Blog

Wrzesień – rusza sezon na depilację laserowa

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Depilacja laserowa to zabieg, który jest kierowany zarówno w stosunku do kobiet, jak i do mężczyzn. Może on być wykonywany na różne partie ciała, dzięki temu zaoszczędzamy nie tylko czas, który byśmy musieli przeznaczyć na depilację tradycyjną, ale również pieniądze. Gdyż po wykonaniu zabiegu nie musimy się przejmować odrastający, ani wrastającymi w skórę włoskami. Wrzesień jest takim miesiącem, w którym rusza sezon na depilację laserową. W związku z tym można jej dokonać na bardzo korzystnych warunkach.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nic innego, jak usuwane niepożądanego owłosienia przy pomocy wiązki światła, które zostaje emitowane przez laser. Wiązka światła lasera wnika głęboko w skórę, dlatego też włoski zostają dokładnie usunięte wraz z cebulkami. Zabieg depilacji laserowej jest w szczególności polecany osobom, które borykają się z problemem wrastających włosków, które powodują duży dyskomfort oraz ból, ale również jest polecany osobom, które borykają się z problemem szybko i gęsto rosnących włosków, które wyglądają nieestetycznie. Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, aczkolwiek tak jak każdy inny zabieg – także i w stosunku do przeprowadzenia depilacji laserowej obowiązują pewne przeciwskazania.

Przeciwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej

Jeżeli chodzi o przeciwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej to należy tutaj wymienić w pierwszej kolejności przede wszystkim takie kwestie jak:

 • występowanie nowotworów (w szczególności nowotworów skóry)
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zbyt opalona skóra
 • występowanie infekcji wirusowych (w miejscu wykonywania zabiegu)
 • występowanie infekcji bakteryjnych (w miejscu wykonywania zabiegu)
 • występowanie infekcji grzybicznych (w miejscu wykonywania zabiegu)
 • posiadanie rudych, siwych, bądź jasnych blond włosów (ponieważ występowanie takiego rodzaju włosia daje małą skuteczność efektów zabiegu)
 • stosowanie leków, które są światłouczulające
 • stosowanie samoopalaczy
 • stosowanie bronzerów
 • przyjmowanie leków antydepresyjnych
 • posiadanie rozrusznika serca
 • borykanie się z problemem łuszczycy
 • borykanie z problemem występującej padaczki
 • występowanie cukrzycy
 • depilowanie ciała woskiem
 • występowanie bliznowca
 • występowanie zmian trądzikowych na skórze w miejscu przeprowadzania zabiegu
 • występowanie tatuażu w miejscu przeprowadzenia zabiegu
 • stosowanie kremów z retinolem

 

Jak w odpowiedni sposób należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej należy się przygotować w taki sposób, aby efekty depilacji były w jak największym stopniu widoczne. W tym celu przygotowania takie mogą wynosić nawet kilka miesięcy. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej powinno opierać się przede wszystkim na zrezygnowaniu z opalania, zaprzestaniu palenia papierosów (oczywiście na kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu), zaprzestaniu depilacji (ponieważ, aby zabieg był w pełni skuteczny włoski podczas zabiegu powinny być jak najbardziej dłuższe), należy odstawić leki uczulające na światło, należy również zrezygnować z doustnej kuracji retinoidami. Retinoidy są to leki, które charakteryzują się tym, że są pochodnymi witaminy A. Są one również stosowane głównie w leczeniu dermatologicznym, ale przede wszystkim w leczeniu zmian trądzikowych na skórze. Znalazły one swoje zastosowanie także podczas okresu leczenia nowotworów.

Zobacz więcej  Rozwiązanie problemów z cerą: skuteczna pielęgnacja twarzy w walce z trądzikiem i oczyszczaniem skóry

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Otóż, jeżeli chodzi o zabieg depilacji laserowej to należy stwierdzić, iż jest on zabiegiem charakteryzujący się tym, iż kwestia bolesności jest sprawą indywidualną, ponieważ dana osoba może mieć większą odporność na ból niż inna. Aczkolwiek depilacja laserowa w swojej istocie nie jest zabiegiem, który bardzo boli. Pacjent może jedynie odczuwać delikatny dyskomfort wynikający z nakierowywania na skórę wiązki lasera. Większość pacjentek twierdzi, iż zabieg ten nie jest bolesny do tego stopnia, aby stosować znieczulenie miejscowe, natomiast niektóre pacjentki sobie takiego znieczulenia życzą. Tak wszystko zależy od kwestii indywidualnych danego człowieka. Oprócz tego istotne znaczenie ma również jeszcze jedna kwestia, a mianowicie miejsce na skórze, w którym wykonywany jest zabieg depilacji laserowej. Bowiem im bardziej uwrażliwione miejsce, tym odczuwanie lekkiego dyskomfortu może okazać się trochę silniejsze, niż w miejscu, w którym skóra nie jest taka delikatna i ukrwiona. W chwili obecnej urządzenia, które są wykorzystywane do przeprowadzania depilacji laserowej są zaopatrzone w system chłodzenia, tak więc osoby decydujące się na przeprowadzenie depilacji laserowej nie mają się niczego złego obawiać.

W jaki sposób przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej przebiega w taki sposób, że w pierwszej kolejności należy udać się na wstępną konsultację, która ma na celu zapoznanie pacjenta z całą procedurą zabiegu, przygotowaniem do zabiegu, jak również stwierdzenie czy w stosunku do przeprowadzenia zabiegu nie występują żadne okoliczności, które mogłyby być potraktowane, jako przeciwskazania do wykonania depilacji laserowej, a więc te przeciwskazania, które zostały opisane powyżej. Jeżeli chodzi o sam moment przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej to polega on na tym, że skóra zostaje naświetlana wiązką światła lasera. Czas, jaki jest potrzebny na naświetlenie danej partii ciała jest uzależniony od tego, jaka powierzchnia ciała jest poddawana temu zabiegu. Natomiast w większości przypadków czas ten wynosi od kilku minut do nawet kilku godzin. Każda osoba decydująca się na wykonanie depilacji laserowej powinna mieć na uwadze również taki fakt, że tuż po przeprowadzeniu zabiegu skóra może wydawać lekko zaczerwieniona oraz podrażniona. W związku z tym zaleca się, aby po zabiegu zagospodarować sobie jeden dzień wolny na tzw. rekonwalestencję. Jest to istotna kwestia, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, bądź sprawę taka bagatelizuje i udaje się tuż po zabiegu do pracy, bądź szkoły. Skóra od razu po zabiegu może nie wyglądać estetycznie, aczkolwiek zjawisko takie nie będzie trwało z całą pewnością dłużej niż jeden dzień.

Zobacz więcej  Blizny na udach

Czy zabieg depilacji laserowej powoduje usunięcie włosków na zawsze?

Otóż przeprowadzenie depilacji laserowej charakteryzuje się tym, że jego skuteczność jest uzależniona od indywidualnych czynników danego pacjenta. A do czynników tych należy zaliczyć przede wszystkim: rodzaj skóry, kolor włosia, grubość włosa, jak również to w jakich ilościach był przeprowadzony taki zabieg. Bowiem, jeżeli chodzi o kolor włosów to im są one jaśniejsze (blond, rude, bądź siwe) to zabieg nie będzie w takim samym stopniu skuteczny, jak w przypadku osób, które są posiadaczami włosów ciemniejszych. W niektórych przypadkach może nastąpić nawet odmowa wykonania zabiegu w szczególności w stosunku do osób, które posiadają bardzo jasną karnację i bardzo jasne włosy. Natomiast, jeżeli chodzi o kwestię częstotliwości wykonania zabiegu depilacji laserowej to zaleca się, aby ilość sesji wynosiła około trzech, aczkolwiek ta sprawa również jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta, od tego w jakiej kondycji jest jego skóra oraz włoski, które są poddawane depilacji laserowej. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że odpowiednio stosując się do zaleceń dermatologa, jak również wykonując zalecaną przed dermatologa liczbę wykonania serii depilacji laserowej można osiągnąć oczekiwany efekt pozbycia się niechcianego owłosienia na skórze i cieszyć się gładkim oraz zadbanym ciałem. Ilość serii przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej jest niezbędna, ponieważ podczas jednego zabiegu nie zawsze wszystkie włoski można usunąć, gdyż nie wszystkie włoski odrastają w takim samym czasie. Kolejne serii przyprowadzenia zabiegu depilacji laserowej powinny zostać odbyte w odstępach od trzech do czterech tygodni. Nie należy wybierać się na zabieg depilacji laserowej szybciej niż ten czas.

Co dalej po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej?

Po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, że skóra po zabiegu wymaga szczególnego i delikatnego traktowania. Otóż zaleca się, aby po zabiegu depilacji laserowej skóra była traktowana kremami oraz balsamami, które w swoim składzie posiadają wyłącznie naturalne składniki. Należy unikać kosmetyków, które w swoim składzie posiadają składniki opierające się na alkoholu, ale również należy pamiętać o unikaniu drażniących detergentów. Kolejną kwestią, jaką należy mieć na uwadze to jest to, że po zabiegu depilacji laserowej należy unikać gorących kąpieli, chodzenia na saunę, jak również stosowania kąpieli słonecznych (zarówno, jeżeli chodzi o naturalne opalanie, jak i te w solarium). Trzeba unikać również kosmetyków, które są przeznaczone do opalania skóry, a więc samoopalaczy, balsamów brązujących.

Zobacz więcej  Rozstępy na udach - niech problem pozostanie wspomnieniem

Możliwe skutki uboczne pojawiające się po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej

Po przeprowadzeniu zabiegu depilacji laserowej mogą pojawić się skutki uboczne, do których należy zaliczyć przede wszystkim:

 • zaczerwienienie i podrażnienie skóry w miejscu, w którym był przeprowadzany zabieg
 • zmiany dotyczące pigmentacji skóry – dzieje się tak, ponieważ zabieg laserowego usuwania owłosienia może prowadzić do rozjaśnienia, bądź przyciemnienia tych partii na ciele, na których był wykonywany zabieg depilacji laserowej. Jeżeli chodzi o rozjaśnienie skóry to sytuacja ta może dotyczyć tych osób, które nie unikają ekspozycji na słońce oraz tych osób, które charakteryzują się posiadaniem ciemniejszej karnacji skóry.
 • możliwość powstawania pęcherzyków
 • możliwość powstawania strupów
 • możliwość powstawania blizn

Należy pamiętać, iż decydując się na zabieg depilacji laserowej nie można tej czynności wykonywać we wszystkich partiach ciała, a mianowicie tyczy się to w szczególności brwi, jak również powiek. Dzieje się tak, ponieważ w tych okolicach ciała człowieka mogą wystąpić skutki uboczne w postaci poważnego uszkodzenia oczu. W dniu przeprowadzenia zabiegu należy również zrezygnować z nakładania kremów oraz makijażu.

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop