Blog

Wypełnienie warg sromowych większych – dla kogo i jak to działa ?

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

    Wraz z upływem lat, skóra straci swoją gęstość i jędrność, jest to jak najbardziej normalne zjawisko. Dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej, zmianie ulega także układ mięśniowo-powięziowy, poziom kwasu hialuronowego maleje. Dochodzi wówczas do degradacji włókien elastyny oraz kolagenu. Zmiany te obejmują skórę na całej powierzchni, dotykają także okolice intymne. Wargi sromowe większe pełnią funkcję bariery mechanicznej, jej zadaniem jest zamknięcie wejścia do pochwy. Atrofia warg sromowych prowadzi do podrażnień okolic intymnych, poczucia dyskomfortu oraz jej powodem często powtarzających się infekcji okolic intymnych. Może także powodować takie uciążliwe dolegliwości jak świąd i ból. Wiele kobiet właśnie ze względu na wymienione wyżej dolegliwości, decyduje się na przeprowadzenie zabiegu wypełniania warg sromowych. Duża ilość z nich chce również poprzez taki zabieg poprawić wygląd swoich okolic intymnych i wyrównać istniejącą asymetrię warg.

Wypełnienie warg sromowych

Wypełnienie warg sromowych jest zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej, z jego pomocą można wymodelować okolice intymne. Wpływa także na lepszą ochronę dla narządów położonych głębiej, gdyż wypełnienie warg sromowych może zmniejszyć ryzyko zakażeń, otarć czy ewentualnych podrażnień. Wargi sromowe modeluje się między innymi przy pomocy popularnego kwasu hialuronowego. Nawadnia on doskonale skórę oraz śluzówkę, a także wpływa na zwiększenie produkcji nowego kolagenu przez fibroblasty. Kolagen natomiast odmłodzi okolice poddane terapii. W celu wypełnienia warg sromowych stosuje się także często osocze bogatopłytkowe, jest ono preparatem krwiopochodnym, uzyskuje się go z odwirowanej krwi, która pobierana jest wcześniej od pacjenta. Materiał ten ma w składzie wiele trombocytów, a także czynniki wzrostu, które wpływają na regenerację oraz naprawę komórek w ludzkim organizmie. Kolejnym sposobem na wypełnianie warg sromowych, jest skorzystanie z własnego tłuszczu. Najpierw od pacjenta należy pobrać tkankę tłuszczową, później tkanka ta musi być poddana specjalnej technologii, która uzyska tłuszcz bogaty w komórki macierzyste. Zabieg przeszczepu tłuszczu polecany jest zwłaszcza kobietom znajdującym się w trakcie menopauzy albo po tym okresie. Modelowanie warg sromowych zalecane jest przede wszystkim, aby przywrócić ich objętość oraz elastyczność. Wpływają na zwiększenie odporności na podrażnienia oraz uszkodzenia, zwiększają również satysfakcję ze współżycia seksualnego. Wszelkie sposoby powiększania warg sromowych z zastosowaniem kwasu hialuronowego czy też komórek tłuszczowych prowadzą do ingerencji żelu albo tkanki z zastanymi komórkami. Uzyskany efekt to przede wszystkim odżywienie, nawilżenie skóry, staje się ona lśniąca, jędrna i gładka. Wargi uwypuklają się i powiększają. Rezultaty są widoczne już po zakończeniu zabiegu.

Zobacz więcej  Pielęgnacja farbowanych włosów: jak dbać o kolor i zdrowie?

Efekty powiększania warg sromowych

Do efektów zaliczamy wzrost estetyki narządów intymnych. Powiększone wargi ochraniają pochwę przedwszelkimi możliwymi urazami, bakteriami czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Dochodzi do zmiany nie tylko kształtu, ale także wielkości warg. Pochwa, jak i wargi sromowe, stają się bardziej nawilżone, co pomaga w trakcie kontaktów seksualnych. Ustępują takie przykre dolegliwości jak ból i świąd miejsc intymnych.

Na czym polega zabieg powiększenia warg sromowych, przy użyciu kwasu hialuronowego?

Wypełnienie warg sromowych, czyli ich modelowanie polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który wpływa na ich powiększenie. Kwas hialuronowy ma także działanie nawadniające skórę i stymulujące fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Właściwości te doskonale odmładzają okolice poddane zabiegowi. Zabieg zalecany jest nie tylko w przypadku zmian anatomicznych, ale także, jeśli pacjentka ma problemy związane z utratą wagi czy zmniejszeniem poziomu komórek tłuszczowych w obszarze miejsc intymnych, a także problemy związane z wiekiem i przebytymi do tej pory chorobami. Zarejestrowanym środkiem używanym w wielu klinikach jest desirial. Preparat ten powstał na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, tworzonego z zastosowaniem technologii IPN-Like oraz dodatku w postaci antyoksydantu, który wpływa na nawilżenie okolic intymnych, rewitalizacje warg sromowych, podwyższenie poziomu elastyczności. Zwiększa także ich objętość. Mannitol to najczęściej stosowany naturalny antyoksydant, chroniący i przedłużający działanie kwasu hialuronowego.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjenta zostanie poinformowana o konieczności ogolenia okolic intymnych. Lekarz dezynfekuje i znieczula powierzchnię, która zostanie poddana zabiegowi. Metoda powiększenia warg sromowych polega na wprowadzeniu preparatu z zagęszczonym kwasem hialuronowym, przy pomocy kaniuli w wargi sromowe większe i wprowadzeniu środka po powierzchni, jaka została objęta zabiegiem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, trwa około 30 minut.

W jaki sposób pacjenta powinna przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu wymagana jest konsultacja z lekarzem, w której trakcie przeprowadzi on dokładny wywiad lekarski, dzięki któremu specjalista określi ogólny stan zdrowia oraz stan zdrowia części intymnych. Poddawane analizie są także oczekiwania i motywacja pacjentki. W celu wykonania zabiegu pacjentka musi wykonać badanie cytologii i okazać wynik, a także aktualne badanie ginekologiczne.

Zobacz więcej  Naturalne kosmetyki do oczyszczania twarzy: mycie, demakijaż i pielęgnacja skóry twarzy

Dla kogo polecany jest ten zabieg?

Zabieg wypełnienia warg sromowych polecane jest młodym kobietom, które ze względów estetycznych chcą poprawić kształt warg, ale także kobietom ze zbyt małymi warami sromowymi. Wszelkie defekty warg sromowych mogą być powodem częstych infekcji, podrażnień, przez co może dochodzić do bólu w trakcie współżycia i uczucia dyskomfortu w trakcie zwykłych codziennych czynności. Taka metoda wypełnienia warg sromowych polecane jest również wszystkim kobietom w okresie menopauzy albo po chemioterapii, czy też w czasie dużego spadku wagi Zabieg można również przeprowadzić w przypadku zaniku tkanki, kiedy skóra staje się wyraźnie mniej elastyczna i cienka.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększenia warg sromowych:

  • korekta wyglądu okolic intymnych
  • zapobieganie urazom, otarciom, podrażnieniom, defektom, uczuciu dyskomfortu, bólu i świądu
  • przeciwdziałanie skutkom menopauzy oraz procesów starzenia się, dużego spadku wagi i chemioterapii
  • utrata tkanki tłuszczowej

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu:

Pacjenta po wykonanym zabiegu powiększenia warg sromowych może prowadzić normalny tryb życia. Przez parę pierwszych dni miejsca poddane działaniu środka, mogą być delikatnie obolałe i napuchnięte. Objawy te jednak znikają po 2 albo 3 dniach. Przez tydzień do 2 tygodni pacjenta powinna unikać zbytniego nacisku na obszar poddany zabiegowi, musi zrezygnować z takich sportów jak na przykład: jazda konna czy jazda na rowerze. Przez 5 dni nie powinna odbywać stosunków płciowych, a przez 10 dni nie powinna znajdować się w zatłoczonych albo zbyt wilgotnych miejscach, takich jak łaźnie tureckie, sale sportowe, siłowania, baseny.

Przez jaki czas utrzymuje się efekt powiększenia warg sromowych?

Efekty wypełnienia warg sromowych widoczne są od razu po ukończeniu zabiegi, widoczna jest zmiana ich kształtu oraz lepsze napięcie skóry. Efekt ten zauważalny jest do 2 lat od wstrzyknięcia preparatu z kwasem hialuronowym.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg nie jest zalecany w przypadku pacjentek z chorobami onkologicznymi, infekcjami intymnymi, stanami zapalnymi oraz uszkodzeniami skóry w obszarze, jaki ma być poddany zabiegowi, cukrzycą, ciążą albo laktacją.

Zobacz więcej  Jak wygląda rumień po ukłuciu kleszcza? Diagnostyka i leczenie rumienia wędrującego: objaw boreliozy czy reakcja alergiczna?

Możliwe efekty uboczne

Kwas hialuronowy, tak samo, jak własny tłuszcz to substancje całkowicie naturalne i bezpieczne. Kobiety, które chcą powiększyć swoje wargi sromowe poprzez właśnie kwas hialuronowy albo własny tłuszcz nie muszą w żaden sposób martwić się o wystąpienie objawów niepożądanych po takowej interwencji. Kiedy znieczulenie po zabiegu przestanie działać, pacjentki mogą odczuwać jednak mało intensywny ból, natomiast po wstrzyknięciu własnej tkanki tłuszczowej, mogą doświadczyć niewielkiego obrzęku oraz zasinienia, przez zastosowanie grubej igły w celu korekcji.

Częstotliwość zabiegów

W ludzkie skórze kwas hialuronowy występuje naturalnie. Wypełnianie tym właśnie preparatem nie jest zbyt trwałe, ponieważ związek ten po pewnym czasie ulega degradacji, na skutek przeprowadzanych w organizmie procesów metabolicznych. Efekt wypełnienia warg sromowych tą metodą utrzymuje się mniej więcej 2 lata. Lekarz decyduje o możliwości wznowienia terapii. Jeśli pacjenta chce korzystać z własnego tłuszczu, zabieg w tym wypadku powinien być wykonywany 3 razy co pół roku do roku. Po każdym wstrzyknięciu tłuszczu tkanka wpaja się na trwałe, natomiast jej pozostałości samoistnie ulegają wchłonięciu. Wykonaną serię należy powtarzać co parę lat.

Zalety wypełnienia warg sromowych:

1. Bezpieczeństwo

Środek użyty w celu wypełnienia warg sromowych w postaci kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Zabieg jest wyjątkowo łatwy, przeprowadzony przez specjalistę przebiega sprawnie i bez problemów.

2. Komfort

Cały zabieg przeprowadzony jest pod znieczuleniem miejscowym, wcześniej okolice intymne pacjentki zostają przez lekarza zdezynfekowane. Zabieg jest dla pacjentki zupełnie nie bolesny, czas trwania również wpływa na bardzo wysoki komfort wstrzyknięcia preparatu w celu powiększenia warg sromowych. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj do 30 minut. Pacjenta tego samego dnia opuszcza klinikę i może wrócić do swoich codziennych zajęć, nie istnieje więc konieczność brania dodatkowych wolnych dni w pracy.

3. Cena adekwatna do jakości

Długi czas działania oraz niezawodna skuteczność, sprawiają, iż cena za wypełnienie warg sromowych w klinice jest adekwatna do jakości przeprowadzonego zabiegu. Pacjentka otrzymuje widoczną poprawę wyglądu swoich miejsc intymnych oraz polepsza się jej życie seksualne.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto udać się na dodatkową konsultację lekarską, w której trakcie lekarz odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop