Blog

Varenelle – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Varenelle – recepta online

Varenelle – skład

Varenelle jest zaliczany do grupy hormonalnych dwuskładnikowych preparatów antykoncepcyjnych stosowanych doustnie. Jego skład stanowią syntetyczne hormony sterydowe, etynyloestriadiol (hormon należący do grupy estrogenów) oraz drospirenon ( hormon należący do grupy progestagenów). Jest to lek jednofazowy, ponieważ zawiera stałą ilość etynyloestriadiolu i drospirenonu. Jego działanie polega na:

– hamowaniu owulacji i zatrzymaniu dojrzewania pęcherzyków Graffa,

– zmianie właściwości śluzu szyjki macicy,

– zmniejszeniu perystaltyki jajowodów.

Varanelle – dawkowanie

Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza lub farmaceuty. Jeden blister zawiera 28 tabletek, w tym 21 różowych tabletek substancji czynnej i 7 białych tabletek placebo. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, najlepiej o tej samej porze. Należy zwrócić uwagę, aby nie mylić koloru tabletek, najpierw trzeba zażywać przez 21 dni tabletki różowe, a przez następnych 7 dni tabletki białe. Nowy blister należy zacząć przyjmować od razu, kiedy zakończy się poprzedni, aby nie było przerw w przyjmowaniu preparatu. W celu zachowania odpowiedniej kolejności w przyjmowaniu tabletek należy rozpocząć dawkowanie od tabletki z górnego, lewego rogu i kontynuować zgodnie z kierunkiem strzałek na blistrze.

Wskazania do stosowania Varanelle

Zapobieganie ciąży.

Przeciwwskazania do stosowania Varanelle

Lek nie może być stosowany jeśli występuje uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ponadto lek nie może być stosowany w przypadku:

 • Występowania choroby żylno-zakrzepowej albo ryzyka jej wystąpienia, np. w przypadku po zabiegach operacyjnych związanych z długotrwałym unieruchomieniem.
 • Występowania zaburzeń zatorowo-zakrzepowych tętniczych albo kiedy istnieje ryzyko ich wystąpienia:

– choroby naczyń mózgowych, np. przebyty udar,

– czynne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, np. dławica piersiowa, zawał,

– migrena, w której występują zmiany neurologiczne,

– dziedziczna skłonność do występowania zaburzeń zakrzepowo-zatorowych,

– ciężkie choroby wątroby, wirusowe zapalenie wątroby typu C nowotwory wątroby łagodne i złośliwe,

Zobacz więcej  5 domowych zabiegów na cellulit: skuteczne sposoby na redukcję w warunkach domowych

– ostra niewydolność nerek,

– ciąża albo podejrzenie ciąży.

Ostrzeżenia dla stosowania Varenelle

Przed rozpoczęciem dawkowania konieczne jest wykonanie badań, które wyeliminują przeciwwskazania albo ujawnią stany wymagające szczególnej ostrożności, konieczne badania zostaną zlecone przez lekarza. Należy zachować wyjątkowe środki ostrożności w przypadku, kiedy występują:

 •  Zaburzenia krążenia, przyjmowanie hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych związane jest z możliwością występowania przemijających burzeń zakrzepowo- żylnych.
 • Choroby wątroby lub pęcherzyka żółciowego.
 • Tymczasowego unieruchomienia, np. u kobiet podczas lotu samolotem, który trwa dłużej niż 4 godziny, zwłaszcza jeśli występują inne schorzenia z ryzyka. W przypadku planowanego zabiegu operacyjnego związanego z unieruchomieniem należy na kilka tygodni przed zabiegiem przerwać stosowanie preparatu.
 • Otyłość, kiedy wskaźnik BMI jest wyższy niż 30.
 • Wiek, powyżej 35 lat oraz palenie tytoniu.
 • Nowotwory narządów rodnych i piersi.
 • Zwiększone stężenie trójgrycelidów we krwi, stosowanie w tym wypadku złożonych preparatów antykoncepcyjnych może prowadzić do stanów zapalnych trzustki.
 • Choroba Leśniewskiego-Crohna, padaczka, depresja endogenna.
 • Ostuda, plamy barwnikowe na twarzy, w okresie przyjmowania preparatu kobiety powinny unikać wystawiania się na promienie słoneczne.

Varenelle a ciąża

W ciąży nie wolno przyjmować preparatu Varenelle, jeśli w trakcie stosowania leków pacjentka zajdzie w ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę, można w każdej chwili przerwać przyjmowanie preparatu.

Varenelle – efekty uboczne

Jak każdy lek Varenelle również może powodować występowanie efektów ubocznych. Działania niepożądane mogą występować od jednej do dziesięciu na każde sto kobiet, należą do nich:

– wahania nastroju,

– bóle brzucha, głowy,

– bóle piersi, powiększenie piersi, występowanie nieregularnych miesiączek,

– trądzik,

– zwiększenie masy ciała,

– kandydoza,

– nerwowość i zaburzenia snu,

– odczuwanie mrowienia, drętwienia, zawroty głowy,

– nagły obrzęk skóry i błon śluzowych, trudności w przełykaniu.

Zobacz więcej  Laser diodowy - więcej niż tylko głębokie korzyści kosmetyczne

Varanelle – interakcje

Należy poinformować lekarza o innych stosowanych lekach, ponieważ ich przyjmowanie może zmniejszyć antykoncepcyjne działanie preparatu. Nie należy przyjmować preparatu z takimi lekami jak: ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dazabuwir. Nie wolno łączyć preparatu z lekami przeciwpadaczkowymi, stosowanymi w leczeniu zakażeń wirusem HIV oraz zapalenia wątroby typu C, a także stosowanymi w leczeniu nadciśnienia w naczyniach krwionośnych płuc.

Jak uzyskać receptę online na Varenelle?

Placówki medyczne takie jak Skyclinic zapewniają wystawienie recepty elektronicznej, która daje możliwość zakupu preparatu we wszystkich aptekach. Jest to wygodna forma zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza, w przeciwieństwie do wersji papierowej wystawiana jest w programie komputerowym. Nie ma potrzeby jej drukowania, żeby móc ją wykorzystać. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

 

 

 

 

 

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop