Blog

Zalety karboksyterapii

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Dzisiaj bardzo wiele osób zastanawia się czy istnieje sposób, dzięki któremu można skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, cellulitem, rozstępami oraz trądzikiem? Choć jeszcze do niedawna było to zupełnie niemożliwe, postęp medycyny oraz technologii sprawił, iż obecnie jest na to metoda, która jest nie tylko bezpieczna, ale również bardzo skuteczna! Mowa tutaj o karboksyterapii, w poniższym artykule dowiesz się między innymi na czym polega nowoczesna metoda leczenia, jakie są jej zalety oraz wiele innych, istotnych informacji!

Karboksyterapia- czym tak naprawdę jest?

Na samym początku należy zaznaczyć, iż karboksyterapia to jeden z najbardziej nowoczesnych zabiegów, którego głównym celem jest aktywizacja fibroblastów, prościej mówiąc chodzi o komórki tkanek. Poprzez takie zastosowanie zwiększa się wytwarzanie zarówno kolagenu jak i elastyny, zabieg znajduje największe zastosowanie u osób, które ukończyły 40 lat, bowiem wtedy właśnie poziom białek w organizmie człowieka ulega znacznemu zmniejszeniu, co istotne zachodzą także zmiany dotyczące jakości. O czym warto pamiętać? To, iż proces syntezy i rozpadu kolagenu jest cykliczny, w przypadku młodej osoby uszkodzone białko potrafi w bardzo szybkim czasie zregenerować się, natomiast u osób starszych jego właściwości są coraz słabsze. Przekłada się to również na wygląd oraz elastyczność skóry, która staje się coraz bardziej rozciągnięta, pojawiają się na niej oznaki starzenia. Jeśli chodzi o osoby dojrzałe, w ich przypadku dochodzi do znacznego obniżenia przyswajania tlenu przez tkanki mięśniowe, co także ma swoje odbicie w wyglądzie zewnętrznym. Wśród najczęściej spotykanych problemów można wymienić między innymi: zwiotczała skóra oraz przyrost tkanki tłuszczowej.

Na czym polega karboksyterapia?

Jeśli zastanawiasz się jak działa karboksyterpia, warto przede wszystkim przypomnieć sobie wszystkie procesy fizjologiczne, które zachodzą w ciele! Bowiem opisują one precyzyjnie, że podwyższone stężenie dwutlenku węgla może doprowadzić do wywołania stresu. Mimo, iż może się to wydawać dosyć dziwne, to stres wywołuje w organizmie człowieka bardzo pozytywne reakcje:

 • mobilizuje wszystkie procesy
 • przyczynia się do samoregeneracji
 • układ krwionośny zaczyna pracować na wyższych obrotach, dzięki czemu dostarcza tkankom znacznie więcej tlenu
 • z kolei tlen zdecydowanie poprawia kondycję skóry, wpływa pozytywnie na jej jędrność, kolor i gładkość.
Zobacz więcej  Laserowe leczenie chrapania

Nowoczesny zabieg karboksyterapii polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla o określonym stężeniu, powinieneś wiedzieć, że wszelkie zmiany zachodzące po karboksyterapii i mające pozytywne działanie na organizm są wywoływane przez CO2. Co bardzo istotne, dwutlenek węgla jest nie tylko całkowicie bezpieczny, ale również nie szkodzi zdrowiu pacjenta w żadnym stopniu! Jasną rzeczą jest, iż aby zabieg mógł zostać przeprowadzony w pełni bezpiecznie musi być wykonany przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Dlatego jeśli chcesz skorzystać z zabiegu karboksyterapii, najlepszym rozwiązaniem jest wybór usług sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej. Obecnie w większości placówek przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem dzięki temu można rozwiać wszelkie wątpliwości, orz ustalić ilość potrzebnych zabiegów!

Zalecana ilość zabiegów

Należy podkreślić, iż karboksyterapia to bardzo innowacyjny zabieg, który nie tylko cieszy się ogromną popularnością, ale przede wszystkim jest bardzo skuteczny! Chodzi tutaj zwłaszcza o regenerację skóry, oraz jej ujędrnienie, dzięki czemu zachowuje ona młody wygląd przez bardzo długi czas. Obecnie największym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się zabiegi na twarz, a także usuwanie cellulitu i rozstępów. Aczkolwiek bardzo wiele osób zastanawia się jaka ilość zabiegów jest konieczna do wykonania, aby osiągnąć oczekiwany rezultat? Warto mieć na uwadze, że dokładna ilość zabiegów oraz serii jest uzależniona od wielu czynników, indywidualnie względem każdej osoby. Specjalista wykonujący karboksyterapię bierze pod uwagę między innymi: obecną kondycję skóry pacjenta, wiek, oraz ilość zmian. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie minimum 6 zabiegów, aczkolwiek zdarzają się przypadki, w których konieczne jest wykonanie nawet 15 serii.

Karboksyterapia- jakie są rodzaje zabiegów?

Obecnie najczęściej wykonuje się:

 • karboksyterapię pod oczy– jest to metoda, której zastosowanie gwarantuje bardzo dobre efekty w wygładzaniu okolicy oczu. Zabieg szczególnie zaleca się gdy opuchnięcia lub cienie pod oczami sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną ora znacznie starszą niż jest faktycznie. Karboksyterapia w tym przypadku polega na podaniu dwutlenku węgla pod skórę, co powoduje przyśpieszenie przepływu krwi oraz znacznie poprawia stymulację produkcji kolagenu. Zastosowanie karboksyterapii pod oczy powoduje, iż zdecydowanie poprawiają się procesy odpowiadające za tworzenie nowych naczyń krwionośnych, a tym samym skóra nabiera jaśniejszej barwy. Co istotne, zmniejszeniu ulegają również obrzęki, dużą zaletą przeprowadzanego zbiegu jest krótki czas trwania, bowiem cały zabieg trwa mniej niż 10 minut, co więcej zaraz po jego zakończeniu można powrócić do normalnego funkcjonowania.
 • karboksyterapię na rozstępy– należy pamiętać, iż rozstępy to w prostym języku mówiąc pęknięcia wiązań kolagenowo- elastynowych, najczęściej można je zauważyć na brzuchu, udach oraz pośladkach. Zabieg karboksyterapii w tej sytuacji jest świetnym rozwiązaniem, gdyż przynosi satysfakcjonujące efekty, znacznie redukuje widoczność rozstępów. Poprzez usprawnienie przepływu tlenu oraz krwi nie tylko tworzą się nowe naczynia krwionośne, ale także pigmentacja skóry ulega znacznej poprawie. Dzięki takiemu rozwiązaniu rozstępy stają się mniej widoczne, poprzez symulację syntezy kolagenu skóra jest gęstsza oraz znacznie bardziej ujędrniona!
Zobacz więcej  Kłykciny odbytu - objawy, przyczyny i leczenie

Metody i przebieg karboksyterapii

Czy wiesz, że karboksyterapia może trwać od kilku minut do około godziny? Jest to bowiem uwarunkowane powierzchnią skóry, na której jest przeprowadzana! Gdy określony obszar zostanie dokładnie oczyszczony wstrzykuje się małe dawki medycznego dwutlenku węgla na kilku milimetrowej głębokości skóry. Po zaaplikowaniu dawki CO2 skóra zostaje łagodzona specjalistycznym środkiem, według opinii pacjentów u których przeprowadzono karboksyterapię zabieg określany jest jako nieuciążliwy! Bardzo dużą zaletą jest fakt, iż zabieg nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, jest mało inwazyjny i nie powoduje reakcji alergicznych ani trwałego uszkodzenia powierzchni skóry. Obecnie skorzystać można z dwóch metod przeprowadzania zabiegu.

 1. Metoda nieiniekcyjna– to nieinwazyjny sposób, to skuteczne rozwiązanie, podczas którego nie stosuje się żadnych iniekcji ani chirurgicznych ingerencji. Tego rodzaju zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ nie narusza i nie uszkadza warstwy skóry, warto dodać, iż stosując tą metodę wykorzystywane są różnego typu maski, które w połączeniu z odpowiednimi substancjami mogą bez problemu przenikać w głąb skóry. Jednakże poprzez trudność, która związana jest z pokonaniem przez dwutlenek węgla powierzchni skóry zastosowanie najczęściej znajduje druga metoda!
 2. Metoda iniekcyjna– powinieneś wiedzieć, że decydując się na metodę iniekcyjną dwutlenek węgla wprowadzany jest pod naskórek, co wiąże się z naruszeniem warstwy skóry. Podczas przeprowadzania tego typu zabiegu używa się specjalnych, cienkich igieł, które pozwalają wprowadzić precyzyjnie odmierzoną ilość dwutlenku węgla. O czym warto pamiętać? To, iż ta metoda jest znacznie bardziej skuteczniejsza niż metoda nieiniekcyjna, dzieje się tak przede wszystkim ze względu na fakt, iż CO2 dociera w odpowiednie miejsca od razu!

Jakie są zalety karboksyterapii?

Jedną z głównych zalet karboksyterapii jest kompletny brak reakcji alergicznych na dwutlenek węgla wśród pacjentów, głównym tego powodem jest fakt, iż CO2 to bardzo dobrze znany produkt końcowy w metabolizmie, dzięki czemu jest w szybki sposób wchłaniany do organizmu. Warto dodać, iż nawet duże dawki dwutlenku węgla nie są w stanie uszkodzić skóry! Kolejnym bardzo dużą korzyścią wynikającą z przeprowadzania zabiegu jest obniżenie wystąpienia ryzyka infekcji praktycznie do minimum, dzieje się tak poprzez wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę w postaci ciekłej. Uniwersalność to także niezwykła zaleta karboksyterapii, zabieg może być wykonywany na każdym rodzaju skóry bez względu na wiek. Co istotne, w każdym przypadku efekty będą widoczne gołym okiem, wśród innych zalet można wymienić między innymi:

 • działanie dwutlenku węgla wpływa pozytywnie na osoby, które mają problemy z wypadaniem włosów, gdyż można przeprowadzić zabieg na skórze głowy i włosach
 • karboksyterapia uda umożliwia bardzo skuteczne usuwanie cellulitu i rozstępów
 • to doskonałe rozwiązanie w przypadku zbyt nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej, zabieg pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów oraz bardziej wymodelować sylwetkę
 • zabieg karboksyterapii usuwa obrzęki i zmarszczki,
 • jest to również skuteczne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemami przebarwień i innymi zmianami skórnymi.
Zobacz więcej  Czy fala akustyczna może pokonać cellulit?

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop