+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Resurfacing - peeling laserowy we Wrocławiu

Gładka skóra, zawężone pory i spłycone zmarszczki – peeling laserowy Fotona dostępny we Wrocławiu.

Peeling laserowy stanowi nowoczesną alternatywę dla peelingu chemicznego czy mechanicznego złuszczania skóry. Nowatorski zabieg wykonywany jest za pomocą wysokiej jakości technologii lasera erbowo-yagowego FOTONA, który w kontrolowany sposób uszkadza frakcyjnie skórę. W efekcie tego zjawiska uszkodzona skóra zaczyna się regenerować, co niesie mnogość widocznych dla pacjenta efektów. Jednymi z najistotniejszych jest poprawienie gładkości oraz kolorytu skóry a także widoczne odmłodzenie. Zabieg jest polecany zarówno osobom młodym z widocznymi przebarwieniami i zmianami potrądzikowymi jak i starszym, chcącym poprawić wygląd swojej skóry. Szczególnie dobrze działa także na skórę osób palących, skutecznie eliminując szary naskórek, pozostawiając twarz promienną i uelastycznioną.

Gładka skóra, zawężone pory i spłycone zmarszczki - peeling laserowy Fotona dostępny we Wrocławiu.

Umów się na konsultację  >> zadzwoń

Resurfacing - peeling laserowy we Wrocławiu

Jedwabiście gładka, odmłodzona, pozbawiona blizn i nierównego kolorytu skóra – to efekty, których możesz się spodziewać po nowoczesnym peelingu laserowym Fotona.

 Zabieg należy rozpocząć od całkowitego oczyszczenia skóry oraz przywrócenia jej właściwego pH, dzięki zastosowaniu np.: wody termalnej. Po wyciszeniu skóry, osoba wykonująca zabieg przykłada do niej głowicę lasera Fotona i przesuwa ją zgodnie z techniką naświetlania za pomocą wiązki laserowej. Podczas trwania zabiegu dochodzi do uszkodzenia naskórka oraz odparowania z niego wody. W efekcie tego zjawiska po około 3 dniach od zakończenia zabiegu rozpoczyna się złuszczanie skóry. Intensywność użytej wiązki laserowej jest dopasowana pod oczekiwania pacjenta oraz ogólnej kondycji jego skóry. Zabieg dla większości pacjentów jest bezbolesny i trwa od 15 do 45 minut.

Podstawowe informacje

 • Czas trwania: 15-45 minut
 • Wykonywany przez lekarza, kosmetologa
 • Części ciała twarz, dekolt, brzuch, ciało
 • Inwazyjność Zabieg bezinwazyjny
 • Sugerowana ilość zabiegów 1-3 ZABIEGÓW

Resurfacing - peeling laserowy Skyclinic we Wrocławiu

Jak przygotować się do zabiegu ?

Podczas planowania peelingu laserowego należy wziąć pod uwagę kilka czynników związanych z codziennym funkcjonowaniem. Podczas podejmowania decyzji należy mieć na względzie następujące aspekty:

 • Zaczerwienienie skóry w okresie 1-3 dni po zabiegu. Nie powinno się przykrywać rumienia makijażem, aby pozwolić na pełną odbudowę naskórka.
 • Złuszczanie występuje po około 3 dniach od zakończenia zabiegu i może utrzymywać się nawet do tygodnia.
 • Negatywny wpływ niektórych kosmetyków, leków i ziół na efekty zabiegu. Aby ich uniknąć należy je wyeliminować na etapie przygotowującym do zabiegu, między innymi nie zaleca się stosowania kremów z dodatkiem retinolu i wysoko stężonej witaminy C.
 • Zabieg wykonywany jest przy pełnym demakijażu. Warto więc przyjść do kliniki bez makijażu oraz nie planować po zabiegu powrotu do pracy czy też spotkań na mieście.
 • Do 4 tygodni po zabiegu nie można wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne i należy stosować kremy z wysoką ochroną UV.
 • Warto ustalić datę zabiegu odległą od ważnych wystąpień lub uroczystości. Skóra po zabiegu, szczególnie twarzy jest zaczerwieniona do 3 dni od jego wykonania.
 • Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

Dla kogo jest ten zabieg ?

Peeling laserowy jest dedykowany osobom w różnym wieku, które borykają się z nierównym kolorytem skóry, plamami potrądzikowymi a także bliznami na skórze. Zabieg może zostać wykonany również na innych partiach ciała, takich jak szyja, dekolt, plecy czy pośladki. Działanie wiązki laserowej Fotona przyniesie pozytywne rezultaty w poniższych przypadkach:

 • Wyraźne pierwsze oznaki starzenia się i wiotczenia skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • Utrata naturalnego kolorytu, szorstkość i nierówność naskórka
 • Widocznie rozszerzone pory oraz intensywna praca gruczołów łojowych
 • Blizny potrądzikowe
 • Przebarwienia potrądzikowe, słoneczne lub związane z wiekiem
 • Zły stan skóry na plecach (wypryski, rozszerzone pory)
 • Wiotkość skóry np. brzucha po ciąży lub drastycznym schidnięciu
 • Brak napięcia skóry ramion czy też biustu

Jakie efekty daje zabieg ?

Peeling laserowy korzystający z nowoczesnej technologii laserowej Fotona pozwala cieszyć się mnogością korzyści. Pierwszą z nich jest wyraźna poprawa elastyczności i jakości skóry – po zabiegu następuje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny, które stanowią o lepszym wyglądzie skóry. Peeling laserowy pozwala odzyskać skórze naturalny koloryt, a także wygładzić jej strukturę. Zabieg przyczynia się także do zniwelowania zmarszczek oraz obecnych na skórze uszkodzeń – blizn potrądzikowych i plam słonecznych. Ponadto, uzyskana w ten sposób gładka skóra pozostaje taką dzięki regulacji procesów produkcji łoju i zamknięciu wcześniej rozszerzonych porów. Powyższe efekty można zauważyć już tydzień po wykonaniu zabiegu, kiedy skończy się etap łuszczenia się naskórka. Proces regeneracji włókien kolagenowych i elastynowych utrzymuje się przez 3-6 miesięcy po zakończonym zabiegu w klinice.

Przeciwskazania do zabiegu

Chociaż peeling laserowy jest bezpiecznym zabiegiem, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Do najważniejszych należą:

 • Ciąża i okres laktacji
 • Występowanie chorób przewlekłych: cukrzycy, zaburzenia krzepnięcia krwi, epilepsji
 • Świeża opalenizna (miesiąc przed zabiegiem oraz miesiąc po nim nie można wystawiać skóry na słońce)
 • Obecność aktywnym zmian bakteryjnych lub wirusowych na skórze, w tym przede wszystkim opryszczki
 • Stosowanie niektórych leków, między innymi: obniżających krzepliwość krwi, preparatów sterydowych, niektórych antybiotyków
 • Skłonności do przebarwień, hiperpigmentacji i keloidów

Opinie klientek po zabiegu

Jako nastolatka borykałam się z okropnie rozległym trądzikiem, który nie pozwalał mi cieszyć się życiem. Udało mi się go wreszcie zwalczyć dzięki długiej walce z silnymi lekami przepisanymi przez dermatologa. Blizny jednak pozostały i stanowiły źródło moich kompleksów przez ładnych kilka lat. Postanowiłam spróbować peelingu laserowego, który poleciła mi moja przyjaciółka i dzisiaj mogę cieszyć się gładką skórą bez blizn i innych pamiątek po młodzieńczym trądziku!

Jestem dojrzałą kobietą i jakiś czas temu zauważyłam, że pojawiają mi się pierwsze zmarszczki. Ponieważ było ich coraz więcej postanowiłam poddać się na próbę peelingowi laserowemu. Chciałam sprawdzić czy rzeczywiście jest tak skuteczny jak zdarza się usłyszeć i nie pomyliłam się! Dziś mija pół roku od zabiegu a ja mam piękną skórę twarzy i wyraźnie wygładzone zmarszczki. Już zapomniałam jak moja twarz wyglądała z nimi!

Źródłem moich kompleksów od dłuższego czasu były nieestetyczne dłonie. Próbowałam różnych zabiegów mechanicznych, aby przywrócić im piękno i gładkość, ale nie przynosiły one żadnych efektów. Z pomocą przyszedł mi mój mąż, który sprezentował mi serię zabiegów, w tym właśnie peeling laserowy. Skorzystałam i do dzisiaj widzę wyraźną poprawę stanu kondycji skóry na moich dłoniach.

Usunięcie defektów skóry

Usunięcie defektów skóry 

Prewencja przed starzeniem się skóry

Prewencja przed starzeniem się skóry

Poprawa napięcia skóry twarzy

Poprawa napięcia skóry twarzy

Rewitalizacja i odżywienie skóry

Rewitalizacja i odżywienie skóry

Cennik Resurfacing - peeling laserowy we Wrocławiu

OpisCena
Peeling laserowy Fotona - Dekolt 1539 zł
Peeling laserowy Fotona - Policzki 879 zł
Peeling laserowy Fotona - Szyja 1099 zł
Peeling laserowy Fotona - Twarz 1099 zł
Peeling laserowy Fotona - Twarz i szyja 1979 zł
Peeling laserowy Fotona - Twarz i szyja i dekolt 3189 zł

najczęściej zadawania pytania i odpowiedzi

Czy zabieg laserem Fotona jest bezpieczny?

Tak. Laser erbowo-yangowy Fotona charakteryzuje zaawansowana technologia, która jest wykorzystywana na wielu płaszczyznach w dziedzinie dermatologii, chirurgii i medycyny estetycznej. Przy minimalnej głębokości penetracji zapewnia maksymalne efekty. Dzięki temu, że laser działa wybiórczo na tkanki, pacjenci podczas zabiegu odczuwają komfort, zaś po jego wykonaniu – mogą cieszyć się doskonałymi rezultatami jego zastosowania. Dodatkowym zabezpieczeniem systemu Fotona jest Technologia Kontroli Zwrotnej Impulsu (EFC), będąca gwarancją precyzyjnego skierowania wiązki i kontrolowania energii z niej pozyskanej. Dzięki temu możliwe jest operowanie laserem bez skoków napięcia, które zwiększają ryzyko zmniejszonej skuteczności.

Czy peeling laserowy Fotona boli?

Nie. Większość pacjentów nie odczuwa bólu podczas wykonywania zabiegu. W trakcie pracy lasera erbowo-yagowego Fotona na skórę pacjenta uwalnia się także chłodzący strumień powietrza, dzięki czemu zabieg jest odczuwany przez pacjenta jedynie jako hałas. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić pieczenie skóry, które ustępuje po kwadransie od jego zakończenia. W przypadku wykonywania zabiegu na pacjencie bardzo wrażliwym istnieje możliwość zastosowania dodatkowego kremu łagodzącego.

Ile razy powinno się powtórzyć zabieg?

Rekomendowana liczba zabiegów zależy od mocy wykorzystanej wiązki laserowej. W najłagodniejszej wersji peelingu laserowego uszkadza się około 5% wierzchniej warstwy skóry, zaś w wariancie głębokim nawet do 25%. Przy korzystaniu ze słabszej wersji resurfacingu rekomenduje się więc wykonanie od 1 do 3 zabiegów, celem zapewnienia pełnej regeneracji naskórka. Minimalny odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami to 4-6 tygodni.

Jaką moc lasera Fotona powinno się wybrać?

Określenie intensywności wiązki w peelingu laserowym powinno zostać dostosowane pod ogólną kondycję skóry, która ma zostać poddana zabiegowi. Głęboki peeling laserowy nie jest zalecany osobom, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy okres rekonwalescencji. Mniej intensywne sesje pozwalają na skrócenie tego okresu, jednak nie przynoszą tak spektakularnych rezultatów przy pojedynczym zabiegu.

Czego należy unikać po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać opalania skóry przez minimum 4 tygodnie od wykonania zabiegu. Zaleca się także niekorzystanie z gorących kąpieli oraz sauny w terminie 14 dni od zakończenia peelingu. We wskazanym przez osobę wykonującą zabieg czasie odradza się także stosowanie kremów z dodatkiem retinolu, kwasu glikolowego oraz tych na bazie alkoholu.

Ile trwa okres rekonwalescencji?

Czas rekonwalescencji jest zależy od intensywności wykonanego zabiegu. W przypadku użycia słabszego wariantu okres ten praktycznie nie występuje. Przy pełnej ablacji rekonwalescencja wynosi od 3 do 14 dni, bowiem w tym okresie utrzymuje się rumień i może występować złuszczanie się skóry.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Najistotniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest okres ciąży i laktacji, choroby nowotworowe oraz problemy z krzepliwością krwi, a także stosowanie niektórych preparatów medycznych, kosmetyków i ziół. Zabiegowi nie powinny się także poddawać osoby ze świeżą opalenizną oraz takie, u których są aktywne choroby bakteryjne bądź wirusowe skóry.

Czy regularne stosowanie ziół może być przeciwwskazaniem do wykonania peelingu laserowego?

Tak. Nadmierne spożywanie niektórych ziół może stanowić przeciwwskazanie do wykonania tego zabiegu. Dziurawiec, nagietek czy rumianek to zioła, które należy odstawić na minimum 2 tygodnie przed wykonaniem peelingu laserowego.

Co mogę zrobić, aby wzmocnić efekt zabiegu?

Celem wspomagania procesu przebudowy skóry zaleca się dodatkową suplementacje witaminą C, a także stosowanie kremów i serum z jej stabilną formą po wykonaniu zabiegu. Podczas okresu rekonwalescencji zaleca się zwiększenie ilości przyjmowanych płynów, w tym wody niegazowanej powyżej 30 ml na każdy kilogram masy ciała.

W jakim wieku można poddać się peelingowi laserowemu Fotona?

Peeling laserowy jest skierowany do osób w każdym wieku, która zauważa u siebie pierwsze efekty starzenia się skóry bądź zmaga się z trudnymi do zniwelowania przebarwieniami, bliznami i uszkodzeniami skóry.

Umów się na konsultację >> zadzwoń

Polecane zabiegi

Mezoterapia igłowa we Wrocławiu

Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę.

Toksyna botulinowa Wrocław

Botoks jest podawany w ściśle określone miejsca, w których mogą pojawić się (lub już są) zmarszczki. Takie celowe podawanie można wykonać na czole, w okolicy oczu, na nosie czy też brodzie.

Fotoodmładzanie T3 we Wrocławiu

Za pomocą lasera w skórze tworzone są mikrouszkodzenia tkankowe, które zmuszają organizm do rozpoczęcia ich odbudowy. Światło dociera do bardzo głębokich warstw skóry, dzięki czemu proces odmładzania jest bardziej skuteczny i długotrwały.