Blog

Vibin – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Vibin – recepta online

Vibin to doustny środek antykoncepcyjny. Stosowany w prawidłowy sposób, jest jedną z najlepszych, niemniej jednak odwracalnych metod zapobiegania ciąży. Tabletki Vibin wydawane są z przepisu lekarza, po wcześniejszym przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i zbadania pacjentki.

Vibin – skład

 • tabletki żółte – zawierają 3 mg drospirenonu, 0,03 mg etynyloestriadiolu, jak i substancję pomocniczą, czyli laktozę jednowodną,
 • tabletki białe – nie zawierają żadnych substancji czynnych, mają zaś w składzie laktozę bezwodną,
 • tabletki różowe – zawierają substancje czynne.

Vibin – dawkowanie

Środek antykoncepcyjny Vibin, powinien być brany o tej samej porze. Należy zażywać jedną tabletkę na dobę przez 28 dni. Następne opakowanie Vibin, zaczyna się po zakończeniu wcześniejszego, bez robienia żadnej przerwy.

Wskazania do stosowania – Vibin

Vibin to doustny środek antykoncepcyjny, zatem jak sama jego nazwa wskazuje, służy zapobieganiu zajściu w niechcianą ciążę.

Przeciwskazania do stosowania –  Vibin

Jak w przypadku każdego innego leku, istnieją pewne przeciwskazania do zastosowania Vibin. Po pierwsze, nie powinno się go stosować, jeśli cierpimy na chorobę zakrzepowo-zatorową. Vibinu nie stosuje się także u pań, które mają zaplanowany rozległy operacyjny zabieg, na skutek którego niezbędne będzie dłuższe unieruchomienie. Przeciwwskazaniem będzie również występowanie zaburzeń zatorowo-zakrzepowych albo samo ryzyko ich pojawienia się z powodu chorób albo zaburzeń naczyniowych, jak również, kiedy występuje nabytą albo dziedziczna skłonność. Inne przeciwwskazania to: ciąża lub jej podejrzenie, krwawienie z dróg rodnych o nieokreślonej przyczynie, nowotwory narządów rodnych, niewydolność nerek, czy też migreny z symptomami neurologicznymi.

Ostrzeżenia dla leku

Lek ten powinien być ostrożnie stosowany w wypadku, kiedy zostaną stwierdzone:

 • nowotwory albo ich podejrzenie,
 • zaburzenia krążenia.

Preparatu Vibin nie można stosować równolegle z takimi lekami, jak partytaprewir, ombitaswir, rytonawir czy dazabuwir.

Zobacz więcej  Medycyna estetyczna Warszawa - najważniejsze informacje

Vibin a ciąża

Lek Vibin, nie może być stosowany u kobiet ciężarnych.

Jeśli kobieta zajdzie w ciążę mimo tego, iż stosuje regularnie preparat antykoncepcyjny, konieczne staje się natychmiastowe jego odstawienie.

Wiele przeprowadzonych badań pokazuje, iż u dzieci tych kobiet, które zaszły w ciążę podczas terapii środkiem antykoncepcyjnym, nie zostało stwierdzone podwyższone ryzyko wystąpienia wrodzonych wad.

Powrót do brania doustnych tabletek antykoncepcyjnych, wymagać będzie rozważania ewentualnego ryzyka wystąpienia żylnego schorzenia zakrzepowo-zatorowego u pań w czasie poporodowym.

Vibin – efekty uboczne

Jak każdy ze środków, także Vibin może wywołać efekty uboczne, chociaż nie pojawią się one u każdego stosującego tenże preparat. Miejmy na uwadze, iż oczekiwane plusy zastosowania tego środka, są na ogół większe, aniżeli szkody będące wynikiem występowania niepożądanych działań.

Zastosowanie złożonych antykoncepcyjnych środków hormonalnych, może mieć związek z występowaniem wielu niepożądanych efektów, w tym takich, które stanowią zagrożenie dla życia:

 • hormonozależne nowotwory (nowotwory piersi, wątroby),
 • nadciśnienie tętnicze,
 • tętnicze albo żylne zaburzenia zatorowo-zakrzepowe (w tym zatorowość płucna, zakrzepica żylna, przemijający niedokrwienny napad, udar, zawał serca),
 • występowanie albo pogorszenie się klinicznego przebiegu schorzenia Leśniowskiego Crohna, padaczki, zapalenia jelita grubego, mięśniaków macicy, migreny, pląsawicy Sydenhama, tocznia układowego rumieniowatego, porfirii, żółtaczki mającej związek z zastojami żółci, zespołu mocznicowo-hemolitycznego,
 • hipertrójglicerydemia,
 • przewlekłe albo ostre zaburzenia w czynnościach wątroby, które wymagać mogą przerwania zastosowania środka do czasu normalizowania parametrów czynnościowych wątroby,
 • ostuda,
 • u kobiet mających dziedziczny obrzęk naczynioruchowy estrogeny mogą spowodować naczynioruchowy obrzęk albo nasilić jego symptomy.

Vibin – interakcje

Należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych w ostatnim czasie lekach, także o tych, które wydawane są bez recepty.

Zastosowanie innych leków, może prowadzić do zmniejszenia skuteczności antykoncepcji, jak również wywołać śródcykliczne krwawienia.

Jak uzyskać recepetę online na Vibin?

Preparat antykoncepcyjny Vibin pod postacią tabletek powlekanych, sprzedaje się zawsze za okazaniem recepty wypisanej przez specjalistę. Niemniej jednak, z uwagi na dzisiejszy szybki tryb życia prowadzony przez większość spośród nas, nierzadko nie znajdujemy czasu na udanie się na wizytę. Świetnym rozwiązaniem takiej sytuacji, będzie skorzystanie z możliwości wystawienia recepty online. Taką możliwość zyskamy wchodząc na stronę internetową Skyclinic. Wystarczy, że wypełnimy tam formularz, w którym możemy zostać poproszeni o podstawowe dane dotyczące naszej osoby i w niedługim czasie możemy otrzymać odpowiednią receptę na środek antykoncepcyjny. Dzięki czemu zaoszczędzimy swój czas, bez konieczności długiego oczekiwania na wizytę u lekarza.  Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Najczęściej występujące choroby skóry: dermatologiczny przegląd rodzajów dermatoz – objawy, diagnoza i nowoczesne podejścia w dermatologii

 

 

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop