Blog

Zmarszczki na szyi pod kontrolą

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Zmarszczki na szyi pod kontrolą

Od dłuższego czasu zmagasz się z problemami obejmującym zmarszczki na szyi. Wypróbowałaś już każdy krem, balsam i olejek, który ma być dobry dla skóry i spowolnić proces starzenia. Jednak Twoja szyja wciąż ma poziome zmarszczki, a mięśnie szyi uległy zwiotczeniu. Chciałabyś wiedzieć, jaki jest najlepszy sposób, aby zmarszczki na szyi były mniej widoczne?

Skóra szyi jest podatna na negatywne czynniki, takie jak promieniowanie słoneczne, spanie na wysokiej poduszce, czy niekoniecznie odpowiedni poziom nawilżenia. Widać na niej wiek szybciej niż na całym ciele. Jeśli w Twoim przypadku w okolicy szyi powstają zmarszczki, to zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem.

Czym charakteryzuje się skóra szyi?

Jakie są cechy charakterystyczne skóry szyi? Niektórzy uważają, że aby mieć młodzieńczą i piękną skórę, trzeba zacząć od nieskazitelnej twarzy. W rzeczywistości jednak wiele kobiet ma świetną skórę na szyi, ale jest ona luźna i obwisła. Co się dzieje?

Skóra na szyi jest cieńsza niż na reszcie ciała i mniej elastyczna. Oznacza to, że zmarszczki na szyi pojawiają się znacznie wcześniej. Prawdopodobnie zauważyłaś to przeglądając wszystkie zdjęcia z dzieciństwa – kiedy patrzysz na zdjęcia siebie w młodym wieku i porównujesz je ze zdjęciami siebie teraz jako osoby dorosłej, łatwo zauważyć, jak bardzo pomarszczona jest teraz Twoja szyja. Im jesteś starsza (i im mniej używasz wypełniaczy), tym gorzej wyglądają te drobne linie. Aby tego uniknąć, należy dbać o szyję w taki sam sposób, jak o resztę ciała – regularnie stosować kremy z filtrem i wersje nawilżające, chroniąc ją przed słońcem.

Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek w skórze właściwej

Z czasem niektóre części ciała stają się zależne od grawitacji w zakresie wsparcia – twarz jest doskonałym przykładem. Zaczyna się to od powolnego przesuwania się w czasie, ale w końcu grawitacja wygra z napięciem mięśniowym i elastycznością

Skóra szyi to skóra tak jak każda inna. Składa się z tych samych elementów, co reszta naszej skóry – ma taką samą ilość melaniny i taką samą liczbę gruczołów tłuszczowych. Jest delikatna i wymaga łagodnego traktowania za pomocą kremu do szyi.

Co więc sprawia, że skóra szyi jest inna?

Dlaczego do pielęgnacji tego delikatnego obszaru potrzebujemy zupełnie innego produktu? Prawda jest taka, że szyja jest narażona na dużo więcej niż inne części ciała. W każdym dniu, w którym wychodzisz z domu, jest ona na widoku, ale nie poświęca się jej zbyt wiele uwagi. Kiedy śpisz w nocy, zwykle zginasz szyję na zbyt wysokiej poduszce, lub wykrzywiasz ją, śpiąc na brzuchu. Twoja szyja jest również pod stałym wpływem grawitacji, co może spowodować drobne linie i luźną, zwiotczałą skórę bez odpowiedniej pielęgnacji.

Zobacz więcej  Witaminy na trądzik: Jak dieta i suplementacja mogą poprawić stan skóry? Suplementy diety jako pomocne narzędzia w walce z trądzikiem pospolitym

Najlepszym sposobem na zadbanie o swoją szyję jest regularne stosowanie kremu do szyi w połączeniu z innymi produktami, które możesz stosować do twarzy. Nie da się co prawda zlikwidować zmarszczki, jednak można zadbać o strukturę skóry. Krem przeznaczony specjalnie do pielęgnacji szyi pomoże zachować jej jędrność i gładkość, a także ochroni ją przed czynnikami środowiskowymi, takimi jak uszkodzenia wywołane przez słońce i wiatr oraz ciepło suszarek do włosów.

Masz zmarszczki na szyi? Zabiegi medycyny estetycznej mogą okazać się pomocne

Zmarszczki na szyi mogą być czymś więcej niż tylko problemem estetycznym. Są one również oznaką starzenia się, więc ważne jest, aby wiedzieć, co je powoduje i jak można im zapobiec.

Z wiekiem delikatna skóra wokół szyi staje się cieńsza i traci elastyczność. Skóra może również wiotczeć i opadać, powodując nieestetyczne zmarszczki i fałdy. Nieleczone zmiany skórne stają się centralnym punktem Twojego wyglądu, odciągając uwagę od atutów.

Najczęściej stosuje się mezoterapię igłową, a także wykorzystuj się osocze bogatopłytkowe. Dzięki temu można pobudzić tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Wpływ mają na to także uwarunkowania genetyczne. Wiotkość skóry może zostać poprawiona poprzez delikatne przybranie na wadze, które może wpłynąć na jej prawidłowe napięcie.

Nie zapominaj o codziennej pielęgnacji szyi

Zmarszczkom na szyi można zapobiec, stosując odpowiednią pielęgnację skóry i ochronę przeciwsłoneczną. Zaleca się odżywianie szyi kremem lub serum przeciwstarzeniowym, zawierającym antyoksydanty, takie jak witamina C. Zwalcza ona wolne rodniki powodujące uszkodzenia skóry.

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi, jeśli chodzi o zachowanie młodego wyglądu szyi, jest niestosowanie w ogóle kremu z filtrem, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy rzadziej pamiętamy o jego regularnym stosowaniu. Szkody wyrządzone przez słońce kumulują się, więc nawet jeden miesiąc bez ochrony SPF może z czasem spowodować nieodwracalne szkody.

Inne czynniki sprzyjające zmarszczkom

 • Palenie papierosów jest z pewnością dużym prowodyrem tworzenie się zmarszczek na szyi, a szczególnie w okolicach ust. Jest tak, ponieważ powodują one przedwczesne starzenie się wszystkich obszarów ciała, w tym szyi. Co więcej, częste pochylanie także wpływa na mechaniczne tworzenie się zmarszczek. Gwałtowna utrata wagi także jest czynnikiem, który uwidacznia zmarszczki na szyi.
 • Ułożenie skóry związane z częstym pochylaniem głowy również może wpłynąć na zmiany widoczne na dekolcie i szyi.
 • Technologiczna szyja (tech neck) to zjawisko polegające na tworzeniu się zmarszczek z powodu pochylania głowy nad telefonem lub komputerem.
Zobacz więcej  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych: Skuteczne leczenie blizn po trądziku

Jak zadbać o skórę szyi?

Skóra na szyi jest niezwykle wrażliwa. Należy o nią odpowiednio dbać, aby poziome zmarszczki stały się mniej widoczne. Oto kilka zaleceń, jak dbać o skórę na szyi:

 • Należy robić ćwiczenia szyi i drugiego podbródka, aby zapobiec zmarszczkom.
 • Wypróbuj kilka produktów kosmetycznych, aby skóra szyi wyglądała zdrowo i gładko.
 • Unikaj jak najczęściej ekspozycji na słońce, ponieważ powoduje ono przedwczesne starzenie się i powstawanie zmarszczek.
 • Jeśli chcesz wystawić szyję na słońce, koniecznie używaj kremu z filtrem co najmniej SPF 50.
 • Zadbaj o swoją dietę, unikaj alkoholu, kofeiny i palenia.
 • Używaj wysokiej jakości kremów nawilżających.
 • Codziennie wieczorem stosuj zimny kompres na szyję przez 15 minut.
 • Wykonuj masaże z użyciem specjalnych olejków lub kremów.
 • Zadbaj o mięśnie szyi za pomocą odpowiedniej gimnastyki korygującej.

Na czym polega wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Zmarszczki na szyi można poddać wypełnianiu kwasem hialuronowym. To popularny zabieg – co roku poddaje się mu ponad 2 miliony osób. Tempo popularności cały czas rośnie, ponieważ coraz więcej osób chce spowolnić proces starzenia się i wyglądać młodziej.

Aby zrozumieć, czym jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, należy najpierw wiedzieć, czym są zmarszczki. Wygląd skóry na szyi może zmieniać się z następujących powodów:

 • naturalnego starzenia się, które następuje wraz z wiekiem,
 • utraty elastyczności skóry, która jest również znana jako zwiotczenie. Dzieje się tak z powodu spowolnienia pracy gruczołów łojowych.

Odpowiednie nawilżenie jest w stanie spłycić powstające na szyi zmarszczki

Kiedy jesteśmy młodzi, nasza skóra produkuje więcej sebum, niż w wieku dojrzałym. Sebum pomaga zapobiegać wysychaniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Z wiekiem, gdy nasza naturalna produkcja łoju spowalnia, skóra staje się bardziej sucha, przez co zmarszczki stają się bardziej widoczne. W połączeniu z niewielką ilością tkanki tłuszczowej może to spowodować powstawanie zmarszczek i pojawienie się efektu skóry indyka.

Należy pamiętać, że nie można odwrócić naturalnego procesu starzenia za pomocą wypełniania zmarszczek – bez względu na to, ile wypełniacza z kwasem hialuronowym wprowadzono do skóry, nie można cofnąć czasu ani sprawić, by wyglądać młodziej. Kwas hialuronowy może jednak pomóc w złagodzeniu skutków starzenia się skóry, utrzymując ją dłużej w pełnej objętości i zachowując jej elastyczność.

Zobacz więcej  Twin Light - niesamowity zabieg

Popraw wiotkość skóry i zniweluj poziome bruzdy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg, w którym do twarzy wstrzykiwane są wypełniacze kwasu hialuronowego. To niesamowita substancja, która naturalnie występuje w całym naszym organizmie. W dużych stężeniach występuje w skórze, co czyni go doskonałym kandydatem do leczenia i odmładzania.

Korzyści z wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym obejmują:

 • spłycenie linii, zmarszczek i skaz na twarzy.
 • wypełnienie luk po zabiegach chirurgicznych na twarzy
 • korektę nierówności skóry.

Kwas hialuronowy zmniejszy widoczność zmarszczki na szyi

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest rodzajem chirurgii kosmetycznej, która zmniejsza wygląd bruzd poprzez wstrzykiwanie do skóry kwasu hialuronowego, znanego również jako hialuronian. Kwas hialuronowy jest używany do tymczasowego wypełnienia linii i zmarszczek ze względu na jego zdolność do utrzymywania wody, która wypełnia obszar wokół niego.

Pielęgnacji skóry szyi bez tajemnic

Choć skóra szyi nie jest tak widoczna, jak twarz i dłonie, zasługuje na równie troskliwą opiekę. Cienka skóra w tym rejonie jest szczególnie podatna na uszkodzenia spowodowane ekspozycją na słońce, dlatego ważne jest, aby chronić szyję przy pomocy dobrego kremu z filtrem, a także kremu nawilżającego i innych produktów do pielęgnacji skóry. Krem z filtrem powinien być nakładany co najmniej 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, ponieważ tyle czasu potrzeba, aby krem w pełni wchłonął się w skórę. Jeśli nie będziesz nosić chusty lub szalika, aby zakryć szyję, powinnaś nakładać krem z filtrem co 2 godziny.

Siła makijażu pozwoli ukryć zmarszczki na szyi

Umiejętne stosowanie makijażu może również pomóc w utrzymaniu zdrowego wyglądu szyi. Makijaż może pomóc ukryć niektóre naturalne niedoskonałości tego obszaru, takie jak piegi, które mogą być mniej widoczne, jeśli najpierw nałożysz podkład. Możesz również podkreślić pewne cechy, nakładając róż na obszar gardła i konturując bronzerem lub rozświetlaczem powyżej tego obszaru. Zmarszczki na szyi mogą być maskowane za pomocą tłustych podkładów i korektorów. Nie sprawdzą się z kolei produkty sypkie, podkreślające suchość skóry.

Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek na szyi już w młodym wieku, a Twoja cera będzie promienna przez wiele lat.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop