmłodzenie całej twarzy, dzięki czemu wizualnie można odjąć sobie lat – zmarszczki zostają wygładzone i wzrasta elastyczność. Cera nabiera nowego blasku oraz staje się rozjaśniona, a wszystko to poprzez jeden zabieg, bez stosowania wyszukanych kremów i pielęgnacji. Znikają również wszelkie przebarwienia, pozostałości po trądziku, a koloryt staje się wyrównany i jednolity, czego nie da się osiągnąć domową pielęgnacją i stosowaniem kosmetyków z drogerii. Żeby uzyskać efekt maksymalnego nawilżenia i poprawy stanu skóry, poleca się powtórzenie zabiegu 4-6 razy, w zależności od potrzeby, a do procedur można podchodzić nawet co 2 tygodnie, więc nie jest to żaden problem. Jednakże często zdarza się tak, że już jeden zabieg wystarcza, aby odczuć znaczącą poprawę stanu cery i cieszyć się niesamowitym wyglądem. Warto zainwestować w Innofacial, gdyż jest to stosunkowo niedrogi zabieg, dający widoczne efekty już po pierwszym do niego podejściu.

Umów Się Na Konsultację