Blog

Lipotransfer Micro Nano Fat

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Lipotransfer Micro Nano Fat – innowacyjna technologia lipoliftingu w medycynie estetycznej.

Medycyna estetyczna jest stale i dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny. Z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na swój wygląd, który często rzutuje na samoakceptację i życia dnia codziennego.

Dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom pacjentów stworzono innowacyjną technologię łączącą medycynę regeneracyjną oraz wolumetrię.

 

Technologia Micro i Nano – tajniki wiedzy.

Wprowadzenie technologii łączącej Micro i Nano wyniosło medycynę estetyczną na nowy, wyższy poziom. Lipotransfer, który wykorzystuje się podczas wykonywania zabiegu, skutecznie i całkowicie bezpiecznie wypełnia a także rewitalizuje skórę w obszarze zabiegowym.

Technologia Micro & Nano dr Goisisa jest jedyną metodą umożliwiającą przeprowadzenie zabiegu lipotransferu a także wypełnienia ubytków w skórze. Zabieg więc stanowi doskonałą alternatywę dla wypełniania stabilizowanym kwasem hialuronowym. Doktor Goisis opatentował specjalnie dedykowaną do tego zabiegu innowacyjną kaniulę o średnicy dwóch milimetrów tępo zakończoną oraz sześcioma portami.

Specjalistyczna kaniula ochrania komórki tłuszczowe przed ich nadmiernym uszkodzeniem podczas zabiegu. Przekłada się to na znacznie krótszy czas procesu pobierania tkanki tłuszczowej, co skutkuje szybszą a także bardziej skuteczną procedurą. Zabieg lipoliftingu jest mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.

Technologia Micro & Nano Fat to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie zabieg liftingujący na rynku. Powstał z połączenia medycyny regeneracyjnej a także wolumetrii. Wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta, jest najbardziej bezpiecznym materiałem wypełniającym. Zminimalizowanie ryzyka podczas zabiegu sprawia, że procedura jest mało inwazyjna i daje niezwykle trwałe efekty.

Podczas zabiegu wykorzystuje się dwa rodzaje tkanki tłuszczowej własnej pacjenta: Micro i Nano Fat co umożliwia uzyskać naprawdę zadowalające efekty już po przeprowadzeniu pojedynczego zabiegu. Uzyskane rezultaty charakteryzują się długotrwałą trwałością i naturalnym, nieprzesadzonym wyglądem. Bezpieczeństwo zabiegu zapewnione jest między innymi dzięki wykorzystaniu tkanki własnej, co minimalizuje a praktycznie wyklucza występowanie skutków ubocznych, które mogą pojawić się przy zabiegach z wykorzystaniem innych wypełniaczy.

 

Zabieg Lipotransfer Micro Nano Fat.

Zabieg Lipotransfer Micro Nano Fat dzięki znieczuleniu jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. W celu podtrzymania uzyskanych rezultatów rekomendujemy regularne wykonywanie zabiegów o charakterze rewitalizującym, jak np. PRP* oraz CGF**.

Zobacz więcej  Trądzik: objawy, leczenie, rodzaje i przyczyny – jak powstaje trądzik pospolity u dorosłych i jak skutecznie się go pozbyć?

* PRP (ang. Plateled Rich Plasma) – kuracja osoczem bogatopłytkowym

** CGF (ang. Concentrated Growth Factors, Skoncentrowane Czynniki Wzrostu) – czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi

Najbardziej spektakularne rezultaty można zauważyć u pacjentów z widocznymi oznakami starzenia się skóry, u których na skórze pojawiło się już wiele drobnych zmarszczek. Po zabiegu efekt wypełniania a także uelastycznienia skóry jest widoczny niemal natychmiast.

Transfer zawartych w pobranym materiale komórek macierzystych pozytywnie wpływa na skórę w obszarze zabiegu. Zabieg skutkuje mocnym odżywieniem, rozświetleniem, rewitalizacją oraz napięciem skóry.

Pozostałą część materiału wykorzystuje się w zabiegach wolumetrycznych. Micro Fat jest doskonałym, naturalnym wypełniaczem, ponieważ wykorzystuje się tkankę własną pacjenta, co całkowicie eliminuje ewentualne skutku uboczne jak również reakcje alergiczne.

Za pomocą Micro Fat można zmniejszyć zbyt widoczne bruzdy nosowo-wargowe, zredukować oznaki zmęczenia i starzenia się skóry w okolicach oczu, modelować usta oraz obszar brody, poprawić kontur nosa, zrewitalizować skórę dłoni, odmłodzić okolicę dekoltu oraz szyi, a nawet powiększyć rozmiar piersi w naturalny, nie rzucający się w oczy sposób.

Najważniejszą cechą zabiegu Lipotransfer Micro Nano Fat są bardzo naturalne efekty. Nie ma ryzyka niekorzystnego rezultatu hiperkorekcji, czyli niestety wciąż występującego przerysowania rezultatów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zoptymalizowanej technologii połączonej w odpowiednio skonstruowanym sprzętem, który chroni komórki tkanki tłuszczowej oraz przyległe komórki macierzyste przed ich uszkodzeniami.

Dzięki temu jakość użytego do zabiegu materiału jest najbardziej możliwie wysokiej jakości co skutkuje ogromnym potencjałem regeneracyjnym. Możliwe rezultaty są nieporównywane z innymi metodami, które są stosowane w medycynie estetycznej.

W zależności od obszaru, który będzie poddany zabiegowi, procedura trwa od 30 do 60 minut. Najbardziej zadowalające efekty można uzyskać przy zastosowaniu serii zabiegów. Rekomendujemy serię 6 – 12 zabiegów w odpowiednio dobranym odstępie czasowym.

Etapy zabiegu Lipotransfer Micro Nano Fat.

1. Pobranie tkanki tłuszczowej – zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej z okolicy talii przy pomocy specjalnie opracowanej kaniuli Dr Goisisa. Obszar zabiegu zostaje znieczulony roztworem tumesencyjnym, który również wykorzystywany jest podczas zabiegów liposukcji.

Zobacz więcej  Wpływ hormonów na włosy

2. Oczyszczanie tkanki tłuszczowej – pobrana tkanka tłuszczowa następnie zostaje poddana dokładnemu oczyszczaniu oraz filtrowaniu w specjalnie zaprojektowanym w tym celu systemie. Główne zadanie tego etapu zabiegu to usunięcie z pobranej tkanki erytrocytów oraz płynu znieczulającego, są to elementy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na finalny efekt zabiegu. Pobrana tkanka tłuszczowa przetwarzana jest przede wszystkim w celu uzyskania Nano Fat – czyli komórek tkanki tłuszczowej zmikronizowanej, w której adipocyty ulegają procesowi rozpadu i zniszczenia, natomiast niezwykle cenne komórki macierzyste są uwalniane.

3. Transfer oczyszczonej tkanki tłuszczowej – uzyskana tkanka tłuszczowa a właściwie koktajl z komórek macierzystych w formie Nano Fat w następnej kolejności transferowana jest w ustaloną okolicę tuż pod powierzchnię skóry. Zabieg ma na celu rewitalizację skóry. Pozostałą część pobranego materiału w postaci Micro Fat można przeznaczyć do wykorzystania w wolumetrii.

Przygotowania do zabiegu Lipotransfer Micro Nano Fat.

Zabieg Lipotransfer Micro Nano Fat jest zabiegiem typowo lunchowym i nie wymaga specjalnego wcześniejszego przygotowania. Przed procedurą niezbędna jednak jest specjalistyczna konsultacja, podczas której zostaną szczegółowo omówione wszelkie aspekty zabiegu oraz ewentualne przeciwwskazania.

Bardzo krótki czas powrotu do codziennych obowiązków a także mała inwazyjność powodują, że do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Zabieg Lipotransfer Micro Nano Fat jest zabiegiem skierowanym do osób, którym zależy na mocnym odżywieniu i rewitalizacji skóry. Typowymi wskazaniami do zabiegu są:

– widoczne zmarszczki,

– utrata jędrności skóry,

– utrata wyraźności konturu i utrata objętości w obszarze twarzy,

– korekcja kształtu ust, nosa.

Jednak należy mieć na uwadze, że każda ingerencja zarówno kosmetologiczna jak i medycyny estetycznej posiada listę potencjalnych przeciwwskazań, które zostają przedstawione podczas konsultacji przed zabiegowej. Są to między innymi:

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– okres ciąży i laktacji,

– aktywny przebieg choroby nowotworowej,

– nieleczona cukrzyca,

– choroby autoimmunologiczne,

– aktywny przebieg stanów zapalnych.

 

Jakich rezultatów po zabiegu się spodziewać?

Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w postaci Nano Fat skutkuje:

– rewitalizacją skóry,

Zobacz więcej  Czerwone kropki w jamie ustnej: afty, krostki, krosta i pleśniawki - przyczyny i sposoby leczenia

– odżywieniem skóry,

– naturalnym rozświetleniem skóry twarzy.

Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w postaci Micro Fat skutkuje:

– zmniejszeniem widoczności zmarszczek,

– zmniejszeniem widoczności bruzdy nosowo-wargowej,

– redukcją oznak zmęczenia skóry w okolicach oczu,

– wymodelowaniem okolic brody oraz ust,

– korekcją konturu nosa,

– rewitalizacją i odżywieniem skóry dłoni,

– widocznym odmłodzeniem skóry w okolicach szyi i dekoltu.

Część efektów jest widoczna niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu, jednak na pełne rezultaty potrzeba czasu, podczas którego pole do popisu mają komórki macierzyste. Aby ukazać pełnię swoich możliwości potrzebują one trochę czasu. Jednak warto nieco poczekać na rezultat, który w pełni zadowoli nawet najbardziej wybrednych.

 

Co po zabiegu – czyli jak prawidłowo dobrać pielęgnację skóry.

Bezpośrednio po zakończonym zabiegu Lipotransfer Micro Nano Fat pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności oraz wykonywania codziennych obowiązków.

Po zabiegu zalecamy unikanie nadmiernej aktywności fizycznej jak również korzystania z sauny, solarium i różnego typu używek, jak np. alkohol, który wpływa na proces krzepliwości krwi.

Wszelkie pozostałe zalecenia pozabiegowe są omawiane z lekarzem specjalistą bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

W celu podtrzymania uzyskanych rezultatów zachęcamy naszych pacjentów do dobrania odpowiedniej pielęgnacji skóry. Skóra wraz z upływem wieku traci zdolność do wytwarzania elastyny i kwasu hialuronowego, dlatego też niezbędne jest wprowadzenie tychże substancji z zewnątrz. Dobrą opcją, są odpowiednio dobrane kosmetyki, które razem z zabiegiem będą stanowiły ciągłość dbania o wygląd swojej skóry.  Wszelkie przeprowadzone zabiegi nie będą miały długofalowych rezultatów, jeśli pacjent nie dopełni procedury konsekwentną, codzienną pielęgnacją.

 

Wszelkie zabiegi kosmetologiczne oraz typowo rozumianej medycyny estetycznej powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel. Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą oraz skorzystania z proponowanych zabiegów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz zatrudniamy najlepiej wykwalifikowany personel w celu zadowolenia naszych klientów.

W celu poznania możliwości naszej kliniki zapraszamy zarówno do kontaktu telefonicznego, mailowego jak i osobistego odwiedzenia naszej kliniki. Nasi najlepsi pracownicy z chęcią odpowiedzą na nurtujące pytania i rozwieją wszelkie obawy i niepewności.

Już dziś przyjdź i podaruj swojej skórze odrobinę luksusu.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop