Blog

Vela Shape III – rewolucja w leczeniu cellulitu.

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Cellulit dotyka 80-90% kobiet, pojawia się nie tylko u kobiet z nadwagą, ale także u szczupłych i młodych dziewcząt. Dzięki badaniom okazało się, że cellulit to złożony problem, który ma kilka przyczyn i wymaga kompleksowego leczenia.

Czym jest cellulit ?

Cellulit to nieregularnie ukształtowana tkanka tłuszczowa, grudkowate formacje pod skórą, które koncentrują się w określonych obszarach ciała – na udach, pośladkach czy brzuchu. Cellulit to nie tylko tłuszcz podskórny, który uciska słabą tkankę łączną, powodując nierówności skóry. Jest to również słabe krążenie w niektórych częściach ciała, co zmniejsza produkcję kolagenu i utrudnia drenaż limfatyczny (często spowodowane jest noszeniem zbyt ciasnej odzieży). Cellulitowi sprzyja także wiek, zła dieta, siedzący tryb życia, siedzący tryb pracy i stres. Według Catherine Harmon z Scientific American, istnieją trzy składniki, które należy traktować kompleksowo, aby pozbyć się cellulitu:

– kolagen,

– tkanka tłuszczowa,

–  drenaż limfatyczny.

Istnieje szereg domowych środków na walkę z cellulitem, które skutecznie współpracują z odpowiednim odżywianiem, ćwiczeniami i profesjonalnymi zabiegami – np. masaż suchymi szczotkami (usprawniający drenaż limfy), peelingi do masażu, specjalne kosmetyki, i oczywiście wspomniane zabiegi w salonach – masaż próżniowy, okłady na ciało, ultradźwięki I tak dalej.

Jakie są główne przyczyny cellulitu:

– Niewłaściwe odżywianie

– Zatrzymanie płynów (powoduje również wzdęcia),

– Odwodnienie,

– Słabe krążenie,

– Słaba struktura kolagenu w skórze,

– Nadwaga,

– Zmiany hormonalne,

– Brak aktywności fizycznej.

 

Biorąc pod uwagę wiele czynników wpływających na wygląd i zdrowie skóry, zrozumiałe jest, dlaczego tak popularne są zabiegi zwalczania cellulitu – w tym różne zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów w salonach kosmetycznych.

Jednym z takich zabiegów jest VelaShape III – niezwykłe urządzenie VelaShape III do walki z cellulitem i otyłością.

A zatem: pozbądź się nadmiaru objętości w biodrach i talii, zredukuj cellulit i napnij skórę w zaledwie osiem tygodni. Jest to niemożliwe tylko dzięki odpowiedniemu odżywianiu, stylowi życia i ciągłej aktywności fizycznej. Ale jeśli dodasz cotygodniową procedurę VelaShape, wynik będzie bardziej realny do osiągnięcia. Nowością w naszej klinice jest urządzenie VelaShape III do leczenia cellulitu i redukcji objętości. Urządzenie trzeciej generacji, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, jest bezpieczniejsze i wydajniejsze w pracy.

Czym jest VelaShape III?

VelaShape III to bezpieczne i niezawodne urządzenie do celów medycznych i estetycznych. Łączy w sobie technologię ELOS (synergia elektrooptyczna – połączenie światła podczerwonego i bipolarnych fal radiowych) z mechaniczną obróbką skóry za pomocą miękkiej próżni.

Przed rozpoczęciem zabiegu na leczone miejsca nakłada się specjalny krem-mleczko z kofeiną, aloesem i witaminami, następnie skórę ogrzewa się promieniowaniem podczerwonym i radiowym, „rozgrzewa” podskórny tłuszcz i wygładza skórę właściwą. Mechaniczne działanie z efektem próżni poprawia krążenie krwi, wspomaga uwalnianie limfy a także aktywuje metaboliczny rozkład tłuszczu z komórek tłuszczowych.

Zobacz więcej  Blizny po operacji

Zwykła temperatura podczas zabiegu to 43-47 stopni. Jest bardzo ciepło, ale bez dyskomfortu. Urządzenie posiada czujnik, który monitoruje temperaturę, aby uniknąć oparzeń i dyskomfortu. Efekt podciśnienia jest bardzo lekki, praktycznie bez śladów – zapewniają dermatolodzy wykonujący zabiegi.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg VelaShape III?

Głównym celem zabiegu VelaShape III jest walka z cellulitem i redukcja objętości. System VelaShape III jest wskazany do czasowego zmniejszania obwodu brzucha i bioder. W celach leczniczych urządzenie służy do łagodzenia niewielkich bólów i skurczów mięśni, a także do poprawy miejscowego krążenia krwi. W rzeczywistości jest to też nieinwazyjne modelowanie sylwetki. Opisywany zabieg jest również wskazany dla szczupłych kobiet, które mają luźną skórę i chcą ją napiąć.

Jakie możliwości ma to urządzenie?

System składa się z trzech głównych modułów: obudowy, dwóch aplikatorów oraz dotykowego panelu sterującego. Duży moduł służy do regulacji objętości większych obszarów, takich jak brzuch, uda i pośladki oraz środkowych obszarów, takich jak boki. Ten sam aplikator pomaga usunąć skórę pod kolanami, tzw. „wiszące uszy” w okolicy stanika. Mała rękojeść umożliwia pracę z podwójnym podbródkiem, usuwanie zwiotczałej i nieelastycznej skóry.

Pacjent jest mierzony przed i po zabiegu Czasem efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Jednak wskazane jest wykonanie ośmiu procedur z rzędu, jednej na tydzień. Oczywiście nie zapominając o zdrowym odżywianiu, sprawności fizycznej i reżimie picia zalecanej ilości wody w ciągu dnia.

Co łączy cellulit i pikowany materac?

Komórki tłuszczowe znajdują się w komorach oddzielonych pionową i poziomą przegrodą tkanki łącznej. Przegrody są utrzymywane na miejscu za pomocą sztywnych włókien, które na szczęście nie rozciągają się wraz ze skórą wraz ze wzrostem objętości wewnątrz ścian komory. Daje to nadzieję, że pewnego dnia komórki tłuszczowe mogą wrócić do normalnego stanu. Kiedy komora tłuszczowa jest zbyt rozciągnięta z powodu powiększonych komórek tłuszczowych i gromadzi się w płynie międzykomórkowym, wystaje ona poza długość przegrody pionowej, unosi powierzchnię skóry iw efekcie prowadzi do pojawienia się wgłębień i kruchości na powierzchni skóry. W efekcie cellulit wizualnie i dotykowo upodabnia się do pikowanego materaca.

Zasada działania VelaShape III polega na tym, że podczas rozgrzewania tłuszcz wraz ze stojącą limfą opuszcza komórki tłuszczowe, a dzięki poprawie krążenia krwi zwiększa się zdolność dyfuzyjna tlenu. To dodatkowo zwiększa metaboliczny rozkład tłuszczu w komórkach tłuszczowych (lipoliza), tym samym szybko zmniejszając rozmiar komórek tłuszczowych. Znika również wiotkość skóry wraz z tłuszczem, co jest w dużej mierze spowodowane rozciągniętymi komórkami tłuszczowymi wystającymi ponad utrwaloną przegrodę tkanki łącznej.

Zobacz więcej  Laserowe usuwanie rozstępów: Redukcja i leczenie przy użyciu laserowego lasera frakcyjnego

Obu działaniom, to znaczy zmniejszeniu wielkości komórek tłuszczowych i usunięciu nadmiaru płynu do układu limfatycznego, towarzyszy obkurczanie się przegród tkanki łącznej i przyczynia się do zmniejszenia wielkości komór tłuszczowych. Cellulit jest mniej zauważalny, zmniejsza się objętość leczonego obszaru.

Co dzieje się podczas używania VelaShape III?

Ponieważ komórki tłuszczowe po prostu zmieniają swoją objętość, nie pozostają puste przestrzenie, skóra nie poluzowuje się. Już podczas pierwszego zabiegu można poczuć wygładzenie skóry.

Jedna strefa jest poddana zabiegowi przez 15-20 minut. Można robić kilka stref jednocześnie. Krem-maska nałożony przed zabiegiem nie wymaga zmywania, działa po użyciu VelaShape III. Najlepiej tego samego dnia dużo pić i ćwiczyć, pobiegać, nie zaszkodzi aerobik.

Urządzenie VelaShape III działa wielozadaniowo:

– Światło podczerwone ogrzewa tkankę do głębokości 3 mm,

– Radiofrekwencja bipolarna nagrzewa tkanki do głębokości 15 mm,

– Próżnia zapewnia ukierunkowaną energię,

– Mechaniczne działanie rolek zapewnia drenaż limfy.

Połączenie wymienionych metod pozwala skutecznie ogrzać zarówno górne, jak i głębokie warstwy skóry, poprawiając metabolizm komórek tłuszczowych, przyczyniając się do zmniejszenia objętości stref problematycznych.

Technologia Vela Shape III jest wyposażona w dwa aplikatory z pompą próżniową, co zapewnia znacznie ściślejszą interakcję między leczonym obszarem a źródłem ciepła.

W jednym z aplikatorów znajdują się również wałki masujące, które dodatkowo poprzez mechaniczne działanie pomagają w leczeniu cellulitu na brzuchu, pośladkach i udach, a także poprawiają mikrokrążenie i sprzyjają drenażowi limfy.

Uwaga! Zabiegi mogą być wykonywane tylko przez specjalnie przeszkolonego, wykwalifikowanego specjalistę.

Widoczne efekty po zabiegu VelaShape III:

Poprawa wyglądu miejsc, w których cellulit jest obecny, ale niekoniecznie całkowicie zanika. Zmniejszanie objętości.

Liczba wymaganych sesji VelaShape III zależy od pacjenta oraz stanu klinicznego i fizjologicznego na początku leczenia. Niektórzy pacjenci reagują lepiej niż inni.

Efekty leczenia są tymczasowe, dlatego konieczne jest przeprowadzanie kursu podtrzymującego co 2-3 miesiące.

Zdrowy tryb życia (dieta i ćwiczenia) pomoże Ci osiągnąć najlepsze rezultaty, ale nie jest konieczny.

Jakie są przeciwwskazania ?

– Rozrusznik serca lub defibrylator wewnętrzny.

– Powierzchniowe metalowe lub inne implanty w obszarze leczenia.

– Historia obecnego raka skóry lub raka skóry lub aktualny stan jakiegokolwiek innego raka lub znamion przedrakowych.

– Każdy rodzaj raka w historii pacjenta.

– Ciężkie choroby współistniejące, takie jak choroby serca.

– Ciąża i laktacja, a także 4-5 miesięcy po naturalnym porodzie lub co najmniej 6 miesięcy po cięciu cesarskim lub do przywrócenia normalnej równowagi hormonalnej.

– Zaburzenia układu immunologicznego spowodowane chorobami immunosupresyjnymi, takimi jak AIDS i HIV, lub stosowanie leków immunosupresyjnych.

– Pacjenci z chorobami związanymi z przegrzaniem, takimi jak nawracająca opryszczka w okolicy leczonej, mogą być leczeni jedynie po zastosowaniu schematu profilaktycznego.

Zobacz więcej  Finasteryd i minoksydyl a łysienie

– Słabo kontrolowane zaburzenia endokrynologiczne, takie jak cukrzyca.

– Wszelkie aktywne procesy w leczonym obszarze, takie jak wrzody, łuszczyca, egzema i wysypka.

– Choroby skóry, blizny keloidowe, nieprawidłowe gojenie się ran oraz bardzo sucha i popękana skóra.

– Koagulopatie krwawienia lub stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

– Stosowanie leków, preparatów ziołowych, suplementów diety i witamin, o których wiadomo, że wywołują nadwrażliwość na światło przy ekspozycji na światło o stosowanych długościach fal, takich jak izotretynoina (Roaccutane) w ciągu ostatnich 6 miesięcy, tetracykliny lub ziele dziurawca w ciągu ostatnich 2 tygodni.

– Każdy zabieg chirurgiczny w obszarze zabiegowym w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub do całkowitego wygojenia.

– Leczenie tatuaży lub makijażu permanentnego na miejscu.

– Okolica z żylakami.

– Zgodnie z zaleceniem specjalisty powstrzymaj się od wykonania zabiegu w przypadku jakiegokolwiek stanu, który może być niebezpieczny dla Ciebie..

Możliwe efekty uboczne:

Niektóre działania niepożądane mogą wystąpić w trakcie lub wkrótce po leczeniu, ale są niezwykle rzadkie i przemijające.

Efekty uboczne, które mogą pojawić się w obszarze zabiegowym: 

– Niewielki ból,

– Zaczerwienienie skóry (rumień),

– Niewielkie uszkodzenie naturalnej tekstury skóry (zadrapania, strupy),

– Krwiak.

Jak przygotować się do zabiegu ?

Wykonaj peeling skóry. Przyjdź na zabieg z czystą, suchą (bez perfum, bez balsamu) skórą.

Wcześniej usuń nadmiar włosów z ciała – mogą one przeszkadzać w zabiegu

Należy wcześniej poinformować lekarza o przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych. Antykoagulanty zwiększają ryzyko siniaków.

Zabieg VelaShape III można połączyć z procedurą fali akustycznej – drenażem limfatycznym. W ten sposób najpierw aktywujemy nasze szlaki limfatyczne wydzielnicze, a następnie pomagamy usunąć toksyny.

Opisywany zabieg to gwarancja nieskazitelnego efektu 4D: smukłe kształty, likwidacja cellulitu, wyrównany koloryt skóry, doskonały drenaż limfatyczny.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi:

Ile zabiegów potrzeba, aby schudnąć?

Pozytywny efekt w postaci zwiększonego napięcia mięśniowego jest zauważalny już po pierwszym zabiegu. Jednak aby osiągnąć maksymalny wynik, który będzie zauważalny dla innych, będziesz musiał wykonać serię zabiegów, która średnio wynosi 4-6 procedur, w odstępie 10-14 dni.

 Czy to boli? Jak długo trwa procedura?

Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny, a ponadto przyjemny. Według opinii pacjentów sesja Vela Shape III przypomina delikatny masaż. Zabieg trwa średnio 30 minut na strefę, jednocześnie można leczyć do trzech stref.

Vela Shape III to obecnie najnowsza i najbardziej innowacyjna technologia medycyny estetycznej, która swoją skutecznością i komfortem przewyższa wszystkie inne metody stosowane w leczeniu cellulitu, przywracaniu elastyczności skóry i modelowaniu sylwetki. A co najważniejsze z jego pomocą szybko i skutecznie zredukujesz objętość ciała.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop