Blog

Laser pikosekundowy: nowoczesny sposób na usunięcie tatuażu i problemów dermatologicznych

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Laser pikosekundowy: nowoczesny sposób na usunięcie tatuażu i problemów dermatologicznych

Co sprawia, że laser pikosekundowy w medycynie estetycznej jest wyjątkowy? Laser pikosekundowy w medycynie estetycznej to innowacyjna technologia, która emituje światło o 4 długościach fal: 1064 nm, 532nm, 595nm, 660nm. Te długości fal w porównaniu z innymi laserami stosowanymi w medycynie charakteryzują się lepszą penetracją skóry, co pozwala usunąć każdy tatuaż i makijaż permanentny.

Jak działa laser pikosekundowy w medycynie estetycznej?

Laser pikosekundowy w medycynie estetycznej jest również bardzo wszechstronny pod względem energii; można go regulować w celu zmiany głębokości penetracji i temperatury. Zmienny efekt cieplny jest stosowany do leczenia różnych zaburzeń dermatologicznych. Laser ten po przeprowadzeniu serii zabiegów daje skuteczny efekt odmłodzenia skóry.

Kompleksowa przebudowa skóry następowania w wyniku jego zastosowania, sprawia, że wiązka lasera bywa stosowana do usuwania tatuaży lub plam pigmentowych. Przydaje się też do redukcji zmarszczek, napinania skóry i poprawy blizn. To ważne rozwiązanie dla medycyny anti-aging oraz dla kobiet, które nie chcą mieć wcześniej zaaplikowanego makijażu permanentnego.

Działanie lasera polega na wysyłaniu wiązki światła, która przenika przez skórę. Światło jest absorbowane przez pigment w tkance docelowej, a ciepło wytwarzane przez światło powoduje zmiany w strukturze włóknistej kolagenu i rozpad pigmentu. Zróżnicowana energia lasera stymuluje również produkcję kolagenu, co przywraca wygląd skóry do poprzedniego stanu.

Laser pikosekundowy w medycynie estetycznej może również leczyć zmiany naczyniowe. Podobnie jak zmiany pigmentowe, zmiany naczyniowe są wynikiem odkładania się pigmentu, takiego jak melanina, pod skórą. Energia lasera powoduje rozpad pigmentu, co powoduje usunięcie zmiany.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, ale zazwyczaj ustępuje to po kilku godzinach. Zmiany na skórze widoczne są najczęściej przez 2 – 3 dni, jednak po tym czasie skóra wraca do stanu sprzed momentu zaaplikowania tatuażu czy wystąpienia zmiany.

Jakie laser pikosekundowy daje efekty na blizny potrądzikowe?

Laser pikosekundowy w medycynie estetycznej działa na blizny potrądzikowe poprzez dojście do głębokich warstw skóry, dzięki czemu stają się one cieńsze. Laser stymuluje również wzrost kolagenu, który podnosi i napina skórę.

W związku z trądzikiem może być stosowany na każdej części ciała. Najczęściej jednak stosuje się go na twarzy, szyi, klatce piersiowej, plecach i dłoniach.

Zastosowana technologia superkrótkich impulsów sprawia, że jest skuteczny dla wszystkich rodzajów skóry. Jednak skóra na twarzy i szyi jest bardziej wrażliwa, dlatego zabieg jest zalecany tylko po konsultacji z dermatologiem.

Zobacz więcej  Cepan - połączona siła cebuli i rumianku

Zabiegi tego rodzaju obkurczają również pory i minimalizują widoczność plam i zaczerwienień. Skóra będzie bardziej miękka, gładka i delikatna już po jednym zabiegu. Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zaleca się serię od czterech do sześciu zabiegów. Każda sesja trwa od 40 do 60 minut. Przez pierwsze 20 minut aplikowane jest znieczulenie miejscowe, co w przypadku twarzy jest szczególnie ważne.

Czas rekonwalescencji w przypadku blizn po trądziku zależy od tego, jak skomplikowany był zabieg. Zaczerwienienie i opuchlizna mogą utrzymywać się od kilku dni do tygodnia. Większość klientów jest w stanie wrócić do pracy lub szkoły po kilku dniach.

Jakie laser pikosekundowy daje efekty na przebarwienia hormonalne?

Hormony, zbyt duża ilość światła słonecznego lub niektóre leki mogą powodować przebarwienia skóry. Kiedy skóra zmienia odcień na ciemniejszy, nazywa się to hiperpigmentacją. W przypadku braku skutecznej ochrony przeciwsłonecznej mogą wystąpić łagodne zmiany barwnikowe.

Lasery pikosekundowe w medycynie estetycznej są bardzo skuteczne w leczeniu zarówno plam spowodowanych hiperpigmentacją hormonalną, jak i zmian barwnikowych.

Laser emituje intensywną wiązkę światła, która jest skierowana na przebarwione obszary skóry. Światło jest pochłaniane przez komórki pigmentowe, powodując w nich zmiany, co przyczynia się do ustąpienia przebarwień.

Zastosowana technologia superkrótkich impulsów sprawia, że laserowe usuwanie przebarwień utrzymuje swój efekt przez wiele lat.

Jak działa laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy służy do odmładzania skóry i redukcji zmarszczek. To nowa innowacja w medycynie estetycznej. Wytwarza on niezwykle krótkie impulsy światła, które określa się jako pikosekundy.

Lasery pikosekundowe to nowy sposób leczenia różnych problemów natury dermatologicznej, w tym zmarszczek, blizn, plam posłonecznych i starczych, dużych porów, zaczerwienień i nierównej pigmentacji. Laser pikosekundowy to zaawansowana i skuteczna opcja dla osób, które chcą zredukować oznaki starzenia i liczą na odmłodzenie skóry, przy niewielkim lub zerowym czasie rekonwalescencji. Laser pikosekundowy to laser wykorzystujący niezwykle krótki impuls światła, który można precyzyjnie dostosować do dziesiątek różnych zastosowań.

Rezultatów można spodziewać się po serii zabiegów. Liczba wymaganych zabiegów zależy od leczonego schorzenia, głębokości zmian na skórze i wielkości leczonego obszaru.

Chociaż zabiegi laserem pikosekundowym stanowią ekscytującą nową opcję dla osób poszukujących leczenia zmarszczek, nie są one odpowiednie dla wszystkich. Laser pikosekundowy może być zalecany jedynie osobom cieszącym się dobrym zdrowiem i mającym ponad 21 lat. Osoby o ciemnej karnacji mogą być bardziej narażone na uszkodzenia słoneczne, a kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą nie być odpowiednimi kandydatami.

Zobacz więcej  Varenelle – recepta online

Jakie są wskazania, aby zastosować laser pikosekundowy?

Jedną z głównych zalet lasera pikosekundowego w medycynie estetycznej jest to, że może być on stosowany do poprawy tekstury i kolorytu skóry.

Dodatkowo może stymulować produkcję fibroblastów – komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.

Kolejną korzyścią ze stosowania lasera pikosekundowego jest stymulacja przepływu krwi. To z kolei poprawia elastyczność i gładkość skóry.

W rezultacie, laser pikosekundowy pomaga:

 • w zmniejszeniu widoczności zmarszczek i linii mimicznych,
 • może pomóc zmniejszyć widoczność rozstępów,
 • może pomóc zmniejszać widoczność cellulitum,
 • może pomóc zmniejszać widoczność pajączków,
 • może pomóc usunąć drobne wybroczyny,
 • pozwala na usuwanie makijażu permanentnego,
 • pozwala na usuwanie tatuażu – zarówno kolorowego, jak i tego, który ma kolor zielony (kolor wpływa na liczbę zabiegów),
 • pozwala przeciwdziałać w takich sytuacjach jak wysiew trądzikopodobnych grudek,
 • pozwala na usuwanie rozstępów,
 • pozwala zwalczać rogowacenie dosłoneczne,
 • pozwala naprawić strukturę skóry po urazach,
 • pozwala na usuwanie przebarwień (w tym piegów, będących efektem fotostarzenia),
 • pozwala na wycofanie zmian spowodowanych promieniowaniem UV.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania lasera pikosekundowego?

Laser pikosekundowy to laser, który zapewnia wysoką intensywność, krótką długość fali i bardzo krótki czas trwania impulsu. Jego działanie jest bardzo głębokie

Przeciwwskazania do stosowania lasera w medycynie estetycznej obejmują takie grupy osób jak:

 • Pacjenci ze skłonnością do powstawania blizn keloidowych i przerostowych.
 • Pacjenci z niektórymi chorobami i schorzeniami skóry, takimi jak neurofibromatoza, rak skóry, egzema, łuszczyca, trądzik różowaty.
 • Pacjenci ze zmianami skórnymi spowodowanymi promieniowaniem lub stanem zapalnym, takimi jak stare blizny i trądzik.
 • Pacjenci ze zmianami skórnymi spowodowanymi zakażeniem wirusem opryszczki zwykłej (HSV).
 • Pacjenci ze zmianą skórną spowodowaną zakażeniem Mycobacterium leprae.
 • Pacjenci ze stanem zapalnym skóry lub mający aktywne infekcje skóry, takim jak zapalenie skóry i aktywny trądzik.
 • Pacjenci, u których występują ciężkie zimne owrzodzenia i pęcherze gorączkowe.
 • Pacjenci, u których przyjmowanie leków jest konieczne, w tym leki ziołowe i zioła światouczulające.
 • Pacjenci, u których występuje świeża opalenizna.
 • Pacjenci, którzy mieli wcześniej zabiegi chirurgii laserowej (np. lifting twarzy wspomagany laserem).
 • Pacjenci, którzy decydują się na stosowanie doustnego acykloviru.

Przed zabiegiem lekarz powinien przeprowadzić pełną analizę skóry. Pomoże to ustalić, czy typ i stan skóry pacjenta są odpowiednie do zabiegu. Pozwoli to również upewnić się, że stosowane są odpowiednie ustawienia, intensywność, czas trwania i częstotliwość impulsów.

Zobacz więcej  Jaki retinol wybrać na początek? Produkt z retinolem w serum, kremie i więcej!

Czy są jakieś powikłania po zabiegach laserem pikosekundowym?

Rekonwalescencja po zabiegach laserem pulsacyjnym pikosekundowym jest szybka – trwa 2 – 3 dni. Większość pacjentów niedługo po zabiegu powraca do swoich normalnych codziennych czynności.

Ze względu na charakter technologii, niektórzy pacjenci mogą cechować się koniecznością stałej opieki lekarza. Szczególnie ważne jest to, jeśli chodzi o usuwanie tatuaży, aby zdecydować kiedy przeprowadzić kolejny zabieg.

Po przeprowadzeniu zabiegu nie należy przeprowadzać kolejnego zabiegu w czasie krótszym niż odstęp 2 – 3 tygodnie.

Liczba zabiegów powinna wynosić 1 – 3 w przypadku słabo nasilonych objawów oraz 3 – 7 w przypadku kolorowych tatuaży lub większych blizn.

Podstawowe zalecenia pozabiegowe obejmują unikanie aktywnej pielęgnacji kosmetykami. Zaleca unikać się makijażu w trakcie trwania okresu rekonwalescencji przy zabiegach na twarz.

Ile czasu trwa zabieg z użyciem lasera pikosekundowego?

Trudno jest przewidzieć, ile czasu będzie dokładnie trwał zabieg. Może się on składać z kilku sesji. Jedna sesja najczęściej trwa około 40 – 60 minut. Każdy pacjent jest inny, a na proces gojenia wpływa wiele czynników, takich jak rodzaj skóry, ogólny stan zdrowia, stopień nasilenia problemów skórnych oraz czas trwania dolegliwości.

Czas gojenia i rekonwalescencji po zabiegu odmładzania skóry laserem pikosekundowym różni się w zależności od pacjenta, ale ogólnie rzecz biorąc, większość osób jest w stanie wykonywać swoje normalne czynności po około dwóch dniach, choć u niektórych pacjentów rekonwalescencja może trwać dłużej. Obszar poddany zabiegowi może być zaczerwieniony i opuchnięty przez okres do dwóch tygodni lub dłużej.

Jak utrzymać efekty po użyciu lasera pikosekundowego?

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce przez kolejne tygodnie po zabiegu. Po zabiegu lekarz może zasugerować schemat pielęgnacji skóry, który może obejmować stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, kremów nawilżających i niektórych leków.

Odmładzanie skóry laserem pikosekundowym to szybki i skuteczny sposób na poprawę tekstury, napięcia i wyglądu skóry. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku większości uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca, brązowych plam i nierównomiernego kolorytu skóry.

Kto może przeprowadzić zabieg z użyciem lasera?

Laser Discovery Pico lub q switch powinny być stosowane wyłącznie w kontrolowanym środowisku przez specjalistę. W klinice SkyClinic znajdą Państwo lekarzy, którzy z powodzeniem pomogą Państwu odzyskać odpowiedni kolor skóry. Laser pikosekundowy wyposażony w soczewki frakcyjne przyczyni się do zwiększonej produkcji kolagenu, co zaowocuje poprawą wielu kondycji medycznych, usunięciem tatuażu lub makijażu permanentnego.

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop